کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1

امروزه فوتبال مدرن فقط به فوتبال 11 نفره خلاصه نمیشود و فوتسال و فوتبال خیابانی نیز جایگاه ویژه ای را در چند سال اخیر بدست آورده و این بدین معنی است که شما در هر جا و هر سطحی از زمین که باشید میتوانید با دوستان خود فوتبال را در ابعاد مختلف تجربه کنید.
آدیداس در سری ایکس خود چند وقتیست که در زمینه طراحی و تولید کفش فوتسال نیز که کابردی دوگانه دارد فعالیت خوبی داشته. منظور از فعالیت دوگانه، کاربرد یک کفش هم در سطوح سخت محوطه ای مانند آسفالت یا بتن و هم سطوح سخت صیقلی مانند سالن است که این استراتژی تولید باعث منافع زیادی برای علاقمندان به این دو رشته میشود که میتوانند با یک کفش در دو سطح بازی کرده و نیاز به خرید کفش ویژه فوتسال و خرید کفش فوتبال خیابانی نداشته باشند.
در این مطلب ما به یکی از جدید ترین مدل های کفش فوتسال از سری ایکس آدیداس یعنی ADIDAS X 15.1 COURT IN می پردازیم ، COURT در دنیای ورزش به معنی ورزش های محوطه ای بر روی سطوح سخت است که در اینجا منظور همان فوتبال خیابانی است و IN نیز مخفف INDOOR یا داخل سالن است ، و قرار گرفتن هر دو عبارت در یک مدل کفش فوتسال معنای بسیار خوبی دارد و این یعنی کاربرد این کفش هم در آسفالت و بتن و هم در سالن.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1 در یک نگاه

از سری جدید ایکس آدیداس
ویژه بازیکنان غیر قابل پیش بینی و دارای سرعت بالا
استفاده دو کاربره( سطوح سخت آسفالته و سیمانی ، داخل سالن)
وزن کفش : 265 گرم

ظاهر کفش فوتسال/خیابانی آدیداس ایکس 15.1

نکته: در این نقدوبررسی ما به رنگ سفید این کفش که کثرت بیشتری دارد می پردازیم.
رنگ و تم اصلی کفش سفید است با لکه های پاششی آبی رنگ که بصورت ریز و درشت بر روی کفش دیده میشود.
یقه و زبانه کفش نیز به رنگ زرد روشن است که بصورت یکپارچه طراحی شده.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1
بند کفش نیز از ترکیب دو رنگ سبز و زرد تشکیل شده که جلوه و ترکیب زیبایی رو خلق کرده.
در پشت پاشنه کفش لوگوی و نام آدیداس در پس زمینه سفید پاشنه به رنگ مشکی درج شده.
در دهانه ورودی کفش روی کفش عبارت X 15.1 به رنگ مشکی دیده میشود.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1
رنگ اصلی زیره کفش سفید بوده با با خطوط پهنی مشکی و مورب در میانه کفش رنگ آبی بخوبی خود را از زیره متمایز نموده و عبارت و لوگوی ADIDAS در قسمت انتهایی زیره کفش دیده میشود.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1
در کناره های کفش نوار های زیگ زاگی آبی رنگ در پشت لایه توری کفش مشاهده میشود.

ویژگی های فنی کفش فوتسال/خیابانی آدیداس ایکس 15.1

رویه
اگر به تصاویر کفش خوب دقت کنید شاکله و اسکلت اصلی کفش را یک بافت توری نیمه ضخیم تشکیل داده که بصورت منفذ دار طراحی شده و در واقع شما دارید یک کفش توری میپوشید که حسب نیاز کفش در بعضی نقاط این توری با یک لایه پوشانده شده، مثلا حاشیه و اطراف جلوی پا را که نگاه میکنید بخاطر اینکه با این نقاط بازیکن به شوت و پاس اقدام میکند با یک لایه نازک از الیاف مصنوعی که شبیه ژله شفاف و نرم است پوشانده شده تا شوت و پاس براحتی و با دقت بهتری انجام شود ، این رویه ژله مانند در همان جلوی پا تا دو سوراخ اول کفش ( از پایین) ادامه پیدا میکند و در سایر نقاط همانطوری دیده میشود.
این توری تشکیل دهنده رویه کفش باعث درگیری و اصطکاک بیشتر بین توچ و پا شده و در نهایت کنترل توپ را آسان میکند.
X-RAWSKIN نام این بافت توری هست که در مورد آن صحبت میکنیم که فوق العاده سبک بوده و باعث نزدیکی هر چه بیشتر توپ و پا شده تا بازیکن حس برهنگی را در هنگام لمس توپ بخوبی دریافت کند.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1
از فواید این بافت توری جریان آزاد و بدون محدودیت هوای در کفش است که باعث میشود شما همیشه در اطراف پای خود خشکی و خنکی را حس کنید و بدون التهاب کف پا و تمرکز کامل به بازی بپردازید.
این کفش مجهز به یقه فیت شونده هست که بخوبی مچ پای شما را در بر گرفته تا حس قفل شدن کفش به پا را حتی در شرایط پرفشار از بازی نیز حس کنید.
زبانه کفش بصورت یکپارچه با بدنه رویه کفش طراحی شده تا نه درد سر تنظیم گاه و بی گاه آن را داشته باشید و علاوه بر آن در قسمت بالایی رویه کفش شما تجربه پوشیدن یک جوراب را حس کنید و نه یک کفش.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1
اگر از کناره ها به کفش نگاه کنید در کناره کفش بر رویه بافت توری اصلی کفش یک لایه بسیار نازک توری با منفذ هایی بسیار ریز کشیده شده و در میان این دو توری رشته های پارچه ای آبی رنگی قابل دیدن است که حکم کمربند میانی کفش را دارند تا بافت توری کفش تبدیل به نقطه ضعف آن نشود و باعث شلی و افتادگی کل کفش شوند ، در واقع کار اصلی این نوار آبی رنگ که بصورت زیگ زاگ جهت کارایی بیشتر از سوراخ بند کفش تا به زیر زیره کفش در حال رفت و برگشت است ، دادن قوام و استحکام به میانه کفش است.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1
هنگام محکم کردن بند کفش این نوار های آبی رنگ که در موردش صحبت کردیم (بدلیل اینکه یک سر آن به سوراخ های بند کفش وصل است و سر دیگرا آن به زیره کفش) نیز واکنش نشان داده و میانه پای شما را به نسبت میزان کشیدن بند کفش در بر میگیرد.
زیره کفش
در زیره کفش ایکس 15.1 آدیداس از جدید فناوری بکار رفته در زیره کفش های فوتسال سری ایکس آدیداس با عنوانCOURTCLAW استفاده شده که بخوبی شوک های وارده از سطوح سخت را جذب و خنثی میکند تا کمترین فشار ممکن به بدن شما بخصوص کمر و پاها وارد شود.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1
ساختار الگوی زیره کفش در راستای بهترین حالت چنگ زدن زیره کفش به سطوح سخت و توپ طراحی شده تا بازیکن بتواند کنترل عالی را بر روی توپ داشته باشد حتی در کمترین فضا ، همچنین موقع استارت زدن و سرعت انفجاری بتوان با یک اصطکاک استاندارد (نه از سرعت شما کم کند و نه باعث سر خوردن شما شود ) کارتان را انحام دهید.
در قسمت پاشنه کفش نیز از روکش پارچه ای نرم و مخملی مانند استفاده شده که دوام و استحکام لازم را برای محافظت از پا و همچنین راحتی لازم برای پاشنه فراهم کند.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1
در قسمت داخلی کفش نیز از پارچه بسیار نرمی جهت راحتی پا استفاده شده که بسیار نرم است و پا براحتی در آن جا خوش میکند.

جمع بندی

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.1 یک کفش ایده آل و راحت با امکاناتی مناسب است که در رنج قیمتی متوسط از لحاظ کارایی نزدیک به کفش های رده بالا محسوب میشود، دو کاربره بودن این کفش فوتسال نیز جزو مزیت های این مدل کفش محسوب شده که از لحاظ مالی برای شما مقرون بصرفه هست و هروقت که خواستین میتوانید با دوستانتون توی یک محیط باز و البته با سطحی صاف مانند آسفالت و سیمان نیز بازی کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *