نقد و بررسی کفش فوتسال آدیداس پردیتور +20

آدیداس  بتازگی از نسخه جدید کفش فوتسال پردیتور رونمایی نمود که در طراحی و ساختار یک پوست اندازی کامل را تجربه می کند و در این مطلب قصد داریم به بررسی این کفش فوتسال بپردازیم.

وقتی که پردیتور 19+ رونمایی شد کسی فکرش را نمی کرد که آدیداس بتواند این مدل کفش را که بنظر خیلی ها یک کفش کم نقص هست را بصورت کامل بازطراحی کند ولی آدیداس به ما نشان داد که نقطه کمال جاییست هیچوقت به آن نخواهیم رسید و همیشه جا برای بهبود هست.

نگاه اول

حتما عشق در نگاه اول را شنیده یا تجربه کرده اید و اگر فقط شنیده اید اینبار می توانید آن را با پردیتور +20 تجربه کنید.

predator 20 indoor

در اولین نگاه به پردیتور +20 بدنه کاملا یکپارچه با برجستگی های تیغه ای شکل DEMONSKIN که از بدن اژدها الهام گرفته شده شما را جذب خود خواهد کرد.

ساختار بدنه

رویه

بدنه کفش بواسطه یکپارچه بودنش مانند یک قنداق بصورت 360 درجه پای بازیکن را در آغوش خواهد گرفت و در واقع جزیی از پای بازیکن میشود.

predator 20 indoor

این بدنه یکپارچه از فناوری محبوب PRIMEKNIT بهره میبرد که سالهاست مهمان کفش های تاپ آدیداس هست و با خاصیت کشباف خود مانند یک جوراب پا را پوشش میدهد.

مورد بعد برجستگی های روی کفش هست که همیشه آدیداس به شکل های مختلف روی کفش تعبیه میکند برای کنترل و تسلط بهتر روی توپ ، ولی این سری تفاوتی اساسی با سایر طراحی ها مشاهده میشود و این تفاوت برجستگی هایی کاملا از هم مجزا و جدای از بدنه کفش هستند که دارای جنسی نرم و قابلیت چسبندگی خیلی خوب موقع درگیری با بدنه توپ هستند.

برجستگی ها بواسطه محل قرارگیری و کارایی دارای اندازه و تراکمی متفاوت هستند ، هر جا که نیاز به کنترل هست ریزتر شلوغ تر و هر جا که نیاز به شوت و ضربه هست درشت تر و کمتر طراحی شده اند.

یقه و زبانه

مانند سایر سری کفش های بدون بند آدیداس در پردیتور +20 نیز شاهد یقه بدون بند و زبانه یکدستی هستیم که در فیت شدن نقشی بسیار مهم را ایفا می کنند ، در این قسمت نیز ما شاهد تفاوتی به نسبت سایر کفش های ساقدار آدیداس هستیم و آن یقه بلندتر شده کفش هست که خیلی بالاتر از مچ پا را پوشش میدهد و عملا نقش یک جوراب ساق کوتاه را بازی می کند ، بلندتر شدن این یقه بیشتر بدلیل حمایت بهتر از پاشنه پا موقع چرخش و تغییر مسیر هست که البته شاید تبدیل به نقطه ضعف و محدود کردن حرکات انعطافی مچ پا نیز بشود که بمرور زمان مشخص خواهد شد.

زیره کفش

زمانی که همه نگاه ها معطوف به بدنه پر زرق و برق پردیتور بود شاهد یک تحول بنیادین در کل کفش های فوتسال هستیم و نقطه عطف آن طراحی جزیره ای زیره کفش فوتسال پردیتور +20 است که برای اولین بار است که در کفش فوتسال تمامی برندها شاهدش هستیم.

دلیل این طراحی چشم نواز افزایش چابکی و استفاده حداکثری از سرعت بازیکن هست و البته وقتی میانه کفش لخت باشد قاعدتا وزن کفش نیز بصورت محسوس کاهش می یابد.

جنس زیره در قسمت جلو  و عقب کفش با هم تفاوت دارد ، در جلوی کفش بواسطه حرکات ظریف و سرعتی دارای جنسی ژله ای با چسبندگی و ظرافت بیشتر هست تا بازیکن شبیه به پنجه پا قدرت مانور داشته باشد.

در عقب کفش چون عمده وزن بازیکن موقع جابجایی یا ایستایی روی عقب هست از جنسی مقاوم تر بخصوص در مقابل سایش استفاده شده.

فوم جذب شوک نیز مثل همیشه در عقب کفش برای کاهش و خنثی سازی تنش های وارده از سطح زمین تعبیه شد.

جمع بندی

بدنه و زیره کاملا متحول شده، از پردیتور یک کفش ایده آل مناسب فوتسالیست های چابک و سریع ساخته و خیلی نزدیک تر از پیشینیان خود به خواسته بازیکنان هست.

مشاهده و خرید کفش فوتسال سری پردیتور

1 پاسخ
 1. Farzin
  Farzin می گوید:

  واقعا ممنونم خیلی عالی و مفید بود
  امیدوارم طبق گفته های شما یقه بلند کفش مشکل چندانی واسه چرخش پا ایجاد نکنه.
  هنوز به دستم نرسیده خودم امتحان کنم 😅

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *