nike tiempo legend 8 pro ic

نقد و بررسی کفش فوتسال نایک تمپو لجند 8 پرو

کفش فوتسال چرمی همیشه یک دردسر شیرین برای برندهای مختلف محسوب میشود ، از یک طرف چرم بدنه یک راحتی کم نظیر را به بازیکن هدیه میدهد و از طرفی بدنه بیش از حد منعطف آن نیز تا حدود دقت شوتزنی و کنترل توپ را پایین می آورد.

از ابتدا تا به امروز که شاهد نسل هشتم سری تمپو هستیم کفش فوتسال تمپو تغییرات فراوانی را به خود دیده و در ایستگاه هشتم مثل اینکه نایک به خانه اول خود برگشته ، میپرسید چرا؟ عجله نکنید الان توضیح میدیم.

نایک برای تبدیل نمودن بدنه بسیار منعطف سری تمپو(بواسطه چرم کانگورو یا در سطوح پایین تر چرم گوساله) به یک کفش با قابلیت کنترل و شوتزنی خوب راه حل های مختلفی را در هر سری امتحان نموده که در دو ترفند اصلی خلاصه میشود ، یکی قرار دادن یک قفسه مخفی محکم در کفش برای استحکام بدنه و ترفند دوم شکل دادن تحت فشار به بدنه جهت ایجاد برجستگی لازم و در نهایت کنترل بهتر توپ.

این که گفتیم در نسخه هشتم تمپو نایک به خانه اول ترفندهای خود برگشته به این خاطر بود که در چندین نسخه متمادی نایک از قفسه داخلی و مخفی در این مدل استفاده می کرد و از ترفند ایجاد برجستگی روی کفش، گذر کرده بود که حالا در نسل هشتم مجدد شاهد آن هستیم و دیگر خبری از این قفسه نیست.

nike tiempo legend 8 pro ic

در واقع نایک در کفش فوتسال تمپو لجند 8 سعی نموده تا جایی که امکان دارد از اضافه نمودن وسیله ای جدا به کفش پرهیز نموده و کفش را در سبکترین حالت خود حفظ کند.

خب بعد از یک توضیح مختصر از پیشینه و حال سری تمپو، میپردازیم به بدنه و سایر قسمت های کفش

بدنه کفش

nike tiempo legend 8 pro ic

در نسخه pro تمپو شاهد استفاده از بدنه سراسر چرم کانگورو هستیم که مثل همیشه بهترین گزینه حال حاضر در میان همه برندها در کفش های چرمی هست.

الگوی بدنه کفش بصورت چاپ سه بعدی و متشکل از اشکال الماسی متصل به هم و دارای عمق بسیار زیبایی هست که در نوع خود یک اثر هنری محسوب میشود. این طرح صرفا بدلیل زیبایی ظاهری نیست و همانطور که قبلا اشاره نمودیم هدف اصلی نایک رسیدن به یک نقطه ایده آل در خصوص کنترل بهتر توپ و همچنین شوتزنی دقیق تر هست.

قسمت میانی رو به عقب کفش جنسی پارچه ای و تقریبا فشرده دارد که به کمک فناوری QUAD FIT MESH علاوه بر کمک به سبکی وزن کلی کفش باعث گردش هوای بهتر و همچنین حس راحتی بهتری به عقب کفش بعنوان تکیه گاه پاشنه میشود.

nike tiempo legend 8 pro ic

زبانه کفش نیز کاملا پارچه ای و البته منعطف هست که به فیت شدن بهتر بر روی پا کمک می کند و همچنین گردش هوای بهتر روی پا

nike tiempo legend 8 pro ic

زیره کفش

nike tiempo legend 8 pro ic

الگوی پیاده شده در زیره کفش بصورت دندانه های ریز و پشت سر هم هستند که کمک بسزایی به درگیری با سطح زمین می کنند و بواسطه جنس آدامسی و منعطفش بخوبی چسبندگی عالی را با سطح بوجود می آورند.

مثل همه سری های تاپ کفش فوتسال نایک این مدل نیز دارای فوم جذب شوک میباشد که به رنگ سفید کاملا مشخص هست که باعث پخش شدن فشار وارده به پا و در نهایت کمترین فشار به بدن میشوند و در طولانی مدت بازیکن کمترین خستگی را در ساق خود حس خواهد کرد.

وزن کلی کفش 218 گرم هست که وزنی ایده آل برای یک کفش چرمی محسوب میشود

مشاهده و خرید کفش فوتسال نایک تمپو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *