کفش فوتسال لوتو

معرفی و بررسی کفش فوتسال لوتو tacto II 300

لوتو lotto برندی از دل تاریخ با قدمتی به اندازه فوتبال ایتالیا که مانند یک نوستالژی همیشه در ذهن و خاطر ما نقش بسته و با دیدن لوگوی آن خاطرات دوران اوج سری آ ایتالیا با آن لباس های گشاد باشگاهی و ملی برایمان زنده میشود ، ولی لوتو هنوز هست و این خاطر ماست که حضور او را کم رنگ کرده.
لوتو برندی ایتالیایی است که در سال 1973 تاسیس شد و حالا در بیش از 60 کشور دنیا در حال فعالیت است و در زمینه تولید کفش های رانینگ ، فوتبال و فوتسال ، تنیس و … فعالیت میکند.
در این بررسی یکی از مدل کفش های تاپ فوتسال این برند یعنی tacto II 300 را برای معرفی و بررسی انتخاب نمودیم که انصافا کفشی زیبا با قابلیت هایی فراوان مانند کفش های برند جوما است ، پس با ما همراه باشید.
رنگ آبی و نسخه دوم کفش فوتسال لوتو تاکتو 2 – 300 در واقع جدید ترین مدل کفش این برند محسوب میشود که ساخته شده از ترکیبی از الیاف مصنوعی است که راحتی و سبکی خیلی خوبی را فراهم می کند .

ظاهر کفش

کفش فوتسال لوتو
این کفش در رنگ های دیگری هم ارایه شده که میتوان به رنگ مشکی با جزییات سفید ، رنگ مشکی با جزییات سبز ، رنگ صورتی با جزییات زرد و … اشاره نمود ، طرح انتخابی ما رنگی است که عمدتا در بازار دیده میشود یعنی آبی با جزییات قرمز.
به کفش که نگاه می کنیم واقعا ظاهری زیبا و شیک دارد که هنرمندی طراحان لوتو را در خلق اثری زیبا میرساند ، رنگ اصلی کفش آبی است و جزییاتی مانند عبارات و لوگوهای منقش بر روی کفش برنگ قرمز هستند و پس زمینه رویه کفش نیز سفید است.
رویه کفش که مانند رشته تار های عنکبوت است به رنگ ابی است و پس زمینه آن که لایه ای جداگانه است سفید.
عباراتی مانند lotto , futsal و همچنین خود لوگوی lotto برنگ قرمز هستند.

مشخصات فنی کفش

رویه

کفش فوتسال لوتو
رویه و در کل بدنه کفش واقعا زیبا و هنرمندانه طراحی شده و انگار که یک عنکبوت تار های خود را بدور کفش بشکل نامنظم تنیده است.
در زیر این تار های تنیده شده شما یک لایه زیرین سفید را مشاهده می کنید که از جنس microfiber است.
میکروفیبر microfiber چیست؟
میکروفیبر الیاف مصنوعی بسیار سبک و مرغوب است که بدلیل دوام و سبکی آن در کفش ها کاربرد زیادی دارد و جایگزینی مناسب برای الیاف طبیعی است که باعث سنگینی و گران شدن بهای تمام شده کفش میشود.
این لایه سفید رنگ دارای انعطاف بسیار خوبی است که براحتی شکل قالب پا را بخود می گیرد و باعث فیت شدن کفش با پا خواهد شد.
از دیگر مزایای این لایه بدون پوشش قابلیت تهویه مناسب کفش است.
می پردازیم به خود رویه اولیه که گفتیم شبیه به تار های عنکبوت است و با رنگ آبی مشخص شده ، این الگوی سه بعدی پیاده شده بر روی تاکتو 2 – 300 از جنس پلی ارتان است که بخوبی باعث درگیری کفش و توپ و در نهایت تقویت مهارت های بازیکنان مانند کنترل و حمل توپ میشود و باعث دقیق تر شدن ضربات شما نیز خواهد شد.
در جلوی کفش از یک لایه یکدست آبی استفاده شده و بر روی آن نیز جهت محافظت از نوک کفش که درگیری بیشتری با توپ دارد از یک محافظ استفاده شده که مانند یک نوار جلوی کفش را پوشش داده است و از جنس tpu است.
TPU چیست؟
TPU یک سطح از پلاستیک های از دسته پلی ارتان است که چندین خاصیت را یکجا دارد از جمله قابلیت ارتجاعی بالا ، شفافیت و مقاومت بالا در مقابل سایش.
دوام و محافظت

کفش فوتسال لوتو
در قسمت داخلی پا یعنی کنار و حاشیه انگشت شصت شما یک لایه صاف و یکدست را مشاهده می کنید که لایه سفید رنگ زیرین و این رشته های بهم تنیده را می پوشاند ، این لایه صاف و یکدست حکم محافظ قسمت داخلی پا را دارد زیرا این قسمت بیشتری درگیری را با توپ و پای بازیکن حریف خواهد داشت ، جهت عدم کاهش درگیری توپ و پا لوتو یک سری خطوط مواج را نیز بر روی آن تعبیه کرده ، اگر شما همین لایه صاف را دنبال کنید از کناره کفش گذر میکند و تا پشت پا یعنی پاشنه ادامه دارد و هر چه این لایه به عقب کفش نزدیکتر میشود این لایه قطور تر میشود تا سطح محافظت بهتری را از پا و کفش داشته باشد ، تا جایی که پشت پا عملا این لایه مانند یک دیوار پاشنه را نگه میدارد و محافظتی در سطح خیلی خوب را فراهم میکند.
زبانه کفش همانند خود کفش طراحی کلاسیک و سنتی دارد و از دو قسمت تشکیل شده که با رنگ قرمز و مشکی مشخص است ، قسمت مشکیرنگ از الیافی پارچه مانند و منفذ دار استفاد هشده تا هم باعث راحتی و هم باعث خوب نشستن این زبانه بر روی سینه پا شود ، قسمت قرمز رنگ نیز نازک و منعطف ساخته شده تا موقع بستن بند کفش بازیکن مشکلی نداشته و بخوبی روی پا بخوابد.

کفش فوتسال لوتو
جنس بدنه داخلی کفش نیز از جنس قسمت مشکی رنگ زبانه کفش یعنی الیافی پارچه ای است که جایی راحت و عالی را برای پا فراهم می کند.
زیره کفش

کفش فوتسال لوتو
همانند سایر برند های معتبر لوتو نیز به فکر سلامتی بازیکنان بوده و زیره را مجهز به فوم جذب کننده شوک کرده ( با رنگ سفید این لایه مشخص است ) که از جنس EVA است ، در زیر این ماده را بیشتر بشناسید.
EVAچیست؟
EVA مخفف ethyl vinyl acetate است و لایه ای ترکیب شده با کفی کفش یا مجزای از آن است(لایه ای جداگانه) که برای اولین بار در کفش های رانینگ استفاده شد جهت آسودگی و راحتی در دویدن و پیاده روی های طولانی ، که تشکیل شده از مواد شیمیایی پیشرفته همچون چرم پلیمری ، اتیلن و وینیل است.
به زیره کفش هم که نگاه می کنید ردپای این لایه سفید رنگ جذب کننده شوک دیده میشود و پی می برید که زیره کفش بصورت کامل زیر کفش را نپوشانده و هر جا که نیاز به خمش و انعطاف داشته این لایه سفید رنگ جای زیره اصلی و قهوه ای رنگ را گرفته است ( میانه و جلوی زیره).
فناوری Punto flex
زیره کفش که به رنگ قهوه ای است مجهز به فناوری منحصربفرد Punto flex است که این عبارت در زیر کفش هم حک شده ، این فناوری یک مکانیزم فنی است که به کفش امکان انعطاف طبیعی مانند یک پای برهنه را میدهد و خاصیت برگشت پذیری به حالت اولیه مانند ماهیچه های کف پا را دارد.

فناوری های بکار رفته در کفش

فناوری DOT
از دیگر فناوری های بکار رفته در کفش میتوان به فناوری dot یا dry out tech اشاره نمود که در قالب همان لایه سفید رنگ رویه کفش ارایه شده و باعث قابلیت تهویه در سراسر کفش میشود.
فناوری STO
این فناوری که مخفف SITCHED OUTSOLE است ، امکان دوخت رویه و بدنه کفش با زیره کفش را فراهم نموده و در واقع از کفش یک قالب یکپارچه ساخته که هم در طول عمر مفید کفش اهمیت بسزایی دارد و هم باعث فیت شدن کفش با شکل پای بازیکن خواهد شد.
فناوری STO ,DOT و PUNTO FLEX هر سه جزو فناوری های منحصربفرد لوتو محسوب میشوند که در کفش های سایر ورزش ها مانند رانینگ و تنیس هم بکار میروند.

جمع بندی

باید به این کفش نمره عالی داد ، زیرا لوتو هر چه که مورد نیاز یک کفش فوتسال بوده را در tacto II 300 لحاظ نموده ، از راحتی گرفته تا فیت شدن و استحکام و محافظت.
شما چه امتیازی از 10 به این کفش فوتسال می دهید؟ نظرتان در مورد تاکتو 2 – 300 و امکانات آن چیست؟

2 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *