کفش فوتبال آدیداس

مروری بر فعالیت های فوتبالی آدیداس در سال 2016

آدیداس در سال 2016 هوادران خود را در زمینه محصولات فوتبالی حسابی غافلگیر کرد و با رونمایی از فناوری ها و ابداعات شگفت انگیزش دهان همه را باز نگه داشت و باعث تحسینش حتی از طرف رقبای دیرینه اش مثل نایک و پوما شد.
در این مقاله با تمرکز بر محصولات فوتبالی بخصوص کفش به مرور آنچه که در سال 2016 توسط آدیداس رقم خورد میپردازیم از سری های محدود گرفته تا بروز شدن فناوری ها و معرفی فناوری های نوین.
– آدیداس مسی پلاتینیوم 15

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس جرقه اولیه کار خود را با جشن گرفتن حادثه عظیم اواخر سال 2015 یعنی بردن توپ طلای این سال توسط لیونل مسی و ارایه کفش فوتبال ویژه این مناسبت آغاز نمود.
مسی تنها بازیکنی در دنیاست که یک برند ، سری کفشی با عنوان او تولید می کند ، آدیداس messi platinum 15 عنوان مدل کفشی بود که با رنگی تمام نقره ای یا بهتر است بگوییم پلاتینیومی که به افتخار این جایزه مهم به مسی تقدیم شد ، در بعضی قسمت های کفش واقعا از روکش نازک پلاتینیوم استفاده شده بود.
– آدیداس ace 16+ pure control

کفش فوتبال آدیداس
به آدیداس ایس 16+ نمیتوان فقط به عنوان یک کفش جدید نگاه کرد ، این مدل کفش در اواخر سال 2015 یک انقلابی در عرصه کفش های فوتبال بوجود آورد و یکی از اجزای اصلی کفش یعنی بند را حذف نمود ، چیزی که هیچکس تصور حذف آن را نمیکرد ولی آدیداس آن را به واقعیت تبدیل نمود ، بعد از رونمایی از ایس 16+ باز بدبینی به آن ادامه داشت و همه فکر میکردند که در حد یک کفش نمایشی باقی بماند که کارایی چندانی نداشته باشد ولی به همه ثابت شد که این مدل کفش یک کفش کاملا کاربردی و خارق العاده است و حالا شاهد سری دوم این مدل کفش یعنی ace 17+ هستیم که بصورت گسترده ای توسط بازیکنان مختلف از جمله مسوت اوزیل ، پل پوگبا و … استفاده میشود.
– رونمایی از سری محدود fluid and etch

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس در ابتدای سال 2016 از یک بسته تمام مشکی که انگار در یک مخزن رنگ سیاه غوطه ور شده اند رونمایی نمود که به عنوان fluid pack روانه بازار شد این بسته شامل مدل کفش های سری ace و x میشد و نسخه های چرمی مشکی نیز در آن گنجانده شده بود.
– Pogba purecontrol

کفش فوتبال آدیداس
پس از نهایی شدن قرارداد بین پوگبا و آدیداس ، این برند خیلی سریع دست بکار شد و از مدل ایس 16+ طرحی مشکی و طلایی مخصوص این بازیکن فرانسوی خلق کرد ، این قرارداد برای آدیداس حکم گرفتن یک شاه ماهی را داشت که منافع فراوانی را برایش حاصل نمود.
– آدیداس پورشه

کفش فوتبال آدیداس
وقتی دو غول از دو صنعت متفاوت با هم دست به خلق یک اثر هنری میزنند باید هم نتیجه یک شاهکار باشد ، آدیداس و پورشه دو برند آلمانی البته در حیطه کاری متفاوت با هم قصد طراحی کفشی با الگوبرداری از مدل معروف پورشه یعنی پورشه 911 را گرفتند که حاصل کار یک کفش فوتبال با شکل و شمایل یک سوپر ماشین شد و باعث هجوم مجموعه دار ها برای بدست اوردن این مجموعه محدود شد.
– آدیداس x 15+ sl

کفش فوتبال آدیداس
مدل ایکس 15 داشت کمی یکنواخت میشد که آدیداس در اقدامی غافلگیرانه از مدلی بسیار زیبا و سبک بنام x 15+ sl رونمایی نمود ، استفاده از لایه های توری شکل در میانه کفش برای تهویه و سبکی کفش به همراه یک رویه صاف و یکدست از این مدل یک کفش کلاس برتر ساخت که هنوز هم برای خود طرفداران زیادی دارد.
– آدیداس copa sl

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس کوپا مانند شناسنامه یا رزومه کاری آدیداس است که گذشته ای پرافتخار را در پشت خود حمل می کند ، آدیداس برای جذب مخاطبان جوان خود از مجموعه ای کاملا بروز شده هم در ساختار و هم در ظاهر رونمایی نمود که از copa sl یک کفش سنتی با ظاهری کاملا مدرن ساخته بود که مورد استقبال دو طیف طرفداران کفش های سنتی و مدرن قرار گرفت.
– تمرکز مرگبار

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس در ادامه رونمایی از مجموعه های با ظاهر بسیار جذاب خود، با همکاری یک موسسه ایتالیایی طراح لباس های روز و فشن با عنوان italia independent با الهام از پوست بدن مار و با ظاهری سیاه و سفید از الگوی جدید کفش های سری ایکس و ایس خود رونمایی نمود و با الهام از عملکرد کشنده این خزنده عنوان مجموعه خود را deadly focus یا تمرکز مرگبار نهاد.
– یورو 2016 و بسته mercury

کفش فوتبال آدیداس
زمانی که نزدیک به رقابت های حساس یورو 2016 بود آدیداس خود را برای این ضیافت بزرگ آماده میکرد و با رونمایی از نسخه جدید x 16+ purechaos و کمپین جدید خود با عنوان first never follows “اولین ها دنباله رو نیستند” به استقبال این تورنومنت مهم رفت.
رنگ های متالیک و نقره ای جزییات گرافیکی مدل کفش های آدیداس مسی 16+ ، آدیداس ایکس 16+ و آدیداس ایس 16+ بودند.
– بسته پاریس

کفش فوتبال آدیداس
بسته دیگری که آدیداس مخصوص یورو 2016 رونمایی نمود بسته پاریس بود که در طراحی آن از فاکتورهای گرافیکی و فرهنگی شهر پاریس و فرانسه استفاده شده بود ، در این بسته برای اولین بار آدیداس از کفش های مخصوص بازی در خیابان نیز رونمایی نمود.
– Ace 16+ ultraboost

کفش فوتبال آدیداس
در این مدل کفش رانینگ آدیداس بین کفش های رانینگ و فوتبال پیوندی برقرار کرد که در طراحی رویه و بدنه آن از ساختار و الیاف کفش فوتبال معروف ace 16+ که بصورت بدون بند و با فناوری primeknit طراحی شده بود و فناوری ultraboost نیز که همراه همیشگی کفش های رانینگ آدیداس است نیز در این مدل کفش وجود دارد.
– کفش فوتبال 99g

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس در اوایل آگوست دست به کاری خارق العاده زد و از سبکترین کفش خود و دنیا رونمایی نمود که فقط 99 گرم وزن داشت ، این مدل کفش در 299 جفت و فقط در سایز 8.5 ارایه شد .
– بسته viper

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس دو مدل کفش بدون بند خود یعنی purechaos و purecontrol را در طرحی جدید و جذاب روانه بازار کرد که بصورت محدود ارایه میشد ، طرح این کفش تقریبا شبیه به deadly focus است و توسط بازیکنانی محدود مثل پل پوگبا و در بازی های محدودی استفاده شد و بیشتر جنبه نمایش و قدرت نمایی داشت.
– بسته space craft

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس بار دیگر با یک بسته ویژه و محدود خود چشم بازار را کور کرد و آن بسته space craft یا مهارت فضایی بود که مانند یک شمش طلای 24 عیار میدرخشید ، آدیداس ایکس 16+ و ایس 16+ دو مدل کفشی بودند که این رنگ و طرح زیبا را تجربه نمودند.
– آدیداس مسی 10/10

کفش فوتبال آدیداس
تنها 100 جفت از کفش مسی 10/10 ارایه شده در 10 روز و در دهمین ماه سال برای یک کفش مخصوص و تحت تعقیب توسط مجموعه دارها همگی خبر از ارایه یک کفش خاص و بی نظیر میدادند که داشتن آن ارزوی هر بازیکن و مجموعه داری بود ، خیلی ها از روز قبل در پشت در فروشگاه های رسمی آدیداس در نیویورک منتظر ماندند تا به این کفش برسند.
– Glitch 16

کفش فوتبال آدیداس
بار دیگر آدیداس و یک فناوری و ابداع جدید که تصورش هم یک محال بود و حالا آدیداس از کفشی که دارای قالب قابل تعویض است رونمایی نموده و شما هر قالبی کفش چه چرم کانگورو باشد و چه رویه ای تمام مصنوعی را میتوانید انتخاب کنید و نیازی به خرید کفش جدید نیست
– صلح برای اقیانوس ها

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس در حرکتی بسیار زیبا با راه انداختن کمپینی با عنوان صلح برای اقیانوس ها ، اقدام به جمع آوری زباله های سطح اقیانوس نموده و با آنها کفش و لباسی تهیه نموده که کاملا قابل بازیافت هستند ، کفش های رانینگ از سری ultraboost و لباس تیم هایی مانند بایرن مونیخ و رئال مادرید در مقطعی از فصل از جنس همین پلاستیک های جمع آوری شده از سطح اقیانوس بودند.
– کفشی طراحی شده بوسیله چاپ سه بعدی

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس در اواخر سال 2016 هم همچنان مانند اوایل سال دست از غافلگیر نمودن طرفدارانش بر نداشته و با ارایه کفشی کاملا تهیه شده توسط فناوری چاپ سه بعدی یکی از سورپرایز های سال را ارایه داد.
این کفش کاملا از فناوری چاپ سه بعدی و بصورت یکپارچه طراحی شده که در سبکی و فیت شدن منحصربفرد است.
– کوپا 17

کفش فوتبال آدیداس
هر وقت نام مدل کوپا 17 را می شنویم ناخودآگاه یاد بازیکنان نخبه چند دهه پیش مانند بکن باوئر می افتیم که از این مدل استفاده می کنند و حالا آدیداس با ارایه نسخه بروز شده این مدل کفش و استفاده از همان چرم طبیعی همیشگی خواسته یاد خاطرات نوستالژیک آن زمان را باز زنده کند.
– Ace 17+ purecontrol

کفش فوتبال آدیداس
آدیداس پس از تجربه موفق ارایه کفش بدون بند ace 16+ و استقبال چشمگیر از آن در اواخر 2016 سری دوم این کفش زیبا در مدل ace 17+ را ارایه نمود که از لحاظ ظاهری با نسخه قبلی خود فرق چندانی ندارد ولی دارای ظرافت های فنی در رویه و زیره کفش است ، مانند فناوری ultraboost در زیره و طرحی جدید در رویه جلوی کفش.
– کوپا موندیال crowning glory

کفش فوتبال آدیداس
برای حسن ختام سال 2016 آدیداس از طرحی سفید و طلایی برای کفش کلاسیک کوپا موندیال رونمایی نمود که 35 سال تاریخچه ارایه این کفش را مرور می کند ، سال هایی که در ان بازیکنان بزرگی مانند کاکا و بکن باوئر از این مدل کفش استفاده و به افتخارا زیادی دست یافتند.

سال 2016 با همه فراز و نشیب هایش برای آدیداس به پایان رسید و حالا سال 2017 در حال آغاز شدن است و باید منتظر ماند و دید که در این سال آدیداس چه ابداعاتی را برای غافلگیر کردن مخاطبینش ارایه خواهد داد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *