SOCCER BOOT

چگونه از مدل کفش فوتبال یا کفش فوتسال درجه کیفیت آن را بدانیم؟

امروزه ما برندهای متعددی را داریم که در زمینه تولید کفش فوتبال و کفش فوتسال فعالیت بسیار پر رنگ و رقابتی دارند ، تعدد و تنوع بالای مدل کفش های هر برند کار را برای شناخت آنها واقعا سخت کند ، یکی از شایع ترین سوالی که مشتریان محترم فوتبال کالا قبل از خرید کفش فوتبال یا کفش فوتسال از ما میپرسند این هست که این مدل کفش چه کیفیتی دارد و آیا یک کفش تاپ محسوب میشود ، متوسط یا ضعیف؟ ما بنا به وظیفه آنها را راهنمایی می کنیم ولی خب بقول ضرب المثل معروف اگه به یک شخص ماهی بدی یکبار سیرش کردی ولی اگه ماهی گیری بهش یاد بدی برای همیشه سیرش کردی ، در این مقاله ما سعی می کنیم به زبان ساده به شما ماهی گیری یاد بدیم تا از پرسش و سردرگمی های همیشگی رهایی پیدا کنید.

در این مقاله ما کاری به سری کفش نداریم مثلا سری نایک مرکوریال یا سری آدیداس پردیتور یا پوما فیوچر ، انتخاب سری کفش یک بحث جدا و تقریبا سلیقه ای هست که با توجه به سبک بازی بازیکن انتخاب میشود و ربطی به کیفیت کفش انتخابی ندارد، چیزی که ما قرار هست به آن بپردازیم

مدل دقیق کفش هست که معرف کیفیت کفش نیز هست.

تقریبا میشه گفت که برای درجه بندی و تعیین سطح کیفی کفش در هر برند یک فرمول واحد وجود دارد ولی خب استثنائاتی هم هست که در ادامه به فرمول واحد و موارد خاص نیز خواهیم پرداخت.

برند آدیداس

soccer boot

در برند آدیداس در عنوان مدل از اعداد استفاده شده که خود آن عدد نیز دارای دو بخش هست که یک بخش عدد معرف نسخه کفش و بخش دوم عدد معرف سطح کیفی کفش میباشد که با مثال کاملا این موضوع را شفاف می کنیم.

در برند آدیداس ما مدلهایی مانند 17.1 ، 18.2 ، 19.3 یا +19 سر و کار داریم که همانطور که گفتیم دارای دو بخش هستند.

مثلا در مدل آدیداس نمزیز 18.2 ، عدد 18 معرف نسخه کفش هست که درواقع همان سال عرضه آن مدل میباشد یعنی 2018 و عدد بخش سمت راست (عدد2) معرف سطح و درجه کیفی کفش میباشد که در این مثال یعنی سطح 2 کیفی پس نتیجه میگیرم که کیفیت بالاتری هم برای این مدل هست یعنی 18.1 که درجه یک این مدل محسوب میشود.

در ادیداس کلا 4 سطح کیفی 1 و 2 و 3 و 4 وجود دارند ، با همان مثال بالا میشود کفش فوتبال آدیداس نمزیز 18.1 و 18.2 ، 18.3 و 18.4 که بترتیب یک تا 4 سطح کیفی را مشاهده می کنید.

در ادیداس یک مورد خاص هم وجود دارد و آن استفاده از علامت + برای مدلها هست که در واقع نشان دهنده بدون بند بودن آن مدل میباشد پس برای مدل بالا میشود آدیداس نمزیز +18 که کاملا بدون بند هست ، این را در نظر داشته باشید که مدلهای دارای + با مدلهای با عدد 1 دارای یک سطح کیفی هستند و تفاوت فقط در بدون بند یا بند دار بودنشان هست. پس طبق مثال بالا نمزیز +18 با 18.1 یک سطح کیفی دارند ولی +18 بدون بند هست و 18.1 بند دار هست.

برند پوما

soccer boot

پوما همانند آدیداس از همین رویه اعداد در مدل های خود استفاده می کند و دقیقا به همان شکل مدل کفش دارای دو بخش هست که یک بخش مدل اشاره به نسخه کفش و بخش دوم به سطح کیفی اشاره دارد.

مثلا مدل پوما فیوچر 4.1 که عدد 4 معرف نسخه کفش هست و عدد 1 درجه کیفی کفش یعنی درجه1 بودن ان را نشان میدهد.

برای پوما نیز چهار سطح 1.2.3و4 وجود دارد و برخلاف آدیداس از نسخه + خبری نیست چون کلا پوما هنوز کفشی بودن بند معرفی نکرده.

پس ما در این مدل باید شاهد مدل های دیگری مثل 4.2 و 4.3 و 4.4 نیز باشیم که بترتیب کیفیتشان کاسته میشود.

برند نیوبالانس

soccer boot

در برند نیوبالانس عنوان گذاری مدلها متفاوت هست و از استفاده صرف اعداد خبری نیست.

نیوبالانس در معرفی نسخه کفش دقیقا نسخه کفش را معرفی می کند مثلا مدل فیورن v4 عبارت v یعنی version یا نسخه که خودش گویای همه چیز هست و واضح میگوید که این مدل نسخه4 هست .

در معرفی سطح کیفی کفش از عبارات PRO , MAGIQUE و DISPATCH استفاده می کند  ، نکته عطف این عنوان گذاری مدل ها در نیوبالانس این هست که تاپ ترین مدل کفش بدون هیچگونه از این عناوین بالا هستند ، مثلا نیوبالانس فیورن V5 این مدل یعنی بالاترین سطح کیفی این سری  ، بعد از این میشود نیوبالانس فیورن PRO V5 یعنی سطح دوم کیفی کفش های نیوبالانس از پرو شروع میشود و بعد از آن MAGIQUE و در آخر DISPATCH.

پس برای مدل بالا بترتیب میشود : FURON V5 , FURON V5 PRO , FURON V5 MAGIQUE , FURON V5 DISPATCH

برند نایک

soccer boot

در کفش های فوتبال و فوتسال نایک بعد از مدتی ارائه مدل های کمی سخت و بد قلق خوشبختانه دو سالی هست که عنوان گذاری کفش های نایک تغییر کرده و البته خیلی راحت تر شده.

نایک برخلاف آدیداس و پوما از اعداد استفاده نمی کند و از نام گذاری استفاده نموده.

در مدل کفش های نایک از نسخه کفش خبری نیست و فقط سطح کیفی کفش فوتبال و کفش فوتسال معرفی می گردد.

ترتیب کیفی مدل کفش های نایک عبارت اند از : الیت ELITE ، پرو PRO ، آکادمیACADEMY و کلاب CLUB

این 4 سطح کیفی نایک بترتیب از الیت شروع و به کلاب ختم میشود.

برند میزانو

soccer boot

میزانو همانند نایک از عناوین برای مدل های خود استفاده نموده و نسخه کفش را هم با عدد نشان داده

مثلا : میزانو مورلیا نئو 2 PRO ، عدد 2 نشان دهنده نسخه کفش و PRO نشان دهنده سطح کیفی کفش می باشد.

چهار سطح کیفی کفش های برند میزانو : MADE IN JAPAN , ELITE , PRO , SELECT

سطح کیفی “ساخت ژاپن” تاپ ترین و SELECT معمولی ترین کیفیت این برند محسوب میشود.

یک مورد خاص در مدل های برند میزانو هست و آن زمانیست که وقتی مشاهده نمودید مدل کفش هیچکدام از سطوح کیفی بالا را با خود نداشت یعنی بعد از سطح کیفی MADE IN JAPAN بالاترین سطح کیفی را دارد ، مثال : MIZUNO MORELIA NEO II

آمبرو

soccer boot

برند آمبرو همانند نایک سطح بندی کیفی مشابهی دارد و نسخه کفش نیز با عدد مشخص شده

مثال : UMBRO MEDUSAE III ELITE عدد 3 نشان دهنده نسخه کفش و الیت هم سطح کیفی کفش را نشان میدهد که در واقع تاپ ترین مدل محسوب میشود.

سطح کیفی کفش آمبرو : ELITE , PRO , PREMIER , CLUB

الیت بالاترین و کلاب پایین ترین سطح کیفی کفش آمبرو محسوب میشود.

آندر آرمور

soccer boot

آندرآرمور نیز همانند نایک و آمبرو از سطوح کیفی PRO,PREMIER,SELECT برخوردار هست و نسخه کفش نیز با عدد نشان میدهد.

مثال : UNDER ARMOUR MAGNETICO PRO

پرو بالاترین و SELECT پایین ترین سطح کیفی این برند هستند.

تقریبا به تمامی برندهای مهم اشاره نمودیم و هر وقت در این خصوص مشکلی داشتید با مراجعه به همین مقاله میتوان سطح کیفی و درجه کفش را بخوبی دانست.

اگر برندی هست که مدنظر شماست و ما به آن اشاره نکرده ایم در زیر همین مطلب می توانید آن را مطرح تا ما شما را راهنمایی کنیم.

مشاهده و خرید کفش فوتبال

مشاهده و خرید کفش فوتسال

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *