NIKE SOCCER CLEATS

مقایسه کفش فوتبال نایک فانتوم ویژن با فانتوم ونوم

کفش فوتبال سری فانتوم جدیدترین سری از خانواده کفش های نایک محسوب میشود که جایگزین سری قبل از آن یعنی سری مجیستا و همچنین هایپرونوم شده و با تمام خاطرات خوب این دو سری برای همیشه به ویترین نایک پیوستند.
در حال حاضر نایک در مجموعه فانتوم دو مدل اصلی را معرفی نموده که سری فانتوم ویژن PHANTOM VSN که جایگزین سری مجیستا شده و نسبت به سری فانتون ونوم PHANTOM VNM که جایگزین سری هایپرونوم شده سابقه کمی بیشتری دارد.
در این مقاله بصورت کلی و البته دقیق نگاهی می اندازیم به قابلیت های این دو مدل کفش تا هم با ویژگی های آن آشنا شویم و هم با مقایسه امکان انتخاب را برای شما راحت تر کنیم.

فیت شدن FIT

NIKE SOCCER CLEATS
فانتوم ونوم برای بازیکنان با ذهنیت تهاجمی طراحی شده و کمی نسبت به فانتوم ویژن دارای بدنه باریکتری هست ولی این بمعنی نامناسب بودن برای پاهای پهن نیست و هنوز هم گزینه مناسبی هست.
در قسمت بند کفش ونوم مجهز به فناوری FLYWIRE هست که به این معنی هست که بخوبی روی پا را پوشش داده و سطحی عالی از فیت شدن دلخواه و شخصی را برای بازیکن فراهم می کند
فانتوم ویژن در حال حاضر یکی از بهترین گزینه ها در زمینه فیت شدن با پای بازیکن هست ، رویه کفش در سطحی بسیار حرفه ای خود را با قالب پای بازیکن تطبیق میدهد و این بلطف پارچه بدنه کفش مجهز به فناوری QUADFIT MESH هست و اصلا فرقی ندارد که پای بازیکن پهن یا معمولی هست.
ویژگی عالی و جذاب دیگر فانتوم ویژن ، سیستم مخفی نگه داشتن بند کفش هست که با عنوان GHOSTLACE SYSTEM معروف هست و بند در زیر یک لایه کشباف قرار دارد و تا جایی کارایی عالی دارد که نبستن بند کفش هم خیلی تاثیری روی فیت شدن نمیگذارد.
هر دو مدل کفش از بدنه پویا و کشباف مجهز به FLYKNIT نیز بهره میبرند.

امتیاز فیت :
فانتوم ونوم : 4/5
فانتوم ویژن : 4.5/5

لمس

NIKE SOCCER CLEATS
هر دو مدل کفش ونوم و ویژن از بدنه مجهز به FLYKNIT بهره میبرند ولی موقع لمس توپ حسی متفاوت را در دو مدل کفش تجربه خواهید کرد
در مدل ونوم شما تجربه لمسی کلاسیک تر و معمولی تر را تجربه خواهید کرد با کمی چاشنی ترفند های مدرن امروزی و باید گفت که نسبت به سری قبلی یعنی هایپرونوم تجربه ضعیف تری از لمس توپ را حس خواهید نمود ، ولی در زمینه اصلی کار خود یعنی زدن شوت های دقیق تر و قدرتمند تر نسبت به نسخه قبلی پیشرفت چشمگیر تری داشته.
در مدل ونوم شما در سرعت و هنگام دریبل زنی هم بخوبی متوانید توپ را در کنترل خود داشته باشید.
در مدل ویژن بازیکن در زمینه لمس گستردگی بیشتری از لمس خوب را تجربه میکند ولی در هنگام حمل توپ نمیتوان با ونوم آن را مقایسه نمود زیرا فضای محدودتری به این قضیه اختصاص داده شده و بصورت تخصصی مثل ونوم طراحی نشده و اصلا قرار نیست که عملکردش مثل ونوم باشد.
بلطف فناوری QUADFIT شما حس فیت شدنی عالی و در نتیجه لمسی خیلی خوب و با کمترین واسطه مانند پای برهنه را در مدل ویژن تجربه خواهد کرد ، ازطرفی هم قابلیت مخفی شدن بند کفش رویه یکدستی را برای زدن شوت به بازیکن میدهد.

امتیاز لمس توپ TOUCH
ونوم 3.5/5
ویژن 4/5

امتیاز کنترل و ضربه STRIKE AND CONTROL
ونوم 4.5/5
ویژن 3.5/5

کشش سرعتی TRACTION

NIKE SOCCER CLEATS
سرعت و کشش مقوله ای بوده که نایک در چند سال گذشته بیشتر از هر برند دیگری روی آن وقت و هزینه گذاشته و نتیجه آن داشتن زیره کفش هایی با بیشترین قابلیت در این زمینه در میان تمامی برندها بوده.
دو مدل مد نظر و مورد مقایسه ما در جدیدترین نسخه خود بروزرسانی سنگینی را تجربه کرده اند
زیره مدل ونوم که در واقع نسخه بروز شده زیره مدل هایپرونوم هست مجهز به فناوری HyperReactive 2.0 میباشد و برای یک بازیکن سرعتی و چابک یک سلاح کاملا پیشرفته محسوب میشود ، شکل میخ ها کاملا پیکانی شکل هست و برای بهره گیری کامل از قابلیت های سرعتی بازیکن آماده هست.
زیره مدل ویژن مجهز به فناوری HyperPrecision هست که برخلاف ونوم تمرکز کمتری روی سرعت دارد و بیشتر روی قدرت مانور بازیکن در کارهایی مثل چرخش درجا و جابجایی هست.
در این زمینه شاید نتوان با هم مقایسه کرد زیرا هر مدل کفش فوتبال بصورت تخصصی کارایی خود را دارند ولی در کل زیره کفش ویژن بدلیل یک کارایی ترکیبی نیازهای یک بازیکن سرعتی و خلاق را بهتر پوشش میدهد ، برخلاف ونوم که تخصصی برای یک بازیکن سرعتی طراحی شده.

امتیاز سرعت
ونوم 4.5/5
ویژن 3.5/5

امتیاز قدرت چرخش
ونوم 3.5/5

ویژن 4/5

 

کدام مدل بیشتر مناسب شماست؟

NIKE SOCCER CLEATS
هر دو مدل کفش فوتبال دارای قابلیت های هم مشترک و هم عمدتا متفاوتی هستند ، اگر به دنبال یک کفش سرعتی با قابلیت های افزایش قدرت شوتزنی و دقت هستید قاعدتا مدل ونوم مناسب ماست ولی اگر یه بازیکن خلاق با قابلیت پخش توپ عالی و بیشتر متمرکز بر روی کنترل بهتر توپ هستید ویژن یک گزینه ایده ال برای شماست.

شما فکر می کنید کدام مدل بیشتر مناسب بازیتان هست؟

 

مشاهده و خرید کفش فوتبال سری فانتوم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *