کفش فوتسال

با لوازم جانبی فوتسال بیشتر آشنا شویم

در ورزش پرتحرک و جذاب فوتسال مثل فوتبال در زمینه تجهیزات آن عمده نگاه ها به کفش فوتسال است ، این نوع دید باعث میشود که سایر لوازم جانبی این ورزش در حاشیه قرار بگیرند در صورتی که از لحاظ اهمیت چیزی از خود کفش کم ندارند و تاثیر زیادی در کیفیت بازی خواهند داشت ، در این مطلب نگاهی اجمالی خواهیم داشت به این تجهیزات تا آشنایی بهتری از آنها داشته باشیم.

  • توپ فوتسال

بعد از کفش فوتسال ، توپ را میتوان دومین وسیله مهم این ورزش قلمداد کرد که تاثیر زیادی حتی در نحوه بازی بازیکنان خواهند داشت ، این توپ به نسبت توپ فوتبال دارای سایز کوچکتر هستند ولی از لحاظ وزن تقریبا مساوی هستند و به همین خاطر سنگین بنظر میرسند ، توپ فوتسال علاوه بر سنگینی کمی تنبل نیز طراحی میشود تا در زمین کوچک پنج نفره فوتسال توپ بخوبی در گردش بوده و بازیکنان تسلط بهتری روی توپ داشته باشند ، این تنبلی را میتوان موقع زمین خوردن توپ بخوبی حس کرد.

توپ فوتسال

 

پوسته توپ فوتسال دارای ضخامت و نرمی بیشتری نسبت به توپ فوتبال است تا هم به کیفیت بازی کمک کند و هم مقاومت بهتری در صورت برخورد با اشیا دور زمین و دیوار سالن داشته باشد.

توپ فوتسال

از جمله برند های برتر تولید کننده توپ فوتسال میتوان به mitre و select اشاره نمود که حتی از برندهایی مثل نایک و آدیداس نیز تخصصی تر در این زمینه فعالیت می کنند.

  • دستکش دروازه بانی مخصوص فوتسال

با توجه به رویه سفت و سخت سالن شاید دستکش های معمول دروازه بانی در چمن طبیعی آنطور که باید دوام و کیفیت خود را درسالن حفظ نکند و خیلی زود مخصوصا کف آن آسیب ببیند ، به همین خاطر برند های مختلف دستکش هایی را با رویه کف و پشت دست مقاوم تر مخصوص گلر های فوتسال طراحی نموده اند تا بخوبی کیفیت خود را در طولانی مدت حفظ کند.

دستکش فوتسال

این نوع دستکش ها از لاتکس کمتر و لاستیک بیشتر استفاده می کنند ، لاتکس ماده بسیار ظریفی است که باعث جذب و چسپندگی خیلی خوبی در کف دستکش میشود ولی یک عیب بزرگ آن ظرافت آن است که در صورت تماس با اشیا نوک تیز و سفت ممکن است پاره شود.

برندهای مختلف در دستکش های فوتسال سعیشان بر اینست که تعادلی را میان لاتکس جهت چسبندگی و لاستیک خام جهت مقاومت برقرار کنند.

دستکش فوتسال

نوع خاص و دیگر دستکش های مخصوص فوتسال دستکش هایی هست که دو بند بالایی انگشت برهنه هستند و چیزی شبیه به دستکش های مخصوص موتورسواری است،  این نوع طراحی جهت افزایش قدرت کنترل و تسلط گلر بر روی توپ است زیرا توپ فوتسال دارای اندازه کوچکی است و نیاز به آزادی کامل سرانگشتان جهت واکنش سریع نسبت به مهار توپ می باشد.

  • لوازم محافظتی

بدلیل سرعت بالا ، فضای محدود و سطح سخت زمین فوتسال دروازه بانان و حتی خود بازیکنان همیشه در معرض آسیب های جدی هستند که داشتن یکسری لوازم جانبی محافظتی میتواند از این آسیب دیدگی ها جلوگیری کند.

لباس محافظتی فوتبال

انواع لباس های دارای پد محافظتی در نقاط آسیب پذیر مثل آرنج و زانو ، قفسه سینه ، کناره ران ، سر شانه ها و حتی پیشانی بند و کلاه محافظتی برای بازیکنانی که ممکن است از قبل آسیب دیده باشند از جمله لباس های حرفه ای در این زمینه هستند که باعث میشود بخصوص دروازه بانان با جسارت بیشتری به سمت توپ حمله ور شوند.

لباس دروازه بانی

لباس دروازه بانی

 

برند storelli از جمله برند های معتبر هست که در این زمینه بصورت تخصصی کار میکند.

  • لباس های زیر

    لباس دروازه بانی

هوای گرم یا هوای سرد سالن باعث کاهش تمرکز بازیکنان موقع بازی خواهد شد ، لباس های زیر مخصوص کنترل دمای بدن از جمله راه کارهای این مشکل خواهد بود که بخوبی باعث سرد یا گرم نگه داشتن بدن میشوند.

آیا شما تا بحال از این لوازم جانبی استفاده کرده اید ؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید

3 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *