استنفور بریج

نگاهی به طرح بازتوسعه استنفور ریج و معماری شگفت انگیز آن

مسئولین باشگاه متمول چلسی چند سالی است که بدنبال بازطراحی استادیوم باشکوه استنفور بریج هستند و در نهایت چند روز پیش از طرح زیبا و البته عجیب تایید شده جهت بازتوسعه این استادیوم رونمایی شد تا در چند وقت دیگر کلنگ این طرح جدید زمین بخورد.

هزینه برآورد شده برای این باز طراحی حدود 500 میلیون یورو برآورد شده که برای کسی مثل آبراموویچ نباید هزینه سنگینی باشد ، با اجرای این طرح زیبا و مدرن استنفور بریج تبدیل به یکی از منحصربفرد ترین استادیوم های دنیا خواهد شد که البته گنجایش آن نیز به 60 هزار نفر نیز افزایش پیدا می کند.

تصاویر نمای بیرونی 

استنفور بریج

استنفور بریج

استنفور بریج

استنفور بریج

این طرح نیازمند رضایت شهردار لندن یعنی صادق خان نیز هست تا تیم فنی شهرداری لندن نیز این طرح و اثرات آن بر نمای کلی شهر را مورد بررسی قرار دهند.

اگر همه چیز طبق نقشه و برنامه پیش برود انتظار میرود که طرح مورد نظر تا سال 22/2021 به پایان رسیده و از آن رونمایی شود ، در طول این مدت چلسی باید بصورت موقت به استادیومی دیگر نقل مکان کند تا کارهای تاسیساتی استنفور به پایان برسد ، ومبلی یکی از گزینه های اصلی چلسی برای این چند فصل است که باید از حالا بدنبال گرفتن رضایتنامه و مجوز های لازم باشند.

تصاویر نمای داخلی

استنفور بریج

 

استنفور بریج

استنفور بریج

 

استنفور بریج

Neil vano از طراح و ایده پرداز اصلی این معماری زیباست که با الهام از پل کابلی جاده قدیمی فولهام و راه اهن غربی لندن که در جنوب شرق استنفور بریج واقع شده ، طراحی نموده است.

سنت و مدرنیته از بیرون ورزشگاه شروع به تقابل با هم میکنند که در بیرون فضایی کلاسیک و برگرفته شده از فضای قدیمی لندن را مشاهده می کنیم و به داخل که می رسیم انگار زور مدرنیته بیشتر بوده و فضایی کاملا مدرن را در داخل مشاهده می کنیم.

 

باید منتظر ماند که این طرح تقریبا جدی کی شروع خواهد شد ، نظر شما در خصوص این طرح انتزاعی چیست؟

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *