کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو

معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو 2

زمانی که از یک کفش فوتسال ویژه بازیکنان سرعتی ، مهاجم و دریبل زن صحبت می کنیم ناخودآگاه ذهن خیلی ها سمت سری نایک مرکوریال میرود ، چرا ؟ نایک برای رسیدن به این جایگاه تلاش های خستگی ناپذیر زیادی داشته است ، سری مرکوریال حاصل سال ها تحقیقات آزمایشگاهی و میدانی تیم مهندسی و طراحی نایک است و ما امروز شاهد آخرین مدل از کفش فوتسال این سری هستیم که در واقه تبلور یک کفش همه چیز تمام برای فوتسالیست ها است.

نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو در واقع از نوع ساقدار این کفش فوتسال است که در مقابل آن مرکوریال ایکس فاینال است که نوع بدون ساق این سری محسوب میشود ، در این بررسی ما به قابلیت های و فناوری های متعدد این مدل کفش فوتسال خواهیم پرداخت تا بهتر با این شاهکار نایک آشنا شوید.

سری مرکوریال در همه مدل های خود نسبت به نسخه پیشینش تغییرات زیادی را به خود دیده که کارایی این سری را دوچندان نموده است.

 

رویه مجهز به فناوری flyknit به همراه کابل های ویژه

کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو

حتما فناوری flyknit  را حداقل یکبار در مقالات ما شنیده اید که خیلی خلاصه خدمتتان معرفی کنم یک رویه از جنس شبیه به پارچه است که دارای انعطاف و قابلیت کشسانی بالا است که بخوبی شکل پا را بخود می گیرد و علاوه بر ان بخاطر خاصیت پارچه ای آن این امکان را به بازیکن میدهد که بخوبی توپ را روی پای خود همانند یک پای برهنه لمس کند ، همه اینها در کنار هم یعنی حس بحرکت درآوردن توپ مانند زمانی که شما توپ را با گوشه گوشه پای برهنه خود لمس میکنید.

 

فناوری بروز شده flywire و استفاده دوگانه از آن

کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو

نقطه عطف تفاوت بین مرکوریال ایکس پروکسیمو 2 و 1 در طراحی رویه آن هست ، نایک در نسخه پیشین کفش های فوتسال سری مرکوریال از کابل هایی که با عنوان flywire شناخته میشد جهت فیت کردن کناره ها موقع بستن بند کفش استفاده میکرد که باعث میشد تا کفش بخوبی در کنار پای بازیکن بماند ، حالا نایک این کابل ها را بصورت سراسری در کل رویه کفش استفاده نموده که بصورت شیارهایی برجسته بر روی کفش مشخص هستند و بخوبی موقع چرخش و تغییر جهت با شما همراهی خواهند کرد  ، نایک از این کابل ها استفاده دیگری نیز نموده است و با درشت تر طراحی نمودن این کابل ها در جلوی کفش امکان درگیری بهتر بین توپ و کفش را فراهم نموده است که موقع دربیل کردن و حرکت پا به توپ بخوبی این مزیت را حس خواهی نمود ، ضخامت این کابل ها از 1 میلیمتر در عقب شروع شده و وقتی به جلوی کفش می رسند ضخامتشان به 2.5 میلی متر نیز میرسد.

این رویه بصورت یکپارچه و بسیار سبک طراحی شده بصورتی که شما کفش را جزیی از پای خود حس خواهید کرد و تجربه یک راحتی بی مانند را خواهید داشت.

 

حذف زبانه

کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو

مثل سری های قبل در این مدل نیز زبانه از روی کفش حذف شده و بجای آن از یک نوع پارچه منعطف استفاده شده که باعث ارایه یک سطح صاف و یکدست را برای شوت زدن و کنترل فراهم می کند.

 

فناوری ACC و Nike Skin

کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو

کل بدنه کفش بوسیله روکشی مجهز به فناوری nike skin پوشانده شده است که قابلیت تهویه و فیت شدن بهتر را به رویه کفش میدهد.

فناوری ACC نیز مانند جهیزیه همیشه همراه کفش های نایک هست و باعث عملکرد یکسان و عالی کفش در خصوص کنترل در شرایط متغیر جوی مانند بارانی میشود.

 

یقه هوشمند کفش و نهایت امکان فیت شدن

کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو

یقه بلند کفش در نسخه جدید مرکوریال ایکس پروکسیمو 2 دارای تغییرات جزیی نسیت به نسخه پیشین خود است ، این یقه همانند یک جوراب ضخیم تا بالای مچ پا را میپوشاند و باعث ثابت ماندن پا درجای خود میشود و بازیکن کمترین لغزش را در داخل کفش حس خواهد کرد ، بطوری که شما حس میکنید کفش جزیی از پای شماست.

این یقه در هنگام استارت زدن و تغییر مسیرهای ناگهانی بخوبی خود را نشان میدهد و اصلا این اجازه را به کفش نمیدهد که از پای بازیکن جدا شود.

 

زیره کفش

 

جذب شوک

کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو

همانند سایر سری کفش های فوتسال سری X نایک ، مرکوریال ایکس پروکسیمو 2 نیز مجهز به فوم جذب شوک است و بخوبی تنش های وارده از سطح را موقع محکم کوبیده شدن پا به سطوح سختی مثل سالن را خنثی میکند و این باعث حفظ سلامتی مچ ، زانو و کمر شما خواهد شد.

جنس خود زیره کفش از مواد لاستیکی با دوما بسیار بالا در مقابل سایش است و بخاطر خاصیت ارتجاعی آن بخوبی با سطح سالن درگیر شده و موقع استارت زدن و ایستادن درجا به شما در عکس العمل سریع کمک خواهد کرد.

کفش فوتسال نایک مرکوریال ایکس پروکسیمو

الگوی پیاده شده در زیره کفش که شامل اشکال سه پر هستند باعث درگیری هر چه بهتر زیره با سطوح خواهند شد ، این اشکال در مناطق مختلف زیره به صورت متفاوتی طراحی شده اند ، در عقب زیره این اشکال بصورت توخالی دارای شکافی عمیق است که باعث میشود نقش فوم جذب شوک پررنگ تر شده و کمترین فشار ممکن به پای شما وارد شود ، در جلوی کفش نیز بنا به وظیفه هر قسمت از کف پا بشکل خاص خود طراحی شده تا همزمان وظایفی مانند چرخش کامل ، تغییر مسیر ناگهانی و ایستادن در جا را در بهترن حالت ممکن بازیکن انجام دهد.

 

جمع بندی

 

نایک در کفش مرکوریال ایکس پروکسیمو 2 هرآنچه در چنته داشته را رو کرده تا یک شاهکار را به فوتسالیست ها تقدیم کند ، وزن این کفش 322 گرم است که برای این کفش با این امکانات وزن خیلی خوبی بشمار میرود.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *