کفش فوتسال آدیداس ایس

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس ace tango 17 purecontrol

آدیداس پس از اینکه از فناوری و ابداع منحصربفرد خود یعنی ارایه کفش فوتبال بدون بند رونمایی نمود ، همه فوتسالیست ها نیز منتظر مدلی بدون بند برای سالن نیز بودند ولی در کمال تعجب این امر تحقق نپذیرفت و رقیب دیرینه این برند یعنی نایک نیز چنین مدل کفشی را ارایه نکرد و تقریبا فوتسالیست ها داشتند نامید از ارایه چنین مدلی می شدند که در لحظات آخر این آدیداس بود که در آخرین سورپرایز خود یعنی بسته تانگو از مدل کفش بدون بند مخصوص فوتسال و فوتبال خیابانی رونمایی کرد ، آدیداس ایس تانگو 17+ مدل کفش فوتسالی هست که میراث دار کفش فوتبال مدل ace 17+ است و نوید بخش فصل تازه ای در نمونه کفش های فوتسالی هست و حتما طبق تجربه نایک نیز برای عقب نماندن از آدیداس اقداماتی را برای چنین نمونه کفشی خواهد کرد.
آدیداس ace سری کفشی مخصوص بازیکنان طراح و خلاق است که در واقع مغز تفکر مربی در زمین هستند و لمس و کنترل توپ را در بالاترین سطح خود تجربه می کنند.

ظاهر کفش

کفش فوتسال آدیداس ایس
این مدل کفش تا به امروز بصورت محدود و با رنگ قرمز ارایه شده و حتما در آینده رنگ های مختلفی برای این مدل کفش ارایه خواهد شد.
طرح کلی کفش کپی نسخه چمنی خود است ، جلوی کفش کاملا مشکی و با طرح و الگوی خاص سری 17+ است و میانه رو به عقب کفش نیز کاملا قرمز است.
سه خط معروف آدیداس به رنگ نقره ای در کناره بیرونی کفش دیده میشود و کناره داخلی کفش کاملا صاف و یکدست است.
از عبارات قید شده روی کفش می توان به لوگوی آدیداس به رنگ سفید روی قسمت زبانه کفش ، لوگوی سری ace به رنگ مشکی به همراه عبارت control skin ، عبارت purecontrol و لوگوی آدیداس پشت پاشنه پا و عبارت master control بر روی کفی کفش اشاره نمود.
زیره کفش کاملا سفید است و فقط یک قسمت کوچک در میانه زیره به رنگ مشکی منقش به لوگوی آدیداس می باشد.

ترکیب چندین فناوری برای لمس بی نظیر توپ روی کفش

آدیداس ایس سری 17+ نسل ارتقا یافته نسخه پیشین خود است که آدیداس سعی نموده بازیکنان را در لمس و کنترل توپ یک گام به جلو پیش ببرد.
در آدیداس ایس تانگو 17+ شما شاهد یک کفش تمیز و یکدست هستید که آماده است مانند آب خود را شکل قالب پای بازیکن درآورد و حس فیت شدنی که قبلا آن را تجربه نکرده اید را لمس کنید.
در ظاهر کفش به دو رنگ اصلی مشکی و قرمز جدا شده که در باطن نیز ساختار کفش به دو بخش اصلی تقسیم میشود ، یعنی قسمت جلو و مشکی از یک الیاف و قسمت میانه و عقب که به رنگ قرمز است از الیافی دیگر ساخته شده است.
فناوری primeknit

کفش فوتسال آدیداس ایس
قسمت جلویی و مشکی رنگ کفش از فناوری primeknit بهره می برد که بخوبی مانند جوراب شکل جلوی پا را بخود میگیرد و چه پای شما پهن باشد و چه باریک این الیاف پارچه ای کار خود را برای فیت شدن با پا به نحو احسن انجام میدهد ، اگر رویه سری ace 16+ را دیده باشید جلو از همین فناوری بهره میبرد منتها یک رویه صاف و یکدست است که مزایای خود را دارد ولی آدیداس برای بهینه شدن کارایی رویه جلویی کفش در ace 17+ یکسری شیارهایی مورب را ایجاد نموده که بخوبی باعث درگیری توپ و کفش خواهند شد و این یعنی کنترل بهتر و زدن ضرباتی دقیق تر ، چیزی که در نسخه پیشین کمبود آن حس میشد ، این خطوط مورب فقط در کناره ها هستند و دقیقا روبروی کفش دست نخورده است.
فناوری techfit compression

کفش فوتسال آدیداس ایس
میرویم سراغ قسمت دوم کفش یعنی ساختار اصلی و قرمز رنگ کفش که بوسیله فناوری techfit مجهز شده است ، این فناوری که در واقع سیستمی داخل کفش است که بخوبی الیاف پارچه ای کفش را کنترل و مدیریت می کند که تعادلی عالی را بین فیت شدن همانند جوراب با پای بازیکن و قوام و ایستایی که لازمه بدنه کفش است را برقرار میکند ، زمانی که شما پا را داخل کفش می گذارید اولی چیزی که حس خواهید کرد هم شکل شدن ساختار و بدنه کفش با پای شماست که این قسمت اعظمش بر میگردد به همین فناوری یاد شده.
حمایت عالی کفش از پای بازیکن در موقع سرعت گرفتن و تغییر مسیر مستقیم خود ، لمس و کنترل عالی توپ همانند پای برهنه همگی از مزایای این ساختار پارچه مانند کفش است.
فناوری NSG

کفش فوتسال آدیداس ایس
آدیداس برای اطمینان از کنترل و اصطکاک بهتر بین توپ و کفش از یک لایه نقاط ریز و برجسته بر روی سطح کفش استفاده نموده که بخوبی باعث گیر کردن توپ سطح کفش میشوند که در نهایت به کنترل بهتر شما بر روی توپ منجر خواهد شده حتی در شرایط جوی مختلف مثل آب و هوای بارانی.
NSG مخفف NON STOP GRIP یعنی چنگ زنی و چسپندگی بدون وقفه است.

حمایت و فیت شدن

فناوری PRIMECUT

کفش فوتسال آدیداس ایس
این فناوری در یقه کفش استفاده شده که بخوبی باعث فیت شدن شخصی و هوشمند بدور مچ پا میشود که در عین حال ایستایی لازم را نیز خواهد داشت.
بازیکن موقع دویدن و تغییر مسیر بخوبی کارایی این قسمت از کفش را حس می کند و مانع از جا ماندن کفش از پا میشود و حس قفل شدن کفش با پا را تجربه خواهد کرد.

ایستایی

کفش فوتسال آدیداس ایس
آدیداس از سه خط معروف خود که در کناره بیرونی کفش به رنگ نقره ای آن را مشاهده می کنید به عنوان یک نوع اسکلت بیرونی استفاده نموده که بخوبی باعث قوام و ایستایی ساختار پارچه ای کفش و مانع از شل شدن و افتادگی آن میشود ، این سه خط همچنین نوعی محافظ محکم و سبک نیز در مقابل ضربات وارده به پا از کناره ها محسوب میگردد.

استفاده بهینه از انرژی و جذب شوک های وارده

چیزی که در سری 17+ ACE مورد توجه قرار گرفت استفاده از فناوری معروف BOOST بود که در کفش های رانینگ این برند استفاده میشود و مدل کفشی نیز با همین عنوان در کفش های رانینگ آدیداس با عنوان ULTRABOOST ارایه شده است.

فناوری boost آدیداس

فوم های شبیه به کپسول مجهز به فناوری boost آدیداس

این فناوری در حالت خام بصورت فوم هایی فشرده و بشکل کپسول هستند که بعد با به هم چسپاندن انها در هم ادغام میشوند و بشکل مورد نظر در خواهند آمد ، این فناوری در عقب زیره کفش ایس تانگو 17+ بکار رفته که در زیر لایه قرمز رنگ زیره قابل تشخیص است.
کارایی اصلی این فناوری استفاده بهینه از انرژی مصرف شده برای برداشتن هر گام سریع یا آهسته است که کمترین اتلاف انرژی را داشته و در نهایت باعث ذخیره شدن انرژی بازیکن و دیرتر خسته شدن وی میشود.

کفش فوتسال آدیداس ایس
کارایی دوم این فناوری جذب و خنثی نمودن شوک وارده از سطح زمین است که موقع محکم کوبیدن پا به زمین ساطع شده و باعث وارد شدن فشار زیادی به مچ و سایر عضلاتو مفاصل پل و حتی کمر خواهد شد.
جنس خود زیره اصلی کفش نیز از لاستیک با قابلیت ترمز و ایستایی بالا است که بخوبی باعث چنگ زنی به سطح زمین و افزایش قدرت تعادل بازیکن خواهد شد.
الگوی پیاده شده در زیره کفش نیز در نوع خود کم نظیر است که باعث چند کاربره شده کفش در زمین های مختلف مانند سالن ، آسفالت ، زمین خاکی و حتی چمن مصنوعی کوتاه میشود.

کفش فوتسال آدیداس ایس

اشکال هندسی زیبا و در هم فرو رفته ای که بیشتر شبیه به یک اثر هنری است ، بخوبی باعث درگیری با سطح ناهموار زمین میشود و شش ضلعی های بکار رفته در این الگو نیز به ایستایی سطح کفش کمک زیادی می کند ، اگر به عقب زیره کفش نگاه کنید چند شکل توخالی را مشاهده می کنید که باعث افزایش کارایی فوم مجهز به فناوری boost خواهد شد ( مراجعه شود به تصویر اول مطلب )

حرف آخر

یک کفش بدون بند با فیت شدن فوق العاده و درگیری عالی کفش و توپ باعث شده تا ایس تانگو 17+ به کفشی بی نظیر تا به امروز تبدیل شود.

وزن کفش 310 گرم است که تقریبا وزن ایده آلی است ولی از این سبک تر انتظار میرفت.

اگر سوالی در خصوص این کفش و یا فناوری های آن داشتید ، مشتاقانه در خدمتتان هستیم.

11 پاسخ ها
 1. Mahdi
  Mahdi می گوید:

  سلام خسته نباشید من زیر یک مقاله دیگ از شما سوال کردم و شما مقاله پاهای پهن رو به من معرفی کردین و من مطالعه کردم بین کفش های معرفی شده برای پاهای پهن این کفش نبود ولی اینجا اشاره شده که جنس رویه طوری هست که اگر پاهای شما پهن هم باشه مشکلی ایجاد نمیکنه میخواستم بدونم واقعا به درد پاهای پهن میخوره ؟

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام مهدی عزیز
   بله حق با شماست ولی این مدل کفش تازه وارد بازار شده و در آن زمان که مقاله ارایه شد این کفش وجود نداشت و نکته دوم اینکه ما منتخبی از کفش های مناسب پاهای پهن را خدمت شما معرفی نمودیم و ممکن است ده ها مدل کفش نیز باشد که مناسب پای پهن باشند و مهم اینست که با توجه به موارد ذکر شده شما خودتان درک کنید که چه کفشی مناسب پای پهن هست یا خیر که در ابتدای مقاله اشاره شده است.
   در خصوص این مدل کفش هم خدمتتان عرض کنیم که در ابتدا چرا ممکنه خوب باشه ولی در دراز مدت ممکنه اون کارایی قبل مثل یک رویه چرمی رو نداشته باشه و اگر پای شما خیلی پهن باشه هم پاههاتون اذیت بشه و هم همانطور که در مقاله عرض نمودیم ، رویه تحمل فشار رو در دراز مدت نداشته باشه.
   در کل بهترین گزینه برای پاهای پهن رویه های چرم طبیعیه و ترجیحا قالبشون هم پهن باشه و در درجه دوم رویه هایی جوراب مانند شبیه همین مدل کفش .
   امیدوارم مطلب رو درست منتقل کرده باشم

   پاسخ
 2. حسین
  حسین می گوید:

  سلام.خسته نباشید.
  میخواستم بدونم ابن کفش های ادیداس بدون بند چطوری روی پا فیت میشه ؟؟ کلا بند نداره یا زیر لایه هست بنده این کفش ؟اگر بند نداره چطوری فیت پا میشه ؟عملکردش چطوریه واسه فیت شدن
  ممنون

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام حسین عزیز
   کفش های واقعا بدون بند مثل این مدلی که شما می بینید در بررسیش تو قسمت زبانه کفش که زبانه معمولی حذف شده از الیاف و پارچه ای مهندسی شده استفاده میشه که حاصل سالها تحقیق هست که دارای خاصیتی کشباف با قابلیت عدم از دست دادن این کشبافی در طول زمان هست که بخوبی خودش رو با شکل پا مطابقت میده و مثل جوراب روی پا رو پوشش میده.
   این پارچه و الیاف در بعضی از کفشها تو بدنه هم استفاده میشه که همین خاصیت رو دارند.
   کفشایی که شما میفرمایید بند زیر یک لایه پنهان شده تو کفشای فوتبال مثل سری شانزدهم آدیداس x مشاهده میشه ولی تو کفشای فوتسال این نوع کفشا نیست و کفش اگه بدون بنده واقعا بند نداره و با خیال راحت و اطمینان کامل میشه ازش لذت برد

   پاسخ
 3. Ali
  Ali می گوید:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم این کتونی فقط جوری ساخته شده که لمس توپ داشته باشه ؟!
  یعنی اگر باهاش شوت بزنی اتفاق خاصی براش نمیوفته؟
  اخه رویش نسبت به کفشای دیگه خیلی ضعیفه

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام علی عزیز
   این کفش اتفاقا برای لمس و شوتزنی طراحی شده و اگر دقت کرده باشین بازیکنان شوتزن از این مدل که الان بعنوان پردیتور شناخته میشه استفاده میکنند.
   رویش هم ضعیف نیست و نمیدونم چرا به این نتیجه رسیدین.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *