کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری

معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری 6

کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری در سالن همیشه طرفداران خاص خود را داشته ، این کفش بواسطه داشتن قابلیت های فراوان در ارتقای مهارت بازیکنان بخصوص سرعتی و مهاجم جزو انتخاب های اول محسوب میشود.
سری مرکوریال برای بازیکنان با سرعت بالا و انفجاری طراحی شده که در لحظه میتوانند مانند یک خودروی کلاس بالا سرعت خود را به حداکثر ممکن برسانند و بازیکنان حریف را در گرد و غبار خود محو کنند.
نایک چند وقتیست که از نسخه جدید و انقلابی سری مرکوریال که ابتدا در نسخه چمن این کفش شاهدش بودیم ، رونمایی نموده است.
از ویژگی های این نسخه جدید آناتومیک بودن قالب آن با پای انسان است که بخوبی پای بازیکن را در آغوش میگیرد ، در ادامه به توضیحات بیشتر خواهیم پرداخت.
نایک خواسته تا برای فوتسالیت ها هم کم نگذارد تا در داخل سالن هم بازیکنان از این قابلیت ها استفاده کنند.

کفش فوتسال nike mercurial victory vi در یک نگاه

– جزو نسخه جدید و انقلابی مرکوریال
– وزن : 210 گرم
– رویه مصنوعی و بسیار سبک
– استفاده شده ( نسخه چمن) توسط بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو ، الکسیس سانچز ، زلاتان ابراهیموویچ و کوین دبروین

ظاهر کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری 6

کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری
نکته : مدل مورد بررسی ما از بسته spark brilliance است که نسخه معمول موجود در بازار ایران است.
رنگ و تم اصلی کفش قرمز آتشین است و رنگ دوم مشکی که بصورت گسترده فقط در پاشنه کفش قابل مشاهده است.
لوگوی نایک در اندازه بزرگ به رنگ زرد از جلوی کفش تا کناره بیرون پا کشیده شده و یک لوگوی دیگر نیز در کناره داخلی پا و در اندازه متوسط درج شده در حاشیه پشت زیره کفش یعنی پشت پاشه پا نیز لوگوی کوچک نایک درج شده ، زبانه کفش کاملا مشکی است و لوگوی نایک به رنگ زرد و در اندازه کوچک روی زبانه دیده میشود.
عبارت mercurial در دو قسمت دیده میشود یکی بر روی کفی زرد رنگ کفش به رنگ مشکی و یکی هم به رنگ زرد در کناره کفش نزدیک به پاشنه پا.

کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری
چیزی که بیش از همه جلب توجه میکند خطوط افقی و مشکی رنگ شکاف دهنده رنگ اصلی قرمز رویه و کناره کفش است که بیانگر رویه جدید استفاده شده در این کفش است که در بخش مشخصات فنی به بررسی آن خواهیم پرداخت ، در این میان خطوط نازک سفید رنگی نیز بر روی قسمت قرمز رنگ کفش نیز دیده میشود.

مشخصات فنی کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری 6

رویه

کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری
رویه مرکوریال ویکتوری 6 از الیاف مصنعوعی بسیار نازک و منعطف تولید شده تا بازیکنان بخوبی حس برهنگی پا را تجربه کنند.
اولین تغییر در کفش را شما در رویه کفش مشاهده میکنید که شاهد یک سری خطوط برجسته و افقی روی کفش هستیم که سراسر کناره و رویه کفش را پوشانده است، این اولین تغییر محسوس در نسخه جدید مرکوریال است.
در نسخه های سابق کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری اصلا ما شاهد چنین شیارهایی نبودیم و فقط در نسخه چمن این موارد مشاهده میشد آن هم در قسمت های مورد نیاز و حالا ما نه تنها این قابلیت را در نسخه سالن می بینیم بلکه شاهد نسخه تکامل یافته آن هستیم که کل کفش را پوشانده.
کار این خطوط و شیارها چیست؟
ایجاد اصطکاک و درگیری لازم بین توپ وکفش کار اصلی این شیارهای برجسته هست ، تا همیشه شما توپ را در نزدیکی خود حس کنید و سطحی عالی از لمس طبیعی توپ را در موقع دریبل ، پاس و شوت تجربه کنید.
نایک قسمت نوک کفش را تا آنجایی که توانسته از جنس رویه کفش استفاده نموده و از دخالت قسمت زیرین کفش کاسته تا هنگام زدن ضربه نوک پای شما بیشتر زیر توپ را لمس کند و این خود باعث افزایش دقت در موقع شوت و پاس میشود.
زبانه ادغام شده

کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری
نایک در سری جدید مرکوریال ویکتوری زبانه کفش را بصورت یکپارچه با بدنه کفش طراحی نموده تا بهترین حالت قفل شدن کفش با پا را تجربه کنید ، زمانی که شما بند کفش را محکم می کنید این زبانه نیز بخوبی شکل روی پای شما را به خود میگیرد و فشار متعادلی را از روی کفش و زیره کفش به پا وارد میکند تا کفش بخوبی با پا فیت شود.
این قابلیت مزایای خود را در سرعت بالا و چرخش و تغییر مسیر ناگهانی نشان میدهد که کفش بخوبی با پای شما همراهی میکند.
زیره کفش

کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری
زیره کفش از جنس مواد مصنوعی و نرم ساخته شده که به استحکام و سبکی زیره کمک میکند و قابلیت کشسانی خیلی خوبی دارد، الگوی بکار رفته در طراحی زیره کفش شبیه یک تیر سه شعبه است که داخل آن نیز توپر است و به اقتضای محل آن در اندازه بزرگ و کوچک و متوسط طراحی شده.
در قسمت جلوی زیره کفش این اشکال سه پر ریزتر طراحی شده اند تا بخوبی در سرعت گرفتن بازیکن کمک کنند و کندن کفش از سطوح را راحت تر کند و برخلاف جلوی زیره ، عقب زیره کفش این اشکال درشت تر طراحی شده تا بخوبی وزن بازیکن را تحمل و چرخش را آسان تر کند.
جمع بندی

کفش فوتسال نایک مرکوریال ویکتوری
نایک مرکوریال ویکتوری 6 نهایت سعی و تلاش نایک برای طراحی کفشی ویژه بازیکنان سرعتی بوده تا در لمس و کنترل توپ و تقویت سرعت انفجاری بازیکنان را یاری کند.

2 پاسخ ها
 1. مرتضی
  مرتضی می گوید:

  سلام لطفا راهنمایی کنین بین این کفش و کفش مرکوریال نیمار اون فیروزه ای کمرنگه که زیره سبز داره کدوم رو برتر میدونین به چه علت؟ جنس کدوم مقاوم تره

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مرتضی عزیز
   کفش نیماری که میفرمایید باید مدل دقیقش رو بدونیم و مهم عنوان دقیق کفشه و کاری به طرح بازیکن نداشته باشید و اگر هر دو مرکوریال ویکتوری باشه که با هم فرقی دارند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *