کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال

معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال

در هنگام خرید کفش فوتسال هر بازیکنی برای خود ممکن است ملاک های متفاوتی را برای انتخاب کفش داشته باشد ، از کیفیت و دوام گرفته تا ویژگی های فنی کفش که از مهم ترین ملاک های هر بازیکن باید باشد ، کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس اگر قیمت آن را فاکتور بگیریم که البته در رنج قیمتی مناسبی نسبت به کفش های سطح بالا نیز هست ، از لحاظ فنی واقعا نایک برایش کم نگذاشته و جزو کفش هایی هست که تا چندین سال طرفداران خاص خود را خواهد داشت.
سری ایکس نایک ویژه بازی 5 نفره و دارای کاربرد در سالن و سطوح سخت غیر صیقلی مانند آسفالت و سیمان است و به همین خاطر این سری خیلی زود در مدت زمان کوتاهی بین بازیکنان خیابانی و فوتسالیست ها محبوب شد.

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال در یک نگاه

– کفشی ایده آل برای بازیکنان چابک و غیر قابل پیش بینی
– رویه نایک اسکین nike skin
– فناوری فلای وایر flywier
– فوم مخصوص جذب شوک در زیره کفش

ظاهر و مشخصات گرافیکی کفش فوتسال nike hypervenom x final ic

کفش انتخابی از بسته spark brilliance نایک میباشد و این نکته را هم متذکر شویم که این مدل کفش تنوع رنگ خیلی خوبی دارد.

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال
رنگ و تم اصلی کفش کاملا زرد روشن است با جزییات گرافیکی مشکی و فیروزه ای.
کل کفش از رویه تا پاشنه زرد رنگ است و لوگوی نایک با رنگ مشکی در جلوی کفش در این میان خود نمایی میکند که تا کناره کفش ادامه دارد.
یک لوگوی نایک دیگر نیز در کنار پاشنه کفش که دور مچ پا را گرفته قابل مشاهده است و لوگوی دیگر که دیدن آن کمی سخت تر از بقیه هست در کناره داخلی زیره از جنس فوم کفش است که همرنگ این فوم یعنی مشکی و بصورت حکاکی شده طراحی شده است. تونستین پیدا کنید؟
عبارت hypervenom x نیز در کناره پاشنه پا و همچنین بر روی کفی کفش دیده میشود.

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال
بر روی زبانه کفش به رنگ فیروزه ای عبارت NIKE بر روی یک پارچه مشکی بصورت دوختی قید شده.
رنگ زبانه و بند کفش نیز همانند خود رویه کفش زرد است.
کفی کفش کاملا فیروز ه ای رنگ است و خدمتتان گفتیم که عبارت HYPERVENOM X بر روی آن برنگ زرد درج شده.
رنگ دهانه کفش که از جنس پارچه نرم ساخته شده کاملا مشکی است و این رنگ تا لبه دو سوراخ بالایی بند کفش ادامه دارد.

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال
رنگ زیره کفش به دو قسمت تقسیم میشود، زیره اصلی کفش که کاملا فیروزه ای است و لوگوی نایک در اندازه بزرگ در انتهای زیره خودنمایی میکند و قسمت دوم یعنی فوم مخصوص جذب شوک کفش که به زیره متصل است و از کناره کاملا با رنگ مشکی و رنگ پاششی فیروزه ای مشخص است.
امیدوارم با ذکر این جزییات خسته نشده باشید، ولی این نکته را در نظر داشته باشید که ذکر این جزییات و ریز شدن در آنها بسیار به مهارت شناسایی کفش به شما کمک میکند و چند وقتی که بگذرد دقیقا دستتان می آید که یک کفش چه جزییاتی در آنها رعایت شده و چه چیزهایی رعایت نشده است ، پس حتما با صبر و حوصله این قسمت را مطالعه کنید.

مشخصات فنی کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال

رویه نایک اسکین NIKESKIN

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال
در هایپرونوم ایکس فاینال رویه و کل کفش که بصورت یکپارچه طراحی شده از فناوری NIKESKIN بهره میبرد.
این نکته را در نظر داشته باشید که جنس الیاف کفش بحثش از فناوری نایک اسکین جداست که هر دو را بصورت جداگانه توضیح خواهیم داد.
جنس کل کفش از الیافی توری مانند است که بصورت دو لایه کار شده و علت دو لایه کار شدن این الیاف ایجاد خاصیت کشسانی به کل کفش است زیرا وقتی که این الیاف بصورت دو لایه روی هم میخوابند باعث حفظ تعادل همدیگر میشوند و از هر جهت که به کفش فشار بیاید لایه دوم بالانس لایه اول را حفظ میکند تا قوام رویه حفظ شده و بیش از حد بازی نکند ، دو لایه بودن این رویه را میتوان در بعضی قسمت ها که بصورت پرسی روی هم خوابیده اند را مشاهده نمود.
اگر میخواهید حالت کالبد شکافانه جنس این الیاف را مشاهده کنید زبانه کفش نمونه بارز آن است که روی آن کار خاصی انجام نشده و براحتی لایه های مختلف قابل رویت است.
خود فناوری نایک اسکین نیز اگر مقالات قبلی ما را دنبال کرده باشید در موردش احتمالا شنیده اید که کار اصلی آن همانطور که از اسمش پیداشت القای حس پوست SKIN طبیعی به پا است تا شما هنگام لمس توپ کمترین واسطه را بین توپ و پای خود حس کنید و در واقع حس پابرهنگی را داشته باشید و با جزیی ترین قسمت از پای خود بتوانید توپ را کنترل و لمس کنید.
رویه سه بعدی
نایک برای ایجاد اصطکاک و درگیری لازم بین توپ و کفش کل کفش را با پستی و بلندی هایی منظم که دارای خطوط زیگ زاگ عمودی هستند پوشانده تا توپ بخوبی با این برجستگی و فرورفتگی ها به همراه لایه توری درگیر شود، تا توپ را بخوبی در نزدیکی خودتان حس کرده و کنترلی خیلی بهتر بر روی توپ داشته باشید.
حس قفل شدن پویا و منعطف( فناوری flywier )

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال
نایک در شاهکاری دیگر کاری کرده که کفش نه تنها با پای شما قفل شود بلکه این حس قفل شوندگی بصورت پویا و همزمان با حرکت پای شما حفظ شود، یعنی زمانی که شما تغییر مسیر می دهید یا بصورت آنی سرعت می گیرید و در کل هر حالتی که به کفش فشار زیادی در لحظه ای کوتاه وارد می کند شما باز هم کفش را بخوبی با پای خود همراه و فیت می بینید ، نایک این ویژگی منحصربفرد را بوسیله کابل هایی که در کناره کفش تعبیه شده و از سوراخ بند کفش تا به زیر کفش کشیده شده فراهم نموده است تا بخوبی میانه کفش را حفظ کند ، نایک اسم این فناوری را flywier یا کابل معلق گذاشته که همانند کابل های نگهدارنده پل ها عظیم عمل میکند.
این کابل کاملا در زیر یک لایه الیاف توری که قبلا توضیح دادیم قرار دارد ، منتها در کنار سوراخ بند کفش جهت کش آمدن بهتر هنگام بستن بند کفش بصورت بدون روکش طراحی شده که شما هم میتوانید بخوبی جنس این کابل کاربردی و زیبا را بهتر درک کنید.
فوم جذب کننده شوک

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال
همانند سایر مدل های سری ایکس نایک ، هایپرونوم ایکس فاینال نیز بدلیل دوکاربره بودن آن یعنی در سالن و سطوح سخت برجسته مانند آسفالت و سیمان از فوم جذب کننده شوک در کنار زیره کفش استفاده نموده تا هنگام بازی شوک وارده از این سطوح بخوبی جذب و پخش و در نهایت خنثی شود.
زیره کفش

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال
جنس زیره کفش از مواد لاستیکی بسیار نرم و منعطف است که در عین حال دوام بالایی نیز دارد.
زیره اصلی کفش که به رنگ فیروزه ای است دارای الگویی شبیه به لانه زنبور است که پوشیده از اشکال شش ضلعی میباشد ، کار اصلی این الگو ایجاد چسپندگی لازم با سطح زمین و توپ است تا بخوبی با این دو سطح درگیر شده و در دویدن و مهار و کنترل توپ به شما کمک کند.
اگر به صورت دقیق تر به الگوی پیاده شده در کفش نگاه کنید متوجه میشوید که در این اشکال هر جا که بیشتر با توپ درگیر است این شش ضلعی ها توخالی طراحی شده اند تا توپ بخوبی در آنها گیر کرده و توپ بخوبی در زیر پای شما قفل شود و مانع از لغزش آن شود ، این خود باعث تسلط خیلی خوبی بر روی توپ میشود ، در هر جا که زیره کفش با سطح زمین درگیر است این شش ضلعی ها توپر طراحی شده تا هنگام دویدن و کندن کفش از زمین کمترین انرژی را صرف کنید.

کفش فوتسال نایک هایپرونوم ایکس فاینال
از نکات ریز فنی که در مورد این الگو میتوان اشاره نمود متصل بودن این اشکال به هم و عدم طراحی جزیره ای آنها است ، نایک این کار را برای افزایش طول عمر زیره کفش انجام داده تا همه این الگو بشکل یکسانی فشار وارده را تحمل کنند و فشار فقط روی یک یا چند شش ضلعی نباشد.
این طراحی متصل علت دیگری هم دارد , خود را به چالش بکشید و دلیل و کاربرد دوم این طراحی متصل اشکال را شما پیدا کنید و جواب آن را در بخش نظرات همین قسمت برای ما بفرستید ، همچنین اگر از این کفش زیبا و کاربردی استفاده میکنید یا قبلا استفاده کرده اید تجارب خود را با دیگر دوستانتان که قصد خرید این کفش را دارند به اشتراک بگذارید.

29 پاسخ ها
 1. محمد
  محمد می گوید:

  سلام خسته نباشید این کفش یک لایه کفی اضافه داره ایا این لایه باعث مقاومت بیشتر کفش میشه؟

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام محمد عزیز
   اگر منظورتون از یک لایه کفی اضافه ، تعبیه شده داخل کفش هست که حتما برای راحتی پا و ثبات بهتر و عدم لغزش پا داخل کفش لحاظ شده چون معمولا این نوع کفی ها با چنین هدفی داخل کفش قرار میگیرند و در مدل های پیشرفته باعث افزایش گردش خون و کاهش چشمگیر خستگی پا داخل کفش میشه و اگر منظورتون یک لایه کفی اضافه همراه کفش است که حتما به عنوان اشانتیون همراه کفش بوده.
   اگر از این مدل کفش استفاده میکنید لطفا تجربیاتتون رو هم با دوستانتون در میان بگذارید تا در انتخاب به آنها کمک بشه.

   پاسخ
 2. مصطفی
  مصطفی می گوید:

  سلام من رنگ آبی تیره این مدل رو گرفتم. کف کفش رنگ مشکیه.
  فرق کف مشکی با کف قهوه‌ای (همون رابر) در چیه؟
  کف مشکی برای سالن مناسبه؟

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام مصطفی عزیز
   با هم فرقی ندارند و فقط رنگشون با هم تفاوت داره ، جنس و مواد تشکیل دهنده یکی هستند.
   همه طرح و رنگ های این مدل برای سالن مناسب هستند ، در کل در یک عنوان مدل دقیقا یکسان جنس تشکیل دهنده کفش یکی هستند ،طرح و رنگ فقط یک امر سلیقه ای هست.

   پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام محمد عزیز
   هر کدام کاربرد خودشون رو دارند ولی در کل مدل هایپرونوم ایکس فاینال دارای قابلیت های بهتری نسبت به فلون 2 هست.

   پاسخ
 3. احمد
  احمد می گوید:

  سلام
  لطف میکنید این کفش را با آدیداس ace 16.3 را در آیتم های زیر مقایسه کنید
  1. برای بازیکن دریبل زن و بازیساز
  2. برای بازیکن شوت زن
  3. برای بازیکن سرعتی
  4. دوام و استحکام
  با تشکر از سایت جامع و تخصصی شما

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام احمد عزیز
   شاید امکانش نباشه که بعدا بصورت تخصصی به این مورد بپردازیم ولی در همین پاسخ بصورت اجمالی موارد درخواستی شما رو پاسخ میدم.

   در بحث دریبلینگ و بازی سازی: تقریبا دارای ویژگی های یکسانی هستند و هر دو از رویه ای مخصوص کنترل بهتر بهره میبرند ولی رویه هایپرونوم دارای تهویه بهتری هست.

   در بحث قدرت شوت زنی : در ضربات نوک پا هایپرونوم بهتر عمل میکنه ولی در ضربات روی پا ایس 16.3 بهتره.

   در بحث سرعتی بودن : ایس 16.3 بخاطر وزن کمتر بهتر میتونه به شما کمک کنه چون کمتر مجبورید وزن بیشتری رو حمل کنید.

   در بحث دوام : رویه و بدنه هایپرونوم مقاومت بیشتری داره و ایس 16.3 در مقایسه با هایپرونوم ضعیف تره

   موارد دیگر

   هایپرونوم دارای فوم جذب شوک هست که باعث اسیب کمتر به کمر و پا میشه ، همچنین دارای کابل هایی در کناره ها هست که باعث گرفتن بهتر کناره ها پا توسط این کابل ها هست.
   ایس 16.3 دارای انعطاف و نرمی بهتریه نسبت به هایپرونوم.

   اگر سوالی داشتین در خدمتتون هستیم.

   پاسخ
 4. محمد جواد
  محمد جواد می گوید:

  سلام
  سوال مهم
  برای یکی مثه من که پاهای نسبتا پهنی داره مناسبه؟ آخه تو عکس وقتی کف کفش را نگاه میکنیم میبینیم که باریکه

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام محمد جواد عزیز

   برای پاهای پهن خیلی مناسب نیست ، البته سری ساقدارش انعطاف بهتری داره.
   برای پاهای پهن بهتره کفش های جلو چرم استفاده کنید که انعطاف مناسبی داشته باشه

   پاسخ
 5. مهدی
  مهدی می گوید:

  سلام
  برای بازیکنانی که تو عرض حرکت و دریبل میزنن بعد روپا یا بغل پا شوت میزنن(مث روبن)آیا این کفش مناسبه؟؟
  چه کفش دیگه ای تو این رنج قیمت(تا سقف ۴۵۰) برای اینجور بازیکنا مناسب تره؟

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مهدی عزیز
   سری هایپرونوم مناسب بازیکنان شوتزن و دریبل زن هست مثل سری جدید همین کفش که مشاهده می کنید حالا چه ساقدارش و چه بدون ساقش و البته تخصصی ترش سری مرکوریال هست به همین منوال ، در خصوص بودجه شما خودتون زحمتشو بکشید و طبق بودجتون هر بخش رو بر اساس قیمت فیلتر کنید.
   سری مرکوریال
   http://footballkala.com/product-category/boots/futsal-shoes/nike-futsal/mercurial-futsal

   سری هایپرونوم
   http://footballkala.com/product-category/boots/futsal-shoes/nike-futsal/hypervenom-futsal

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی می گوید:

    خیلی ممنون بابت راهنمایی
    من کفش های هر دو سری رو مقایسه کردم و به این ۳ تا کفش رسیدم:

    هایپرنوم ایکس فاینال
    مرکوریال ایکس فاینال ln 2
    هایپرنوم ایکس فلون ۳

    لطفا با توجه سبک بازی ای که گفتم و مزیت های هر کدوم نسبت به دیگری بگید که کدوم کفش به نظرتون مناسبتره؟؟

    خیلی خیلی ممنون از شما

    پاسخ
    • محمد زیارتی
     محمد زیارتی می گوید:

     سلام
     بترتیب اولویت
     مرکوریال ایکس فاینال ln 2
     هایپرنوم ایکس فاینال
     هایپرنوم ایکس فلون ۳

     پاسخ
 6. Amir
  Amir می گوید:

  سلام خسته نباشید ببخشید تو بحث فیت شدن دریبل زنی و شوت زنی مرکوریال ایکس فاینال 2 بهتره یا هایپرونوم ایکس فاینال “2”

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام امیر عزیز
   تو بحث فیت شدن تقریبا تو یک رده هستند
   در دریبل زنی و شوتزنی هم باز نزدیک به هم هستند ولی در شوتزنی هایپرونوم و در دریبلینگ مرکوریال زورش میچربه.

   پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام متین عزیز
   خیلی ایده آل نیست ولی بدنه منعطفی داره ، سری تمپو و کوپا مناسبه

   پاسخ
 7. متین
  متین می گوید:

  سلام
  واقعا مطالبتون خیلی خوبه خسته نباشید.
  این کفش ها برای پاهای پهن هم خوبه؟
  و اینکه اورجینالش رو کدوم کشور تولید میکنه؟

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام متین عزیز
   ممنون از لطفتون
   فکر نکنم خیلی مناسب باشه ولی بدنه منعطفی داره. کفش های با بدنه چرمی معمولا گزینه مناسبی برای پاهای پهن هستند مثل سری تمپو یا کوپا
   کفش های اورجینال کشور سازنده خیلی مهم نیست و عمدتا ساخت جنوب شرق آسیا هستند ، مهم اورجینال بودنش هست.

   پاسخ
 8. مرتضی
  مرتضی می گوید:

  سلام اگه ممکنه یه توضیح کوتاه درمورد تغیرات این کفش در ایکس فاینال 2 بدین . ممنون

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مرتضی عزیز
   بدنه کاملا فرق کرده و از جنس پارچه کشباف هست و انعطاف خیلی بیشتری داره. پدهای مخصوص ضربه و شوتزنی تعبیه شده.
   نقد و برسی کفش جدید هم باید باشه بررسی کنید پیداش میکنید ، اگرم نبود همون کفش فوتبالش رو هم مطالعه کنید کفایت میکنه چون بدنه یکی هست.

   پاسخ
 9. علیرضا
  علیرضا می گوید:

  سلام
  روز بخیر
  میخواستم بپرسم که کفش فوتسال برای کسی که از شوت روپا و بغل‌پا استفاده میکنه و همچنین پاس‌های بلند و کوتاه دقیق خیلی استفاده میکنه،کدوم کفش رو‌پیشنهاد میدید؟

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام
   تو نایک همین سری هایپرونوم که البته الان جای خودش رو به سری فانتوم ونوم داده و هر دو سری مناسب شوت و جزییات دقیق هستن
   و در آدیداس هم سری پردیتور

   همه این مدل ها رو میتونید تو سایت مشاهده کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *