کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال

معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال IC

سری کفش های جدید فوتسال و فوتبال نایک مجیستا نسبت به نسخه های پیشین خود کاملا متحول شده اند بصورتی که اگر شما برای اولین بار آن را مشاهده کنید شاید بسختی بتوانید تشخیص بدهید که این کفش از سری مجیستا است ، ظاهری که ما از رویه سری مجیستا سراغ داشتیم عمدتا درای شبکه ای شبیه به لانه زنبور با شش ضلعی های معروفش بود ، ولی در رویه جدید اصلا از آن ظاهر خبری نیست و شاهد رویه ای کاملا متحول شده هستیم.
در این نقد و بررسی به کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال IC میپردازیم ، IC در لغت به معنای INDOOR COURT هست و در مفهوم به معنای دوکاربره بودن کفش در فضاهای بسته با سطوح صیقلی مانند سالن و فضاهای باز با سطوحی مانند آسفالت و سیمان و حتی خاک مسطح است.
سری مجیستا توسط نایک ویژه بازیکنان بازی ساز ساخته شده که با پاس ها و پخش توپ دقیق خود نبض تیم را در دست دارند و هر وقت نیاز باشد تیم را رو به جلو و در صورت نیاز تیم را تدافعی میکنند.

کفش فوتسال NIKE MAGISTA X FINAL IC در یک نگاه

– از سری جدید و متحول شده مجیستا
– وزن ایده آل 250 گرم
– رویه تمام مصنوعی
– فوم جذب کنند شوک
– فیت شدن عالی کفش با پا

ظاهر کفش

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
رنگ های مختلفی تا به امروز برای این مدل کفش ارایه شده و حتما در آینده نیز شاهد رنگ های متنوع تر خواهیم بود ، رنگ سبز یشمی ، مشکی و زرد از جمله رنگ های ارایه شده تا الان هستند که ما به رنگ زرد آن به عنوان اولین رنگ ارایه شده برای این کفش فوتسال میپردازیم.
تم اصلی کفش زرد روشن است که کل کفش را پوشانده ، در کناره های کفش شما شاهد طیفی رنگی هستید که شبیه به رنگ های ارایه شده توسط دوربین های دید در شب هست و در واقع پایه کار نیز همین است زیرا این طیف رنگی توسط نقشه های حرارتی طراحی و بر روی کفش پیاده شده که در ادامه به کارایی آن خواهیم پرداخت.

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
این طیف رنگی تلفیقی از رنگ های قرمز،نارنجی و صورتی است که بصورت بسیار زیبا با هم ترکیب شده اند.
عبارت MAGISTA X پشت پاشنه به رنگ مشکی در پس زمینه آبی فیروزه ای و بر روی کفی مشکی کفش به رنگ فسفری درج شده.
لوگوی نایک در سه جا دیده میشود ، دو تای این لوگوها به رنگ مشکی در کناره های کفش نزدیک تقریبا مچ پا در اندازه بزرگ و متوسط و لوگوی سوم در وسط زیره کفش به رنگ فسفری قرار گرفته است.

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
پشت پاشنه از رنگ آبی ملایم و فیروزه ای استفاده شده که در قالب یک کاور مجزا ارایه شده.
بند و زبانه ادغام شده کفش نیز کاملا به رنگ اصلی کفش یعنی زرد هستند.
کفی کفش کاملا مشکی است و در بدنه داخل کفش نیز از رنگ آبی فیروزه ای استفاده شده.

مشخصات فنی کفش

رویه

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
همانطور که خدمتتان گفتیم رویه نایک مجیستا ایکس فاینال در نسخه جدید کاملا عوض شده ، نایک برای کارایی بهتر در زمینه لمس و کنترل توپ به کمک نقشه های حراراتی نقاط حساس به لمس را مشخص نموده و در آن نقاط از برجستگی های خاصی استفاده نموده تا بهترین درگیری میان توپ و رویه کفش ایجاد شود ، با توجه به این نقشه حرارتی هر چه میزان حساسیت به لمس بالاتر باشد نایک این نقاط برجسته که به شکل پستی و بلندی است را درشت تر طراحی نموده و رنگ آن قسمت نیز برجسته تر میشود.
پس ما با یک کفش کاملا علمی و پیشرفته روبرو هستیم که با توجه به داده های کامپیوتری به ما میگوید که کدام نقاط پا بهتر و بیشتر با توپ درگیر میشود.
این رویه پیشرفته بهترین درگیری میان توپ و کفش را ایجاد میکند و شما هنگام دریبل ، مهار و کنترل توپ و شوتزنی بهترین کارایی را خواهید داشت و توپ را همیشه نزدیک پای خود حس می کنید.
قابلیت تنفس ، انعطاف بالا و حمایت عالی در هنگام حرکت و سرعت از دیگر ویژگی های این رویه جدید و بی نظیر است.
فیت شدن و حمایت همه جانبه

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
اگر به دهانه ورودی کفش و همچنین زبانه کفش نگاه کنید ، می بینید که این دو قسمت بصورت یکپارچه طراحی شده اند و خبری از زبانه کفش نیست ، این دو قسمت دارای خاصیت کشباف هستند که هنگام پوشیدن کفش بخوبی اطراف مچ پا و همچنین سینه پا را حمایت میکنند ، این یعنی فیت و قفل شدن عالی کفش با پا در هنگام تغییر جهت یا سرعت گرفتن حمایت همه جانبه کفش را داشته باشید.

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
این دو مورد یاد شده باعث میشوند که شما حس پوشیدن یک جوراب را تجربه کنید که بخوبی شکل پای شما را به خود میگیرند.
زیره کفش
جذب شوک

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
اگر از بغل به زیره کفش نگاه کنید اولین چیزی که در زیره نگاه شما را به خود جلب میکند لایه سفید رنگ و قطوری است که عمده زیره کفش را پوشش داده ، این لایه از جنس LUNARLON است که ماده ای ابداعی خود نایک است که باعث جذب و خنثی شدن شوک میشود.
شما میتوانید این عبارت را نیز بر روی این لایه مشاهده کنید.
Lunarlon چیست؟
لونارلون یک فوم بسیار نرم با خاصیت ارتجاعی است که از چندین لایه تشکیل شده و بوسیله یک روکش پوشانده شده اند که در سبکی و نرمی کفش نقش بسزایی دارد.
این فوم بخوبی وزن بازیکن را تحمل نموده و به مرور زمان نشست نمیکند و خاصیت ارتجاعی خود را همیشه حفظ خواهد نمود.
فوم lunarlon توسط خود نایک اختراع شده که 30% کفش را نسبت به کفش های سابق با زیره از جنس phylon سبکتر میکند و به فشارهای وارده این اجازه را میدهد که بصورت مساوی در قسمت های مختلف کفش توزیع شود و یک قسمت مشخص از کف پا این فشار را تحمل نکند و در نهایت منجر به کاهش چشمگیر درد در کف پا میشود.
چنگ زنی و چسپندگی

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
جنس زیره کفش از چرم نرم و فشرده است که بخوبی فشار وارده را تحمل میکند و باعث افزایش چشمگیر طول عمر مفید زیره کفش میشود،زیرا قرار است این کفش در محیط بیرون نیز شما را همراهی کند.
زیره کفش نایک مجیستا ایکس فاینال دارای خاصیت چنگ زنی و چسپندگی بسیار بالا به سطح زمین و توپ است ، این خاصیت در موفقیت شما در فضاهای محدود و کوچک تاثیر زیادی دارد ، این چنگ زنی و چسپندگی هم از خود جنس زیره کفش و هم از نحوه طراحی جالب آن نشات می گیرد.

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال
کل زیره کفش توسط حلقه های همشکل زیره کفش پوشانده شده و هر چه به مرکز نزدیک میشویم این حلقه های ناموزون متراکم تر و نازک تر میشوند که به رنگ زرد مشخص شده اند ، البته این حلقه های زرد رنگ در قسمت عقب زیره کفش بصورت تخت طراحی شده تا شما بخوبی امکان چرخش پا را داشته باشید.
کار اصلی این حلقه ها گیر انداختن توپ زیر پا در هنگام کنترل توپ و همچنین ایجاد تعادل میان چسپندگی و کندن کفش از سطوح است تا هم موقع استارت زدن براحتی رو به جلو حرکت کنید و هم موقع نیاز بخوبی پاهایتان به زمین چسپیده باشد.

جمع بندی

رویه عالی و بی نظیر برای تجربه لمس و کنترل توپ ، لایه مخصوص جذب شوک در زیره کفش ، فیت شدن عالی کفش با پا بواسطه ادغام زبانه کفش با رویه ، همگی باعث شده تا نسخه جدید نایک مجیستا ایکس فاینال تبدیل به کفشی همه چیز تمام شود و این امکان را به شما بدهد که هرآنچه در ذهنتان میگذرد را در زمین پیاده کنید.

25 پاسخ ها
 1. Amir
  Amir می گوید:

  سلام خسته نباشید من که مهاجمم می تونم استفاده خوبی از این کفش داشته باشم یا گزینه بهتریم هست؟

  پاسخ
 2. مهدی
  مهدی می گوید:

  سلام
  برای بازیکن شوت زن (روی پا)
  این مناسبه یا هایپرونوم ایکس فاینال
  یا مورد بهتر هم هست؟

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مهدی عزیز
   مجیستا ایکس فاینال بصورت تخصصی برای کنترل و تسلط بهتر طراحی شده ولی برای شوتزنی هم مناسبه ولی هایپرونوم بصورت تخصصی برای شوتزنی طراحی شده.
   تو برند نایک هایپرونوم از همه سری ها مناسب تره واسه شوتزنی حالا چه پروسیمو و چه ایکس فاینال که پروکسیمو قاعدتا پیشرفته تر هست

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی می گوید:

    ممنون از پاسخ شما
    در کل (تمام برندها)
    بهترین گزینه برای شوت روی پا و چرخش و شوت کدام گزینه است؟؟

    پاسخ
    • محمد زیارتی
     محمد زیارتی می گوید:

     سلام
     سوالتون خیلی کلیه جناب و نمیشه یک کفش رو نام برد که از همه بهتر باشه واسه شوتزنی ، در نایک هایپرونوم بهترین گزینه هست ، در آدیداس سری ایکس یا پردیتور

     پاسخ
 3. محمد
  محمد می گوید:

  با سلام.کفشی که در عین ظرافت محافظ خوبی برا پا باشه چه مارکی خوب هست؟قبنده به دلیل مصدومیت زیاد انگشت پاهام ..قوزک پا و پاشنه آشیلم خیلی حساس هستن..در عین حال خیلی هم تکنیکی بازی میکنم و دریبل زییاد میدم…چه کفشی رو پیشنهاد میدی؟همین کفش که توضیحات گذاشتین مناسب؟

  پاسخ
 4. مسعود
  مسعود می گوید:

  سلام.برای من روی کفش خیلی مهمه،کفشای خودم رویش زود خراب میشه آیا این کفش جواب گوز من هستش؟؟

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام
   نمیدونم که کفشای قبلی شما اصل بوده یا خیر ولی کفشای اصل دوام خیلی خوبی دارند و حداقل یکسال اگر مشکل خاصی پیش نیاد دوام دارند
   این مدل کفش هم کفش مناسب و خوبی هست ، نمیشه در خصوص دوام یک کفش صحبت کرد ممکنه چند سال یا چند ماه دوام بیاره

   پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام
   هر کشوری میتونه باشه
   تمام محصولات که در یک کشور ساخته نمیشه جناب

   پاسخ
 5. رضا
  رضا می گوید:

  سلام من بازیکن راس هستم و به سری مجیستا خیلی علاقه دارم چون چند بار از کفش دوستم که مجیستا بود استفاده کردم و راضی بودم شما چه کفشی رو بهم پیشنهاد میکنید من از دریبلینگ بالایی استفاده میکنم و شوت زنی بالایی هم دارم

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام
   در حال حاضر مدل فانتوم ویژن جایگزین مجیستا شده و نایک با حفظ قابلیت های قبلی سعی کرده برای بازیکنان شوتزن و سرعتی هم مناسبش کنه

   در کل سری مرکوریال و فانتوم در نایک / سری ایکس و نمزیزدر آدیداس و سری فیوچر در پوما گزینه مناسبی برای شما هستند که همگی در سایت موجود هستند

   پاسخ
 6. محمد
  محمد می گوید:

  سلام کفش نایک مرکوریال ایکس برا من که پام خیلی بل نده بهتره یا نایک مجیستا؟

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام
   نایک مرکوریال بهتر هست ولی در کل جناب بلندی و کشیدگی پا با انتخاب سایز مناسب حل میشه و مثل پای پهن نیست که دردسر داشته باشه

   پاسخ
 7. امیرعلی بحری
  امیرعلی بحری می گوید:

  سلام خسته نباشید. این کفش خیلی خیلی خوب است و من ازش خیلی راضیم. من میگم این کفش برای شوت های قدرتی خیلی عالیه. خسته نباشید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *