کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا 2

معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس اوندا 2

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا همیشه جزو اولویت اول فوتسالیست هایی بوده که راحتی و آزادی عمل در حرکت برایشان اهمیت زیادی داشته ، و دقیقا نایک نیز سری مجیستا را برای چنین بازیکنانی طراحی نموده تا راحتی و کنترل را در بالاترین سطح خود تجربه کنند ، بازیکنان بازی ساز و به اصطلاح playmaker علاقه زیادی به این کفش دارند زیرا بخوبی از پس خواسته های این بازیکنان بر آمده و حتی فراتر از خواسته آنان را نیز پاسخگوست.
اگر اخبار و نقد و بررسی های قبلی ما را دنبال کرده باشید حتما میدانید که نایک در نسخه جدید سری مجیستا رویه کفش را کاملا متحول نموده و با استفاده از نقشه های حرارتی پیشرفته نقاط دقیق لمس توپ توسط پا را مشخص نموده که در کناره های کفش با یک طیف رنگی مشخص است ، نایک مجیستا ایکس اوندا 2 نیز همانند سایر مدل های هم سری خود از این رویه جدید بهره مند است تا بهترین حس لمس توپ و کنترل دقیق توپ را تجربه کنید ، در ادامه بهتر به این رویه خواهیم پرداخت.

کفش فوتسال nike magista x ond II در یک نگاه

– از نسخه جدید مجیستا با رویه کاملا جدید
– رویه کاملا مصنوعی و نازک
– وزن ایده آل 231 گرم

ظاهر کفش

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا 2
رنگ های مختلفی از جمله سبز از بسته floodlight و زرد از بسته spark brilliance برای این مدل کفش ارایه شده که ما رنگ زرد مجیستا اوندا دو را برای بررسی انتخاب نموده ایم که بیشتر در بازار به چشم میخورد.
تم اصلی کفش زرد است و رنگ دومی به عنوان رنگ مکمل در کفش دیده نمیشود.
در کناره های کفش شما لکه قرمز رنگ متمایل به نارنجی را که مانند اسپری پاشیده شده و تقریبا تا جلوی کفش ادامه پیدا کرده را مشاهده می کنید ، که در ادامه در بخش مشخصات فنی به آن خواهیم پرداخت.
رویه کفش کاملا یکدست است و وصله پینه ای در کار نیست ، و بر روی رویه کفش برجستگی هایی شبیه جوش های بزرگ را مشاهده میکنید که در اندازه های مختلف هستند.

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا 2
لوگوی نایک در رنگ مشکی ، کناره های کفش تقریبا نزدیک مچ پا و بر روی زبانه کفش درج شده و یک لوگوی کوچک دیگر در زیره کفش تعبیه شده ، خلاصه هر جا رو نگاهی کنی نایک جلوی چشماتونه.
عبارت magista x در پشت پاشنه و بر روی کفی کفش درج شده.
کلا در طراحی سری مجیستا نایک سعی کرده اصل زیبایی در عین سادگی رو رعایت کنه که به کفش جایگاه خاصی داده.
کفی کفش و بدنه داخلی کفش کاملا آبی فیروزه ای است و این رنگ که از بیرون هم به چشم نمی آید تنها رنگ متفاوت و نامتقارن کفش است.
زیره کفش نیز کاملا همانند تم اصلی کفش زرد رنگ است.

مشخصات فنی کفش

راحتی و کنترل دو اصل همیشگی هستند که نایک در سری مجیستا همیشه به آن پایبند بوده زیرا این کفش مختص بازیکنانی آرام و با خونسردی کامل ساخته شده که وظیفه اصلیشان در زمین بازی سازی و رهبری مرکز زمین است ، این نوع بازیکنان به کفشی که باعث شود تمام تمرکزشان بر روی بازی باشد و حس راه رفتن روی ابرها را تجربه کنند نیاز دارند و نایک مجیستا را برای چنین بازیکنانی طراحی نموده.
اینیستا ، ژاوی و بازیکنان با تجربه در فوتسال نمونه بارز این نوع بازیکنان هستند.
رویه به روز شده

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا 2
حتما نایک مجیستا اوندا نسخه پیشین آن را دیده اید که رویه ای با شبکه ای شبیه به کندوی عسل پوشانده شده بود تا به کنترل توپ کمک کند(تصویر پایین) ، حالا نایک این رویه را کاملا تغییر داده و قبلا هم خدمتتان گفتیم با استفاده از نقشه های حرارتی مناطق مختلف حساس به لمس مشخص شده و در آن نقاط از برجستگی های درشتی شبیه به جوش استفاده شده که با توجه به اهمیت کنترل توپ در آن نقطه از کفش این جوش ها بزرگتر طراحی شده اند در این نقاط حساس رنگ قرمز نیز شدت بیشتری می گیرد.

نایک مجیستا اوندا 1

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا
نکته
در سری جدید مجیستا رویه به دو نوع طراحی شده یک طرح آن دارای پستی و بلندی های پشت سر هم است و چیزی شبیه به تپه های مجاور یک کوه را بوجود آورده که در مدل مجیستا اوبرا ( نسخه چمن) ، مجیستا ایکس پروکسیمو2 ( سالن-خیابان) و مجیستا ایکس فاینال ( سالن-خیابان) از این طرح استفاده شده و طرح دیگر برجستگی های درشت شبیه جوش هستند که الان داریم بررسی می کنیم و در مدل مجیستا اپوس ( چمن و سالن) ، مجیستا اوندا 2 ( سالن-خیابان و چمن) و مجیستا اوردن2 ( سالن و هم چمن) بکار رفته است.

نمایی از رویه مواج سری جدید مجیستا مانند اوبرا 2 و مجیستا ایکس پروکسیمو 2

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس فاینال

کنترل و لمس

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا 2
حالا می پردازیم به کارایی این نقاط درشت و برجسته ، عملکرد اصلی این نقاط برجسته ایجاد اصطکاک لازم بین توپ و کفش است که توپ را بخوبی با رویه کفش درگیر میکند و در واقع توپ مابین این برجستگی های جوش مانند گیر می کند و مانند یک چرخ دنده توپ را به مسیری هدایت میکند که شما می خواهید ، مهار عالی توپ زمانی که به شما پاس می دهند و فاصله نگرفتن آن از پا و حس نزدیکی همیشگی توپ در کنار خودتان هنگام دریبل در حال حرکت و یا تغییر مسیر بازی ، از دیگر مزایای این برجستگی ها می باشد که در ارتقای مهارت بازی سازی و کنترل بازی به شما کمک خواهد کرد.
نایک برای لمس هر چه بهتر و طبیعی تر توپ رویه کفش را تا جایی که توانسته نازک طراحی نموده تا بازیکن حس عالی برهنگی پا را تجربه کرده و کمترین واسطه را بین توپ و کفش احساس کند و این خود باعث کنترل و زدن ضربات دقیق تر میشود ، زیرا بصورت ذاتی بازیکن با پای برهنه قادر به زدن ضربه های خیلی بهتری نسبت به موقع پوشیدن کفش است و نایک سعی نموده تا با وجود کفش نیز این حس منتقل شود.
زبانه کفش نیز مانند خود رویه نازک و منعطف طراحی شده تا بخوبی بر روی سینه پا نشسته و کمک بسزایی در زدن ضربات رو پای تمیز و بی نقص کند ، بر روی این زبانه سوراخ هایی ایجاد شده که باعث تهویه و جریان بهتر هوا داخل کفش و مانع از تعریق و التهاب میشود.
راحتی

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا 2
در قسمت عقبی کفش و عمدتا پاشنه تا مچ پا از داخل بالشتک یا به اصطلاح پدی نیمه ضخیم تعبیه شده تا هم پاشنه جای راحتی داشته باشد و هم محافظی در مقابل ضربات وارده به این قسمت باشد ، این پد باعث قفل شدن بهتر کفش با پا شده که بخوبی پا را همراهی می کند.
جذب شوک

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا 2
از بغل که به زیره کفش نگاه می کنید لایه ضخیم سفید رنگی متصل به زیره اصلی کفش تعبیه شده که کار اصلی آن جذب شوک های وارده از بیرون مانند گام های محکمی که هنگام دویدن بازیکن بر میدارد ، است.
این فوم جذب کننده شوک بخوبی مانع از آسیب دیدگی بازیکن بخصوص از ناحیه زانو و ستون فقرات میشود و شوک وارده را به خود جذب و خنثی میکند تا کمترین تنش ممکنه به بدن وارد شود و در طول بازی کمتر احساس کوفتگی و تحلیل رفتگی کنید.
همچنین به خاطر خاصیت ارتجاعی این فوم موقع استارت زدن یا سرعت انفجاری باعث افزایش سرعت درجای شما میشود و به گام های شما سرعت بیشتری میدهد که این خاصیت داشتن ذخیره انرژی بیشتر در طول بازی را در پی خواهد داشت.
زیره کفش

2ac9c17d3809
زیره کفش nike magista x onda II مانند سایر همتایان جدید خود دارای طرحی خاص و مواج است که بیشتر ما را به یاد نقشه های ماهواره ای می اندازد که از کوه ها گرفته شده که لایه های مختلف و پنهان رشته کوه ها را نشان میداد.
این لایه ها علاوه بر ظاهر زیبا و خاصش دارای کاربرد خاص خود نیز هست ، که بخوبی باعث درگیری بین توپ جهت کنترل توپ با زیره کفش و سطح سالن جهت افزایش سرعت رو به جلو و ممانعت از سر خوردن هنگام تغییر مسیر میشود.

کفش فوتسال نایک مجیستا اوندا 2
این لایه های رشته ای در جلوی کفش بواسطه درگیری بیشتر این قسمت با توپ بصورت متراکم تری طراحی شده تا درگیری بیشتری داشته باشند و به محض اراده کردن توپ زیر پای بازیکن گیر کند و در عقب کفش برای داشتن یک تکیه گاه محکم و قابل اطمینان بصورت تخت طراحی شده.
جنس خود زیره نیز از لاتکس LATEX است که نوعی ماده مصنوعی با دوام بسیار بالا و مقاوت بالا در مقابل سایش است که باعث افزایش طول عمر کفش میشود و همچنین بخاطر داشتن جنسی شبیه به آدامس بخوبی به سطح سالن میچسپد و سطح اتکای خوبی را بوجود می آورد.

جمع بندی

فکر کنم بیشتر از یک بازاریاب نایک از این مدل کفش تعریف نمودیم و از ویژگی های کفش گفتیم و انصافا داشتن این همه امکانات در یک کفش به ظاهر ساده و شکیل فقط از برندی مثل نایک بر می آید.
اگر به فکر خرید کفش فوتسالی با قابلیت ویژه در زمینه کنترل توپ هستید حتما مجیستا ایکس اوندا 2 و حتی مدل پایین تر این کفش را در اولویت های خود قرار دهید.

22 پاسخ ها
  • ziarati
   ziarati می گوید:

   سلام محمد عزیز
   اگر پاهای شما پهنه سری مجیستا گزینه مناسبی هست ، پیشنهاد بنده اینه که نسخه قبلی این مدل کفش که عکس اون رو هم گذاشتیم تهیه کنید ، اگر این مدل کفش رو هم گرفتین خوبه ولی از نسخه قبلش بهتر جواب می گیرین.

   پاسخ
 1. محمد عمرانی
  محمد عمرانی می گوید:

  سلام خسته نباشید من پاهام پهنه و مرکوریال و هایپر ونوم رو پاره میکنه ولی بازی کن دریبل زن و سرعتی هستم ی کفش که هم دوام داشته باشه هم سرعت منو ازم نگیره معرفی کنید لطفا خواهشا زود جواب بدید ممنون

  پاسخ
 2. محمد
  محمد می گوید:

  فقط یک سوال و اونم اینکه چیزی که مشخصه ادیداس ایس غالب کوچیکی داره ولی به خاطر چرم مقاوم تر شده میخواستم بدونم این کفش یکسال دوام میاره؟بنده تقریبا هفته ای سه روز سالن میرم

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام محمد عزیز
   از ویژگی های اصلی چرم انعطاف و مقاومت بالای اون هست که هم بخوبی جا باز میکنه و فرم پا رو بخودش میگیره و هم دارای مقاومت بالایی در مقابل فشار هست ، بله مطمئن باشید در بدبینانه ترین حالت حداقل یک سال رو دوام میاره( البته در حالت طبیعی که کفش هم خوب نگه داری بشه و هم خراش و زخمی بدلیل برخورد با اشیا نوک تیز و برنده بهش وارد نشه).

   پاسخ
 3. ابوالفضل
  ابوالفضل می گوید:

  اینو من یکساله که دارم بصورت حرفه ای ازش استفاده میکنم وااااقعا بی نظیره در رنج قیمت خودش و حتما پیشنهادش میکنم

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام علیرضای عزیز
   در کل کفش های داخل سالن مناسب چمن مصنوعی 5 نفره نیستند ولی در صورت ناچارای میشه ازشون استفاده کرد ، به خود کفش آسیبی نمیرسه ولی ممکنه به خود بازیکن بدلیل تخت بودن زیره کفش و لیز خوردن اسیب برسه بخصوص موقع شرجی یا بارندگی و خیس بودن چمن.

   پاسخ
 4. میر هادی
  میر هادی می گوید:

  سلام من بازیکن جلو هستم پاهام هم پهنه بنظرتون مجیستا بخرم یا سوپر رگراته بیشتر دریب هم میزنم مرسی

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام میرهادی عزیز
   مجیستا هم قالب خوبی داره برای پاهای پهن ولی بدنش مصنوعیه و بخوبی سوپر ریگاته جا باز نمیکنه. در کل سوپر ریگاته مناسب بتره برای پاهای پهن

   پاسخ
 5. مسعود
  مسعود می گوید:

  سلام.همه ی کفشایی که میخرم بیشتر۷یا۸ماه برام برنمیداره و رویش زود داغون میشه می خواستم بدونم این کفش می تونه جواب گوی من باشه؟؟!

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام
   نمیدونم که کفشای قبلی شما اصل بوده یا خیر ولی کفشای اصل دوام خیلی خوبی دارند و حداقل یکسال اگر مشکل خاصی پیش نیاد دوام دارند
   این مدل کفش هم کفش مناسب و خوبی هست ، نمیشه در خصوص دوام یک کفش صحبت کرد ممکنه چند سال یا چند ماه دوام بیاره

   پاسخ
 6. مهتی
  مهتی می گوید:

  سلام برای کنترل توپ بالا و شوت زنی خیلی خوب چه کفشی رو پیشنهاد میکنید برای پای باریک و پنجه جمع

  پاسخ
 7. جعفر
  جعفر می گوید:

  سلام.
  من پست مهاجمم و شوت‌زن و یکم تکنیک
  پنجه پام پهنه میخوام بدونم مجیستا خوبه بخرم؟
  درضمن من یکم بدپا هستم و سریع کفش پاره میکنم
  لطفا بگید ممنون

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام اگر سینه پاتون پهن هست کفش های سرعتی که عمدشون پوزه باریکی دارند مناسبتون نیست مثل مرکئریال یا ایکس

   کفشهای چرمی که سینه منعطف و تقریبا پهنی دارند مناسب تر هستن دبرای شما ، مجیستا هم تقریبا خوبه در بین کفش های مصنوعی و پردیتور جدیدش هم همینطور
   ولی ایده ال آدیداس کوپا ، پوما one و نایک تمپو و نایک پرمیر یا هر کفش چرمی دیگه ای هست

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *