کفش فوتبال

8 دروازه بان برتر دنیا چه کفش فوتبالی می پوشند ؟

در سال 2016 دنیای فوتبال دروزه بانان جوان شایسته ای را به خود دید و از شگفتی این سال درخشش کهنه کارهایی مثل بوفون و پیتر چک در کنار جوانان بود تا جایی که بوفون در سن 38 سالگی عنوان برترین بازیکن سال ایتالیا را به خود اختصاص داد تا بار دیگر توانایی های خودش را به رخ بکشد و ثابت کند که سن یک عدد است.
در این مقاله به بهانه معرفی 8 دروازه بان برتر دنیا بر اساس نظر سنجی مجله معتبر 4.4.2 به معرفی کفش های فوتبال آنها نیز خواهیم پرداخت و شما نیز به عنوان دروازه بان بهتر با کفش های مورد استفاده تاپ ترین گلرهای دنیا آشنا خواهید شد.

8- پیتر چک

کفش فوتبال پوما اووپ اور 1.3
در فصل قبل آرسنال بیش از هر تیم دیگری در لیگ برتر کلین شیت داشت ( 16 تا) و بخش اعظمی از این رکورد را آرسنال مدیون دروازه بان کارکشته چکی خود یعنی پیتر چک است.
پوما اوو پاور 1.3 کفش مورد انتخاب این گلر است که چند وقتی است از این مدل کفش استفاده می کند ، اوو پاور 1.3 کفشی مناسب برای زدن ضربات دقیق وقوی است و موقع ضربه زدن به توپ حسی مانند پای برهنه را حس خواهید کرد.

7- کیلور ناواس

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
ناواس را باید یک گلر بسیار ماهر در زمینه گرفتن توپ های تک به تک دانست که این را بخوبی در لیگ قهرمانان اروپا ثابت نموده و نقش بسزایی در قهرمانی اخیر رئال مادرید در لیگ قهرمانان داشت.
کفش انتخابی ناواس یعنی آدیداس ایس 16.1 پرایم نیت کفشی با رویه همانند جوراب است که بخوبی فیت پا میشود و در واقع کفش جزیی از پای شما خواهد شد.

6- هوگو لوریس

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
تاتنهام و فرانسه را باید دو تیم خوش شانس نامید که دروازه بان شش دانگی مانند لوریس را درون دروازه خود دارند و این گلر در افتخارات این دو تیم نقش بسزایی داشته است.
نایک تمپو لجند 6 به عنوان یکی از محبوب ترین کفش های دروازه بانان ، کفش این گلر ماهر است که بخوبی با ویژگی های خود باعث ارتقای شوت بازیکن و محافظت از پای او خواهد شد ، رویه تمام چرم طبیعی ، اسکلت فلزی داخلی ، فناوری acc و… همگی باعث ساختن کفشی شاهکار از نایک شده است.

5- تیبو کورتوا

کفش فوتبال نایک مچیستا اپوس 2
چلسی و کورتوا در این فصل سخت در حال یکه تازی در لیگ جزیره هستند ، کورتوا به عنوان گلر این تیم با مهارت های بالای خود در دفع ضربات سنگین از نزدیک و عکس العمل های شبیه به یک گربه بار ها و بارها باعث نجات دادن دروازه این تیم شده است.
نایک مجیستا اپوس 2 به عنوان کفشی ویژه کنترل ومهار دقیق توپ یک گزینه خوب برای این دروازه بان به حساب می آید ، رویه کاملا متحول شده جهت درگیری بهتر توپ با کفش و زدن ضربات و کنترلدقیق توپ از جمله ویژگی های این کفش است.

4- یان اوبلاک

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
اوبلاک در میان خط میانی و دفاعی منحصربفرد اتلتیکو مادرید همانند یک چرخ دنده باعث حرکت عالی و بدون وقفه این دو خط شده است ، این گلر با 23 سال سن و این سطح مهارت آینده ای بسیار درخشان تر را در پیش رو خواهد داشت.
اوبلاک نیز همانند همتای فرانسوی خود لوریس از نایک تمپو لجند 6 استفاده میکند.

3- جان لوئیجی بوفون

کفش فوتبال پوما اوو پاور 1.3
پیرترین بازیکن موجود در لیست 100 تایی بهترین بازیکن سال 2016 خیلی چیزها را ثابت می کند و حالا در میان 10 دروازه بان برتر سال 2016 در جایگاه سوم قرار گرفتن بار دیگر مهر تاییدی را بر توانایی های تمام نشدنی این بازیکن افسانه ای ایتالیا میزند.
بوفون در فصل قبل با رکورد 937 دقیقه بدون گل خورده موجب تحسین همگان شد.
پوما اوو پاور 1.3 به عنوان کفشی با قابلیت های افزایش دقت و قدرت شوتزنی همانند همتای چکی خود پیتر چک کفش مورد علاقه این بازیکن است.

2- داوید دخه آ

کفش فوتبال آدیداس ایس
زمانی که همه منتظر به ثمر رسیدن گل در دهانه دروازه هستند دیو سیو با مهارت عجیب و باور نکردنی خود توپ را از داخل گل بیرون میکشد و این کار را نه یک بار بلکه چندین بار در یک بازی تکرار میکند ، مهارت شوت گیری و دفع تک به تک هایش از او یک دروازه بان بی نظیر ساخته و حالا تبدیل به یکی از بهترین های شیاطین سرخ شده است و جایگاه دوم برترین دروازه بان دنیا در سال 2016 برازنده این دروازه بان است.
آدیداس ایس 15+ پرایم نیت کفشی برای کنترل و مهار دقیق توپ کفش مورد علاقه این گلر اسپانیایی است که علی رغم آمدن مدل های متعدد و جدیدتر به این مدل کفش وفادار مانده است.

1- مانوئل نویر

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
دروازه بانی که با مهارت های منحصربفردش تعریف جدیدی از وظایف یک گلر داشته است و بارها و بارها با خروج های مثال زدنی اش تیم بایرن مونیخ و آلمان را نجات داده است.
سیوهای خارق العاده در دهانه دروازه بان ، خروج های منحصربفرد و قدرت دفع ضربات سنگین از جمله مهارت های اصلی این گلر آلمانی است و با ثبات عملکرد عالی خود در طول سال اخیر باعث شده تا نویر در جایگاه اول بهترین دروازه بان سال 2016 از نگاه مجله 4.4.2 قرار بگیرد.
آدیداس ایس 16.1 پرایم نیت به عنوان کفشی با ویژگی های خاصش همانند رویه پرایم نیت همانند جوراب برای فرم گرفتن شکل قالب پا ، یقه کوتاه خود برای فیت شدن و رویه مخصوص کنترل بهتر توپ به عنوان کفشی ایده آل انتخاب این بازیکن بوده است.
در این لیست چند دروازه بان از کفش های مشترکی استفاده می کردند ، بوفون و پیتر چک هر دو از puma evopower 1.3 ، نویر و ناواس از Adidas ace 16.1 primeknit ، اوبلاک و لوریس از nike tiempo legend 6 استفاده می کنند.
یکی از اهداف ما این بود که دروازه بانان داخل کشور نیز بهتر با مدل های محبوب کفش دروازه بانان برتر دنیا آشنا شوند ، ولی در کل این به این معنی نیست که ما انتخابمان به همین چند گزینه بالا محدود میشود و مدل کفش های زیادی هستند که بنا به سلیقه گلر میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *