کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2

معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو ساخته شده از چرم طبیعی ویژه بازیکنان علاقمند به داشتن یک رویه متمرکز بر لمس طبیعی توپ و کمترین واسطه بین توپ و پا است.
سری تمپو نایک دارای مدل های متعددی در زمین چمن و سالن هست که نایک سعی نموده اصالت و سنت های قدیمی بکار رفته در کفش ها را حفظ کند از ظاهر کلاسیک گرفته تا نحوه ساخت و طراحی و جنس مواد بکار رفته که کمترین مواد مصنوعی در آن بکار میرود تا همگی باعث شوند تا سری تمپو همیشه در ذهن مخاطب به عناون یک کفش کلاسیک و اصیل شناخته شود و بیشتر شبیه یک شاهزاده میماند در میان سایر سری کفش های نایک مانند مرکوریال ، مجیستا و هایپرونوم.
سری کفش های فوتسال تمپو نایک خود دارای مدل های متعددی هست که به تمپو ریو ، تمپو میستیک ، تمپو لجند ، تمپو لجیسی و تمپو جنیو تقسیم میشوند ، در کل از لحاظ ساختاری تفاوت های اساسی بین این مدل ها وجود ندارد و تشخیص آنها از هم کمی دشوار است و باید به جزییات مدل ها واقف بود تا بتوان مدل های آن را تشخیص داد ، ولی در کل هر مدل دارای تفاوت هایی کاربردی و هر چند جزیی هستند.
در این مطلب من به معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2 خواهم پرداخت تا بهتر با آن آشنا شوید.

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2 در یک نگاه

– از سری spark brilliance (مدل مورد بررسی ما)
– وزن ایده آل برای یک کفش چرمی 216 گرم
– رویه یکپارچه چرمی

ظاهر کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2

کفش مورد برسی از بسته spark brilliance است.

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2
رنگ اصلی کفش همانند نسخه چمنی اش فیروزه ای است که با رنگ زرد مزین شده.
رنگ آبی فیروزه ای از جلوی کفش تا نزدیکی های پاشنه کفش بصورت ممتد و بدون هیچگونه دخالت رنگ دیگری ادامه دارد ، رنگ زرد را فقط در پشت کفش یا همان پاشنه میتوان دید ، این رنگ در کناره داخلی از دو سوراخ بند بالایی کفش شروع شده و به سمت پاشنه کفش خاتمه می یابد.
لوگوی نایک را میتوان در کناره کفش در کنار مچ پا ، هم در کناره داخلی و هم کناره خارجی در اندازه تقریبا بزرگ مشاهده نمود.
عبارت TIEMPO در پشت پاشنه پا در پس زمینه زرد به رنگ مشکی درج شده ، همین عبارت را میتوان بر روی کفی کفش در کنار لوگوی نایک هم مشاهده نمود.
عبارت NIKE بر روی زبانه کفش به رنگ زرد دیده میشود.

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2

رنگ زیره کفش کاملا قهوه ای است و طراحی و الگوی خاص خود را دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ، لوگوی مشکی و اندازه کوچک نایک را میتوان در قسمت انتهایی زیره دید.
اگر از بغل به زیره کفش نگاه کنیم طرحی متفات تر را خواهیم دید ، لایه فومی و سفید رنگ کفش که خود را از زیره اصلی کفش جدا نموده از ویژگی های بارز کفش است ، عبارت NIKE بصورت برجسته و بیرون آمده در این کناره کفش و جلوی آن همرنگ زیره کفش مشاهده میشود.
رنگ بند و زبانه کفش نیز به رنگ اصلی کفش یعنی آبی فیروزه ای است.

مشخصات فنی کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2

رویه
چرم طبیعی و یکپارچه

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2
کفش فوتسال تمپو جنیو 2 از چرم طبیعی ، ضد آب و بصوررت یکپارچه طراحی شده که باعث بوجود آمدن حسی بی نظیر موقع حس و لمس توپ میشود و شما در واقع کمترین واسط را بین توپ و پا حس میکنید و این در نهایت باعث میشود تا شما ریزترین جزییات تکنیکی خود را بدون هیچگونه محدودیتی در زمین پیاده کنید.
از مزایای اصلی دیگر این چرم یک تکه فیت شدن عالی آن با پای بازیکن است و بدلیل نازکی و خاصیت کشسانی طبیعی چرم بکار رفته بخوبی دور پای شما می پیچد.
حاشیه جلوی کفش از روکشی مخملی استفاده شده تا عمر کفش را افزایش دهد و بخوبی در مقابل ضربات وارده به جلوی کفش و همچنین ضرباتی که خود بازیکن به توپ وارد میکند یا از طرف انگشتان پا وارد میشود مقاومت کند و به مرور زمان تغییر شکل و در نهایت دچار پارگی نشود.
در رویه کفش شما فقط دو خط فلشی شکل نازک دوخت را مشاهده میکنید که باعث قوام و ایستایی بهتر چرم کفش میشود ولی در لمس و کنترل توپ هیچگونه تاثیری نخواهند داشت.
در داخل این مدل کفش نیز همانند سایر مدل های جدید تمپو از قفسه سیمی داخلی استفاده شده تا بخوبی باعث قوام و ایستایی چرم یکپارچه کفش شود و مانع از وا رفتن آن شود ، این قفسه سیمی شما اصلا وجود آن را بدلیل قرار داشتن داخل دو لایه حس نخواهید نمود.
فناوری EVA
فناوری EVA بر روی کفی کفش جهت راحتی جای پا در طول یک بازی طولانی تعبیه شده تا باعث جلوگیری از خستگی مفرط بازیکنان شود.
EVAچیست؟
EVA مخفف ethyl vinyl acetate است و لایه ای ترکیب شده با کفی کفش یا مجزای از آن است(لایه ای جداگانه) که برای اولین بار در کفش های رانینگ استفاده شد جهت آسودگی و راحتی در دویدن و پیاده روی های طولانی ، که تشکیل شده از مواد شیمیایی پیشرفته همچون چرم پلیمری ، اتیلن و وینیل است.
جذب شوک

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2
کفش فوتسال نایک تمپو جنیو مجهز به فوم جذب کننده شوک است که برنگ سفید مشخص است ، تا بخوبی از سلامت مفاصل شما محافظت کند و کمترین آسیب ممکنه به بدن شما وارد شود ، این شوک عمدتا ناشی از دویدن و وارد کردن ضربات شدید به زیر کفش است که توسط این فوم جذب و پخش و در نهایت خنثی میشود ، تفاوت نبود این فوم را میتوانید زمانی حس کنید که در بازی با یک کفش بدون فوم با زیره نازک، بعد از یک بازی سخت و طاقت فرسا درد های عجیبی را در ناحیه کمر ، ساق و کف پا احساس میکنید.
محافظت از پاشنه پا

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2
نایک برای محافظت از پاشنه پا در قسمت داخلی پاشنه پا از محافظی نرم و در عین حال محکم استفاده میکند تا این قسمت از پا از آسیب ها وارد از ضربات پای بازیکنان حریف مصون باشد ، چرا که این قسمت از پا همیشه مستعد مصدومیت بوده و بازیکنان همیشه از درد های این ناحیه گله مند بوده اند.
در قسمت پاشنه پا جهت سبکی بهتر کفش از الیاف پارچه ای و سبکی استفاده شده تا در کاهش وزن کفش نقش موثری داشته باشد و جای پا نیز راحت تر باشد و انعطاف لازم را برای جابجایی فراهم نماید.
زیره کفش

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2
در زیره کفش از مواد مصنوعی منعطف همانند آدامس استفاده شده تا انعطاف و چسپندگی لازم را فراهم نماید.
این جنس زیره کفش در سرعت های انفجاری و تغییر جهت های ناگهانی کمک بسزایی خواهد کرد.
الگوی بکار رفته در زیره کفش نیز در راستای همین موارد ذکر شده طراحی شده تا بخوبی خاصیت چسپندگی و کندن راحت از سطح را فراهم کند.
در نقاط فشار مانند انگشت شصت پا و قسمت داخلی کف پا از الگویی با دوایری کوچک تشکیل شده تا موقع فشار اوردن به سطح سالن یا سطوح مسطح دیگر بخوبی بتوان زیره کفش را از زمین کند و در کمترین زمان سرعت گرفت.

کفش فوتسال نایک تمپو جنیو 2
در قسمت استخوان درشت انگشت شصست دوایری تو در تو را مشاهده میکنید که باع میشود شما بخوبی دور خود بچرخید و کمترین اصطکاک را با سطح داشته باشید.
از انجایی که این کفش دو کاربره هست یعنی هم در سطوح سالن و هم آسفالت و سیمان کاربرد دارد ، در وسط زیره کفش شما کانالی نیمه عمیق را مشاهده میکنید ، کار اصلی این کانال ایجاد جریان هوا در زیه کفش و داغ نکردن جنس زیره و بالا رفتن طول عمر مفید آن است.
جمع بندی
کفشی اصیل با چرمی مرغوب و محافظ و دلسوز سلامت پای شما همگی از تمو جنیو مدلی وست داشتنی و محبوب ساخته است.
تجربه استفاده از مدل تمپو نایک را در سالن دارید؟حتما تجارب خود را با ما در میان بگذارید.

4 پاسخ ها
 1. مرتضی شعبانی
  مرتضی شعبانی می گوید:

  سلام
  به نطرم کفش فوتسالی تمپو مناسب هر بازیکنی نیست
  تمپو ها معمولا انعطاف واسه تکنیک سریع یا بلند کردن توپ و یا چرخش مچ حین شوت زدن و زوایه دادن به توپ کمتر داره .
  ولی واسه دفاع خوبه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *