کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2

معرفی و بررسی کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2

در هنگام خرید کفش فوتسال یکی از اولویت های اصلی بازیکنان چه در ایران و چه در کشورهای دیگر در انتخاب برند بی شک آدیداس است، چرا که آدیداس در کیفیت و احترام به سلیقه مشتری جزو برترین ها محسوب میگردد.
چند وقتی است که آدیداس بصورت گسترده تری به طراحی و تولید کفش فوتسال می پردازد و شاید دلیل اصلی آن عقب نماندن از رقیب دیرینه خود نایک است که در این حوضه فعالیت بسیار گسترده ای دارد ، سری ایکس و ایس دو سری اصلی آدیداس برای کفش های فوتبال و فوتسال است، مدلی که امروز میخواهیم شما را با آن بیشتر آشنا کنیم از سری X است با عنوان کامل مدل ADIDAS X 15.2 COURT IN خوب بیش از این معطلتون نمیکنم و میریم سراغ اصل مطلب.
آدیداس ایکس 15.2 جزو کفش های میان رده بازار از لحاظ قیمتی محسوب میشود و از لحاظ فنی و بصری کفشی با امکاناتی فراتر از رنج قیمتی خود.
قیمت این کفش در بازار ایران حدودا بین 370 تا 385 هزار تومان میباشد.

ظاهر کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2

در این بررسی ما رنگ زرد و مشکی این مدل را انتخاب نموده ایم ، چرا که بیشتر در بازار بچشم میخورد.
رنگ اصلی کفش زرد فلشی است که جلوی کفش را پوشانده ، در میان این رنگ زرد شما لکه های ریز و درشت سفید را نیز مشاهده می کنید که جلوه خوبی به کفش داده.
در جلوی رویه کفش شما طراحی شبیه یک دالان پیچ در پیچ را می بینید که بصورت حجمی و سه بعدی طراحی شده که علاوه بر زیبایی که به جلوی کفش داده از لحاظ فنی نیز باعث نشستن بهتر توپ روی پا و لمس بهتر آن میشود.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2
از میانه کفش به بعد رنگ کفش به مشکی تغییر میکند ، مرز جدا کننده بین نیمه زرد و نیمه مشکی کفش یک نوار براق آبی رنگ زیباست که از سه سوراخ اول بند کفش شروع شده و در طی یک مسافرتی ماجراجویانه به پاشنه کفش ختم میشود.
زبانه کفش کاملا به رنگ مشکی براق و مات است و عبارت X بر روی آن قید شده ، رنگ بند کفش نیز بصورت برفکی البته زرد و مشکی طراحی شده.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2
عبارت و لوگوی آدیداس بصورت پرسی و برنگ سفید در پشت پاشنه پا ، عبارت X 15.2 بر روی کفی کفش و برنگ سفید قابل مشاهده است.
زیره کفش بجز قسمت میانی که برنگ زرد است ، کاملا سفید طراحی شده ، عبارت و لوگوی ADIDAS در انتهای زیره کفش برنگ مشکی درج شده.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2
اگر از بغل به کفش نگاه کنید قضیه رنگبندی زیره کفش کمی متفاوت و زیبا میشود ، جلوی زیره کفش کاملا سفید است ولی از میانه تا انتهای کفش رنگ زرد خودنمایی میکند و در انتها زیره ای که با سطح سالن تماس دارد به رنگ سفید است مانند جلوی کفش.

سخن نویسنده:

شاید بنظرتان کمی بخش ظاهر کفش خسته کننده بنظر برسد و از خود بپرسید که این قسمت به چه کاری می آید؟ ولی وقتی شما تصمیم به خرید این مدل یا هر مدل کفش فوتسالی را داشته باشید داشتن اطلاعات کافی در مورد جزییات گرافیکی کفش یک امری کاملا واجب محسوب میشود تا بتوانید براحتی آن را با کفش های کپی موجود در بازار که کم هم نیستند تشخیص دهید و با دانستن این جزییات شما در فروشگاه سرتان را بالا گرفته و با اعتماد بنفس و مانند یک کارشناس خبره کفش شناسی ، کفش را زیر و رو میکنید تا در فاز اول یعنی مشخصات ظاهری هیچ گونه تناقضی با آنچه که از مدل اصلی آن سراغ دارید مشاهده نشود و به محض دیدن تناقض در کیفیت پیاده شدن جزییات گرافیکی روی کفش بدون هیچ گونه شکی آن را رد کنید ، پیشنهاد من به شما اینست که مانند یک کارگاه همیشه با دید شکاکانه به مدل کفش ها نگاه کنید و پایه را بر این بگذارید که کفش کپی است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود، این دید باعث میشود که شما همیشه اطلاعات خود را به چالش بکشید و با گذشت زمان و افزایش اطلاعات تخصصی شما بصورت ماهرانه تری در مراحل پیشرفته تر با یک نگاه کپی یا اصل بودن کفش را تشخیص دهید. پس توصیه می کنم بخش ظاهر کفش را هیچ وقت دست کم نگیرید چون مانند یاد گرفتن جدول ضرب برای پیشرفت در ریاضی امری لازم و ضروریست.

مشخصات فنی کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2

رویه کفش
رویه در X15.2 از جنس مواد ترکیبی،مصنوعی بسیار نرم است که راحتی و سبکی عالی را برای کفش فراهم میکند.
در جلوی کفش همانطور که در بخش ظاهر کفش هم گفتیم آدیداس از بافت و طراحی خاص شبیه دالان پیچ در پیچ استفاده نموده که باعث درگیری و اصطکاک لازم بین توپ و پا شده تا توپ را همیشه نزدیک خود حس نموده و در نهایت قدرت دریبلینگ و شوت زنی شما افزایش یابد.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2
به قسمت میانی رو به عقب کفش که نگاه میکنیم جنس کفش کاملا فرق میکند و آدیداس بصورت هنرمندانه ای از پارچه بسیار نرم و راحتی در این قسمت استفاده نموده تا راحتی و آسایش لازم را برای پاشنه و قسمت میانی پا فراهم کند، از لحاظ استحکام و محافظت از پا نیز این قسمت از معیار ها و استاندارد های لازم برخوردار بوده تا نگرانی شما را در خصوص ضعیف بودن پارچه برطرف کنه.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2
نوار آبی رنگی که در قسمت ظاهر کفش به اون اشاره کردیم حکم تسمه و نگهدارنده بین قسمت مصنوعی جلوی کفش و قسمت پارچه ای کفش را دارد تا بخوبی این دو قسمت با هم چفت شوند.
زیره کفش
زیره کفش X15.2 نسخه تغییر نکرده X15.1 است ، این زیره مجهز به جذب و خنثی کننده فشار از طرف سطوح سخت به بدن است که شما در کفش به رنگ زرد آن را مشاهده می کنید.
الگوی طراحی شده در این زیره باعث چسپندگی و کشش عالی بر روی سطوح سخت و سیقلی شده و همزمان باعث گیر کردن عالی توپ به زیره کفش میشود.
اجاز بدهید نگاهی دقیق تر به زیره کفش داشته باشیم، در قسمت جلویی زیره کفش که با رنگ سفید مجزا شده شما ترکیبی از خطوط مواج و آشفته همراه با تسمه هایی صاف که در عرض آن رد میشوند را مشاهده میکنید، در واقع این خطوط مواج باعث گیر کردن بهتر توپ زیر پا و آن تسمه ها نیز باعث رها نمودن بهتر پا از سطح سالن هنگام استارت میشوند.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2
در قسمت میانی که به رنگ زرد مشخص است حکم خنثی کننده شوک های وارده از سطوح را دارد و طراحی مواج آن نیز برای فوتسالیست هایی هست که ممکن است با قسمت میانی کفش نیز توپ را کنترل و به حرکت درآورند.
طراحی قسمت انتهایی زیره کفش شبیه قسمت جلویی کفش است و از همان الگو استفاده شده.

کفش فوتسال آدیداس ایکس 15.2
وزن کفش : 249 گرم
امیدوارم از این بررسی استفاده لازم رو برده باشین و تونسته باشم بهتون کمکی کرده تا کفش مورد علاقتون رو انتخاب کنید.
اگه تجربه استفاده از این کفش رو دارین ، تجارب ارزشمندتون رو از سایر دوستانتون دریغ نکنید و مزایا و معایب اون برامون بگید.
منتظر پیشنهادات و انتقادات شما در زیر همین مطلب هستم.

4 پاسخ ها
 1. دانیال
  دانیال می گوید:

  کفش شیکیه و برای کنترل توپ و ضربا بسیار مناسب بازیکنان میباشد
  ولی معلومه قیمتش بالاست

  پاسخ
 2. علی
  علی می گوید:

  کفش عالیه من سفید و مشکیشو دارم….. خیلی عالیه از همه بهتر وزن سبکشه که خیلی بکار میاد

  پاسخ
 3. milad
  milad می گوید:

  سلام وقت بخیر. ی سوال داشتم؟ یکی از رفیقام از این کفش Adidas X 15.2 CT رو ک مال خودشو میخواد بفروشه. فک کنم ی سال اینا پوشیده. ولی فقظ کمی روش رفته. کف کفش هم خیلی کم رفته. واسه من 250 میده. الانم نمیدونم صفرش چنده. بنظر شما این کفش دست دوم رو بخرم یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *