8 کفش فوتسال پیشنهادی برای4 پست مختلف به همراه گزینه های جایگزین

همه فوتسالیست ها با توجه به سبک بازیشون ، کفش فوتسال خاصی رو متناسب با نیازشون میپسندن که این تنوع نیاز، برندها رو ملزم به تولید و طراحی کفش های فوتسال با فناوری و جنس بدنه مختلفی میکنه.
در این مقاله سعی داریم با توجه به سلیقه و سبک بازی فوتسالیست ها چند سری کفش فوتسال رو جهت کمک به انتخاب و خرید کفشی متناسب با نیاز شما معرفی کنیم.
در ابتدا باید سبک ها و پست های مختلف فوتسالیست ها و نیازهای متناسبشون رو لیست کرده و طبق اون کفش مناسب رو نیز معرفی کنیم.
تو فوتسال مانند فوتبال بغیر از گلر کسی پست خاصی نداره و بصورت چرخشی و سیال بازیکن ها نقش های مختلفی رو اجرا می کنند ولی در کل با همه این اوصاف باز هم فوتسالیست ها تو زمین تو یکسری کارها و وظایف پر رنگ تر هستند و اگر مربی اونها رو تو زمین میفرسته واسه اون هدف خاص هست مثلا وقتی نیاز به گل داره یه فوتسالیست با خصوصیات تهاجمی و تمام کنندگی خیلی خوب رو میاره و نه یه بازیکن با خصوصیات تدافعی.
سبکها و پست های بازی


گلر

futsal player


گلر تقریبا موقعیت ثابتی تو زمین داره و مانند سایر بازیکنان نیاز به جابجایی های سریع و استارت و … نداره ولی با این اوصاف گلرها با توجه به درگیری با مهاجمین حریف و نیاز به دفع توپ سریع و محکم و یا پاس های دقیق و حساس در فضای کم، نیاز به کفشی دارند که هم تو بحث محافظت خوب عمل کنه و هم راحت باشه و هم پاسخگوی نیاز گلر در خصوص شوت و پاس سریع در حالت ساکن باشه.
با توجه مواردی که گفتیم کفش های با بدنه چرمی بواسطه نرمی ، راحتی و محافظت از پا تو اولویت هستند و در درجه بعدی اهمیت باید تو بحث شوت و دفع توپ هم خوب عمل کنه که یک کفش با بدنه چرمی مدرن جوابگوی این پست هست.


بازیکنان عقب گیر

futsal player


مدافعین فوتسالی بازیکنانی هستند که بصورت ذاتی حتی اگه تا نوک حمله تیم هم پیش بروند هرطور شده مجدد خود را به لاین عقب برای جلوگیری از گل خوردن برمیگردانند و چیزی که در بازیکنان با خصوصیات تهاجمی کمتر دیده میشه
این بازیکن ها عاشق درگیری و تنش با مهاجمین حریف هستند و نقش یک تخریب چی رو بازی می کنند.
همانند گلرها درگیریشون زیاده و این باعث میشه نیاز به یک کفش محکم و بادوام داشته باشند و البته برای شوتزنی هم مناسب باشه

بازیکنان میانی

futsal player


این دسته از بازیکنان همیشه مانند سفیر صلح دوست دارند یک تعادلی رو بین خط حمله و جلو برقرار کنند و هر قسمت که بیشتر بهشون نیاز باشه حتما اونجا حضور پیدا می کنند.
دارای هوش بالایی تو جابجایی توپ و بدست گرفتن ریتم بازی هستند و یکجورایی مغز متفکر تیم در اجرای دستورهای مربی توی زمین هستند
این بازیکنها خیلی نیازی به درگیری با بازیکن مقابل ندارند و بیشتر تسلط روی توپ و گهگاهی شوت و ارسال های دقیق اولویت اولشون هست

مهاجمین

futsal player


چشم همه بازیکنان تیم معمولا به گلزنان تیم هست، بازیکنانی که در لحظه ورق را به نفع تیم برمیگردانند.
سرعت،چرخش،دریبلینگ سریع و تغییر مسیرهای سریع و شوتهای ناگهانی از ویژگی های بارز این بازیکنان هست
کفش هایی سبک با قابلیت فیت شدن خیلی خوب و با کمترین حس پوشش یک کفش از نیازهای اصلی یک مهاجم گلزن هست تا مانند یک پای برهنه شوتهای دقیق و سریع بزند
در لیست پیشنهادی زیر برای هر پست ما یکسری استانداردهای کلی را در نظر گرفته ایم و طبق آن مدل کفش معرفی می کنیم و به اصطلاح نمیتوان برای همه یک نسخه نوشت و هر بازیکنی متناسب با ویژگی هایی که از خودش سراغ داره باید کفش مناسب خودش رو انتخاب کنه.

کفش پیشنهادی گلرها


کفش فوتسال نایک تمپو (خرید) : این سری بواسطه بدنه تمام چرم و رویه نرم راحتی خیلی خوبی را برای گلر فراهم می کند و کمترین خستگی را گلر احساس خواهد کرد ، همچنین بواسطه رویه ضخیم محافظ خوبی در مقابل ضربات پای بازیکن حریف نیز هست

FUTSAL SHOE


کفش های مشابه تمپو : آدیداس کوپا (خرید) ، پوما کینگ (خرید) و نایک لونار گتو (خرید)
کفش فوتسال آدیداس پردیتور (خرید) : اگر گلر اهمیت بیشتری به فیت شدن کفش و سرعتی بودن آن دارد سری پردیتور گزینه ایده آلی برای او محسوب میشود که هم بخوبی فیت میشود و هم در دفع توپ گزینه خوبی هست ولی از لحاظ راحتی و محافظت مانند تمپو و گزینه های مشابه نیست

FUTSAL SHOE


کفش های مشابه پردیتور : نایک فانتوم-ویژن و جی تی (خرید) و پوما فیوچر (خرید)

کفش پیشنهادی بازیکنان عقب گیر


کفش فوتسال نایک تمپو (خرید) : همانند گلرها ، بازیکنان عقب نیز نیاز به کفشی محکم تر و با راحتی بهتر جهت درگیری با بازیکن حریف دارند که از روی پا نیز محافظت کند که سری تمپو گزینه ایده آلی برای این موضوع هست.

FUTSAL SHOE


کفش های مشابه تمپو : آدیداس کوپا (خرید) ، پوما کینگ (خرید) و نایک پرمیر سالا (خرید)
کفش فوتسال نایک فانتوم GT یا ویژن (خرید) : اگر فوتسالیست عقب گیر تمایل بیشتری به اضافه شدن به جلوی زمین داشته باشد نیاز به کفشی سبکتر و با قابلیت شوت و کنترل توپ بهتر دارد که سری فانتوم در دو مدل GT که بتازگی آمده و یا ویژن بخوبی این نیاز را پاسخ میدهد.

FUTSAL SHOE


کفش های مشابه سری فانتوم : آدیداس نمزیز (خرید) ، پوما فیوچر (خرید)

کفش پیشنهادی بازیکنان میانی


کفش فوتسال آدیداس پردیتور (خرید) : سری پردیتور با توجه به ویژگی هایش شبیه به آچار فرانسه زمین هست و میتواند مناسب چند پست باشد، ولی هدف اصلی طراحی این مدل کفش فوتسال کنترل و تسلط بهتر روی توپ هست،چیزی که دقیقا یک بازیکن میانی به آن نیاز دارد

FUTSAL SHOE


کفش های مشابه پردیتور : نایک فانتوم ویژن و فانتوم GT (خرید) ، نایک REACTGATO (خرید)
کفش فوتسال جوما سوپر ریگات (خرید) : بعضی از بازیکنان میانی از کفش های با ساختار سنتی و بدنه ای محکم تر بیشتر خوششان می آید که برند جوما مخصوص این نوع سلیقه هست و مدل سوپر ریگات یکی از این مدل ها هست که بدنه ای نرم و منعطف و جلوی کفش مناسب کارهای سرعتی و شوتزنی هست

futsal shoe


کفش های مشابه سوپر ریگات : سایر مدل های کفش فوتسال جوما (خرید) ، لوتو TACTO و لوتو STADIO (خرید) و کفش های میزانو(خرید)


کفش پیشنهادی مهاجمین

کفش فوتسال نایک مرکوریال (خرید) : گل سرسبد کفش های مخصوص مهاجمین چه در چمن و چه در سالن سری مرکوریال در دو مدل سوپرفلای و ویپر هست که تفاوتشان بترتیب فقط در ساقدار بودن و بدون ساق بودنشان هست.
کفشی بسیار سبک با قابلیت فیت شدن مانند یک جوراب و شکلی ایده آل برای شوتزنی و جابجایی سریع و دریبلینگ

futsal shoe


کفش های مشابه مرکوریال : آدیداس ایکس (خرید) ، پوما ULTRA (خرید)
آدیداس نمزیز (خرید) : مدل نمزیز بواسطه بدنه بسیار سبک و کشباف گزینه خیلی خوبی برای فوتسالیست های علاقمند به کفش سبک و جورابی هست

futsal shoe


کفش های مشابه نمزیز : نایک فانتوم ویژن (خرید) و پوما فیوچر (خرید)

و در آخر اینکه فوتسالیست هایی که اهل شوت نوک پا هستند مدل هایی که به بازیکنان میانی بعنوان مدل مشابه توصیه شد گزینه ای ایده آل برای آنها هست (برند جوما ، لوتو و میزانو ) که در بالا لینک خریدشان هست.

futsal player

ما تا آنجا که توانستیم لیست را با وسواس و بررسی مدل های تمامی برند ها دستچین کردیم و در هر پست دو مدل اصلی و مدل های مشابه هر پیشنهاد را نیز بعنوان جایگزین معرفی نمودیم.


اگر شما خواسته دیگری از کفش دارید که در لیست بالا به آن اشاره ای نشده حتما در زیر همین مطلب از ما بخواهید تا با کمال میل به آن پاسخ بدهیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *