کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

کفش فوتسال آدیداس مسی از سری کفش های معروف فوتسال از برند آدیداس است که آدیداس سعی نموده این مدل کفش را بر اساس قابلیت های این بازیکن طراحی و تولید نماید ، در ادامه به بررسی یکی از این مدل کفش های فوتسال آدیداس مسی خواهیم پرداخت.

در چند سال اخیر برند های نایک و آدیداس در اقدامی جالب و زیبا دو نوع کفش را برای دو بازیکن اصلی مورد حمایت خود یعنی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو طراحی نموده اند و در طراحی آن سعی شده از قابلیت ها و توانایی های این دو بازیکن شاخص الهام گرفته شود ، Adidas messi و CR7 دو مدل کفش ویژه ای این دو بازیکن هستند و جالب است بدانید که این طراحی و تولید به زمین چمن ختم نمیشود و به فوتسال هم کشیده شده و هر چند وقت شاهد رونمایی یک مدل جدید با عنوان مسی یا cr7 هستیم، در این نقد به بررسی یکی از مدل کفش های فوتسال مسی  با عنوان Adidas messi 16.3 in خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3 در یک نگاه

  • رویه ویژه کنترل توپ
  • وزن 213 گرمی کفش
  • زیره ویژه سرعت

ظاهر کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

نکته : مدل کفش انتخاب شده برای بررسی از بسته مرکوری mercury میباشد.

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

رنگ و تم اصلی کفش نقره ای  یا خاکستری براق است و رنگ دوم آبی که دو رنگ اصلی و همیشگی سری کفش های مسی بوده.

خوب از جلوی کفش شروع میکنیم که کاملا نقره ای هست با برجستگی های منظم روی آن و در ادامه نیز همین رنگ تا پاشنه ادامه دارد ، این برجستگی ها تا میانه کفش  ادامه دارد و از آنجا به بعد این برجستگی ها جای خود را به سطحی صاف و صیقلی با رنگی نقره ای مواج میدهد

در میان رنگ تمام نقره ای کفش، علایم و جزییات گرافیکی نیز مشاهده میشود مثل لوگوی مسی در کناره کفش به رنگ مشکی که بر روی البسه و کفش های ویژه این بازیکن همیشه دیده میشود و لوگو تایپی از حرف M به عنوان حرف اول اسم این بازیکن است.

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

در نزدیک پاشنه کفش نیز سه خط معروف آدیداس مشاهده میشود که همانند لوگوی مسی به رنگ مشکی است و پشت پاشنه کفش نیز لوگوی کلاسیک آدیداس به رنگ قرمز درج شده.

بر روی کفی کفش نیز  عبارت MESSI 16.3  به رنگ قرمز و BUILT TO WIN به رنگ مشکی به معنای “ساخته شده برای پیروزی”  مشاهده میشود.

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

قسمت بالایی زبانه کفش و تودوزی داخل کفش به رنگ آبی است و زیره کفش نیز ترکیبی از رنگ خاکستری(جلوی زیره کفش) و آبی(میانه رو به عقب زیره کفش) است و لوگوی آدیداس نیز در عقب زیره کفش همرنگ زیره درج شده.

مشخصات فنی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

 

رویه ویژه و پیشرفته برای کنترل و فریب حریفان

رویه آدیداس مسی 16.3 از الیاف پیشرفته با عنوان Microfibre تولید شده که رویه ای با درجه صافی و یکدستی بسیار بالا را ارایه میدهد.

Agilityknit فناوری است که در رویه کفش جهت فیت و تنگ شدن و راحتی پا بکار رفته.

رویه کفش بسیار نازک طراحی شده تا کمترین واسط بین توپ و پای شما حس شود و لمس توپ را بخوبی در لحظه درک کنید و این باعث میشود که شما هر حرکتی که انجام میدهید بسرعت به توپ منتقل شود و شما حتی احساس نداشتن کفش را تجربه کنید.

برجستگی های جلوی کفش به دو بخش تقسیم میشوند ، اول لایه زیره و دارای نقطه هایی که در جلوی کفش ریز و بر روی کفش درشت هستند و دوم لایه ای شبکه ای که دارای شکل لوزی هستند و کل این نقطه های روی کفش را پوشش میدهند.

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

کار لایه اول ایجاد اصطکاک و درگیری لازم بین توپ و رویه کفش است تا کنترل و هدایت توپ بهتر شود و کار لایه دوم گیر انداختن توپ در درون حفره خود و هدایت توپ به مسیر دلخواه است ، حالا شما فرض کنید که با دو لایه پیشرفته که هر کدام وظیفه ای را برای کنترل و تسلط بر توپ به عهده دارند چقدر بر توانایی شما در تسلط بر بازی و دیکته کردن مهارت هایتان تاثیر بسزایی دارد.

همانطور که خدمتتان گفتیم کفش از دو بخش دارای برجستگی و دارای قسمت صاف و صیقلی تشکیل شده که مرز بین این دو را آدیداس بصورت تودوزی و رودزی با هم ادغام نموده که در قسمت کناره داخلی پا تودوزی شده تا در کنترل و شوتزنی خللی وارد نشود و در قسمت کناره بیرونی پا رودوزی انجام شده.

زبانه ادغام شده

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

 

آدیداس در مسی 16.3 زبانه کفش را بصورت یکپارچه با بدنه کفش طراحی نموده و از الیاف کشبافی نیز جهت فیت شدن آن با روی پا استفاده نموده است ، اگر به این زبانه دقت کنید طراحی آن واقعا کم نظیر است در قسمت داخلی کناره پا زبانه با بدنه کفش یکی شده تا یک کنترل و ضربه بی نقصی را بتوانید تجربه کنید و در قسمت کناره بیرونی پا این زبانه بصورت دوخت و دوز با بدنه کفش ادغام شده.

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

طراحی زبانه کفش به اینصورت باعث قفل شدن و همراهی عالی کفش با پا میشود و کمک بسزایی در سرعت های انفجاری و چرخش های سریع به شما میکند.

پاشنه کفش

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

پاشنه کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3 بصورت آناتومیک طراحی شده تا بخوبی خود را با شکل پاشنه پای بازیکن منطبق کند و راحتی خیلی خوبی را موقع دویدن حس کنید و موقع چرخش کفش را همیشه همراه خود ببینید.

زیره کفش

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3

زیره کفش آدیداس مسی 16.3 تفاوتی با نسخه های پیشین خود نداشته و از همان الگوی سابق پیروی میکند ، طراحی الگوی قسمت عقب زیره کفش بصورت ترک های یک سطح بیابان طراحی شده تا چسپندگی خوبی را با سطح سالن داشته باشد و الگوی طراحی شده برای جلوی زیره کفش چیزی میان چسپندگی و کشش و کندن سریع از سالن طراحی شده و این را میتوان از ترکیب دو الگوی مذکور فهمید.

جمع بندی

کفش فوتسال آدیداس مسی 16.3 کفشی ایده آل برای فیت شدن و استفاده از چابکی و سرعت خود در سالن است و این را میتوان از بکار رفتن ریزترین جزییات فنی در کفش بخوبی درک کرد که آدیداس چقدر در طراحی جز به جز کفش نهایت ظرافت و هنر خود را بکار بسته تا فوتسالیست های مشکل پسند را راضی نگه دارد.

مثل همیشه منتظر نظرات ارزنده شما دوستان هستیم

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *