دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ

معرفی و بررسی دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ 3

دستکش های دروازه بانی نایک آنقدر شناخته شده هستند که نیازی به مقدمه چینی برای تعریف و تمجید ندارد و این محبوبیت را نایک مرهون سالها تحقیق و آزمایش خود بر روی مواد مختلف جهت رسیدن به بهترین نتیجه و تولید بهترین مواد است و در اهمیت این تحقیقات این را بدانید که خیلی از مواد بکار رفته در دستکش های مختلف از برند های مختلف برای اولین بار توسط نایک اختراع و بکار رفته است.
اگر در هیاهوی بازی های حساس و مورد علاقه خود دقت کرده باشید اکثر دروازه بانان در میان دستکش های نایک از مدلی خاص و با ظاهری ساده استفاده می کنند که امروز در لیگ برتر ایران نیز زیاد بچشم میخورد و همین باعث شد تا ما به بررسی بهتر این دستکش بپردازیم و شما را بهتر با قابلیت های آن آشنا کنیم ، پس با ما همراه باشید.
دستکش دروازه بانی نایک vapor grip 3 میراث دار نسخ های پیشین خود است که مدلی ارتقا یافته نسبت به مدل های قبلی محسوب میشود.

ظاهر دستکش

دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ
ظاهر ویپر گریپ 3 ساده و بدور از ذرق و برق است و نایک تمرکز خود را بر روی کارایی بهتر آن گذاشته است ، مدل دستکشی که ما برای بررسی انتخاب کرده ایم از بسته flood lights است که تم اصلی آن قرمز و بنفش است.
خیلی ساده و بدون پیچ تاب پشت دستکش یکدست قرمز است و لوگوی نایک برنگ مشکی در اندازه بزرگ وسط پشت دستکش دیده میشود(جسارتا توجه داشته باشید که به رویه استخوانی دست پشت میگویند و با کف دست که روی دستکش میگویند اشتباه نگیرید).
کل مچ دست به رنگ بنفش است و این رنگ بصورت پارچه در انشگت شصت نیز دیده میشود.
کل کف دستکش نیز به رنگ سفید است.
از عبارت های بر روی دستکش میتوان به NIKEGK گوشه پشت دست و CONTACTFOAM در گوشه کف دستکش اشاره نمود.

دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ 3 در یک نگاه

– فناوری hybrid cut جهت جهت داشتن کف دستکش بزرگتر
– فناوری پیشرفته grip3 جهت چسپندگی و گیرایی بهتر کف دستکش
– استفاده شده توسط دروازه بانانی شاخص مانند جوهارت(تورینو) و تیبو کورتا ( چلسی)

 

مشخصات فنی دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ 3

فناوری منحصربفرد برای بهینه سازی چسپندگی و کنترل توپ
نایک ویپر گریپ 3 سبکترین دستکش دروازه بانی است که نایک تا به حال طراحی کرده که از جنس مرغوبترین لاتکس ( لاستیک خام) موجود در دنیا ساخته شده و ضخامت لاتکس بکار رفته در سطح دستکش به 4 میلی متر میرسد و از قابلیت های آن عملکرد عالی در شرایط جوی مختلف مانند هوای بارانی است که مانع از لغزش سطح دستکش و چنگ زنی عالی آن میشود که به لطف فناوری contactfoam مهیا شده.

فناوری hybridcut

دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ
این دستکش به لطف فناوری hybridcut که در واقع نوعی برشی لیزری پیشرفته هست باعث کمترین دور ریز در مواد بکار رفته در دستکش میشود و این به معنای آنست که شما سطحی با بزرگترین فضای ممکن را در اختیار دارید که توپ را به صورت کامل پوشش میدهد و کنترل توپ را در سخت ترین موقعیت ها برای دروازه بان ممکن میسازد.
نکات ظریف در طراحی

دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ
اگر دقت کرده باشید در قسمت هایی از دستکش از پارچه منفذ دار استفاد شده ، مهمترین انگشت دست برای کنترل توپ و کنترل سایر انگشتان ، انگشت شصت است که موقع گره کردن و باز کردن دست از آن استفاده میشود و این انگشت باید بخوبی آزادی حرکت داشته باشد و اگر در محدودیت باشد تعادل سایر انگشتان نیز به هم میخورد ، نایک برای ایجاد انعطاف و آزادی عمل این انگشت کل قسمت مفصلی آن را با پارچه پوشانده تا بخوبی دروازه بان آن را باز و بسته کند و بهترین کارایی خود را بنمایش بگذارد. از دیگر کاربردی های این الیاف پارچه ای قابلیت تهویه هوا نیز میباشد.
در کف دستکش نیز برش بصورتی انجام شده که دست بصورت کامل مشت شود و فضای خالی موقع گره کردن در دست وجود نداشته باشد ، زیرا کامل مشت نکردن دست موقع مشت توپ یا برخورد با پا و سر بازیکن حریف بدلیل نداشتن تکیه گاه خوب به انگشتان آسیب جدی وارد شده و کیفیت کار دروازه بان را نیز پایین خواهد آورد ، این برش جهت آزادی حرکت دست را میتوانید در کنار انگشت کوچک و انگشت اشاره مشاهده نمایید.

دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ
در مچ دست که قسمت اعظم آن از این پارچه استفاده شده باعث میشود تا به مچ قابلیت تحرک و آزادی کامل را بدهد . انگار خود مچ بدون هیچگونه محافظی در حال حرکت است و دروازه بان در این قسمت هیچگونه مزاحمتی را حس نمی کند.
محافظت

دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ
نایک در ویپر گریپ 3 جهت ایجاد سطحی استاندارد از محافظت دستان به گذاشتن یک پد نرم و نازک و جذب کننده شوک در پشت دستها اکتفا نموده ( قسمت قرمز رنگ پشت دست) فراموش نکنیم که یکی از اهداف نایک سبک نگه داشتن وزن دستکش بوده و به همین خاطر از لایه های اضافی محافظتی چشم پوشی نموده.
خطوط برجسته و برآمده بر روی دو انگشت وسطی نیز جهت محافظت از این دو انگشت موقع مشت کردن توپ طراحی شده. احتمال میرود که سوراخ های ایجاد شده در این قسمت جهت انعطاف در خم و باز شدن این دو انگشت باشد.

تنفس
در داخل دستکش کاملا با یک لایه پارچه ای منفذ دار پوشانده شده که در رد و بدل شدن هوا کمک بسزایی نموده و در نتیجه باعث خشک و خنک نگه داشتن دستان دروازه بان در طول بازی میشود که این به تمرکز حواس گلر کمک بسزایی میکند.
انعطاف
نحوه برش دستکش که هیچ گونه قسمت اضافی در دستکش مشاهده نمیشود باعث شده تا دستکش بصورت ارگونومیک و کاملا فیت باشد و آزادی کاملی مانند یک دست برهنه را به دروازه بان بدهد.

فیت شدن شخصی

دستکش دروازه بانی نایک ویپر گریپ
در قسمت مچ دست مانند سایر مدل های دستکش نایک ویپر شما تسمه ای را مشاهده می کنید که لایه اصلی آن از پارچه است و رویه آن از تسمه نگهدارنده استفاده شده که بخوبی کش می آید و نکته جالب آن اینست که موقع کش آمدن برای چند بار در آن حالت باقی می ماند که این باعث میشود که دروازه بان پس از چند بار استفاده کردن از دستکش و تنظیم تسمه بر حسب نیاز برای دفعات بعد خود چرم به شما میفهماند که چقدر کش بیاید و برای کش آمدن بیشتر مقاومت میکند مگر اینکه شما تغییر سلیقه داده باشید ، در طول بازی نیز پس از بستن تسمه این حالت کشسانی اصلا بهم نمیخورد و شما به عنوان دروازه بان اصلای نیازی با جا انداختن دستکش نخواهید داشت و دستکش کاملا فیت دست شماست.
جمع بندی
هرآنچه را که یک دروازه بان از یک دستکش انتظار دارد نایک ویپر گریپ 3 یکجا در خود دارد و انتظارات را کاملا برطرف میکند و تنها ایرادی که میتوان به دستکش گرفت سطح محافظتی متوسط در پشت دست است که مانند سایر رقبا کار نشده ولی در عوض وزن دستکش به شکل قابل توجهی کاهش یافته و فوم پشت دست نیز شما را راضی نگه خواهد داشت.

10 پاسخ ها
 1. امین
  امین می گوید:

  سلام.لطفا بعد از معرفی دستکش قیمت اون دستکش رو هم بزنید.حالا یا به دلار یا به تومن . مرسی بابت سایت خوبتون

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام امین عزیز

   تشریف ببرید به دسته لوازم دروازه بانی و بخش دستکشها و برند نایک مدل های مختلف رو با مشخصات و قیمت مشاهده می کنید.

   پاسخ
 2. مهدی
  مهدی می گوید:

  با سلام
  برای گلر استوک نایک هایپرونوم بی ساق بهتره یا مرکوریال ویپر
  لطفا در سایت خوبتون مقایسه دستکش های گلری هم بیاورید
  با تشکر

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مهدی عزیز
   سری هایپرونوم با توجه به پد روی کفش برای کنترل بهتر توپ و بدنه منعطفش برای گلر ها مناسب تر هست ، البته جواب بنده به شما از میان دو مدل مد نظر شما بوده.
   در خصوص نقد دستکش ها هم چشم حتما فرمایش شما را لحاظ می کنیم.

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی می گوید:

    سلام
    ممنون از رسیدگی و جوابتون در کل کفش های فوتبال نایک کدوم بهتره برای گلر لطفا بدون ساق یا با ساق بودنو مشخص کنید

    پاسخ
 3. مهدی
  مهدی می گوید:

  سلام
  در بین دستکش های ادیداس و نایک کدوم بهتر و مقاوم تره بطفا توجه داشته باشید که مقاومت و چسبندگی خیلی خیلی مهمه
  واقعا بهترین سایت ورزشی هستید

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مهدی عزیز
   سپاس از لطف شما
   دستکش های حرفه ای از لحاظ چسبندگی و مقاومت تقریبا در سطح هم هستند و همگی از یک نوع جنس لاتکس که ماده اصلی تشکیل دهنده کف دستکش هست استفاده می کنند.
   لاتکس در کل ماده ای چسبناک و البته ظریف هست ولی در اکثر دستکش ها علاوه بر لاتکس یک لایه فوم هم استفاده میشه برای مقاومت.
   دستکش های ارزون معمولا لاتکس کمتر و فوم بیشتری دارند که این مقاومت رو میبره بالاتر ولی چسبندگی میاد پایین تر.
   بهترین گزینه تاپ های دستکش دروازه بانی هر برند هست و در اولویت دوم دستکش های با قیمت متوسط که هر دو گزینه رو در سطح متوسط دارند.
   در کل در آدیداس گزینه های بهتری پیدا میشه نسبت به نایک.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *