کفش فوتبال

معیار انتخاب کفش فوتبال و فوتسال ، قسمت اول انتخاب کفش بر اساس پست

حتما همه شما با این موضوع موافقید که هر منطقه از بازی نیازمند به یکسری ویژگی های خاصی است که بازیکنان باید واجد آن شرایط باشند تا بتوانند از پس مسئولیت های آن پست بر آیند ، هر بازیکنی طبق ویژگی های ذاتی که در سبک بازی اش است پس از مدتی به این نتیجه رسیده که یک پست یا منطقه از بازی برای او مناسب تر است ، مثلا یک بازیکن تمام کننده و سرعتی قاعدتا برای نوک حمله مناسب تر است تا بازیکنی که دارای قدرت دفع توپ و سرزنی بالا هست.
این مقدمه را گفتیم تا برسیم به بحث اصلی خودمان یعنی انتخاب کفش بر اساس پست بازی شما در زمین ، حتما از بازیکنان و هم تیمی های خود و حتی از فروشگاه داران ورزشی زیاد شنیده اید که فلان مدل کفش را ببر بیشتر به بازی شما میخورد ، در این میان شما در برزخی میان قبول و یا رد این ادعا گیر افتاده اید و شاید فکر کنید دسته بندی کفش ها توسط برند های مختلف تولید کننده کفش فوتبال و فوتسال یک نوع بازاریابی برای فروش بیشتر نباشد.
من هم به طرز فکر شما و هم به کار تولید کنندگان کفش در دسته بندی کفش ها احترام میگذارم زیرا هر کدام جای دفاع و بحث دارد ولی در کل این نکته را بدانید که یک کفش متناسب با بازی شما مطمئنا بر کیفیت کار شما تاثیر خواهد گذاشت ولی از شما بازیکن بهتری نخواهد ساخت و نباید انتظار داشت که فراد با پوشیدن فلان مدل کفش متناسب با بازی شما سانتر ، شوت و پاس شما دارای دقت چشمگیری شده باشد ولی در دفاع از تولید کنندگان این را بگویم که تاثیرگذار است.
پس ما قاعده کا را بر این میگذاریم که خرید کفش فوتبال یا فوتسال بر اساس ویژگی فنی بازی ما و پستی که در آن بازی می کنیم تاثیر گذار است ولی نه تا حدی که انتظار تغییر سبک بازی امان را داشته باشیم ولی تاثیر گذار است هر چند کم که همین تاثیر شاید کم مطمئنا در جایی به کار ما خواهد آمد ، صحت ادعای ما را میتوان از وفاداری بازیکنان به یک برند و مدل خاص فهمید مدل نایک نمپو شاید بارزترین نمونه برای این امر باشد که بازیکنانی مانند فرانچسکو توتی یا رونالدینهو تا سالیان سال از این مدل کفش استفاده میکرده اند و یا نایک مرکوریال که رونالدو جدای از بحث تبلیغاتی از آن خیلی راضی هست.
در ادامه مطلب اجازه بدهید تا دسته بندی کفش ها در برند های مطرح را بر اساس نوع بازی بازیکنان و پستی که در آن بازی میکنند را به شما معرفی و دلیل این دسته بندی را نیز خدمتتان توضیح دهیم تا در انتخاب مدل کفش مورد نظرتان به شما کمک کند.
نایک ، آدیداس و پوما سه برندی هستند که به معرفی سری های مختلفشان خوهیم پرداخت و خواهیم گفت که این دسته از کفش متناسب با پست کدام بازیکن است، از بررسی سایر کفش ها مانند آندرآرمور ، نیوبالانس یا آمبرو به دلیل طولانی شدن مطلب و استفاده رایج بازیکنان ایرانی از سه برند نایک ، آدیداس و پوما پرهیز نمودیم.

نایک

کفش های نایک در کل به شش دسته اصلی تقسیم شده که هر دسته نیز خود به زیر شاخه ها و مدل های متعددی تقیسم شده است ، ما به زیرشاخه ها کاری نداریم زیرا ذکر آنها باعث خستگی شما خواهد شد.
1- مرکوریال mercurial – explosive speed سرعت انفجاری

کفش فوتبال نایک مرکوریال
نایک برای هر سری کفش خود یک شعار را انتخاب نموده ، سرعت انفجاری شعار سری مرکوریال است ، این عبارات انتخاب شده توسط نایک برای هر سری فقط در حد شعار نیست و این برند تمام هنر و فناوری خود را بکار می گیرد تا کفشی را طراحی کند ک به سرعت بازیکنان کمک کند ، سبکی ، آیرودینامیک بودن و استفاده از نهایت سرعت بالقوه بازیکنان از ویژگی های اصلی سری مرکوریال است.
تا اینجا دانستیم که مرکوریال برای بازیکنان سرعتی مناسب است پس میتوان درک کرد که این سری کفش بیشتر برای بازیکنان جلو زمین مانند مهاجمین و گلزنان مناسب است .
کریس رونالدو بازیکنی است که شاخص و معیار استفاده از سری مرکوریال به ویژه سوپرفلای است ، پس اگر سبک بازی شما به کریس و بازیکنانی شبیه کریس نزدیک است این کفش بهتر شما را کمک خواهد کرد.
2- هایپرونوم hypervenom – deadly agility چابکی مرگبار

کفش فوتبال نایک هایپرونوم
در طراحی هایپرونوم نایک سعی نموده تا به کنترل توپ و نزدیکی هر چه بهتر توپ به پا کمک کند و همچنین کفش بخوبی با پا فیت شود تا بازیکن بخوبی مهارت های خود را در زمین پیاده کند، چابکی مرگبار شعار این سری است تا این چنین بازیکنانی بخوبی بتوانند از تکنیک و مهارت های ذاتی خود استفاده کنند ، در این سری نیز نیمار بازیکن برزیلی بارسا شاخص است که شما میتوانید بازی و سبک سیاق خود را با او و بازیکنانی شبیه به نیمار مقایسه کنید ، پس اگر بازیکنی رو به جلو هستید و دارای تکنیکی ناب و ذاتی که با مهارت های خود چند بازیکن حریف را مشغول خود می کنید ، هایپرونوم گزینه مناسبی برای شماست.
3- مجیستا magista – unstoppable playmaking بازی سازی غیرقابل توقف

کفش فوتبال نایک مجیستا
شعار این سری گویای همه چیز است و کار ما را برای تشریح مسئله راحت تر میکند ، نایک در طراحی این سری کفش سعی میکند که لمس و کنترل و قدرت مانور در میانه میدان را به حداکثر ممکن برساند تا بازیکنان رهبر که عمدتا میانه میدان را در دست دارند و به قول معروف مغز متفکر تیم هستند براحتی توانایی های خود را در زمین پیاده کنند.
آندرس اینیستا بازیکن اسپانیایی پارسا شاخص این سری نایک است که هر وقت کسی بخواهد از یک رهبر و میدان دار نابغه صحبت کند مطمئنا او را مثال خواهد زد ، پس اگر یک بازی ساز و میدان دار هستید و دوست دارید ریزترین حرکات کنترلی و چرخشی خود را در زمین پیاده کنید مجیستا جزو اولویت های شما میتواند باشد.
4- تمپو tiempo – dominating touch لمس بی نقص

کفش فوتبال نایک تمپو
تمرکز نایک در سری تمپو بر لمس طبیعی توپ بدون هیچگونه واسطه ای هست ، این را میتوان از استفاده همیشگی نایک از چرم یکپارچه کانگور در کل رویه و کناره کفش درک نمود.
تمپو همیشه به عنوان یک کفش کلاسیک و اصیل شناخته شده که به دور از هیاهوی فناوری های نوین و بصورت پیوسته در حال تغییر ، کار خود را انجام میدهد و هیچوقت اصالت خود را فدای فناوری نمی کند.
بازیکنانی مانند فرانچسکو توتی ، رونالدینهو و در بازیکنان امروزی جروم بواتنگ و پیکه و بازیکنانی که شما میتوانید به لیست اضافه کنید از طرفدران پروپا قرص این سری کفش هستند.
بازیکنانی که گفتیم از طیف مختلف با پست های متفاوتی هستند از نوک حمله تا میانه میدان و دفاع آخر ، نتیجه اینکه این کفش میتواند محبوب همه بازیکنان باشد ولی عمدتا مناسب بازیکنان میانه رو به عقب زمین مانند مدافعین و هافبک های تدافعی است.
5- پرمیر premier

کفش فوتبال نایک پرمیر
سری پرمیر برای بازیکنانی در پست خاصی طراحی نشده و تمرکز اصلی این سری بر تولید کفش هایی کلاسیک با استفاده از چرم طبیعی است تا بازیکنان طرفدار کفش های سنتی را به خود جلب کند.

آدیداس

آدیداس دارای سری های متعددی است که بعضی از این سری ها مانند 11pro یا نیتروشارژ دیگر تولید نمیشود و ما به سری هایی که در حال حاضر در بازار موجد است بسنده می کنیم.
1- ایس ace – control every thing کنترل همه چیز

کفش فوتبال آدیداس ایس
آدیداس در سری ایس تمرکز اصلی اش بر کنترل و تسلط کامل بر توپ و زمین است ، یعنی کفش های این سری چه در زیره و چه در رویه طوری طراحی شده اند که بهترین حالت درگیری و لمس توپ را تجربه کنید.
بازیکنی مانند مسوت اوزیل به عنوان یک پاسور باهوش و خلاق و یا پل پوگبا به عنوان یک بازیکن جسور و خلاق از جمله نماد های این سری کفش هستند.
فیت شدن کفش با پا بصورتی که شما کفش را جزیی از پای خود حس کنید و طراحی رویه کفش بصورتی که شما یک لمس طبیعی را تجربه و توپ را بخوبی کنترل کنید ، از جمله ویژگی های فنی این سری هستند.
بازیکنان هافبک چه نفوذی و چه دفاعی ، مهاجمین پشت مهاجم اصلی و حتی خود مهاجم اصلی از جمله پست هایی است که این سری کفش به آنها توصیه میشود.
2- ایکس X – cause chaos باعث هرج و مرج

کفش فوتبال آدیداس ایکس
کنترل و داشتن یک رویه صاف و یکدست بودن هیچ گونه وصله پینه جهت زدن ضربات دقیق و همچنین پوشاندن روی پا بصورتی که مانند یک جوراب عمل کند از ویژگی های فنی این کفش است.
باعث هرج و مرج به عنوان شعار این سری ما را به این نتیجه میرساند که این کفش بیشتر برای بازیکنان غیرقابل مهار در سرعت و تغییر مسیر و زدن ضرباتی ناگهانی در لحظه مناسب است است که بیشتر ما این خصوصیات را در بازیکنان سرعتی کناره ها یا به اصطلاح بال های کناری زمین مشاهده میکنیم.
گرت بیل ، لوییز سوارز و کریم بنزما نماد های اصلی این سری کفش هستند که میتوانید خود را با این بازیکنان از لحاظ سبک بازی مقایسه کنید و حتما شما از من بهتر پست و منطقه بازی این بازیکنان را میدانید.
مهاجمین سایه ، هافبک های چپ و راست و مهاجمین از جمله پست های مناسب این کفش است.
3- مسی messi – built to win

کفش فوتبال آدیداس مسی
سری مسی سعی شده که با ویژگی های فنی این بازیکن نابغه تطابق داده شود ، یعنی بتوانید بخوبی توپ را در کمترین فضا کنترل کرده و آن را به جهات مختلف با سرعت بالا حمل کنید و موقع شوت زدن بهترین استفاده را از شکل طبیعی پاهایتان کنید.
این سری بیشتر مورد استفاده مهاجمین نوک و مهاجمین پشت مهاجم اصلی است.
4- کلاسیک classics – classic touch

کفش فوتبال آدیداس کلاسیک
این سری کفش همانند سری پرمیر نایک تمرکز اصلی اش بر طراحی کلاسیک و استفاده از مواد طبیعی مانند چرم کانگورو و گوساله است.
سری کلاسیک میتواند مورد علاقه هر بازیکنی در هر پستی باشد فقط شرط آنست که به اصالت و سنتهای دیرین در طراحی کفش علاقمند باشید.
راحتی و لمس طبیعی توپ از مزایای اصلی این سری کفش است.

پوما

پوما دارای سری های زیادی نیست و یک سری نیز به عنوان اوو تاچ به تازگی به این برند اضافه شده.
1- اوو اسپید evospeed

کفش فوتبال پوما اوو اسپید
سبکی بی نظیر و لمس عالی توپ که مورد نیاز یک کفش سرعتی هست را اوو اسپید یکجا در خود دارد ، تا جایی که رکورد سبکترین کفش را به خود اختصاص داده ( زیر 200 گرم) .
این سری همانند سری مرکوریال نایک ویژه بازیکنان سرعتی و خط حمله است ، مارکور رویس ، سرخیو آگوئرو و آنتوان گریزمان از جمله بازیکنان شاخص استفاده کننده از سری evospeed هستند.
پس اگر یک بازیکن تند و تیز خط حمله هستید و یا یک هافبک کناری تند و تیز که نیاز به بک کفش سبک و عالی دارید ، اوو اسپید جزو بهترین گزینه های شما میتواند باشد.
2- اوو پاور evopower

کفش فوتبال پوما اوو پاور
سری اوو پاور تمرکزی خاص بر قدرت شوتزنی و محافظت از پا دارد و پوما سعی نموده در موقع شوت زنی شما حس زدن ضربه با پای برهنه را تجربه کنید.
بازیکنانی مانند الیویه ژیرو ، ماریو بالوتلی ، بوفون و قبلا فابرگاس از جمله بازیکنان استفاده کنند از این سری هستند.
اگر بدنبال کفشی هستید که قدرت شوتزنی شما را تقویت کند و سطح استانداردی از محافظت را ارایه نماید این کفش مناسب شماست.
هافبک های نفوذی و مدافعین از جمله استفاده کنندگان از این سری هستند.
3- اوو تاچ evotouch

کفش فوتبال پوما اوو اسپید
اوو تاچ جدید تری سری پوما محسوب میشود که چند ماهی از عرضه آن میگذرد ، همانطور که از اسم این سری میتوان فهمید تمرکز اصلی بر لمس طبیعی توپ است که پوما برای رسیدن به این نقطه در نسخه های تا به امروز ارایه شده این کفش از چرم طبیعی یکپارچه استفاده نموده به همراه یقه کفش ، یعنی ترکیبی از فناوری های نوین و شیوه های سنتی تولید کفش.
مارکو وراتی و فابرگاس که قبلا از سری اوو پاور استفاده می نمود از بازیکنان شاخص این سری کفش هستند.
این سری کفش میتواند مورد علاقه هر بازیکنی در هر پستی باشد ، زیرا چندین ویژگی را یکجا در خود دارد.
4- کینگ king

کفش فوتبال پوما کینگ
سری کینگ را میتوان تاریخچه کفش های فوتبال دنیا دانست ، از مارادونا و پله گرفته تا بازیکنان شاخص امروزی که از این مدل کفش استفاده می کردند و میکنند.
همانند سری نایک پرمیر و آدیداس کلاسیک پوما نیز در این سری تمرکز اصلی اش حفظ اصالت یک کفش با شیوه سنتی تولید آن است تا بازیکنان علاقمند به کفش های با رویه از جنس چرم طبیعی و طراحی قدیمی را راضی نگه دارد.
پس انتخاب با شماست اگر به این سه سری نایک ، آدیداس و پوما علاقمندید و فرقی ندارد در کجای زمین بازی می کنید.

در معرفی سری های مختلف سه برند اصلی بازار سعی نمودیم هم شما را با آنها آشنا سازیم و هم با هدف اصلی طراحی هر سری که مختص چه بازیکنی طراحی شده تا با شناخت بهتر ویژگی های هر سری و مقایسه آن با سبک بازی خود انتخاب را به خود شما واگذار کنیم و در آخر جهت سهولت انتخاب شما چند پست تخصصی ویژه آن سری را به شما معرفی نمودیم.
امیدواریم در هدفمان از ارایه این مقاله که انتخاب درست کفش در هنگام خرید بر اساس پست و منطقه بازی شما در زمین بود ، موفق عمل کرده باشیم.
خیلی خوشحال میشویم که با ارایه نظرات خود در خصوص سطح کیفی مقاله و میزان کمکی که در شناخت بهتر شما از کفش ها نموده ما ر در ارایه مقالات هر چه بهتر کمک کنید.
منتظر قسمت دوم این مقاله در آینده نیز باشید ….

65 پاسخ ها
 1. Mehdi
  Mehdi می گوید:

  سلام با تشکر از مطالب خوب سایتتون، واقعا استفاده و لذت بردم و کفشی نبود که شما بررسی نکرده باشید، رلستش من مدتیه دنبال خرید کفش فوتسالم و با اینکه کفشای مختلف رو مطالعه و بررسی کردم اما به جمع بندی نرسیدم و هنوز گیجم، این مطلب شما راجع به فوتبال صدق میکنه اما شرایط تو فوتسال متفاوته و یه بازیکن فوتسال باید همه آیتم های سرعت تکنیک و بازیسازی رو کنار هم داشته باشه، میخواستم بدونم برای بازیکنی مثل من که با وزن ۸۳ کیلو و کف پای پهن( جوری که معمولا کفشام از بغل باز میشدن همیشه) در عین حال دریبل زن شوتزن و بازی پخش کن هستم میتونید چند تا مدل برام پیشنهاد بدید؟ خیلی سپاسگزارم

  پاسخ
  • ziarati
   ziarati می گوید:

   سلام مهدی عزیز
   ممنون از حسن توجه و قدردانی شما
   در خصوص مقاله یاد شده بله حق با شماست و آنطور که باید تخصصی به کفش فوتسال نگاه نشده ولی میتوان با معیارها و ویژگی های یاد شده و معرفی مدل های فوتبالی که در فوتسال هم عمدتا با همین ویژگی ها هستند به انتخاب کفش فوتسال هم پرداخت و به این رشته هم تعمیم داد.
   انشالله در آینده مقاله ای تخصصی در این زمینه منتشرخواهیم نمود.
   معرفی یک برند خاص یک امر سلیقه ای هست و هر کسی علاقمند به یک برند هست که دلایل مختلفی مانند تجربه خوب از اون برند و … را میتواند شامل شود.
   پیشنهاد ما دو برند نایک و جوما هست و از برند نایک با توجه به وزن و شرایط فیزیکی بترتیب اولویت اول تمپو (جنیو ، میستیک و ایکس ) بعد مجیستا ( اوندا 1 ، ایکس فاینال ، ایکس پروکسیمو) را پیشنهاد میدهیم ، این دو مدل کفش بخصوص تمپو از جنس چرم طبیعی گوساله یا کانگورو هستند که دارای انعطاف خوبی هستند و مقاومت بالایی در مقابل فشار مانند وزن بازیکن هستند.
   سری کفش های جوما نیز دارای استحکام و راحتی فوق العاده ای هستند که عمدتا از جنس چرم ساخته میشوند و از لحاظ کیفی با نایک برابری می کند ، در این برند نیز مدل های متعددی هستند که میتوان به جوما سوپر ریگیت ، تاپ فلکس ( نقد هر دو در سایت هست ) جوما موندیال و جوما دریبلینگ اشاره نمود.
   اگر نتوانستیم به سوالتون جواب قانع کننده ای بدهیم در این قسمت و هم در قسمت تماس با ما در خدمتتان هستیم.

   پاسخ
   • Mehdi
    Mehdi می گوید:

    ممنونم، من یه مدل آدیداس کلاسیک رویه چرمی داشتم واقعا کفش خوبی بود و سه سال باهاش بازی کردم فقط تنها مشکلی که داشتم انعطاف پذیری چرم باعث میشد دقت ضربه هام پایین بیاد ینی تصمیم گرفتم که کفشی رویه ی انعطاف پذیر اما مستحکمی داشته باشه بنظرتون همچین کفشی هم هست؟

    پاسخ
    • ziarati
     ziarati می گوید:

     سلام مهدی عزیز
     از مدل کفش هایی که خدمتتون معرفی کردم ، کفش های معرفی شده سری تمپو از داخل یک قفسه نگهدارنده چرم داره که باعث ایستایی و قوام چرم میشه یعنی چرم سرجاش ثابت میمونه و مشکل کفش قبلیتون رو نخواهد داشت ، از سری مجیستا هم مدل های معرفی شده دارای فناوری flyknit و nikeskin هستند که باعث میشه رویه کفش مثل جوراب شکل پا رو بخودش بگیره و موقع شوت زدن حس برهنگی پا رو دارین و عاملی مزاحم برای کاهش دقت شوتزنی نه تنها ندارین بلکه کمک زیادی هم بواسطه طراحی رویه اون در شوت و کنترل بهتون میشه.
     در کفش های سری جوما حقیقتش در راحتی که بینظیره و همونطور که میبینید در جلوی کفش اکثرشون یک لایه محافظ و نگهدارنده چرم استفاده شده که هم از چرم نگهداری میکنه و هم باعث ثبات و ایستایی چرم میشه.
     انتخاب نهایی با شما

     پاسخ
 2. سجاد
  سجاد می گوید:

  سلام
  میخواستم بدونم برای یه بازیکن فوتسال قد بلند که وزنش حدود 90 کیلو هست چه کفشی رو پیشنهاد میکنید
  پست مهاجم بازیی میکنم و شوت زن هستم کفشی باشه به بهترین شکل ممکن از زانو و کمر محافظت کنه

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام سجاد عزیز
   برای محافظت از کمر و پا شما باید از نوع کفش های فوتسالی استفاده کنید که مجهز فوم جذب شوک هستند.
   چون شما قدتون بلنده و قاعدتا وزنتون هم همینطور فشار بیشتری به کفش میاد و باید از کفشهایی استفاده کنید که دوام بیشتری نسبت به بقیه کفش ها داشته باشند.
   از برند نایک سری footballx گزینه خوبی برای شماست چون هم فوم جذب شوک دارند و هم تنوع بالایی دارند.
   پیشنهاد بنده به شما nike tiempo x proximo هست یا تیمپو میستیک یا تیمپو جنیو که بترتیب براتون اولویت بندی کردم که همگی هم فوم جذب شوک داره و هم دوام خوبی داره ، البته بنده با این فرض که پای شما بزرگ هست قضاوت میکنم و این کفش رو پیشنهاد میکنم. اگر پاتون بزرگ هست ولی پهن نیست سایر مدل کفش های سری نایک فوتبال ایکس رو هم مثل مرکوریال و هایپرونوم هم میتونه براتون گزینه خوبی باشه.
   اگر هنوز سوالی داشتید در خدمتتون هستم.

   پاسخ
 3. محمد
  محمد می گوید:

  سلام خسته نباشین
  من بازیکن فوتسال هستم میخاستم ببینم برای شوت های نوک پا چه کفش هایی مناسب هستند.
  پست من عقب زن هست ولی موقع حمله همیشه شوت نوک پا میزنم به نظرتون چه کفشی مناسب من هست؟

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام محمد عزیز
   در فوتسال بازیکنان عقب معمولا از برند نایک سری کفش های تمپو رو استفاده میکنند و بازیکنان جلو از مرکوریال و بازیکنان بین این دو پست که هم حمله میکنند و هم در کار دفاعی شرکت میکنند و در توپ پخش کردن هم مهارت دارند از سری هایپرونوم و مجیستا.
   جنابعالی که وظیفه اصلیتون دفاع هست و در موقع حمله ضربات نوک پا رو بیشتر استفاده میکنید ، پیشنهاد بنده به شما نایک تمپو ایکس پروکسیمو هست که هم یک کفش با خصوصیات تدافعی هست و هم در کار حمله و بخصوص در ضربات نوک پا به شما کمک بسزایی میکنه ، البته قیمتش از بقیه کفشهای فوتسال سری تمپو گرونتر هست و اگر مشکل مالی ندارید بهترین گزینه برای شماست.

   لینک این دو مدل کفش که در فروشگاه ما موجود هست را خدمتتون ارسال می کنم

   http://footballkala.com/product/nike-tiempox-proximo-in-black-white

   http://footballkala.com/product/nike-tiempox-proximo-in-white-red

   سایر مدل های تمپو نیز هستند که زیر دست این مدل هستند ولی کیفیت خیلی خوبی دارند که در دسته بندی کفش های فوتسال براحتی میتونید اون رو پیدا کنید.

   سوال دیگری داشتید در خدمتتون هستیم.

   پاسخ
 4. Mahdiiii
  Mahdiiii می گوید:

  سلام،خسته نباشید…
  من یک مدافع هستم چند وقته دنبال یک کفش مناسب برای خودم هستم اما نتونستم کفش مورد نظرمو پیدا کنم.
  توضیحات شما درباره انواع کفش ها با توجه به پست واقعا خوب بود اما بازم نتونستم به نتیجه ای برسم…
  تو شهر ما معمولا چمنا بلند هستن و استوک های کفش هم برای من مهمن شنیدم استوک های تعادلی برای یک مدافع مناسبن.
  لطفا منو راهنمایی کنید که چه کفشی رو خریداری کنم?

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مهدی عزیز
   برای چمن های بلند و البته مرطوب کفش های با میخ های SG استفاده میشه که مناسب این نوع چمن ها هست و در دسته بندی کفش های ما هم براحتی میتوانید پیدا کنید.
   منظور شما از استوک های تعادلی را متوجه نشدم متاسفانه.
   بازیکنان مدافع معمولا از برند نایک سری تمپو را می پسندند و مدافعین برتر دنیا از تمپو لجند 5 و 6 استفاده می کنند که البته نسخه 5 قدیمی شده ولی هنوز کارایی بالایی دارند.
   از آدیداس هم سری ایس بین بازیکنان مدافع معمول هست.

   پاسخ
 5. Bahram
  Bahram می گوید:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای کسی که در فوتسال سرعت زیادی داره و از تکنیک بالایی برخورداره و تقریبا همه جای زمیم بازی میکنه چه کفشی خوبه تقریبا تا سقف ۴۰۰ هزار تومن
  قدم تقریبا۱۶۶/۱۶۹ هست وزنم هم ۵۷
  البته خودم از ادیداس سریace17.3 رو انتخاب کردم لطفا زودتر جواب بدید ممنون

  پاسخ
 6. مهرداد
  مهرداد می گوید:

  سلام من بازیکن نوک هستم و تکنیکی و شوتزن
  قدمم 182 و وزنم 68 شما
  بودجم محدوده تا 400 یا 500
  شما چ مدلی رو پیشنهاد میدید
  با تشکر

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مهرداد عزیز
   برای بازیکنان خط حمله در نایک سری مرکوریال و در آدیداس سری ایکس یا نمزیز مناسب هست.
   در خصوص بودجه این نکته رو در نظر بگیرید که هر چه قیمت اون مدل کفش بالاتر باشه یعنی دارای درجه کیفی بلاتر و فناوری های بهتری هستند.
   مثلا : در سری ایکس ما مدل هایی مثل ایکس 17+ یا 17.1 یا 17.2 یا 17.3 داریم یعنی هر چه عدد کنار مدل کفش بیشتر بشه هم قیمتش پایین تر میاد و هم کیفیتش میاد پایین.
   شما مدل یا مجموعه مد نظرتون رو از دسته کفش انتخاب کنید و بعد بر اساس قیمت فیلتر کنید.

   پاسخ
 7. Amir
  Amir می گوید:

  سلام
  من قدم۱۷۴هست و وزنم ۷۷-۷۶هست
  من بیشتر از ناحیه مچ پا مصدوم میشم و هم فوتسال و هم فوتبال بازی میکنم بیشتر فوتبال و پست پشت مهاجم چه کفشی برای من مناسب هست ممنون میشم ازتون راهنما کنید.ی

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام امیر عزیز
   بازیکنان پشت مهاجم در برند نایک از سری هایپرونوم استفاده می کنند و در آدیداس از سری پردیتور یا ace ، در این چند سری بستگی به بودجه شما می تونید تاپ ترین یا مدل های متوسط رو انتخاب کنید
   این چند سری برای هر دو رشته فوتبال و فوتسال مناسب هست که در دسته کفش و سری مد نظرتون میتونید پیداش کنید

   پاسخ
 8. حجت
  حجت می گوید:

  با سلام خدمت شما و همکاران گرامیتان…
  بنده تازه فوتسال رو شروع کردم کردم و نوک بازی میکنم لطفا کفش فوتسالی رو معرفی کنید که هم مناسب شوت زنی باشه و هم نوکش پاره نشه(من اغلب کفشام نوکش پاره میشه) قدم 175 وزنم55 با تشکر…

  پاسخ
 9. علیرضا
  علیرضا می گوید:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارشناسان سایت فوتبال کالا
  بنده در زمین چمنی بازی میکنم که از لحاظ اندازه چیزیه بین زمین یازده نفره و پنج نفره
  به طوری که هفت نفره بازی میکنیم توش
  اما جنسش شبیه چمن مصنوعی پنج نفره هستش یا به قول اهل فن TF
  بنده یک کفش مجیستا دارم و خیلی هم از کنترل توپش راضیم و بازیم با این کفش خیلی روان هستش ضمنا مدل بازیم هم خیلی سرعتی نیست بیشتر دریبل و شوتزنی. تقریبا چیزی شبیه ایسکو، خواستم بدونم گزینه دیگری نیست که بتونه کنترلی شبیه مجیستا رو در کنار دقت ضربه بیشتر در اختیارم بزاره؟ ضمنا هیچ تعصبی هم روی برند خاصی ندارم و از لحاظ بودجه هم مشکلی نیست و در آخر قدم 172 وزنم69 کیلو هستش
  پیشاپیش تشکر بابت توجهتون

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام علیرضای عزیز
   سری هایپرونوم نیز بدلیل طراحی جدیدش و پد هایی که در اطراف کفش قرار گرفته باعت هم کنترل و هم قدرت شوت زنی بهتر میشه ، یعنی از لحاظ کنترل شبیه به مجیستا هست و از لحاظ شوت زنی بهتر از سری مجیستا ، هایپرونوم ایکس پروکسیمو و هایپرونوم ایکس فاینال مدل های تاپ این سری هستند.
   تو برند آدیداس هم سری ACE تقریبا عملکردش شبیه مجیستا هست ، مانند ACE 17+ TANGO و سری جدید PREDATOR هم عملکردش شبیه هایپرونوم هست که در بالا خدمتتون عرض کردم.
   سوالی اگر هنوز هست در خدمتتون هستم

   پاسخ
   • علیرضا
    علیرضا می گوید:

    بازم ممنون فقط میخواستم اگر امکانش
    هست یه مقایسه مختصر بین هایپرونوم و پردیتور برام داشته باشین
    ضمنا
    مرسی پاسخگویی

    پاسخ
 10. میلاد
  میلاد می گوید:

  سلام،کفش های برند جوما فوق العادست.قول میدم هرکس فقط یه بار از این کفش ها استفاده کنه دیگه عمرا سراغ نایک و پوما و آدیداس بره

  پاسخ
 11. Atepheh
  Atepheh می گوید:

  سلام من میخوام برای همسرم یه کفش فوتسال بگیرم که هم ضربه گیر باشه کف کفش که خسته نشن هم وقتی شوت میزنن نوک پاشون درد نگیره(زیاد شوت میزنن)ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 12. iran.royale8
  iran.royale8 می گوید:

  سلام داداش من تو چمن مصنوعی 11 نفره بازی میکنم پستم هم وینگر چپ هستش من تا سقف 450 کفش میخوام بخرم خودم Ace 17.3 نارنجی رو پسندیدم شما این کفش رو بهم پیشنهاد میکنید یا کدوم سری از کفش ها بخرم؟؟ در ضمن نایک هم نمیخوام بخرم.

  پاسخ
 13. iran.royale8
  iran.royale8 می گوید:

  سلام بابت سایت خیلی خوبتون واقعا از سایت های مانند اسپرت برند و سایت های دیگه هم بروز هستید و هم قیمت هاتون مناسبه داداش من تو چمن مصنوعی 11 نفره بازی میکنم پستم هم وینگر چپ هستش من تا سقف 450 کفش میخوام بخرم خودم Ace 17.3 نارنجی رو پسندیدم شما این کفش رو بهم پیشنهاد میکنید یا کدوم سری از کفش ها بخرم؟؟ در ضمن نایک هم نمیخوام بخرم.

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام دوست عزیز
   سپاس از لطف شما
   بابت قیمت که جناب شما میتونید از فیلتر های بالای محصولات و گزینه قیمت از کم به زیاد استفاده کنید تا کفش های با قیمت مناسب تر رو ببینید.
   بابت انتخاب نوع کفش بر اساس پس بازیکن هم تو دسته کفش ما قسمتی داریم انتخاب کفش بر اساس پست بازیکن که درذ زیر لینک بازیکنان هافبک کناری رو میزارم خدمتتون ولی همه برندها هستند و خودتون دنبال برند مدنظرتون باشید
   http://footballkala.com/product-category/by-position/winger

   در کل جناب برند آدیداس اگر مدنظرتون هست سری X و ACE و سری PREDATOR که بتازگی به جمع ادیداس اضافه شده و جایگزین سری ACE شده گزینه های خوبی داره و هر چه مدل بالاتر کیفیت بالاتری دارند و این رو هم در نظر داشته باشید که در ادامه خرید هزینه حمل داخلیو بین المللی که حداقل 80 هست به محصول اضافه میشه.
   در خصوص مدل انتخابی شما هم با توجه به قیمتش گزینه خوبی هست که برای بازیکنان کناری که کارهای سرعتی ملاکشون هست مناسبه

   این رو هم خدمتتون عرض کنم که برای چمن مصنوعی 11 نفره نوع زیره کفش AG باشه که مناسب این نوع چمنه

   پاسخ
 14. Mobin
  Mobin می گوید:

  سلام خسته نباشید سایت تون عالیه
  من هر وقت فوتبال بازی میکنم که حدود پنج جلسه در هفته میشه پام تاول های خلیل ناجور میزنه اگه میشه یه کفش عالی که مشکل من رو حل کنه معرفی کنید ممنون میشم برند و قیمتش مهم نیست فقط کارایش و مشکل تاول زدن پام رو حل کنه
  قدم 184 وزنم 60

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مبین عزیز
   اول باید به این پرداخت که علت تاول زدن پاهاتون چی هست و کجای پاتون تاول میزنه.
   علت تاول میتونه بدلیل پای پهن باشه که قالب کفش مناسبش نیست و این باعث فشار به کناره های پا میشه یا جنس نامرغوب کفش که نمیدونیم شما اورجینال می پوشید یا کپی.
   اگر پاتون پهنه که کفش های با بدنه چرمی و قالب تقریبا پهن رو باید استفاده کنید مثل سری تمپو یا پرمیر در نایم و سری کوپا در آدیداس که بدنه چرمی و راحتی دارند.
   اگر کلا مشکل پهنای پا ندارید و پاتون معمولیه و احتمالا بخاطر جلسات زیادی هست که در طول هفته بازی میکنید پیشنهاد ما برند جوما هست که کفش های خیلی راحت و عالی داره مثل مدل سوپر ریگیت یا تاپ فلکس.
   سری تمپو
   http://footballkala.com/product-category/boots/futsal-shoes/nike-futsal/tiempo-futsal
   سری کوپا
   http://footballkala.com/product-category/boots/futsal-shoes/adidas-futsal/copa-futsal
   برند جوما
   http://footballkala.com/product-category/boots/futsal-shoes/joma-futsal-shoes

   اگر سوالی داشتید در ادامه مطرح بفرمایید…

   پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام
   بله محصولات از اروپا ارسال میشوند و هزینه ارسال داره
   در ادامه مراحل خرید به قیمت محصول اضافه میشه

   پاسخ
 15. امید
  امید می گوید:

  سلام.من در پست دفاع بازی می کنم.پام پهن است.
  می خواستم یه کفشی که برا دفاع خوبه رو بهم پیشنهاد بدی.مرسی

  پاسخ
 16. mehrdad.gh.alavijeh
  mehrdad.gh.alavijeh می گوید:

  سلام وخسته نباشید.ممنون از سایت بسیار خوبتون.
  من هافبک دفاعی بازی میکنم و بیشتر تدافعی هستم.قدم هم 180.وزنم هم 80.تا یک میلیون هم میتونم هزینه کنم.اگه لطف کنید راهنمایی کنید چه سری کفش های استوک دار بدردم میخوره ممنون میشم.تشکر

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام مهرداد عزیز
   بازیکنان با خصوصیات تدافعی از برند نایک معمولا سری تمپو رو انتخاب می کنند ، مانند پیکه و راموس ولی خوب شما می تونید از سری هایپرونوم نیز انتخاب داشته باشید
   در برند آدیداس هم سری پردیتور(ایس سابق) یا کوپا مناسب بازیکنان با خصوصیات تدافعی هست
   در برند پوما هم سری one یا اووپاور سابق
   در خود سایت و دسته کفش هم بر اساس پست بازیکنان ما دسته بندی داریم
   دسته مدافعین
   http://footballkala.com/product-category/by-position/defender

   پاسخ
 17. نیما لطفی
  نیما لطفی می گوید:

  سلام وخسته نباشید،برای یک مدافع کناری چه نوع کفشی مورد استفاده قرار میگیرد معمولا؟و شما چه نوعی را پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام نیمای عزیز
   مدافعین وسط و آخر در نایک معمولا از سری تمپو استفاده می کنند. این بستگی به سبک بازی شما داره که بیشتر میل به حمله دارید یا بیشتر تو پست خودتون ثابت هستید.
   مثلا سری ایکس از ادیداس برای بازیکنان جلو هست ولی بازیکنی مثل مارسلو به عنوان دفاع کناری از اون استفاده میکنه.
   سری تمپو در نایک ، سری کوپا در آدیداس و سری one در پوما مخصوص مدافعین هست. ولی عرض کردم که همه چیز بستگی به سبک بازی شما داره.
   تو دسته بندی بخش کفش ما بر اساس پست بازیکن هم کفش ها رو دسته بندی کردیم.

   پاسخ
 18. حسن
  حسن می گوید:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من تا حالا فوتسال بازی میکردم و میخام فوتبال بازی کنم
  ی مدل میخام ک نیازای اولیه رو رفع کنه هنوز زوده مدلای مخضوض پست خاضیو بگیرم فقط اینکه برای شوتزنی و کنترل روی توپ مهمه برام
  قیمتشم فلا هرچی پایینتر بهتر چون بعدا میخام ی کفش دیگ بگیرم مرسیی اگ راهنمایی کنید

  پاسخ
 19. Amir Abbas
  Amir Abbas می گوید:

  سلام من گلر فوتسال هستم چه کفشی برای من مناسبه؟البته پاهام یکم پهنه
  خودم Adidas ace17.3 primemesh
  یا
  Adidas ace tango 17.3 IN رو پسندیدم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • محمد زیارتی
   محمد زیارتی می گوید:

   سلام امیر عباس عزیز
   چون هم گلر هستید و هم میفرمایید پاهاتون پهنه پیشنهاد ما سری نایک تمپو هست که هم مناسب مدافعین و گلرها هست و هم منسب پاهای پهنه بواسطه رویه تمام چرمی که بخوبی جا باز میکنه.
   در کل کفشای با بدنه چرمی گزینه ایده آل تری هست نسبت کفاشب بدنه مصنوعی برای پاهای پهن.
   سری ایس و مدلی که شما نتخاب کردید ممکنه اذیت بشید موقع بازی و خوب جا باز نکنه

   پاسخ
 20. صفا
  صفا می گوید:

  با سلام.
  من دنبال کفش مناسب فوتسال هستم که کیفیت و دوام خوبی داشته باشه، همچنین چون من بازیکن تکنیکی و شوت زنی نیستم، و سبک بازیم بیشتر استارت زدن و دوندگی زیاد و جایگیری های مکرر هست، ممنون میشم کفشی مناسب من پیشنهاد بدید.
  با تشکر

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام صفای عزیز
   از لحاظ کیفیت کفش های اورجینال همگی دارای یک سطح قاابل قبول دوام و کیفیت هستند ، حالا تو هر سری کفشی مدل های مختلفی وجود داره که کفشای تاپ هم هست و کفشای معمولی هم داخلشون هست.
   چون میفرمایید بیشتر استارت و دوندگی عمده کارتون هست باید کفشای سبک و راحت و با زیره نرم بپوشید.
   از نایک سری مرکوریال و سری هایپر
   از آدیداس سری ایکس و سری نمزیز
   از پوما هم سری فیوچر
   پیشناهد میشه ، حالا تو هر سری مدلای مختلفی هست که با توجه به قیمتشون که قاعدتا قیمتهای بالاتر گواه کیفتشون هست میتونید انتخاب کنید.

   پاسخ
 21. ebiram.ir
  ebiram.ir می گوید:

  سلام.خواهشا جواب بدین.من فقط با نوک پا شوت میزنم و روپا نمیتونم.اگه میشه به کفش خوب سالنی برای نوک پا بهم معرفی کنید.با کفشهای معمولی موقع شوت با نوک پا ،جلوی کفشم انگار میشکنه و شوتم اصلا ضرب نداره و اکثرا دقت نداره.جواب بدین لطفا.ممنون

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام دوست عزیز
   کفش های فوتسال که جلوی اون مخصوص شوت نوک پا هستند کم پیدا میشه ولی هست ، برند جوما یکی از این برندهاست که اکثر مدل کفشهاش جلوی اون برای ضربات نوک پا طراحی شده لین کفشای فوتسال جوما را براتون میزارم و به جلو کفش دقت کنید که پوشش داره برای اینکار

   http://footballkala.com/product-category/boots/futsal-shoes/joma-futsal-shoes

   در کل باید کفش های تهیه کنید که به این شکل باشه

   پاسخ
 22. amirreza
  amirreza می گوید:

  سلام من یک هافبک دفاعی هستم با قد185 و با قابلیت تکل زنی بالا 2 ساله که از سری کفش های آدیداس 11pro استفاده میکنم و ازش راضی ام از اونجایی ک این سری دیگه تولید نمیشه شما چ کفشی رو پیشنهاد میکنید که با خصوصیات من سازگار باشه و به کمر و زانو آسیبی نزنه همچنین مناسب برای زدن توپ های بلند قطری باشه…

  پاسخ
 23. Amir
  Amir می گوید:

  سلام و خسته نباشید.من فوتبال بازی میکنم و معمولا پستم تغییر میکنه.گاهی هافبک نفوذی ،گاهی هاعبک دفاعی بعضی اوقات هافبک کناری و دفاع کناری.تا الان نایک مجیستا استفاده میکردم و ازش در کنترل راضی هستم ولی متاسفانه با مجیستا نمیتونم از نهایت سرعتم و دقت شوتم استفاده کنم.میخواستم راهنماییم کنید چه استوکی باید بخرم که نیازهای من رو براورده کنه؟

  پاسخ
 24. Aliakbar
  Aliakbar می گوید:

  سلام خسته نباشید من فوتسال بازی میکنم همه جای زمینم بازی میکنم من بازیکنیم ک سرعتی و دوندگی زیاد سرعتی افجاری و شوت زن روی پا نوک پا بغل پا میزنم چ کفشیو برای من معرفی میکنید بهم بگین ممنون میشم.

  پاسخ
  • فوتبال کالا
   فوتبال کالا می گوید:

   سلام
   نایک مرکوریال(سوپرفلای یا ویپر) ، آدیداس ایکس ، نایک فانتوم ویژن ، پوما فیوچر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *