nike phantom venom

مقایسه کفش فوتبال نایک هایپرونوم با سری جایگزین آن ، فانتوم ونوم

نظرهای موافق و مخالف در مورد جایگزینی کفش فوتبال نایک فانتوم ونوم با هایپرونوم زیاد هست و خیلی ها بر این عقیده هستند که هایپرونوم هنوز یک کفش ایده آل برای بازیکنان سرعتی و شوتزن بود و جایگزینی آن با یک سری جدید یک تصمیم عجولانه از طرف نایک بوده و بعضی نیز معتقدند نایک قبل از درجا زدن این سری تصمیم درستی مبنی بر حذف و معرفی سری جدید نموده.
به هر حال تصمیم و اقدام نایک در خصوص معرفی سری جدید نایک فانتوم ونوم phantom vnm ما را بر آن داشت تا مقایسه ای را بین این دو مدل کفش فوتبال داشته باشیم و در نهایت شما بگویید که تصمیم نایک درست بوده یا خیر؟ پس با ما همراه باشید با مقایسه جز به جز این دو مدل.

فیت شدن FIT

nike phantom venom
تشابه
هر دو مدل کفش از فناوری FLYKNIT در بدنه کلی کفش جهت فیت شدن بدنه با پای بازیکن استفاده می کنند و وجه تمایز دیگری دیده نمیشود در زمینه استفاده از این فناوری.
تفاوت
در زمینه فیت شدن در فانتوم ونوم نایک با استفاده از یک بدنه نرم و منعطف سعی نموده تا بدنه بصورت هوشمند با پا خود را انطباق بدهد ، در هایپرونوم نایک بوسیله کابل هایی که در زیر بدنه کفش رد شده کار فیت شدن را انجام بدهد که در واقع همان فناوری FLYWIRE هست.
چیزی که مشخص است بدنه نرم و پویا یک حس بهتری را نسبت به کابل هایی که زیر بدنه رد شده اند جهت فیت شدن به پا منتقل می کنند و با وجود قابلیت عالی FLYWIRE باید بگوییم که در فانتوم ونوم بهتر کار شده.

لمس TOUCH

NIKE PHANTOM VNM
تشابه
زمانی که هایپرونوم رونمایی شد خیلی زود تبدیل به یک کفش محبوب برای بازیکنان علاقمند به لمس و کنترل توپ شد ، حس لمس توپ مانند پای برهنه و تعبیه پدهایی برای زدن ضربات دقیق تر ، چیزی که در فانتوم ونوم نیز بخوبی رعایت شده.
تفاوت
در فانتوم ونوم لمس توپ بواسطه شبکه ای از لانه ای زنبوری شکل که کمی نرم تر و لطیف تر طراحی شده و با خشکی و زبری کمتری توپ روی پا می نشیند حس خوبی را موقع لمس توپ منتقل می کند.
در هایپرونوم نیز پدهایی توخالی روی کفش بصورت لوزی و در یک ردیف تعبیه شده بودند که کمی خشکتر از فانتوم هست و این یک نقطه ضعف ظریف نسبت به فانتوم محسوب میشود.

شوت زنی SHOOTING

NIKE PHANTOM VNM
تشابه
در بخش شوتزنی نمیتوان تشابه آنچنانی بین این دو مدل کفش پیدا نمود و در این زمینه فانتوم کارایی بالاتری دارد
تفاوت
در هایپرونوم بوسیله بالشتک های موسوم به poron سعی شده تا توپ با نشستی متغیر با توجه به شدت ضربه نواخت بهتری را به توپ بدهد.
در مدل فانتوم بوسیله تیغه هایی از جنس پلی ارتان با شکلی خاص سعی در هدایت دقیق تر توپ را دارد.
در کل این تیغه ها با طراحی تخصصی تر رضایت بیشتری را در نواخت دقیق تر و محکم تر توپ ارائه میدهند

سرعت SPEED

NIKE PHANTOM VNM
تشابه
سرعت و کشش بالا همیشه جزو نقاط قوت مدل هایپرونوم بواسطه طراحی سبک و پیشرفته زیره کفش محسوب میشده ، فناوری hyper reactive 1.0 در این زیره بکار رفته که در مدل فانتوم نیز از نسخه دوم همین فناوری استفاده شده.
تفاوت
در این زمینه تفاوت محسوسی در این دو مدل کفش دیده نمیشود و تفاوت فقط پیشرفته تر بودن نسخه فناوری hyper reactive در کفش فوتبال فانتوم ونوم هست که هم قابلیت های دوست داشتنی مدل هایپرونوم را به شما میدهد و هم قابلیت ها بروز شده آن.

جمع بندی

اگر در کل بخواهیم به قضیه نگاه کنیم مدل هایپرونوم کلا حذف نشده و فقط در قالب مدلی جدید و با اکثر ویژگی های قبلی عرضه شده و این میتواند یک قوت قلبی برای طرفداران این مدل باشد.

 

مشاهده و خرید کفش فوتبال سری فانتوم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *