معرفی و بررسی کفش فوتبال آدیداس پردیتور FREAK .1

بعد از مدتی کوتاه آدیداس از نسخه بروز شده کفش فوتبال سری پردیتور با عنوان FREAK رونمایی نمود که در بعضی از قسمت های این کفش شاهد تغییراتی در جهت بهبود کارایی آن هستیم که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

  قبل از هر چیز این نکته رو جهت اطلاعتون عرض کنیم که از این به بعد در سری پردیتور هر زمان که نسخه ای جدید معرفی شود با عنوان و لقبی جدید معرفی میشه، مثلا نسخه قبل MUTATOR  بود و نسخه جدید FREAK ، شیوه جالبی هست ولی مشتری نهایی کمی گیج میشه و نمیدونه که این مدل مربوط به کدوم سال هست، چون قبل از این، به سال معرفی میشد مثلا آیداس پردیتور 20.1 که نشون میداد مربوط به سال 2020 هست.

یقه و زبانه

اولین و اصلی تغییر رو میشه در قسمت زبانه و یقه کفش مشاهده نمود که شکل و ارگونومی آن کاملا به نسخه قبلی فرق داره و در فرم جدید تلاش شده تا پوششی هر چه بهتر را در قسمت مچ و رویه پا شاهد باشیم

adidas predator 20.1

در نسخه قبلی زبانه و یقه یکپارچه بودند و طول قسمت مچ نیز نیمه بلند بود، ولی در نسخه جدید همانطور که در تصویر مشاهده می کنید زبانه از یقه جدا طراحی شده و یکپارچه طراحی نشده

دلیل این نوع طراحی دو تکه زبانه و یقه، آزادی و تحرک بهتر رویه پا هنگام جابجایی و خم کردن کفش بوده و همچنین پوشیدن و کندن راحت تر کفش از پا.

مورد بعدی یقه کفش بخصوص در قسمت پشت پا هست که بیشترین جلب توجه را می کند و می بیند که نسبت به نسخه قبلی خیلی بلند تر طراحی شده و آشیل و تاندون پشت پا را کاملا تحت پوشش دارد و به عبارتی شبیه جوراب دوم شده.

adidas predator 20.1

این نوع طراحی باعث پوشش خیلی بهتر پشت پا بعنوان یکی از اصلی ترین قسمت ها کفش برای قفل شدن پا و کفش ، میشود.

در طراحی نسخه قبلی یقه کاملا دایره ای و یک شکل بود ولی در این نسخه پشت پا که اهمیت بیشتری دارد بلند تر و جلو حالتی معمول تر با قابلیت جابجایی بهتری را دارد چون گفتیم که دو تکه طراحی شده.

بدنه

در بدنه کفش تغییر ساختاری را شاهد نیستیم و فقط برجستگی های روی بدنه که باعث کنترل و تسلط بهتر روی توپ میشوند دارای تغییراتی شده اند.

adidas predator 20.1

یکی از این تغییرات ، تغییر شکل ظاهری این برجستگی ها هست که از شکل لوزی به شکل قطره ای تبدیل شده اند. تغییر بعدی نوع تراکم این برجستگی ها هست که در نسخه جدید شاهد پوشش بیشتری از این برجستگی های قطره ای شکل بر روی بدنه کفش هستیم و این یعنی کنترل بهتر توپ در قسمت های بیشتری از سطح کفش.

adidas predator 20.1

در قسمت زیره کفش شاهد هیچگونه تغییری نیستیم و مانند نسخه قبل بصورت جزیره ای و دو تکه طراحی شده.

adidas predator 20.1

در کل این تغییر را میتوان با دیدی مثبت و رو به جلو مشاهده کرد که قطعا باعث کارایی بهتر کفش و در نتیجه بازی بازیکن خواهد شد.

مشاهده و خرید کفش فوتبال آدیداس سری پردیتور

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *