کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس

معرفی و بررسی کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس

سری مجیستا از نایک همیشه دارای وزن و ابهت خاصی بوده و بازیکنانی هم که از این مدل کفش نایک استفاده می کنند نیز این را تایید می کنند که گل سر سبد آنها آندرس اینیستا مغز متفکر اسپانیا و بارسلونا است.
برای زمین چمن ، نایک در سری مجیستا خود دو زیر شاخه اصلی اپوس و اوبرا را دارد که همیشه برادر کوچکتر، مجیستا اپوس زیر سایه برادر بزرگتر خود ، اوبرا بوده و در رونمایی ها نیز این گفته ثابت شده که همه نگاه ها به مجیستا اوبرا هست.
تا قبل از ارایه نایک مجیستا تنها مدل کفش شاخص فوتبال نایک ctr360 بود که در راحتی و فیت شدن حرف اول را میزد ، ولی دیگر وقتش شده بود که این مدل کفش جای خود را به یک تازه نفس بدهد تا خون جدیدی در رگ های این برند جاری شود و مجیستا اپوس این خون تازه بود.
در جام جهانی که پشت سر گذاشتیم ( 2014 برزیل) اغلب بازیکنان مدل مجیستا اپوس را به مجیستا اوبرا ترجیح دادند ، براستی چه اتفاقی افتاد که برادر کوچکتر از برادر بزرگتر خود پیشی گرفت؟ در این نقد و بررسی با ما همراه باشید تا ویژگی های منحصرفرد این کفش را بهتر بشناسید و دلیل این گستاخی برادر کوچکتر را بهتر درک کنید.

کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس
مجیستا اپوس چگونه فیت میشود؟

Ctr360 maestri کفشی با قابلیت جا باز کردن مناسب برای افرادی با سینه پای پهن است ، در مجیستا اپوس نیز این قابلیت که میراثی از ctr360 است قرار دارد، اما چطور این انعطاف و قابلیت جا باز کردن صورت میگیرد؟ این قابلیت بوسیله رویه مجهز به فناوری kanga-lite فراهم میشود تا کفش بخوبی شکل پای شما را به خود گرفته و راحتی فوق العاده ای را برای پاهای شما فراهم کند.

کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس
Kanga-lite چیست؟
کانگا لایت یک نوع رویه از الیاف مصنوعی است که حس بی نظیر از لمس و کنترل توپ هنگام استفاده از چرم کانگورو را فراهم میکند و در کنار این شبیه سازی از چرم طبیعی ، خاصیت ضد آب بودن آن و عملکرد یکسانش در شرایط مختلف جوی مانند آب و هوای بارانی را نیز در خود دارد.
شاید از خودتون سوال بگیرید دقیقا کجای کفش این فناوری قرار داره؟ متاسفانه این لایه قابل دیدن نیست مگه اینکه بخواهید کفشتون رو کالبد شکافی کنید! کانگا لایت یک لایه میانه بین رویه اصلی شبیه شانه عسل و رویه شبیه پارچه قرار دارد.

کنترل

نایک به وسیله یک الگوی شبیه شانه عسل(لطفا به اشکال هندسی روی کفش نگاه کنید) که کناره و رویه کفش رو کاملا پوشش داده سعی نموده تا کنترل عالی توپ رو برای بازیکن فراهم کنه، این الگوی شانه عسلی مجهز به دو اسلحه پیشرفته نایک با عنوان ACC و NIKESKIN هم هست که اتمام حجتی است با بازیکنان سخت گیر و حساس به این قضیه.

کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس
فناوری ACC – ALL CONDITION CONTROL به بازیکن کمک میکنه تا عملکرد یکسانی رو در کنترل توپ در آب و هوای بارانی و معمولی داشته باشه و مانع لغزش توپ روی پا در موقع خیس بودن کفش بشه.
فناوری NIKESKIN نیز باعث القای حس هر چه نزدیکتر بودن توپ به پا رو به عهده داره تا شما کمترین واسطه ای رو بین پا خودتون و توپ حس کنید و این یعنی کنترل و لمس در بالاترین حد کیفیت خود.
خود این الگوی شانه عسلی نیز با توجه به الگوی طراحی اش که بالا و پایین و برجستگی های زیادی داره باعث ایجاد اصطکاک و گیر کردن بهتر توپ روی پا میشه تا شما کنترل خیلی بهتری روی توپ هنگام بچرخش در آوردن اون یا شوت و پاس داشته باشید.

راحتی

زیر الگوی شبیه شانه عسل اگر خوب دقت کنید یک لایه پارچه مشاهده میکنید که هم قابلیت تنفس را به داخل کفش میدهد و هم با انعطاف لازم خود باعث فیت شدن کفش با شکل پا میشود و این خود در نهاین باعث فراهم نمودن راحتی عالی برای پای بازیکن میشود.

دوام

در کل دوام هر کفشی بستگی به رفتار شما با کفشتان دارد و هر چه شما در مواظبت و نگهداری اصولی از کفشتان کوشاتر باشید مطمئنا طول عمر مفید آنها نیز بسیار افزایش خواهد یافت.

کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس
نحوه شستشو ، نحوه پاک کردن کفش ، مکان نگهداری کفش ، دمای محل نهگداری کفش و … از جمله موارد موثر در افزایش یا کاهش طول عمر کفش هستند.
مجیستا اپوس در رویه دارای مقاومت قابل قبولی است ، چرم مصنوعی با عنوان کانگا لایت که در اپوس ایتفاده شده دارای مقاومت خیلی خوبی است و زیره کفش نیز از بهترین مواد مصنوعی مستحکم و منعطف در تهیه آن استفاده شده.
تنها چیزی که طبق اظهار نظرات استفاده کنندگان کفش دیده شده مرز بین رویه کفش و زیره کفش پس از مدت زمان طولانی ممکن است ترک های کوچکی بخورد که البته این نکته بصورت عمومی بیان نشده.

محافظت

نایک مجیستا اپوس از لحاظ محافظت شاید جزو بهترین ها نباشد ولی مطمئنا جزو کفش های با استاندارد بالا محسوب میشود.
الگوی شانه عسلی و لایه پارچه ای زیر این شانه اگر چه از لحاظ استحکام در حدی نیستند که جلوی یک ضربه قوی را بگیرند ولی مطمئنا از شدت این ضربه بصورت چشمگیری خواهند کاست و انعطاف و راحتی این رویه مانع از وارد شدن ضربه بصورت مستقیم به پا می شنود.
اگر شما به حاشیه و دورتادور پایین کفش نگاه کنید یک لایه اضافی صاف و بدون برجستگی را مشاهده میکنید که به رنگ زرد است ، این لایه اضافی باعث محافظت از پا و افزایش مقاومت کفش در مقابل ضربات وارده میشود.

کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس
در قسمت پشت و پاشنه کفش چیزی شبیه یک قنداق، پاشنه پای شما را در خود نگه میدارد که علاوه بر راحتی عالی این قسمت از پا باعث محافظت از پاشنه در مقابل مصدومیت های شدید و رایج این قسمت میشود.

وزن

استفاده از لایه با الیاف پایه ای پارچه باعث کاهش چشمگیر وزن کفش شده و کاهش وزن آن نسبت به ctr360 بسیار عالی بوده.

کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس
وزن این کفش بصورت تقریبا دقیق 227 گرم است که برای یک کفش ویژه بازیکنان بازی ساز و سرعتی چیزی بالاتر از استاندارد لازم است، در عین حالی که از لحاظ محافظتی نیز در حد استانداردی قرار دارد.

کشش

کشش و چسپندگی از ویژگی ها و نیاز های اصلی یک بازیکن خلاق و بازی ساز است تا بتواند در لحظه بچرخد و مسیر خود را عوض کند، استفاده از نایلون با عنوان pebax به همراه میخ های مخروطی زیره کفش در مجیستا اپوس به شما امکان چرخش 360 درجه ای را بدون از دست دادن قدرت چنگ زنی خود از سطح زمین را فراهم میکند تا مانند یک راننده حرفه ای در زمین دریفت کنید و در گرد و غبار و دود لاستیکتان بازیکنان را محو کنید.

کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس
این ساختار زیره به همراه جنس و وزن کفش باعث افزایش سرعت درجا و انفجاری شما شده تا بخوبی در لحظه بدون هیچ گونه پرتی زمانی به سرعت مورد نظر خود برسید.
جمع بندی
نکات ویژه: بسیار راحت با کارایی بسیار بالا و مناسب بازیکنان ساده پسند و در عین حال کارا
دسته مورد نظر : این کفش را نمیتوان در دسته کفش خواستی قرار داد و هر بازیکنی میتواند استفاده کند ولی نایک در این کفش به کنترل نگاه ویژه ای داشته است.
وزن : کفشی با وزنی ایده آل و محافظت ایده آل ( 227 گرم )
پست تخصصی : بصورت تخصصی تر ویژه بازیکنان مرکز زمین و مدافعین که خواستار کفشی با حس کنترل خوب ، سبک و با کارایی بالا هستند.
بازیکنان شاخص استفاده کننده از این کفش : آندرس اینیستا ، آردا توران و ماریو گوتزه

کفش فوتبال نایک مجیستا اپوس

اگر از مجیستا اپوس استفاده کرده اید ، میتوانید تجارب ارزشمند خود را با سایر دوستانتان که قصد خرید این کفش را دارند به اشتراک بگذارید و یا اگر نظری در مورد این کفش دارید حتما نظراتتان را در زیر این مقاله برای ما ارسال کنید.
منتظر پیام های شما هستیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *