کفش فوتبال آدیداس

آشنایی با فناوری های بکار رفته در کفش فوتبال و کفش فوتسال ، قسمت دوم آدیداس

در این سری مقاله به بررسی فناوری های کاربردی در کفش فوتبال و فوتسال پرداختیم و بدلیل طولانی شدنش آن را در چند قسمت خدمتتان ارایه نمودیم ، قسمت اول را به نایک اختصاص دادیم و حالا میرویم سراغ غول بعدی دنیای تجهیزات فوتبال یعنی آدیداس ، پس با ما همراه باشید.

فناوری Primeknit

این فناوری تقریبا مشابه فناوری flyknit در نایک است که هر دو برند با هدف طراحی و تولید الیافی با قابلیت کشسانی و انعطاف بالا به این دو فناوری رسیده اند.

کفش فوتبال آدیداس

آدیداس با استارت یک تحقیق چند ساله میدانی و آزمایشگاهی و البته بسیار گزاف موفق به تولید چنین پارچه ای شد تا همانند یک جوراب ضخیم و منعطف بخوبی بشکل پا درآید و بصورت یکپارچه کل بدنه کفش را پوشش دهد.

امروزه ما شاهد استفاده از این الیاف پیشرفته در خیلی از مدل کفش های فوتبال و فوتسال این برند هستیم ، مانند آدیداس ایس 16 یا 17 .

فناوری NSG- NON STOP GRIP

آدیداس در تمام مدل کفش های فوتبال و فوتسالش همیشه به کنترل توپ نظری ویژه داشته ، به همین دلیل از گذشته تا به امروز کفش هایش را با روکش های مختلف مجهز نموده تا بازیکن همیشه قدرت بالایی در کنترل توپ داشته باشد.

کفش فوتبال آدیداس

یکی از بروزترین فناوری های آدیداس در این زمینه فناوری NSG است که در ظاهر بشکل(فوتبالکالا) جوش هایی ریز و برجسته هستند که معمولا کل کفش را می پوشانند و یک سطح خیلی خوب از درگیری را بین توپ و کفش ایجاد می کنند تا بازیکن همیشه توپ را نزدیک خود حس کند.

فناوری techfit

کفش فوتسال آدیداس

این فناوری را آدیداس برای فیت شدن هر چه بهتر کفش با پای بازیکن ابداع نموده که مانند یک اسکلت مخفی داخل کفش کار گذاشته میشود و  همچنین باعث ایستایی هر چه بهتر بدنه کفش نیز میشود.

فناوری sprintframe

کفش فوتبال آدیداس

این فناوری در زیره کفش های آدیداس جهت ایجاد تعادلی عالی بین استحکام و انعطاف در زیره کفش بکار رفته و مانند یک کمربند میانه کفش را حفظ می کند.

فناوری primecut

کفش فوتبال آدیداس

فناوری پرایم کات که جزو جدیدترین فناوری های آدیداس محسوب میشود خود را در قالب یقه کفش بنمایش می گذارد که در واقع کار اصلی آن حمایت خوب از مچ پا جهت ثبات پا در داخل کفش و فیت  شدن هر چه بهتر کفش است.

فناوری primemesh

کفش فوتبال آدیداس

فناوری پرایم مش از لحاظ عملکرد در واقع همان پرایم کات است ولی با این تفاوت که از جنس پارچه صاف و یکدست استفاده میشود و دارای دوختی بسیار صاف است ، در صورتی که در فناوری پرایم کات نوع پارچه منعطف بکار رفته در قسمت مچ پا شبیه به یک بافتنی با دوخت های درشت است.

عمده فناوری های رایج آدیداس که در کفش فوتبال و همچنین کفش فوتسال این برند آلمانی بکار میرود را به شما معرفی نمودیم ، اگر فناوری دیگری را میدانید که از قلم افتاده یا در مورد فناوری های معرفی شده سوال خاصی داشتید در قسمت نظرات همین مقاله در خدمت شما هستیم.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *