معرفی و بررسی کفش فوتسال نایک زوم مرکوریال ویپر پرو 14

بالاخره بعد از مدتی وقفه از نسخه چهاردهم کفش فوتسال نایک سری مرکوریال ویپر با ساختاری جدید رونمایی شد که در این مقاله به بررسی تغییرات و ویژگی های فنی آن خواهیم پرداخت.

کفش فوتسال سری مرکوریال بخصوص مدل ویپر همیشه یکی از تاپترین کفش های موردعلاقه فوتسالیست ها بوده و هست ، سبکی و خصوصیات تهاجمی این کفش آن را به یکی از بهترین های بازار تبدیل نموده است.

هدف اصلی نایک در تغییرات پی در پی سری مرکوریال کاهش وزن و افزایش چابکی بازیکن در هنگام جابجایی میباشد که در سری 14 ام نیز این پیشرفت چشمگیر را شاهد هستیم.

ظاهر کلی کفش

nike zoom mercurial vapor xiv

در نگاه اول چیزی که نسخه چهاردهم را نسبت به سیزدهم متمایز میکند بافت بدنه کفش هست که شبیه به حصیر نازک و دارای منافذ ریز هست.

بجز این، تغییر دیگری را شاهد نیستیم که ملموس باشد.

ساختار بدنه کفش

nike zoom mercurial vapor xiv

همانطور که گفتیم در ظاهر نیز مشخص است بافت بدنه کفش هست که نایک سعی نموده آن را خیلی نازک تر و سبک تر از نسخه های پیشین طراحی نماید.

این بافت جدید با عنوان HyperScreen معرفی شده که در اصل با الهام از بال سنجاقک طراحی شده که نازکی و رگه های ریز روی بافت ما را به یاد بالهای نازک این حشره می اندازد.

nike zoom mercurial vapor xiv

این بافت علاوه بر سبکی به تنفس و گردش هوای بسیار مطلوب داخل کفش نیز کمک بسزایی می کند.

از مزایای دیگر این بافت جدید انعطاف و خمش عالی آن موقع سرعت و جابجایی هست.

زبانه و یقه دور مچ پا کشباف با استفاده از فناوری محبوب FlyKnit طراحی شده که بخوبی این قسمت های پا را که قسمت های حیاتی جهت فیت شدن کفش با پا هست را پوشش میدهد،طوری که حتی نیازی به بند کفش نیز ندارید.

زیره کفش

می رسیم به زیره کفش که مثل همیشه همپای بدنه کفش ساختار آن دستخوش تغییر میشود.

nike zoom mercurial vapor xiv

به بافت و برجستگی های زیره کفش که دقت می کنیم تمرکز اصلی نایک در سری جدید یک بافت ساده و به دور از طراحی پر زرق و برق و تمرکز بر روی هدف اصلی یعنی چسبندگی و افزایش چابکی بازیکن در هنگام جابجایی و استارت های انفجاری بوده.

این برجستگی ها بصورت خطوط عمودی و افقی منقطع طراحی شده که در کنار هم یا با درگیری با هم اصطکاک لازم را بوجود می آورند.

در قسمت جلو شیارهایی نیمه عمیق نیز دیده میشود که باعث انعطاف و خمش بهتر جلوی کفش شده و محدودیتی را برای دویدن ایجاد نمی کند.

در انتهای زیره کفش یک حفره دایره شکل می بینیم که در کنارش نیز برجستگی ها ترتیب متفاوت تری دارند که هدف اصلی افزایش قدرت مانور بازیکن در چرخش می باشد.

nike zoom mercurial vapor xiv

و اما فناوری Zoom Air  بعنوان جذب کننده شوک و روان کننده گام های بازیکن گل سرسبد زیره کفش هست که تنش و ضربات وارده از سطح را به کمترین حد ممکن رسانده که هم مانع از خستگی ساق بازیکن شده و هم مانع از آسیب جدی در قست زانو،مچ پا و کمر میشود.

نسخه چهاردهم را میتوان یک ترقی یک پله ای برای کفش فوتسال مرکوریال ویپر 14 دانست که مطمئنا یک فوتسالیست سرعتی و رو به جلو را راضی نگه خواهد داشت.

مشاهده خرید کفش فوتسال نایک مرکوریال ویپر 14

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *