کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو 2

معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو 2

کفش های فوتسال مجیستا آنقدر شناخته شده و محبوب هستند که نیازی به مقدمه چینی ما برای معرفی آن نیست ، کفشی که فقط پیشرفت و پیشرفت گذشته این کفش را تشکیل میدهد و حالا با رونمایی از رویه جدید این سری انقلابی در این کفش چه در ظاهر و چه در کارکرد رخ داده که مجیستا را بیش از پیش خواستنی کرده.
راحتی و سادگی سرلوحه این سری کفش بوده ولی اگر سری جدید مجیستا را مشاهده کنید دیگر از آن سادگی خبری نیست ، ولی راحتی و ده ها مزیت دیگر هنوز نه تنها به قوت خود باقی هستند بلکه یه گام بلند رو به جلو نیز برداشته است.
کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو 2 که در واقع نسل جهش یافته سری پیشین خود محسوب میشود یک کفش به معنای واقعی تاپ و فانتزی است که نایک هرآنچه در چنته داشته را برای این کفش رو کرده تا مشکل پسندترین ها را هم راضی کند. پس با ما همراه باشید با معرفی این زیبای خواستنی.

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو – نسخه قبلی

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو 2 در یک نگاه

– از نسل جدید سری مجیستا
– رویه بروز شده flyknit
– وزن ایده آل 261 گرم
– یقه بروز شده کفش
– استفاده شده توسط بازیکنانی ( نسخخ فوتبالی ) مانند اینیستا ، ماریو گوتزه ، لئوناردو بونوچی و بلیس ماتویدی .

مشخصات ظاهری کفش

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو 2

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو 2 از سری PITCH DARK

قبل از بررسی ظاهر کفش این نکته را متذکر شویم که این کفش در چند رنگبندی تا به امروز ارایه شده که در زیر نمونه آنها را مشاهده می کنید.

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو 2

نمونه رنگبندی های ارایه شده برای مجیستا ایکس پروکسیمو 2 تا به امروز

کفش انتخاب شده از سری pitch dark است ، سیاه و فقط سیاه رنگ انتخاب شده برای سری “زمین سیاه” یا pitch drak است رنگ دومی در کفش مشاهده نمیشود و تنها نقاط متمایز با رنگ سیاه کفش ، لوگوی با حاشیه سفید نایک در کناره کفش و یک لوگوی کوچک و قرمز دیگر در زیره است ، عبارت magistax نیز در پشت پا به رنگ قرمز از دیگر نقاط برجسته در دل تاریکی کفش است.

مشخصات فنی مجستا ایکس پروکسیمو 2

رویه بروز شده فناوری flyknit برای لمس بی نظیر توپ روی کفش

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو
فناوری فلای نیت جزو قدیمی ترین و کاربردی ترین فناوری های نایک است که به طراحان این اجازه را میدهد که کفش را از یک رویه یکپارچه بسازند ، حالا این فناوری نیز در مجیستا ایکس پروکسیمو 2 بروز شده و باعث قابلیت تنفس و بسط بهتر رویه حسب نیاز پای بازیکن میشود.
فناوری flyknit باعث راحتی عالی پا و فیت شدن هوشمند کفش با شکل پا میشود زیرا جنس این الیاف مانند یک جوراب نیمه ضخیم دور پا را می پوشاند و انعطافی فوق العاده به کفش میدهد.
در این رویه جدید که حاصل تحقیقات چند ساله و گران نایک است مناطق حساس به لمس که پا درگیری بیشتری با توپ دارد شناسایی شده و در آن قسمت ها همانطور که در تصاویر از رویه کفش نیز مشخص است پدی 4 میلی متری بکار برده که این پد دارای شکلی شبیه به یک زمین دارای ناهمواری است که مانند کانال های طبیعی آب بصورت افقی در کنار هم ردیف شده اند ، هر جا که توپ طی تحقیقات نایک درگیری بیشتری با توپ دارد این مناطق برجسته شکلی بزرگتر و برجسته تر به خود می گیرند که معمولا در کناره های جلویی نزدیک انگشتان و رویه کفش است ، در این نسخه مشکی رنگ گراف رنگی نقاط حساس مشخص نیست ولی در رنگ های دیگر این مدل کفش با رنگ نیز نقاط حساس به لمس مشخص شده که پر رنگ تر هستند.
فایده این اشکال برجسته چیست؟
تقویت حس لمس توپ مانند یک پای برهنه از جمله مزایای این فناوری بروز شده است که در نهایت باعث درگیری بهتر توپ با نقاط حساس پا شده و باعث افزایش قدرت مانور بازیکن هنگام دریبل زدن ، چرخش و تغییر مسیر ، قدرت حمل توپ در هنگام سرعت و ضربات دقیق تر هنگام شوت و پاس خواهد شد.
فناوری ACC
فناوری ACC یا ALL CONDITION CONTROL که به معنای “کنترل در تمام شرایط” است باعث فراهم آوردن کنترل عالی و یکسان توپ در شرایط مختلف جوی مانند آب و هوای بارانی و یا شرجی میشود و به این تغییرات آب و هوایی اجازه نمیدهد که توپ از روی پای شما بلغزد و کنترل شما بر توپ را کاهش دهد.
یقه بروز شده و هوشمند برای نهایت فیت و قفل شدن

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو
یقه هوشمند کفش از ابداعات نایک محسوب میشود که بخوبی در میان بازیکنان جا افتاده و باعث فیت و قفل شدن کفش با پا میشود به طوری که شما کفش را جزیی از پای خود حس خواهید کرد.
حالا ما شاهد نسخه بروز شده این یقه هستیم ، اگر به نسخه های قبلی توجه کرده باشید دهانه ورودی آن کاملا مدور و گرد است ولی نایک در این نسخه جدید شکلی آناتومیک به آن داده که شکلی شبیه به خود مچ پا و اطراف آن را دارد در قسمت مچ پا این یقه قسمتی متوررم و ضخیم تر دارد که بخوبی از مچ پا محافظت میکند و در قسمت جلو و عقب یقه نیز شکلی قوسی را مشاهده میکنید که باعث آزادی حرکت بهتر پا موقع دویدن میشود ، چیزی که در یقه نسخه قبلی رعایت نشده بود و کل مچ پا را میپوشاند.
زبانه ادغام شده

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو
زبانه کفش همانند نسخه های پیشین مجیستا ایکس پروکسیمو حذف شده و جای خود را به لایه پارچه ای کشباف داده که با یقه کفش ادغام شده تا شما بهترین حالت فیت شدن کفش با پا را تجربه کنید و موقع ضربه زدن و یا کنترل کردن توپ یک رویه صاف و یکدست را در اختیار دارید.
نایک جهت راحتی و بدون محافظ نبودن این زبانه ادغام شده پدی نرم و نازک را در زیر زبانه کار گذاشته که باعث راحتی و محافظت از رویه پای شما میشود.
زبانه ادغام شده به همراه یقه پویای بروز شده و رویه کاملا جدید حساس به لمس همگی در کنار هم یک حس بی نظیر از لمس توپ و نزدیکی توپ به پا را برای شما به ارمغان خواهند آورد.
در قسمت پاشنه کفش نیز نایک پدی نرم را از داخل قرار داده که هم باعث راحتی پاشنه پا میشود و هم باعث ثابت ماندن پاشنه پا و پاشنه کفش در کنار هم و در نهایت قفل شدن کفش با پا خواهد شد.
زیره کفش
فوم جذب شوک LUNARLON

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو
نایک جهت حفظ سلامت فوتسالیست ها در زیره کفش از فومی پیشرفته مجهز به فناوری LUNARLON استفاده نموده که بخوبی باعث جذب تنش های وارده از سطح زمین میشود ( این فوم به رنگ مشکی در دل زیره قهوه ای کفش مشخص است )
Lunarlon چیست؟
لونارلون یک فوم بسیار نرم با خاصیت ارتجاعی است که از چندین لایه تشکیل شده و بوسیله یک روکش پوشانده شده اند که در سبکی و نرمی کفش نقش بسزایی دارد.
این فوم بخوبی وزن بازیکن را تحمل نموده و به مرور زمان نشست نمیکند و خاصیت ارتجاعی خود را همیشه حفظ خواهد نمود.
فوم lunarlon توسط خود نایک اختراع شده که 30% کفش را نسبت به کفش های سابق با زیره از جنس phylon سبکتر میکند و به فشارهای وارده این اجازه را میدهد که بصورت مساوی در قسمت های مختلف کفش توزیع شود و یک قسمت مشخص از کف پا این فشار را تحمل نکند و در نهایت منجر به کاهش چشمگیر درد در کف پا میشود.
زیره

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو
خود زیره کفش که به رنگ قهوه ای مشخص است که از جنس لاستیک خام یا RUBBER است که در دوام و مقاومت در مقابل سایش رودست ندارد وزن سبکی نیز دارد.
طرح بکار برده شده در زیره مجیستا ایکس پروکسیمو 2 بخوبی باعث درگیری بین توپ و سطح سالن میشود و که قدرت تسلط شما را افزایش خواهد داد.

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو
همچنین افزایش ایستایی و سرعت درجای بازیکنان بواسطه خاصیت چسپندگی جنس زیره از دیگر مزایای زیره کفش است.

جمع بندی

نکته : قبل از جمع بندی این نکته را لازم دانستم که خدمتتان عرض کنم که سری ایکس پروکسیمو کفشی دوکاربره هست که اختصاصا برای سطوح بیرون مانند آسفالت و بتن ساخته شده و حتی زمین خاکی ولی در سالن هم از این کفش استفاده میشود و در هر دو محیط کارایی عالی دارد و شما با یک کفش دو نوع زمین را میتوانید بازی کنید و برای بازی در چمن مصنوعی باید نسخه چمن مصنوعی یا TF آن را تهیه نمایید.

کفش فوتسال نایک مجیستا ایکس پروکسیمو 2
نایک در مجیستا ایکس پروکسیمو نهایت تلاشش بر القای حسی بی نظیر از لمس توپ و فیت و قفل شدن عالی کفش با پا بوده و انصاف هم در هر دو جبهه کارنامه ای عالی را از خود بجا گذاشته که این مدل کفش را به یکی از تاپ ترین های بازار تبدیل نموده است.
اگر تجربه استفاده از این مدل کفش یا مدل های پیشین این کفش را دارید تجربه گرانبهای خود را با سایر دوستانتان در بخش نظرات همین قسمت به اشتراک بگذارید.

4 پاسخ ها
 1. Hanzale
  Hanzale می گوید:

  سلام خسته نباشید
  این کفش مقاومتش چجوریه
  در حد تمپو هست؟
  چون بیشتر کفشایی که من استفاده کردم روی کفش صابیده میشه و از اونجا خراب میشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام
   مقاومتش در حد خوبیه و رویه با دوامی داره، ولی به اندازه تمپو نیست چون تمپو رویه چرم طبیعی هست و محکمتره.
   از لحاظ ساییدگی خیالتون راحت باشه به این سادگی ها ساییده نمیشه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *