نقد و بررسی کفش فوتبال نایک فانتوم ویژن 2

در سال جدید 2020 نایک از نسخه دوم کفش فوتبال فانتوم ویژن رونمایی نمود که حداقل در ظاهر شکلی تهاجمی تر و شیک تر پیدا کرده.

در این نوشته میخواهیم به تغییرات صورت گرفته در نسخه دوم این کفش فوتبال بپردازیم و نگاهی کلی نیز به آن داشته باشیم ، پس با ما همراه باشید.

از زمانی که سری مجیستا جای خود را به فانتوم ویژن داد ، نایک تمام تلاشش در راستای افزودن ویژگی های تهاجمی به این سری جدید بوده و در نسخه دوم نیز شاهد آن هستیم.

کوین دبروینه بازیکن اصلی هست که چه در مرحله طراحی و چه تست با نایک همکاری تنگاتنگی جهت بازخورد وی در خصوص عملکرد این مدل کفش داشته.

یک مطلب کلی را در همین ابتدا عرض کنیم که در نسخه دوم تفاوت ساختاری نیست و تنها به بهبود جزیی بسنده شده و اگر نسخه قبل را دوست داشتید حتما این سری را نیز دوست خواهید داشت و احتمالا بیشتر.

جعبه گشایی

زمانی که نسخه اول فانتوم ویژن رونمایی شد ، رگه هایی از طراحی بر کفش های مخصوص مبنای فوتبال آمریکایی در آن دیده میشد که یک ظاهر تهاجمی و جسورانه به آن داده بود و حالا در نسخه دوم در نگاه اول همین حس بصورت تقویت شده در شما ایجاد خواهد شد.

nike phantom vsn 2

کفشی کشیده و آریودینامیک با ظاهری یکدست شبیه به یک اتوموبیل شیک و لوکس

جالب اینجاست که نایک در نسخه دوم یقه کفش را کمی کوتاه تر کرده برخلاف رقیبش آدیداس در مدل پردیتور20+ ، اینکه این تصمیم چه تاثیری در کارایی بازیکن دارد را زمان مشخص می کند.

در نسخه جدید فناوری های اصلی یعنی GHOST LACE SYSTEM که باعث مخفی شدن بند کفش و داشتن سطح یکدست میشود و QUADFIT که باعث پوشش عالی داخل کفش میشود ، سرجایشان هستند و فناوری جدیدی اضافه نشده و شکل کفش کشیده تر و اناتومیک تر شده.

حس پوشیدن

هنگام پوشیدن کفش اولین چیزی که آن را لمس خواهید کرد یقه کوتاه شده کفش هست که بیشتر جهت جابجایی سریعتر و چرخش مچ انجام شده

nike phantom vsn 2

و البته اصلی ترین تغییر محسوس در قسمت پاشنه کفش هست که هنگام پوشیدن بخوبی پیشرفت محسوس آن جهت قفل شدن پاشنه با پا و حس راحتی را بیش از پیش حس خواهید کرد.

در قسمت بیرونی پاشنه نیز ضربه گیری تعبیه شده تا این قسمت حساس بهتر محافظت شود.

فناوری اصلی مربوط به داخل کفش QUADFIT هست که در واقع همان لایه جورابی داخل کفش هست که واقعا مانند جوراب پا را سرجایش ثابت نگه داشته و فیت شدن را به معنای واقعی کلمه تجربه خواهید کرد.

تجربه کلی اینکه هنگام پوشید کفش راحتی و نرمی را در سطحی بهتر تجربه می کنید و نکته مهم دیگر وزن کفش نیز کمی کاهش پیدا کرده

لمس توپ

nike phantom vsn 2

سراسر بدنه کفش از برجستگی هایی جهت کنترل و نشست بهتر توپ روی پا پوشانده شده که این برجستگی ها در قسمت داخلی کفش بعنوان قسمت اصلی شوت و کنترل درشت تر و شبیه ستاره هستند و برجستگی قسمت بیرونی بصورت ریزتر و گسترده تر هست

نایک در نسخه جدید جنس بدنه را کمی نازک تر و نرم تر کرده که هم به کاهش وزن کفش و هم لمس بهتر و طبیعی تر توپ کمک می کند.

اگر بخواهیم که یک انتقاد به نسخه اول فانتوم داشته باشیم بدنه کمی خشک کفش بود که در نسخه جدید کاملا برطرف شده.

زیره

nike phantom vsn 2

زیره همان زیره نسخه اول فانتوم ویژن هست با خصوصیت های کاملا تهاجمی برای بازیکنان سرعتی و چابک

قابلیت جابجایی سریع و روان و استفاده از حداکثر سرعت با توجه به تیغه ای بودن شکل میخ ها که بخوبی در سطح چمن فرو میروند از جمله ویژگی های اصلی زیره کفش فوتبال فانتوم ویژن 2 هست

جمع بندی

nike phantom vsn 2

تغییرات نسخه جدید فانتوم اگرچه شاید به چشم نیایند ولی کاملا فنی و در راستای راحتی و مستعد تر شدن ویژگی های تهاجمی کفش بوده که مختصر و مفید نایک آنها را عملی نموده.

مشاهده و خرید کفش فوتبال سری فانتوم ویژن

مشاهده و خرید کفش فوتسال سری فانتوم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *