کفش فوتبال پوما اوو تاچ

معرفی و بررسی کفش فوتبال پوما اوو تاچ 1

بعد از حضور موفق دو سری اوو پاور evopowerو evospeed اوو اسپید ، چند وقتیست که پوما فصلی جدیدی از کفش های فوتبال خود را با عنوان اوو تاچ evo touch آغاز نموده که میتوان این سری جدید را حلقه اتصال بین فناوری و شیوه های سنتی تولید کفش دانست ، کنترل و راحتی دو ویژگی اصلی مد نظر در سری evotouch است.
تا به الان سه مدل از سری اوو تاچ روانه بازار شده که هر مدل با عدد یک تا سه نامگذاری شده که در این مطلب به بررسی اوو تاچ 1 می پردازیم.

کفش فوتبال پوما اوو تاچ 1 در یک نگاه

اولین مدل از سری اوو تاچ
– استفاده از چرم طبیعی در رویه
– وزن کفش – 294 گرم
– استفاده شده توسط مارکو وراتی و سسک فابرگاس

ظاهر کفش

کفش فوتبال پوما اوو تاچ
سه مدل ارایه شده از سری اوو تاچ همگی دارای یک رنگ و طرح هستند
رنگ اصلی کفش مشکی است و جزییاتی سفید و زرد به رنگ اصلی جلوه خاصی داده اند ، کل رویه و کناره کفش مشکی است و در کناره ها فقط لوگوی همیشگی کفش های پوما به رنگ سفید و بصورت دوختی دیده میشود.
تنها قسمت زرد رنگ کفش زبانه و یقه متصل به هم است که مانند یک جوراب پارچه ای نیمه ضخیم تعبیه شده.
در بالای یقه کفش دو جا انگشتی دیده میشود که برای راحتی بازیکنان موقع پوشیدن کفش تعبیه شده .
از عبارت هایی که بر روی کفش درج شده میتوان به عبارت evotouch بر روی جا انگشتی جلویی و evotouch 1 در کناره پاشنه کفش اشاره نمود.
عبارت puma evotouch GRP نیز بر روی کفی کفش درج شده ، در زیره کفش هم عبارت speed traction و GRP درج شده.

مشخصات فنی کفش فوتبال پوما evotouch1

رویه

کفش فوتبال پوما اوو تاچ
بدنه اصلی کفش یعنی هرجای رویه کفش که به رنگ مشکی است از جنس چرم طبیعی گوساله است و پوما با هنرمندی تمام بدون هیچ گونه دوخت و دوزی این رویه را صاف و یکدست طراحی نموده ، این یعنی داشتن یک رویه ناب برای لمس بی نظیر توپ و زدن شوت هایی بی نقص و تمیز.
معمولا استفاده از چرم طبیعی در کفش ها باعث افزایش وزن کفش میشود ولی پوما با استفاده از فناوری های پیشرفته مختص خود تا آنجایی که توانسته چرم را نازک کرده که هم وزن کفش کاهش یابد و هم به لذت لمس توپ بیافزاید.
یقه و زبانه

کفش فوتبال پوما اوو تاچ
نقطه عطف کفش که میتوان از آن به عنوان حلقه اتصال بین سنت و مدرنیته یاد نمود زبانه و یقه متصل به هم کفش است که ما معمولا آن را در کفش های پیشرفته با رویه مصنوعی و فانتزی مشاهده می کنیم ، ولی پوما در اوو تاچ سنت شکنی کرده و این شیوه از طراحی را در کنار رویه تمام چرم کفش بکار گرفته.
پوما این دو قسمت از کفش را EVOKNIT نامگذاری کرده که بخوبی مانند یک جوراب فیت پا میشود و در کنار رویه چرمی و نازک کفش شما حسی بی نظیر از همراهی کفش با پا را تجربه خواهید نمود که مانند حس یک پای برهنه است.

کفش فوتبال پوما اوو تاچ
اگر از کناره ها به یقه کفش نگاه کنید کمی بیشتر از حد معمول پایین آمده و جایگزین دهانه ورودی کفش نیز شده ، علت چنین طراحی بخاطر آزادی عمل وصف ناپذیر پشت پا بخصوص تاندون است که موقع تغییر جهت و دویدن بخوبی شما از حرکت طبیعی پا میتوانید استفاده کنید و همانند کفش های معمولی دیگر دهانه ورودی کفش مانع از حرکت پشت پای شما نخواهند شد.
از یقه که بگذریم زبانه کفش نیز که از جنس یقه است که بخوبی بدور سینه پا فیت شده و باعث قفل شدن بهتر کفش به پا میشود ، بر روی زبانه کفش یک سی سوراخ های تعبیه شده که به تهویه و رد و بدل شدن هوا در کفش کمک بسزایی می کند.
فناوری GRIP TEX جهت عدم لغزش
پوما برای جلوگیری از لغزش پا داخل کفش با استفاده از فناوری های پیشرفته مهندسی که نام آن را GRIP TEX نهاده بخوبی باعث درگیری بین کفش و پا شده تا پا موقع عرق کردن یا در حالت معمول سر جایش ثابت باشد ، این فناوری موقع پیچیدن و چرخش ناگهانی به جهات مختلف یا شوت و پاسکاری خود را بخوبی نشان میدهد.
زیره کفش
فناوری SPEED TRACK

کفش فوتبال پوما اوو تاچ
اگر به زیره کفش نگاه کنید اولین چیزی که نگاه شما را به خود جلب میکند یک خط نیمه قطور زرد رنگ در میانه زیره کفش است که در سری EVOSPEED نیز قبلا با شکلی دیگر استفاده شده.
این میله زرد رنگ باعث ایجاد تعادل در میانه کفش بین ایستایی و انعطاف میشود، یعنی تعادل بین انعطاف لازم در خم شدن زیره کفش موقع سرعت گرفتن رو به جلو یا عقب و ایستایی لازم در حالت معمول جهت تحمل وزن بدن و خم نشدن زیر فشار.
میخ های کفش

کفش فوتبال پوما اوو تاچ
میخ های کفش بصورت مخروطی طراحی شده که در افزایش سرعت درجای بازیکن در کمترین زمان کمک بسزایی می کند و بخوبی به سطح چمن چنگ میزند تا نقطه اتکای کافی برای استارت و توقف داشته باشید.
شکل مخروطی میخ ها باعث چرخش بازیکن در کمترین فضای ممکن میشود و به قدرت مانور بازیکن می افزاید.

کفش فوتبال پوما اوو تاچ
و در آخر به شکل کاسه مانند پاشنه کفش اشاره می کنیم که مانند یک گهواره پشت پا را در آغوش گرفته و بهترین سطح محافظت و راحتی را از این قسمت فراهم می کند و باعث فیت و قفل شدن کفش با پا خواهد شد.

جمع بندی

کفش فوتبال پوما اوو تاچ
رویه یکدست چرم گوساله به همراه یقه و زبانه ادغام شده بهترین ها را مانند لمس و فیت شدن برای یک بازیکن ممکن میسازد ، به عنوان یک سری تازه کار از پوما باید اذعان کردن که اوو تاچ مانند یک یکفش اصیل وقدیمی رفتار کرده و کمتر کسی میتواند به آن ایرادی بگیرد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *