کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6

معرفی و بررسی کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6 آخرین نسخه از سری تمپو است که وقار و سنت را همراه با فناوری به دوست داران خود به ارمغان آورده تا روحیه دوبعدی سنتی و مدرنیته خود را اغنا کنند.
نایک تمپو لجند یک نامی افسانه ای در میان سایر کفش های فوتبال محسوب میشود و این را میتوان از فوتبالیست های شاخصی که این کفش را پوشیده اند درک نمود ، فرانچسکو توتی اسطوره رم و ایتالیا T کارلوس پویول بازیکن شاخص اسپانیا و بارسلونا و آندراپیرلو اسطوره میلان و ایتالیا تنها گوشه ای از این ویترین درخشان هستند.

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6 در یک نگاه

– آخرین نسخه از سری تمپو لجند
– استفاده از چرم کانگورو در سراسر کفش
– ادغام زبانه کفش با رویه
– وزن ایده آل 249 گرم
– پوشیده شده توسط بازیکنانی مانند جرم بواتنگ ، سرخیو راموس و جرارد پیکه

ظاهر کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6

کفش مورد بررسی از بسته spark brilliance انتخاب شده است

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
اگر شما بسته های مختلف نایک را دنبال کرده باشید در هر بسته که رنگ های شاد برای هر مدل کفش مثلا مرکوریال ، مجیستا و … انتخاب شده نایک سعی نموده تا تمپو بخاطر فلسفه و شخصیتی که پشت این کفش وجود دارد رنگ سنگین تری بخود بگیرد، ولی مثل اینکه در سری جدید نایک قاعده شکسته شده و تمپو نیز از این جشنواره رنگ spark brilliance جا نمانده و اتفاقا رنگی روشن و چشم نواز یعنی فیروزه ای را برایش انتخاب نموده است.
کل رویه کفش کاملا یکدست آبی فیروزه ای است و تنها نقطه تمایز در قسمت پاشنه است که رنگ زرد روشن را به خود گرفته و آنجا نیز رنگ فیروزه ای هم دخالت دارد مانند قسمت بالایی پاشنه کفش.
شما لوگوی نایک را در چهار نقطه مشاهده میکنید ، اولین لوگو در کناره بیرون پا که تا پشت پاشنه کشیده شده و دومی هم کناره و البته قسمت داخلی پا که در اندازه متوسط درج شده و هر دو لوگو بصورت برجسته و با استفاده از یک تکه چرم مشکی نصب شده است ، لوگوی سوم در زیره کفش است که بصورت هاشور خورده و مشکی میانه کفش را پوشانده است و لوگوی چهارم در کفی کفش است.
عبارت tiempo نیز در دو جا استفاده شده، یکی در پشت پاشنه کفش که مانند لوگوی نایک برجسته است و دیگری در کفی کفش که در کنار لوگوی نایک خودنمایی میکند.

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
از دیگر عبارت قابل مشاهده بر روی کفش میتوان به ACC-ALL AONDITION CONTROL هم اشاره نمود که از فناوری های همیشه همراه تمپو لجند است.
عبارت NIKE به رنگ زرد بر روی زبانه فیروزه ای کفش درج شده و یکی دیگر هم بصورت همرنگ و حکاکی شده در انتهای پاشنه کفش .
زیره کفش کاملا یکدست زرد رنگ است و همانطور که خدمتتون گفتیم لوگوی هاشور خورده نایک در انداه بزرگ میانه زیره کفش را پوشانده است ، البته متذکر شویم که میخ های کفش کاملا شیشه ای هستند و فقط پایه اصلی میخ که در دل جنس شیشه ای میخ کفش هم مشخص است رنگ زرد را به خود گرفته ، اگر میخواهید زیبایی این میخ شیشه ای را بهتر درک کنید باید از نیمرخ به زیره کفش نگاه کنید تا هنر نایک را بهتر لمس کنید.
از دیگر جزییاتی که میتوان به آن اشاره نموده رنگ فیروزه ای بند کفش و رنگ زرد کفی کفش است.
مثل همیشه این نکته را یادآور میشویم که پرداختن به جزییات گرافیکی کفش اول پی بردن به ظرافت های کفش و دوم شناخت بهتر جزییات گرافیکی یک کفش اصل است که در تشخیص آن از یک کفش کپی که متاسفانه در بازار کم هم نیست به شما کمک خواهد نمود.

مشخصات فنی کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6

رویه جدید از جنس چرم کانگورو

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
رویه نایک تمپو لجند 6 همانند سایر نسخه های پیشین خود از چرم اعلای کانگورو که هنوز روی دست آن، چرم مرغوب تری به لحاظ ظرافت و استحکام نیامده استفاده شده است.
نسخه جدید تمپو لجند 6 نسبت به نسخه های قبلی خود دارای تفاوت های اساسی شده ، اولین تفاوت اساسی را میتوان در رویه کفش مشاهده نمود که دیگر از دوخت و دوزهای معول روی کفش خبری نیست و شاهد یک رویه صاف و یکدست هستیم.
از معایب اصلی رویه نسخه 5 به قبل تمپو لجند گیر کردن گل و لای مابین این تارپود و جذب آب بیشتر و در نهایت کاهش عمر مفید کفش و دردسرهای فراوان برای تمیز کردن کفش اشاره نمود ، نایک برای از بین بردن این دردسرها تنها راه چاره را در طراحی رویه یکپارچه کفش دانست و بعد از تحقیق های آزمایشگاهی طولانی توانست به این مهم دست پیدا کند.

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
از دلایل اصلی دوخت و دوزهای رویه کفش بدلیل قوام و ایستایی بهتر چرم و شل نبودن آن بود که در سری جدید تمپو لجند با ارایه رویه ای صاف باید نایک راه حل دیگری را جایگزین این دوخت ها میکرد، نایک برای این مشکل راه حلی کاملا جدید را بوجود آورد و آن استفاده از یک قفسه سیمی شکل در داخل کفش بود که مانند ستون های یک چادر چرم را سرپا نگه میداشت و از طرف دیگر باعث خاصیت قفل شدن کفش با پا نیز میشود، برجستگی های این قفسه سیمی را شما از بیرون نیز براحتی میتوانید مشاهده کنید.
شاید از سوال های پیش آمده برای شما این باشد که آیا این قفسه سیمی در داخل کفش پا را اذیت نمیکند؟ اصلا اینطور نیست اول اینکه این قفسه سیمی از الیاف بسیار نرم و نازک تهیه شده و دوم اینکه این قفسه مابین دو لایه داخلی قرار دادرد که پای شما هیچ تماس مستقیمی با آن ندارد و به هیچ وجه پای شما آن را حس نخواهد کرد.
از مزایای دیگر این قفسه میتوان به محافظت بهتر از رویه پا در مقابل ضربات وارده اشاره نمود.
فناوری ACC

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
نایک جهت اطمینان از کارایی عالی رویه کفش در لمس و کنترل توپ این رویه چرمی را به فناوری همیشگی خود یعنی ACC-ALL CONDITION CONTROL مجهز نموده تا لمسی یکسان از توپ را در شرایط متغیر جوی مانند آب و هوای بارانی تجربه کنید.
ساختار جدید زبانه ادغام شده

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
نایک برای انتقال یک تجربه هر چه بهتر از لمس توپ زبانه کفش را با رویه ادغام نموده تا برای زدن شوت یک رویه بزرگتر و صاف تر را در اختیار داشته باشید و حتی شما مشاهده میکنید که جای سوراخ بند کفش نیز هیچگونه برآمدگی ایجاد نشده تا همه چیز در یک راستا طراحی شده باشند.
زبانه ادغام شده با رویه کفش باعث راحتی خیلی بهتر نسبت به نسخه های قبل و همچنین فیت شدن بهتر رویه کفش با رویه پا میشود تا شما تجربه عالی از همراهی کفش با پا را داشته باشید.
پاشنه قالب شونده با شکل پا

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
در قسمت پاشنه پا که ما آن را با رنگ زرد مشاهده می کنیم همانند نسخه پیشین عمل شده و از چرم مصنوعی شبه چرم کانگورو که نایک آن را KANGA-LITE نامگذاری نموده استفاده شده.
مزیت نسبی این چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی جلوی کفش دوام خود چرم ، محافظت بهتر از پا و همچنین مقاومت بهتر در مقابل شکل دهی به چرم میباشد ، همچنین بدلیل ساختار محکمتر این چرم باعث قفل شدن بهتر پاشنه پا در کفش میشود.
ترکیب چرم طبیعی در جلوی کفش و چرم KANGA-LITE در پاشنه باعث آزادی منحصربفرد پا در هنگام جابجایی و تغییر مسیر و محافظت لازمه از پا میشود.
کفی جذب کننده شوک

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
نایک برای سلامتی پای شما نیز سورپرایزی ویژه دارد تا سطحی عالی از جذب و خنثی نمودن شوک های وارده از سطح زمین را ارایه کند ، نایک برای رسیدن به این سطح از محافظت از موادی به نام poron استفاده نموده.
پورون poron چیست؟
پورون فوم محافظی است که توسط شرکت راجرز واقع در آمریکا تولید و اختراع شده که از جنس پلی ارتان pu است و بخوبی باعث پخش و خنثی نمودن سطح بالای انرژی ناشی از ضربات وارده میشود.
بر روی کفی کفش یک سری نقاط ریز سیلیکونی استفاده شده که در زیر کفی باعث ثابت ماندن کفی کفش در سر جای خود و بر روی کفی باعث ثابت ماندن و عدم لغزندگی پا روی آن میشود که در نهایت باعث باعث قفل شدن پا در سر جای خود میشود.
زیره کفش

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
زیره کفش نایک تمپو لجند 6 از جنس مواد پلاستیکی بسیار سبک و محکم است که در کاهش وزن کفش نقش بسزایی دارد.
در میانه زیره کفش شما شاهد یک خط برجسته هستید که باعث ایستایی بهتر زیره کفش شده و هم باعث انعطاف جلوی کفش برای چرخیدن و تغییر مسیر.
میخ های کفش از دو شکل مخروطی و خطی تشکیل شده ، چهار میخ عقب کفش بصورت خطی هستند تا بخوبی سطح چمن را بشکافند و نفوذ کنند تا سطح اتکای عالی داشته باشید و در جلوی کفش شما شاهد 8 میخ مخروطی و سه میخ تیغه ای هستید.

کفش فوتبال نایک تمپو لجند 6
این 8 میخ مخروطی باعث آزادی حرکت شما در چرخش کامل بدور خود میشود تا براحتی در کمترین فضا امکان تغییر مسیر را داشته باشید ، سه تیغه استفاده شده در جلوی کفش باعث بهتر درگیر شدن کفش با چمن هنگام استارت های انفجاری بوسیله پنجه های پا میشود.

جمع بندی

نایک تمپو لجند 6 و سری های قبلی خود از راحت ترین کفش های فوتبالی در دنیا محسوب میشوند ، عبارت یک سنتی مدرنیته برازنده این کفش زیباست چرا که نایک با هنرمندی تمام توانسته فناوری های پیشرفته را بر روی یک چرم عالی و طبیعی پیاده کند.
آیا شما تجربه استفاده از این کفش زیبا و یا نسخه های پیشین آن را داشته اید؟ نظرتان در مورد این نسخه چیست؟ منتظر پیشنهادات و نظرات شما دوستان هستیم.

2 پاسخ ها
 1. Mohammad
  Mohammad می گوید:

  سلام
  خسته نباشید و از شما تشکر میکنم بابت سایت خوبتون
  لطفا مقایسه انواع مدل های تمپو مثل جنیو و میستیک و لجند و … تو وبلاگ قرار بدید

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام محمد عزیز
   به اطلاع جنابعالی باید برسانیم که دسته بندی انواع سری کفش های نایک کاملا فرق کرده و مدل هایی که شما میفرمایید مربوط به قبل از این دسته بندی هست

   لطفا به مقاله زیر مراجعه کنید تا یا دسته بندی جدید اشنا شوید ، با این وجود چشم در صورت امکان این مقایسه را خواهیم گذاشت برای مدل های قبل از دسته بندی جدید

   http://footballkala.com/nike-and-new-naming-of-boot-series

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *