کفش فوتسال آدیداس ایکس 16

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس ایکس 16.3 نسخه بروز شده

سری ایکس کفش های فوتسال آیداس همیشه گزینه ای ایده آل برای فوتسالیست هایی بوده که بدنبال کفش فوتسالی دارای ویژگی هایی چون فیت شدن و القای حس برهنگی بوده اند.
کفش فوتسال آدیداس ایکس 16.3 که جزو آخرین مدل کفش های این سری است که در گوشه گوشه خود تغییر و تحول را بنمایش میگذارد ، در این مطلب ما به بررسی ویژگی های فنی و قابلیت های این کفش فوتسال خواهیم پرداخت تا بهتر با آن آشنا شوید.

رویه

کفش فوتسال آدیداس ایکس 16
در ابتدا به رویه کفش میپردازم که همیشه اصلی ترین قسمت کفش محسوب میشود ، در ایکس 16.3 رویه از جنس الیاف مصنوعی و بصورت کاملا یکپارچه طراحی شده ، یعنی شما از نوک کفش تا پاشنه را که نگاه می کنید هیچ گونه وصله و پینه ای را مشاهده نمی کنید و این به این معناست که کفش در مستعد ترین حالت برای فیت شدن و هم شکل شدن با پای شماست.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 16
رویه جلوی کفش کاملا صاف و یکدست است و سطحی گسترده را برای شوت زدن ارایه میدهد ، آدیداس برای درگیری بهتر هنگام کنترل توپ و یا شوتزنی از یک الگوی برجسته بر روی کل بدنه کفش استفاده نموده تا زبری آن باعث درگیری بهتر کفش و توپ شود ، اگر چه شاید آنطور که باید این درگیری را ایجاد نکند ولی بی تاثیر نیست.
فناوری tech fit

کفش فوتسال آدیداس ایکس 16
فناوری tech fit که چند وقتیست آدیداس در بعضی مدل کفش های خود استفاده میکند این قابلیت را به بدنه کفش میدهد که بخوبی شکل و فرم پای بازیکن را بخود بگیرد و در همان اولین تجربه استفاده از آن حس فیت شدن را در بهترین سطح تجربه کنید و نیازی به چندین جلسه بازی ندارد تا کفش به اصطلاح جا باز کند و فیت شود.
این قابلیت در کنار رویه یکپارچه باعث میشود که شما کفش را جزیی از پای خود حس کنید و در هنگام استارت زدن و تغییر مسیر جا ماندن کفش از پا را تجربه نخواهید کرد.

یقه و زبانه ادغام شده

کفش فوتسال آدیداس ایکس 16

کفش فوتسال آدیداس ایکس 16

قطعه اصلی دیگری که شما در ساختار کفش آن را مشاهده می کنید یقه با ساختار خاص خود به همراه زبانه کفش است که آدیداس آنها را در هم ادغام نموده.
هر دو قسمت از الیافی شبیه به یک پارچه کشباف تهیه شده که بخوبی دو قسمت مچ پا و روی پا را پوشش میدهند ، در قسمت مچ پا شما هم دور مچ و هم پشت پا یعنی تاندون حمایت این قسمت از کفش را حس می کنید و بخوبی باعث فیت شدن و همراهی بهتر کفش با پا خواهد شد ، این حمایت را هنگام سرعت گرفتن ، چرخش و تغییر مسیر و سایر حرکت های ناگهانی و انفجاری بهتر حس خواهید کرد.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 16
زبانه کفش مانند یک جوراب روی پای شما را پوشش میدهد تا از دردسر های معمول زبانه های سنتی رهایی پیدا کنید و بدلیل یکپارچه بودنش با یقه کفش واقعا حس پوشیدن یک جوراب را به شما القا خواهد کرد ، آدیداس بند را جهت محکم کاری و فیت شدن شخصی بهتر نیز در این مدل تعبیه نموده.

زیره کفش

کفش فوتسال آدیداس ایکس 16
زیره کفش آدیداس ایکس 16.3 از جنس لاستیک بادوام و منعطف است که هم در مقابل سایش مقاوم بوده و هم دارای سطح قابل قبولی از میزان چسبندگی به سطح سالن است.
الگوی پیاده شده در زیره این مدل کفش بخوبی باعث درگیری بهتر با سطح سالن شده و در هنگام استارت و توقف درجا در کمترین زمان شما میتوانید این دو کار را انجام دهید.
الگویی شبیه به ترک های یک زمین خشک و کویری در میانه رو به عقب کفش باعث چسبندگی بهتر کفش و الگوی خاص جلوی کفش نیز همزمان هم به چرخش و هم به افزایش سرعت عمل بازیکن در سرعت گرفتن و تغییر جهت کمک خواهد کرد.
وزن این کفش حدودا 263 گرم است که وزنی ایده آل برای یک کفش سرعتی محسوب میشود.
جمع بندی
فیت شدن و هم شکل شدن با قالب پا از جمله مزایای مهم این کفش فوتسال است که ایکس 16.3 را تبدیل به یک گزینه خوب برای بازیکنان دریبل زن و سرعتی می کند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *