نقد و بررسی کفش فوتبال پوما ULTRA 1.1

برند پوما در طراحی و تولید کفش فوتبال در چند سال گذشته همیشه زیر سایه دو برند معروف نایک و آدیداس بوده، ولی با یک همت بلند و تغییر دید استراتژیک این برند، الان شاهد نه تنها رقابت شانه به شانه با این دوبرند بلکه در مواقعی یک گام جلوتر از آنها نیز هستیم،گواه حرف ما آخرین شاهکار پوما یعنی کفش فوتبال پوما ULTRA هست که در واقع جایگزین سری ONE شده.

در این مقاله سعی داریم به بررسی فنی این عضو تازه نفس خانواده پوما بپردازیم و از جنبه های مختلف این شاهکار را بررسی کنیم،پس با ما همراه باشید.

پوما همیشه در آرزوی طراحی سبکترین کفش دنیا بوده و هست و مدل EVOSPEED SL نشانه بارز آن بود که با 99 گرم وزن سبکترین کفش دنیا محسوب میشود،ولی این کفش نتوانست آنطور که باید در عمل نیازهای مختلف یک بازیکن را برطرف سازد و بیشتر در حد یک شوی پر زرق و برق باقی ماند و خیلی سریع از ذهن ها پاک شد. ولی اینبار قضیه کاملا متفاوت و جدیست، مدل ULTRA یک پروژه کاملا جدی و از قبل تست شده هست و آمده تا گوی سبقت را رقبای خود مثل نایک MERCURIAL و آدیداس X برباید.

در طراحی سری اولترا از کفش های رانینگ مخصوص پیست های داخل سالن(تارتان) الهام گرفته شده که یکی از سبکترین کفش های ورزشی دنیا محسوب میشوند.

نگاه اول

puma ultra

در ظاهر و نگاه اول کفش حالتی کاملا سرعتی و تهاجمی دارد و در عین طراحی ساده اش حس بسیار خوبی را به بازیکن القا میکند و میتوان پوما را در این زمینه کاملا موفق و سربلند دانست.

در زیره کفش خبری از طراحی های انتزاعی نایک و آدیداس که چند تکه هستند نیست ولی تمام تلاش پوما در سبکی آن بوده است.

فیت شدن

puma ultra

نقطه کلیدی در فیت شدن کفش با نوع پارچه و فناوری بکار رفته در آن هست که باعث مزیت کفش نسبت به بقیه خواهد شد

فناوری جدیدی که پوما در نسل جدید اولترا در بدنه کشباف کفش معرفی نموده MATRYXEVO نام دارد که در نهایت سبکی و پویایی طراحی شده و بخوبی خود را با شکل پا مطابقت داده و در هنگام جابجایی بخوبی پا را پوشش میدهد.

متریال بکار رفته در این پارچه تلفیقی از فیبر و کربن هست که باعث کاهش چشمگیر وزن پارچه شده است.

کنترل

puma ultra

بدنه کفش به خودی خود قابلیت اصطکاک لازم بین توپ و بدنه کفش را ندارد و حتما باید با پردازش روی آن این قابلیت اضافه گردد

فناوری GRIPCONTROL PRO آنچیزی هست که یک بازیکن برای کنترل بهتر توپ و نواخت ضربات دقیق تر به آن نیاز دارد تا مانع از لغزش توپ روی کفش شود، خطوط جلوی کفش در واقع همین فناوری جدید هست.

ایستایی و ثبات

puma ultra

در طول بازی که بدن عرق میکند و قاعدتا کف و روی پا مرطوب میشود ثبات و عدم چرخش پا داخل کفش یک مزیت بزرگ محسوب میشود که پوما برای آن نیز تمهیدی ویژه در نظر گرفته.

NANO GRIP فناوری جدید پوما در کفی کفش و همچنین قسمت زبانه کفش جهت ثبات و ایستایی پا داخل کفش هست و موقع چرخش و جابجایی های سریع مانع از چرخش پا خواهد شد

سرعت و جابجایی

puma ultra

زیره کفش یکی از قسمت های اصلی بدنه کفش برای حرکات انفجاری و جابجایی های سریع هست که اگر زیره وزن زیاد و انعطاف کمی داشته باشد مطمئنا حرکت شما را کند می کند.

فناوری ارتقا یافته PEBAX UNIT آخرین نسخه از سلاح پیشرفته پوما در زیره کفش جهت افزایش چابکی و سرعت بازیکن هست

puma ultra

زیره جدید کفش فوتبال ULTRA با الهام از زیره کفش رانینگ پیست طراحی شده که دونده معروف اوسین بولت نیز از آنها استفاده می کند.

پوما در نسخه جدید اولترا تمرکزی ویژه در کاهش وزن کفش در عین کارایی آن داشته که باعث شده به وزن خیره کننده 158 گرم برسد تا یکی از سبکترین کفش های فوتبالی را در طول تاریخ این رشته رقم بزند.

شما می توانید این کفش فوتبال را از فوتبال کالا نیز بصورت اورجینال تهیه نمایید

مشاهده و خرید کفش فوتبال سری اولترا

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *