کفش فوتبال نایک

نایک سال 2016 را چگونه گذراند؟

وقتی افراد به پایان سال نزدیک می شوند نگاهی به گذشته خود انداخته و کارنامه خود را در سالی که گذشته مرور می کنند ، برند های مختلف ورزشی نیز همانند افراد عملکرد خود را در قالب های مختلفی مانند میزان فروش و سود ، فعالیت ها و نواوری هایشان را مورد ارزیابی قرار میدهند.
در این مطلب قصد داریم فراز و نشیب ها و اتفاقات خاصی که توسط نایک رقم خورده را با هم بررسی کنیم ، از کفش های خاص ارایه شده تا نواوری های جدید و انقلابی.
Black history month

کفش فوتبال نایک
اولین ارایه خاص و برجسته در اوایل سال 2016 کفش مجیستا اوبرا 1 از بسته خاص black history month بود که یک طراحی خاص و برگرفته از فرهنگ بومیان افریقا را در خود داشت.
فناوری anti clog

کفش فوتبال نایک
زمانی که از فناوری بی نظیر anti clog در اوایل سال 2016 در سالن اجلاس نواوری های نوین نیویورک رونمایی شد ، هیچ کس فکرش را نمی کرد که این فناوری بتواند مورد استقبال گسترده بازیکنان قرار بگیرد و حالا ما شاهد استفاده گسترده آن در نوع sg کفش ها در زمین های گلی باشیم.
بسته camo

کفش فوتبال نایک
یکی از متمایز ترین بسته های ارایه شده توسط نایک در 2016 بسته camo بود که رنگ و لعابی کاملا نظامی داشت و بیشتر شبیه وسایل جنگی بود که برای استتار آماده شده بودند ، جیمی واردی اولین بازیکنی بود که در اوج آمادگی خود و لستر از آن استفاده کرد.
مرکوریال سوپرفلای 5

کفش فوتبال نایک
نسخه پنجم مرکوریال سوپرفلای را میتوان یکی از مهمترین اتفاقات فوتبالی داخل محصولات نایک دانست که از همه لحاظ این نسخه کفش زیبا را متحول کرد ، از رویه گرفته تا زیره کاملا آناتومیک آن که مورد استقبال بی نظیری قرار گرفت.
فینال لیگ قهرمانان اروپا

کفش فوتبال نایک
کریس رونالدو به عنوان شاخص ترین چهره فوتبالی برند نایک با حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا و زدن ضربه آخر ضیافت پنالتی ها و شکست اتلتیکو مادرید بار دیگر باعث در معرض دید قرار گرفتن برند نایک شد که موفقیت های چشمگیر مالی را برای نایک بدست آورد.
بسته what the mercurial

کفش فوتبال نایک
بسته what the mercurial یا مرکوریال چیست را میتوان یکی از عجیب ترین و خلاقانه ترین طراحی های نایک محسوب نمود که در واقع تاریخچه ای مصور از 12 مدل مختلف نایک مرکوریال در سال های گذشته بود.
مرکوریال سوپرفلای heritage id

کفش فوتبال نایک
نایک با ارایه این کفش خاص پلی زد به گذشته پر افتخار این مدل زمانی که رونالدوی بزرگ R9 این طرح را در سال 98 میپوشید و در اقدامی جالب تر نایک توسط بازیکنان نخبه فعلی مثل مارکوس رشفورد آن را به بهترین بازیکنان مدارس فوتبال ارسال می کرد.
نیمار ایکس جردن NJR X JUMPMAN

کفش فوتبال نایک
نایک در اقدامی زیبا برای یکی از بازیکنان شاخص خود یعنی نیمار کفشی را مطابق با ارزوهای گذشته این بازیکن ارایه کرد ، مایکل جردن اسطوره بسکتبال دنیا از شاخص ترین افرادی بود که نیمار آن را میپرستید و دوست داشت روزی مثل او محبوب شود و همین بهانه ای شد برای طراحی کفش خاص نیمار با لوگوی JUMPMAN ، نایک هایپرونوم 2 مدل کفشی بود که این طرح بر روی آن پیاده شد.
برای بانوان

کفش فوتبال نایک
نایک در سال 2016 برای اولین بار یک بسته فوتبالی را خاص بانوان ارایه کرد که با عنوان RADIANT REVEAL ارایه شد ، رنگ و طرح خاص و مطابق با سلیقه بانوان از ویژگی این بسته بود.
یورو 2016

یورو 2016
بسته SPARK BRILLIANCE بسته ای ویژه برای یورو 2016 توسط نایک بود که با حال و هوای یورو طراحی شده بود و بصورت گسترده در این تورنومنت استفاده شد.
در جام جهانی 2014 گل نهایی این تورنومنت را ماریو گوتزه با نایک مجیستا اوبرا به ثمر رساند و بعد از ان نوبت یورو 2016 بود که ادر بازیکن پرتغال تیر خلاص را به پیکر فرانسه میزبان با نایک مرکوریال سوپرفلای بثمر برساند و چه بهتر از این برای یک برند که دو فینال مهم فوتبالی دنیا گل های پیروز بخششان توسط کفش های آن بثمر رسیده باشند.
مجیستا اوبرا 2

کفش فوتبال نایک
بعد از نسخه پنجم سوپرفلای حالا نوبت نسخه دوم مجیستا اوبرا بود که با رویه ای متحول شده و طراحی شده بر اساس داده های تمام علمی سورپرایز دوم نایک در کفش های خود محسوب شود.
مرکوریال سوپرفلای 5 EA SPORT

کفش فوتبال نایک
از دیگر نسخه های محدود و بسیار زیبای نایک نسخه EA SPORT از مرکوریال سوپرفلای بود که بر اساس بازی های نسخه 16 بیتی طراحی شده بود که میتوان آن را در طراحی نیز بوضوه مشاهده نمود.
تمپو نسخه پیرلو

کفش فوتبال نایک
نایک در اقدامی جالب برای آندرا پیرلو بازیکن خاص که با ضربات ایستگاهی مرگبارش مشهور است تمپو لجند 6 را بر اساس مکان تولد و دوران کودکی این بازیکن طراحی نمود ، مزارع انگور قرمز و تاکستان های وسیع که پیرلو در آنجا کودکی خود را سپری نموده ، ایده اصلی پیاده شده بر روی این کفش زیبا هستند.
از کفش فوتبال به کفش رانینگ

کفش فوتبال نایک
نایک پس از ارایه کفش های فوتبال همانند آدیداس از نسخه رانینگ آنها نیز رونمایی نمود و پلی را بین فناوری های فوتبال و رانینگ ایجاد کرد.
TIEMPO ROSHE , MAGISTA II LUNAR و ZOOM MERCURIAL از مدل های رانینگ این برند هستند که با این الگو ارایه شدند.
CR7

کفش فوتبال نایک
نایک در سال 2016 دو فصل دیگر از کفش های ویژه کریس که با عنوان CR7 شناخته میشود را ارایه نمود ، NATURAL DIMOND به عنوان فصل دوم زندگی CR7 که از مدیرا زادگاه کریس شروع میشود و به لیسبون میرسد را ارایه نمود و بعد از آن DISCOVERY را به عنوان فصل سوم زندگی کریس که موقع درخشش این بازیکن بود را ارایه نمود و جایی بود که در یک بازی دوستانه بین لیسبون و منچستر مورد توجه سر الکس قرار گرفت و باعث انتقال او به تئاتر رویاها شد.
انتقال نیمار از هایپرونوم به مرکوریال ویپر

کفش فوتبال نایک
نایک پس از چند سال پوشیدن مدل هایپرونوم و با رنگ های متنوع آن در اقدامی عجیب و البته رسمی از کفش نایک مرکوریال ویپر به عنوان کفش جدید خود رونمایی کرد.
حالا بعد از این انتقال نایک باید برای شخصیت اول خود در مدل هایپرونوم بدنبال بازیکن مورد نظر و مناسب باشد که لواندوفسکی یکی از گزینه های اصلی این مقام است.
نسخه دوم بسته TECH CRAFT

کفش فوتبال نایک
نایک تا قبل از نسخه دوم این بسته سه نسخه دیگر از بسته TECH CRAFT را ارایه کرده بود که کفش هایی با روکشی کاملا چرم طبیعی است و بصورت هنرمندانه کل کفش را پوشانده تا علاقمندان به کفش های چرمی نیز از این مدل کفش ها بهره مند شوند.
در اواخر سال 2016 نایک از نسخه جدید این بسته رونمایی کرد که با فناوری کاملا نوین با عنوان K-FUSE روکش کفش را طوری با چرم پوشانده که هیچگونه اثری از شل و وارفتگی معمول چرم بر روی کفش مشاهده نمیشود.
مرکوریال سوپرفلای CR7 VITORIAS

کفش فوتبال نایک
اواخر سال 2016 را میتوان بهترین پایان ممکن برای کریس و نایک دانست که هر دو به بهترین ها دست یافتند ، کریس به چهارمین توپ طلای خود رسید و نایک هم چهارمین کفش ویژه این دستاورد بزرگ را ارایه کرد تا بار دیگر اسمش بر سر زبان ها بیفتد.
این کفش زیبا در 777 جفت ارایه شد.
بهترین قرارداد ها

کفش فوتبال نایک
نایک اواخر سال 2016 بهترین قرارداد ها را بست و با دست پر به استقبال سال جدید رفت ، قرار داد با تیم ملی و پایه انگلیس ، چلسی و منچستر سیتی از جمله این قرارداد های بودند که نایک آنها را محکم تر کرد.
نایک حتی فکرش را هم نمی کرد که سال 26 را اینطور آغاز و به پایان برساند و اگر خودش میخواست سناریویی بچیند شاید به این خوبی نمیتوانست.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *