کفش فوتبال

5 ذهنیت اشتباه در هنگام انتخاب و خرید کفش فوتبال و فوتسال

هر بازیکنی در هنگام خرید کفش فوتبال یا کفش فوتسال مورد علاقه اش ملاک هایی را برای خود در نظر می گیرد و با آن ملاک و معیار ها دست به انتخاب می زند ، بعضی معیار ها منحصر به خود شخص است ، ولی بعضی ذهنیت و معیار ها در بین عموم بازیکنان مشترک هستند که در این مقاله ما به پنج ذهینیت اشتباه که در بین عموم بازیکنان رایج است اشاره می کنیم.
زمانی که شما بری خرید هر وسیله ای با یک سری ذهنیت های اشتباهی که برای چندین سال بین همه رایج بوده و همه هم فکر می کنند آن متر و معیار ها درست هستند ، دست به انتخاب میزنید ممکن است از آن چیزی که در ذهن خود داشتید با آن چیزی که بعد خرید به ان میرسید خیلی فاصله داشته باشید ، این موضوع حتما برای خیلی از شما بازیکنان برای خرید هر چیزی در زندگی اتان اتفاق افتاده ، حالا اگر این موضوع در خصوص خرید کفش فوتبال و کفش فوتسال اتفاق بیفتد برای شما خیلی دردناک تر خواهد بود ، چون قرار است با آن کفش حداقل یک فصل را سپری کنید و احتمالا هزینه ای که برای خرید کفش نموده اید حاصل پس انداز چندین ماهه شما باشد ، پس چقدر خوب میشود که با نگاهی باز و معیارهایی درست وارد مرحله انتخاب و سپس خرید کفش شویم.

1- هر چه مدل کفش من پیشرفته تر و گران تر باشد پس بیشتر به بازی من کمک می کند

کفش فوتبال
بلا استثنا همه بازیکنان فکر میکنند که هر چه مدل کفششان بروزتر و گران تر باشد پس حتما به بازی آنها نیز بیشتر کمک می کند ، من بشخصه منکر اینکه کفش های روز دنیا از برند های مختلف دارای قابلیت های فنی بیشتری نسبت به مدل های پیشین خود هستند نمیشوم ولی این دلیلی بر این نیست که حتما به بازی من کمک بیشتری می کند ، شما نیاز به کفشی دارید که پاسخگوی نیاز شما باشد و همین فاکتور مهم برای انتخاب یک کفش مناسب کافیست.
گول تبلیغات وسوسه کننده برند های مختلف را نخورید که هر ماه یک مدل را ارایه می کنند و آن مدل ها را پای بازیکنان اروپایی می بینید ، این یک قرارداد سودآور دوجانبه برای برند مورد نظر و آن بازیکن است ، برای بازیکن یک جفت کفش مجانی به همراه درآمد تبلیغاتی و برای برند مربوطه یک تبلیغ وسوسه انگیز برای شما به عنوان هدف اصلی آن برند است.
اگر شما پول کافی برای عوض کردن پی در پی مدل کفشتان را دارید بحثی جداست و چه از این بهتر ، ولی اگر شما دارید هزینه ای به قیمت خالی شدن جیبتان تا چندین ماه را میپردازید حتما در انتخابتان حرفه ای به موضوع نگاه کنید ، بازیکنان تاپی هستند که یک مدل کفش را که قدیمی هم هست برای مدت طولانی استفاده میکنند و همیشه بهترین بازی خود را ارایه می دهند و حتما شما در داخل کشور و لیگ های اروپایی این بازیکنان را سراغ دارید.

2- من فقط از برند X میخوام کفشم رو انتخاب کنم

کفش فوتبال نایک
تعصب بر روی برندی خاص از دیگر ذهنیت های اشتباه میان بازیکنان است که موقع خرید کفش فوتبال یا فوتسال خیلی از گزینه های خوب پیش رویشان را حذف می کنند و فقط دوست دارند از مثلا فقط نایک مدل کفششان را انتخاب کنند.
تا حدودی به این بازیکنان حق می دهیم بشرط اینکه چند برند را تجربه کرده باشند و در نهایت به این نتیجه رسیده باشند که برند X برای پای آنها مناسب است ، ولی اگر شما در طول دوران بازی اتان فقط و فقط از یک مدل کفش استفاده کرده باشید ، مثل این میماند که از میان غذای های لذیذ ایرانی فقط قورمه سبزی را امتحان کرده باشید ، قورمه سبزی غذای مورد علاقه خیلی از ایرانی هاست ولی تا بحال قلیه ماهی ، قیمه و سبزی پلو با ماهیچه و … را هم امتحان کردید؟

3- یه کفشی میخوام که مدت طولانی برام دوام بیاره

کفش فوتبال
دوام و عمر مفید کفش فوتبال و کفش فوتسال مسئله خیلی مهمی بشمار میاد ، تا جایی که برای خیلی از بازیکنان به عنوان یک معیار اصلی در هنگام خرید و انتخاب محسوب میشه ، دوام کفش هم در حفظ کیفیت و کارایی کفش تاثیر داره و هم در ذخیره کردن بودجه شما.
البته در میان مدل های مختلف کفش ، کفش هایی هستند که بخاطر مواد بکار رفته در اونها دارای دوام بهتری هستند ، ولی توقع اینکه شما با خرید یک مدل کفش از مدلهای بادوام تر نسبت به بقیه پس حتما تحت(فوتبالکالا) هر شرایطی و رفتاری با آن مدل برای شما حداقل یک فصل دوام میاورند ، بدانید که سخت در اشتباهید.
من با اصل معیار شما مخالف نیستم ولی این نکته را در انتخاب و خرید کفش مد نظر داشته باشید که دوام کفش مستقیما به نوع رفتار شما در خصوص مراقبت و نگهداری از کفش بستگی دارد ، تا زمانی که شما از کفشتان درست مراقبت نکنید مقاوم ترین مدل کفش ها نیز دوام چندانی نخواهند اورد ، ولی اگر بدرستی از کفش مراقبت کنید معمولی ترین مدل کفش نیز برای مدت های طولانی پیشتان دوام خواهد آورد.

4- کفش هایی که ساخت کشورهای جنوب شرق آسیا هستند دارای کیفیت پایین تری نسبت به کفش های اروپایی هستند

کفش فوتبال نایک
تقریبا از نقل مکان کارخانجات تولید و مونتاژ برندهای معتبر ورزشی از خود کشورهای مبدا آن برندها به سایر نقاط دنیا که دارای هزینه های بمراتب کمتری هستند حداقل یک دهه میگذرد ، دلیل اصلی این نقل مکان پایین امدن هزینه های جانبی مختلفی چون دستمزد کارگر ، مالیات ، انرژی هایی مثل برق و آب و سوخت های فسیلی و حمل و توزیع میباشد.
ولی آیا این نقل مکان به معنی پایین امدن کیفیت محصولات تولیدی در این کارخانجات واقع در جنوب شرق آسیا مانند چین ، ویتنام و .. است؟ آیا برندی مثل آدیداس و نایک به قیمت از دست دادن اعتبارشان محصولاتشان را به چینی ها میسپارند؟ فکر کنم جواب این سوالات در دل خودشان پنهان است و مثل روز روشن است که هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
آیا شما یک گوشی هوشمند از برندهایی مثل HTC , APPLE یا SAMSUNG میخرید همه تولید آمریکا ، تایوان و کره جنوبی هستند؟ یا عمدتا ساخت چین؟ آیا قطعاتشان هم چینی هست چون در چین تولید میشود؟ آیا اگر قطعه ای هم چینی باشد بمنزله بی کیفیت بودن ان در گوشی APPLE است؟
جان کلام اینکه تمام کارخانجات تولید کننده محصولات برندهای ورزشی بشدت تحت مراقبت و نظارت کارشناسان فنی این برندها هستند ، قضیه حق و حقوق کارگر و .. بحثی جداست که گاه و بیگاه صدای اصناف مدافع حقوق کارگران بلند میشود که این در همه برندهای مختلف تولید کننده محصولات مختلف وجود دارد.
پس تولید کفش فوتبالی در چین و ویتنام به این معنی نیست که آن کالا چینیست ، آن کفش مونتاز چین است ، تمام توپ های برازوکا که در جام جهانی برزیل استفاده میشد بدست زنان و مردان پاکستانی تولید شده بودند ، ولی احتمالا ذهنیت شما از پاکستان بمب اتم و ترور های پی در پی است.

5- مورد پنجم لیستمان را به شما سپرده ایم تا نویسنده وتکمیل کننده این مقاله باشید و سایر دوستانتان را کمک کنید ، پس منتظر قلم شما در بخش نظرات هستیم تا هم ما و هم سایر دوستان بازیکنتان نیز از تجربه شما استفاده کنند.

3 پاسخ ها
 1. DANI
  DANI می گوید:

  سلام درود بی پایان از زحمات شما (فوتبال کالا)
  به شخصه بنده هم بازیکن فوتسال و فوتبال هم هستم
  من کفش هایی که عمدتا از برند نایک هست دوست داشتم برای فوتبال و فوتسال ولی از زمانی که با سایت شما آشنا شدم تازه فهمیدم هر پست یک کفش مناسب دارد و هر برند کفشی که تولید میکند مناسب چه پستی است و مناسب چه سبک بازی و …
  واقعا دیگر تعصبانه تصمیم نخواهم گرفت
  حتی اگر کفش فوتسال هم بپوشم برند جوما بپوشم
  حتی اگر کفش نیو بالانس یا کانکیو یا از هر برندی
  فقط مناسب سبک بازی و پست بازی ام انتخاب خواهم کرد
  ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما میگذارید که انتخابی درست انجام بدهیم
  موفق و پیروز باشید⚽❤?

  پاسخ
 2. HOSSEIN
  HOSSEIN می گوید:

  من هر کفش میگیرم کمتر از یه ماه پاره میشه
  البته رو آسفالت بازی میکنم
  زیرشون ساییده میشه
  اگه یه کفش با زیره مقاوم برا فوتسال میشناسید بهم معرفی کنید

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام
   جسارتا نمیدونم که کفش اورجینال میپوشید یا خیر ولی کفشای فوتسال اورجینال دوام خوبی دارند

   کفشای فوتسال فعلی عمدشون مناسب اسفالت و سالن هستند ، زیره کفش رو که نگاه کمید از نوع برجستگیشون مشخصه که مناسب هست یا خیر ولی همونطور که عرض کردم عمده کفشای فوتسال جدید مناسب اسفالتم هستند

   ترجیحا هم مدلای تاپش رو بخرید

   لینک بخش کفشای فوتسال

   https://footballkala.com/product-category/boots/futsal-shoes

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *