ADIDAS NEMEZIZ 19

نقد و بررسی کفش فوتبال آدیداس نمزیز 19+

آدیداس بتازگی از جدیدترین نسخه کفش فوتبال نمزیز یعنی سری 19 رونمایی نمود که دارای تغییراتی ساختاری نسبت به نسخه قبلی خود میباشد که در این مقاله به بررسی این ویژگی های جدید خواهیم پرداخت.

ساختار بدنه و بانداژ

زمانی که آدیداس نسخه جدید نمزیز را رونمایی نمود بانداژ این کفش سر و صدای زیادی ایجاد کرد که بصورت 360 درجه بدور پا می پیچید و حسی ایده آل و کامل از فیت شدن را به پای بازیکن میداد ، در نسخه جدید این بانداژ تغییر خاصی نکرده و فقط نحوه پیچیدن آن بدور پا تغییر کرده و مثل اینکه شما نحوه گره زدن بند کفش خود را تغییر بدهید.

در نحوه پیچیدن بانداژ 360 در نمزیز +19 اگر به جلوی کفش نگاه کنید تغییر را مشاهده می کنید که بصورت لایه لایه از چپ و راست روی هم قرار گرفته اند و شبیه به غنچه گلی شده که در حال شکوفا شدن هست.

در قسمت مچ پا هم بواسطه همین باند پیچی آدیداس با هنرمندی یک ساق با قابلیت پوشش کامل مچ پا را ایجاد نموده که برخلاف نسخه قبلی بخوبی هر دو طرف پا را پوشش میدهد و در قفل شدن بهتر کفش کمک می کند.

ADIDAS NEMEZIZ 19

در نسخه جدید کفش فوتبال نمزیز شاهد سطحی بالاتر از فیت شدن عالی کفش با پای بازیکن هستیم.

ساختار زیره کفش

میرسیم به قسمت اصلی که شاهد بیشترین تغییر ساختاری در ان هستیم یعنی زیره کفش که پوست اندازی کرده.

ما همیشه عادت کردیم که زیره را بصورت یکپارچه از ابتدا تا انتهای کفش ببینیم ولی در زیره جدید کفش فوتبال نمزیز 19+ شاهد سنت شکنی هستیم ، چرا که زیره کفش فقط در ابتدا و انتهای کفش دیده میشود و در میانه کفش ساختاری لخت و بدون محافظ و در واقع بدنه کفش را می بینیم که در نوع خود جالب و تحسین بر انگیز هست.

علت اصلی پیاده نمودن چنین ساختاری بالا رفتن کارایی کفش در زمینه سرعت و چابکی و همچنین انعطاف میباشد.

زمانی که زیره کفش یکپارچه باشد موقع دویدن که بصورت طبیعی شما پایتان را خم می کنید کفش نیز از وسط خم میشود و هرچند هم زیره درای قطر و وزن کمی باشد باز هم درصد پایینی در انعطاف کامل پنجه پا تاثیر گذار هست ، حالا شما در زیره جدید این محدودیت را نمی بینید چرا که دیگر جلوی زیره کفش اتصالی به میانه کفش ندارد و تا نهایت میتواند خم شود و این یعنی استفاده حداکثری بازیکن از سرعت و چابکی خود.

آدیداس این ساختار را با عنوان TORSION SYSTEM معرفی نموده.

ساختار میخ کفش نیز بصورت کروی،بیضی نرم طراحی شده که در چرخش و قدرت مانور بازیکن تاثیر گذار میباشد.

خیلی ها این ساختار جدید را تقلیدی از کفش فوتبال نایک مرکوریال می دانند و نمیتوان این را تایید یا رد نمود چون شباهت زیادی بین این دو هستند ولی خب این کار آنقدر سخت هست که نتوان از آن کپی نمود ولی میتوان گفت که ایده آن را از نایک گرفته باشد.

ADIDAS NEMEZIZ 19

کفش فوتبال آدیداس نمزیز +19 را میتوان جزو بهترین کفش های حال حاضر در زمینه فیت شدن دانست که آدیداس در این زمینه سنگ تمام گذاشته است.

مشاهده و خرید کفش فوتبال سری نمزیز

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *