کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3

سری ایس آدیداس تمرکزی ویژه بر لمس و کنترل دارد ، کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3 نیز از این امر مستثنی نیست و بالعکس تمرکزی تخصصی تر به مبحث کنترل و تسلط بر توپ دارد.
از زمان ارایه مدل کفش فوتسال ace 15.3 in زیاد میگذرد و مدل های متعدد و متنوعی تا به امروز روانه بازار شده اند ولی به دلیل محبوبیت این مدل کفش و در دسترس بودن آن نسبت هبه سایر کفش های آدیداس تصمیم گرفت که امروز شما را با این مدل کفش بهتر و بیشتر آشنا کنم ، پس با من همراه باشید تا بخ بررسی این کفش بپردازیم.
کنترل و تسلط بر توپ که در نهایت منجر به تسلط بر بازی خودتان و حتی حریف میشود ، امر بسیار مهم در بازی یک بازیکن بازی ساز و به اصطلاح پلی میکر میباشد و سازنده کفش ها مانند آدیداس تمهیداتی ویژه در کفش در نظر می گیرند تا به این موضوع نزدیکتر شوند.
جنس کفش

کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3
کل کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3 از مواد مصنوعی مرغوب و منعطف ساخته شده ، رویه کفش کاملا یکپارچه است و وصله،پینه ای در آن مشاهده نمی کنید و این یکپارچگی تا نزدیکی پاشنه پا ادامه دارد و از آن قسمت به بعد ما شاهد یک الیاف نرم و براق هستیم که بسیار صاف و یکدست است و زیبایی خاصی به آن قسمت داده.
کنترل

کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3
رویه و کناره کفش دارای الگوی خاص شبکه ای متصل به هم است ، جلوی کفش دارای اشکال مثلثی به هم پیوسته و کناره داخلی کفش دوایر توخالی متصل به هم و کناره بیرونی کفش هم دارای دوایر تو پر متصل به هم هستند.
این اشکال باعث ایجاد تنش و درگیری لازم بین توپ و رویه کفش میشوند و توپ بخوبی در میان این اشکال مانند تار عنکبوت گیر کرده تا بازیکن همیشه توپ را در نزدیکی پای خود حس کند.
رویه کفش کمی صاف تر از کناره ها طراحی شده تا احساس لمس تمیز و بی نقصی را به ارمغان بیاورد ولی در کناره ها مخصوصا قسمت داخلی کفش برجستگی ها کمی درشت تر شده تا موقع زدن ضربه اصطکاک لازم بوجود آید و در نهایت ضربات دقیق تری به توپ نواخته شود.
راحتی و محافظت

کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3
آدیداس برای راحتی و آسودگی جای پا در قسمت مچ تا پاشنه از الیافی نرم تر شبیه یک لایه پنبه با روکش صیقلی و براق استفاده نموده تا بخوبی جایی گرم و نرم را برای مچ و پاشنه پا فراهم بیاورد تا علاوه بر راحتی پا محافظی خوب نیز برای جلوگیری از آسیب دیدگی در مقابل ضربات وارده ایجاد نماید.
در حاشیه دهانه ورودی کفش شما پدی نرم تر و قطور تر تعبیه شده تا علاوه بر راحتی وظیفه محافظت از مچ پا را بخوبی ایفا کند.
فیت شدن

کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3
همانطور که خدمتتان گفتم جنس کل کفش از الیاف مصنوعی منعطف است که که بسیار نازک طراحی شده تا شما کمترین واسطه را بین توپ و پا حس کنید.
علاوه بر این ای نازکی رویه باعث بهتر پیچیده شده کفش به دور سینه پا میشود و موقع سفت کردن بند کفش بخوبی مانند یک پوست نازک شکل آناتومی پای شما را به خود بگیرد و حس برهنگی پا را بخوبی لمس کنید.
زبانه کفش

کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3
زبانه کفش از دو قسمت تشکیل شده ، قسمت بالایی زبانه از جنس قسمت عقب کفش است و همانند پدی نرم روی پا میخوابد و در قسمت میانی رو به پایین، زبانه همانند رویه کفش بسیار نازک طراحی شده تا شکل روی پا را به خود گرفته و موقع زدن ضربه با روی پا مزاحمتی را برای شما ایجاد نکرده و حتی در زدن ضربات مستقیم و دقیق کمکتان نیز بکند.
در میانه کفش شما سه خط مشاهده میکنید که علاوه بر سه خط تداعی کننده لوگوی آدیداس دارای کاربرد نگهدارنده و محافظ میانه کفش نیز هست.

کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3
زیره کفش

کفش فوتسال آدیداس ایس 15.3
این زیره در سری 16 کفش های فوتسال ادیداس هنوز استفاده میشود.
زیره کفش خود به دو بخش تقسیم شده ، قسمت عقبی کفش و میانه رو به جلوی کفش .
در قسمت عقب زیره کفش شما سطحی صاف با برجستگی های ریزی دیده میشود که به چرخش روی پاشنه بدون محدودیت به بازیکن کمک میکند و در عین حال مانع از لغزش بازیکن میشود.
قسمت میانه و جلوی کفش دارای شکلی یکپارچه است و اشکالی تقریبا مستطیلی شکل کل کفش را پوشانده و هر چه به جلوی زیره کفش نزدیک میشویم این مستطیل ها تغییر شکل میدهند.
در جلوی زیره کفش شما 9 سوراخ مشاهده میکنید و حتما برایتان سوال پیش خواهد آمد که کابرد این سوراخ ها چیست؟!
آدیداس جهت چسپندگی بهتر جلوی زیره کفش موقع استارت انفجاری و تغییر مسیر های سریع این سوراخ ها را تعبیه کرده تا با نفوذ هوا در این سوراخ ها مکش بهتری نسبت به سطح سالن داشته و در عین حال موقع خارج شدن هوای محبوس در این سوراخ ها پس از کندن کفش از سطح زمین جهش بهتری رو به جلو و کناره ها داشته باشید.
حتما فکر نمی کردید که این همه دقت و ظرافت پشت این طراحی در زیره کفش نهفته باشد ، البته این نکته را متذکر شوم که همه این تفاصیل در مقیاس بسیار جزیی تاثیر گذار هستند و انتظار چسپندگی چشمگیر با وجود این سوراخ ها و یا جهش چند سانتیمتر بیشتر را نداشته باشید ولی در کل برندهای حرفه ای مانند آدیداس جزیی ترین امور را لحاظ میکنند تا حتی اگر شده یک صدم ثانیه به سرعت و دقت شما بیافزایند تا برگ برنده ای در مقابل حریف داشته باشید.
در نوک زیره کفش نیز شما اشکالی قوسی شکل را مشاهده میکنید که به چرخش پا رو پنجه ها و به کناره ها کمک بسزایی میکند.
امتیازات
کنترل 9/10
لمس 8/10
محافظت 7/10
راحتی 8/10
فیت شدن 8/10
جمع کل 40/50
نظر شما در مورد این مدل کفش فوتسال تز آدیداس چیست؟ تجربه استفاده از آن را دارید، کدام موارد ذکر شده در بالا را به خوبی حس و تجره کرده اید؟

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *