کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال2

معرفی و بررسی کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال 2

در 23 جون سال 98 میلادی که جام جهانی خاطره انگیز فرانسه برگزار میشد در حین بازی شیلی و کامرون چیزی مشاهده شد که هیچوقت در دنیای فوتبال دیده نشده بود و آن پوشیدن کفشی با دو رنگ متفاوت زرد و قرمز بود که حسابی نگاه ها را به خود جلب کرده بود ، این تصمیم جسورانه را ریگوبرت سانگ مدافع کامرون گرفت و اسم خود را ماندگار کرد.
سانگ از سری معروف و نوستالژیک پوما کینگ استفاده میکرد که در آن زمان در میان برندها پادشاهی می کرد ، پوما این طراحی جسورانه خود را امروز در سری TRICKS ادامه داده و امروز نیز ما شاهد چنین کفش هایی با دو رنگ متفاوت هستیم که استقبال خوبی نیز از آن شده ، شعار PLAY LOUD یا بازی پرهیاهو شعار جدید این سری است ، هدف از مرور گذشته کفش های دو رنگ فقط ذکر تاریخچه ای از این موضوع و میزان ریسک پذیری پوما بود ، البته با کفش مورد بررسی ما یعنی پوما اوو اسپید اس ال هم ربط دارد بخاطر دو رنگ بودن این کفش.
EVOSPEED برای بازیکنانی طراحی شده که دائما در حال تنش با حریفان هستند و حتی یک لحظه اجازه بازگشت آرامش به تیم حریف را نمی دهند.

مشخصات ظاهری کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال 2

همانطور که گفتیم این کفش زیبا دو رنگ است ، سفید و قرمز لنگ راست و مشکی و قرمز رنگ لنگ چپ هستند. قرمز رنگ ثابت عقب کفش است و مشکی ، سفید رنگ جلوی دو لنگه کفش.
حتی رنگ بند کفش نیز مانند رنگ جلوی کفش متغیر است ، عبارت EVOSPEED در کناره داخلی کفش نقش بسته.

کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال2
زیره کفش در هر لنگ کفش کاملا قرمز است و عبارت EVOSPEED بصورت همرنگ کفش نیز دیده میشود ، لوگوی پوما نیز در جلوی کفش به رنگ سیاه و سفید دیده میشود.
عبارت SL نیز در کناره پاشنه کفش قابل مشاهده است.

کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال2
ذکر این جزییات گرافیکی جهت شناخت بهتر شما با مشخصات کفش اصل و برند است.

مشخصات فنی کفش فوتبل پوما اوو اسپید اس ال 2

EVOSPEED SL را میتوان یک کفش کامل برای بازیکنان سرعتی دانست ، البته در کنار مزایای آن باید به یک سری عیوب آن مثل عدم استفاده آن در آب و هوای بارانی اشاره نمود که بخاطر طراحی خاص و فوق العاده سبک آن است و عیب دوم هم استفاده آن فقط در چمن طبیعی است و در چمن مصنوعی نمیتوان از آن استفاده نمود ، البته به این نیز باید اشاره نمود که این کفش در آب و هوای گرم تبدیل به یک مزیت بزرگ برای شما نسبت به سایر کفش ها میشود چرا که پای شما همیشه در جایی خشک و خنک قرار دارد و این یعنی تمرکز ذهنی بهتر نسبت به حریف.
رویه ناب،سرعت ناب

کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال2
پوما اوو اسپید اس ال 2 نسخه تکلامل یافته اس ال 1 است که در سبکی و خاصیت سرعتی بودنش ارتقا یافته است.
رویه این کفش از الیاف بسیار نازک و ناچیز طراحی شده که به سبکی کفش کمک بسزایی نموده، این سبکی و نازکی به لمس و احساس نزدیکی توپ به پا می انجامد.
جهت اطمینان از دوام و ایستایی رویه کفش ، پوما با استفاده از برش لیزری فریمی با فناوری speedframe طراحی و در داخل کفش استفاده نموده است ، این فریم حکم ساختاری اسکلتی را دارد که باعث ایستایی و حمایت از رویه نازک کفش در هنگام دویدن های سریع و خطی و همچنین چرخش و تغییر جهت انفجاری میشود.
زیره ای مناسب برای استارت های انفجاری

کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال2
زیره پوما اوو اسپید اس ال 2 از سبکترین نایلون موجود تولید شده ، پوما زیره این کفش را مجهز به فناوری speedtrack نموده که فناوری شناخته شده در میان کفش های سرعتی پوما است.
این عبارت را شما در زیر کفش و روی دو منحنی که در کنار هم شبیه شکاف چشم انسان است میتوانید مشاهده کنید ، وظیفه اصلی این فناوری ایجاد ثبات و پایداری در میانه کفش و انعطاف لازم در جلوی کفش است.
ایجاد انعطاف در جلو پا با استفاده از فناوری اسپید ترک در واقع باعث میشود تا بازیکن براحتی با استفاده از قابلیت های پنجه پا بخوبی استارت زده و در مواقع لزوم از سرعت خود در کمترین زمان ممکن بکاهد.
اگر به ساختار میخ کفش نگاه کنید ترکیبی از میخ های مخروطی و خطی است ، میخ های مخروطی باعث افزایش قدرت مانور بازیکن در فضاهای کوچک شده و میخ های خطی شکل نیز باعث درگیری بیشتر میخ ها با زمین شده و این خود منجر به افزایش سرعت درجای بازیکن در زمان کوتاه بصورت موثری میشود.

کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال2
حالا نگاهی به پشت پاشنه کفش بیاندازید ، پاشنه کفش مانند یک کاسه پشت پای شما را در برمیگیرد و این به معنی راحتی و محافظت عالی از پاشنه پای شما ، قفل و فیت شدن عالی کفش به عقب پا از دیگر مزایای این پاشنه بیرونی کاسه شکل است.
حالا به داخل کفش هم سرکی می کشیم ، اولین چیزی که نگاه را به خود جلب می کند دو لایه بود کفی کفش است که دست شما را برای راحتی طبق نظرتان باز نگه میدارد و هر وقت خواستید میتوانید از هر دو یا یکی از آنها استفاده کنید.

کفش فوتبال پوما اوو اسپید اس ال2
یکی از کفی ها از الیاف بسیار نرم EVA ساخته شده که راحتی عالی را برای کف پا فراهم میکند و کفی دوم کفش از الیاف بسیار سبک PEBAFOAM ساخته شده که هم محافظ است و هم بسیار سبک ، هر دو کفی دارای منافذ و سوراخ هایی هستند که قابلیت نفس کشیدن و ثابت قرار گرفتن در جای خود را فراهم میکنند.
EVAچیست؟
EVA مخفف ethyl vinyl acetate است و لایه ای ترکیب شده با کفی کفش یا مجزای از آن است(لایه ای جداگانه) که برای اولین بار در کفش های رانینگ استفاده شد جهت آسودگی و راحتی در دویدن و پیاده روی های طولانی ، که تشکیل شده از مواد شیمیایی پیشرفته همچون چرم پلیمری ، اتیلن و وینیل است.
وزن کفش 107 گرم است! یعنی پوما تمام تلاش خود را نموده تا شما اصلا حس نکنید که کفشی به پا دارید و در عین حال کفشی دارید که قابلیت ها و مهارت هایتان را ارتقا میدهد.
سری اوو اسپید اس ال توسط بازیکنانی مانند مارکو رویس ، سرخیو آگوئرو و آنتوان گریزمان به عنوان حامی سری اوو اسپید پوما استفاده میشود.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *