برترین بازیکنان دنیا

100 بازیکن برتر دنیا در سال 2016 بر اساس مجله 4-4-2 و کفش های فوتبال مورد علاقه اشان

در این مقاله جامع که به سه مقاله تقسیم میشود ما به معرفی 30 بازیکن برتر دنیا در سال 2016 بر اساس انتخاب مجله معتبر چهار.چهار.دو می پردازیم ، تفاوت این معرفی اضافه نمودن کفش فوتبال مورد علاقه این 30 بازیکن برتر است ، منظور از 30 بازیکن 10 بازیکن برتر خط حمله ، 10 بازیکن برتر خط میانی و 10 بازیکن برتر خط دفاعی است.

کفش فوتبال
در بخش اول می رویم سراغ 10 بازیکن برتر دنیا در سال 2016 در خط حمله که بصورت اینفوگرافیک معرفی میشوند.

1- کریستیانو رونالدو

کفش فوتبال نایک
سال 2016 را باید به کام کریستیانو رونالدو دانست که بارها و بارها فیگور بعد از شادی خود را توانست تکرار کند و با رهبری اش توانست تیم ملی کشورش و رئال مادرید را به قهرمانی برساند ، او این سال طلایی را با هتریک در فینال جام باشگاه های جهان و تصاحب مدال طلای این تورنومنت در کنار افتخارات طلایی دیگرش کامل کرد.
مجله 4.4.2 این پسر طلایی را به عنوان برترین بازیکن سال 2016 انتخاب نمود ، به ثمر رساندن 48 گل در تورنومنت های مختلف به همراه رئال و پرتغال و رسیدن به قهرمانی باعث شد که رقبای خود را با فاصله کنار بگذارد.
او در سن 31 سالگی هنوز مانند یک بازیکن 20 ساله استارت های انفجاری می زند و در سریعترین زمان ممکن تغییر مسیر میدهد قبل از اینکه مدافع بتواند حدس بزند که به کدام طرف میخواهد برود.
نایک با ارایه فصل سوم از سریال کفش های مرکوریال سوپرفلای 5 با عنوان discovery این افتخار را با کریس جشن گرفت ، حالا او از زمانی که از لیسبون جدا شد و به شیاطین سرخ پیوست و بعد به کهکشانی ها 4 بار افتخار بهترین بازیکن دنیا را کسب نموده.

2- لیونل مسی

کفش فوتبال آدیداس
مسی شاید رتبه اول را از دست داده باشد ولی همیشه جدال همیشگی بین طرفداران کریس و مسی وجود دارد که هر طرف بازیکن مورد علاقه خود را مستحق رتبه اول می دانند ، حرکات پا به توپ و خلاقیت های اعجاب آور این بازیکن چیزی است که هیچوقت از ذهن هیچ هواداری حتی هواداران کریس پاک نمیشود حالا داستان به جاهای باریک کشیده شده و اختلاف بین کریس و مسی به یک توپ طلا رسیده و سال بعد باید دید که این ماراتن به تساوی می رسد و یا اختلاف به دو توپ بنفع مسی خواهد رسید ، شاید حلقه گمشده مسی کسب افتخار به همراه آرژانتین باشد چیزی که رونالدو در یورو 2016 بخوبی آن را به همراه پرتغال به فعلیت رساند ، شاید بازگشت دوباره مسی بعد از خداحفظی از تیم ملی برایش یک شانس طلایی مجدد باشد ، باید منتظر ماند و دید که این طلسم شکسته خواهد شد یا خیر چیزی که در جام جهانی 2014 به یک قدمی آن رسید.
آدیداس مسی 16.1 مدل کفش زیبای اختصاصی این بازیکن است که با فناوری های متعددی مانند agility knit و تکنیک های فیت کردن کفش به روی پا سعی شده تا گوشه ای از خلاقیت های این بازیکن را به هوادارانش هدیه شود.

3- لوئیز سوارز

کفش فوتبال آدیداس
سوارز را میتوان بهترین مهاجم مرکزی دنیا در حال حاضر دانست که بخوبی در کنار نیمار و مسی مثلثی آتشین را تشکیل داده اند ، این بازیکن هر جا که هست خودش را ثابت کرده از تیم ملی گرفته تا تیم های سابق خود مثل لیورپول.
هر وقت مسی یا نیمار نتواسته اند در حد انتظار ظاهر شوند این سوارز بوده که جور دو گوش دیگر مثلث را کشیده است و همه این قابلیت ها باعث شود که در جایگاه شایسته سومین مهاجم برتر سال 2016 قرار بگیرد.
کفش فوتبال آدیداس ایکس 16+ و 16.1 دو مدل کفش از یک سری آدیداس هستند که این روزها سوارز از آنها استفاده می کند.

4- آنتوان گریزمان

کفش فوتبال پوما
شاید اگر فرانسه میتوانست به قهرمانی یورو 2016 برسد کلا ورق برمیگشت و این گریزمان بود که بهترین بازیکن دنیا لقب می گرفت زیرا در راهیابی فرانسه به فینال نقش بسیار پررنگی داشت و همین نقش را در باشگاهش یعنی اتلتیکو مادرید نیز ایفا میکرد و می کند.
به عنوان یک بازیکن سریع و چالاک پوما اوو اسپید را باید لایق چنین بازیکن ارزشمندی دانست تا از توانایی هایش نهایت استفاده را ببرد ، سبک ترین کفش دنیا برای یکی از سریعترین بازیکنان دنیا.

5- نیمار

کفش فوتبال نایک
نیمار حالا تبدیل به یکی از ارکان اصلی موفقیت های بارسا تبدیل شده هر وقت او روی فرم است بارسا نیز در بهترین حالت خود قرار دارد و در کنار سوارز و مسی بخوبی نقش بازی سازی ، دریبلینگ و گلزنی را ایفا می کند ، او با تکنیک نابش همیشه سر چند مدافع حریف را به خود مشغول می کند و این کار را برای دو گوشه دیگر مثلث راحت تر خواهد کرد.
شاید اگر برزیل در چند وقت اخیر دچار این طلسم ها و بدشانسی ها نمیشد نیمار نیز در صدر فهرست بهترین مهاجمین قرار میگرفت.
نیمار به عنوان اولین بازیکنی بشمار میرود که کفشی را با مایکل جردن شریک میشود که با لوگوی مشترک jumpman و NJR کفشی را می پوشد.
حالا او بتازگی با این کفش زیبا یعنی هایپرونوم 2 خداحافظی نموده و سلامی مجدد به مرکوریال ویپر کرده است.

6- گرت بیل

کفش فوتبال آدیداس
شاید اگر بگوییم که بیل تیم ملی کشورش را یک تنه به نیمه نهایی یورو 2016 رسانده پر بیراه نگفته ایم و با گل های طلایی اش چند بار این تیم را به مرحله بعد بالا کشید و در کنار این افتخار بزرگ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز تجربه کرد.
آدیداس ایکس 16.1 مدل کفشی است که چند وقتیست این بازیکن ولزی می پوشد و قبل ها نیز مدل های پیشین آن را پوشیده و به عنوان یکی از چهره های شاخص سری x آدیداس در کنار سوارز شناخته میشود.

7- روبرت لواندوفسکی

کفش فوتبال نایک
لواندوفسکی هرچقدر که در لهستان نتوانسته آنطور که باید موفق باشد در باشگاهش بایرن مونیخ تمام غیر ممکن ها را ممکن ساخته و این خود به تنهایی کافی بوده تا در لیست 10 نفره مهاجمین برتر دنیا قرار بگیرد.
نایک هایپرونوم فانتوم 2 مدل کفشی است که مدت زمان طولانی به عنوان کفش مورد علاقه این بازیکن شناخته میشود و حالا که نیمار از هایپرونوم به مرکوریال کوچ کرده یکی از اصلی ترین گزینه های احتمالی تبدیل شدن به چهره اصلی هایپرونوم بشمار میرود.

8- سرخیو آگوئرو

کفش فوتبال پوما
وقتی صحبت از سیتیزن ها میشود اگوئرو را میتوان به عنوان چهره شاخص این باشگاه در ذهن تداعی کرد ، گلزنی های پیاپی وی در هر لحظه از بازی با سرعت و چابکی بی نظیرش باعث شده تا مجله 4.4.2 را متقاعد کند این بازیکن توانمند را در لیست 10 نفره خود قرار بدهد.
پوما در حرکتی زیبا و هدفمند دو بازیکن توانمند و شاخص یعنی گریزمان و آگوئرو را به عنوان چهره های اصلی مدل evospeed معرفی نموده تا قابلیت های این مدل کفش را بیش از پیش به دیگران ثابت کند.

9- توماس مولر

کفش فوتبال آدیداس
بازیکن فرصت طلب و گلزن بایرنی ها با خیزی آهسته توانست 32 گل را در فصل 2015.16 بثمر برساند و بار دیگر ثابت کند که یک ماشین گلزنی کامل است ، برایش فرقی ندارد که در چه زاویه ای و در چه فاصله ای قرار دارد فقط کافیست که تصمیم به گلزنی بگیرد و چند ثانیه بعد توپ به تور چسبیده.
او هم مانند لوئیز سوارز ، کریم بنزما و گرت بیل سری ایکس آدیداس یعنی ایکس 16+ را میپوشد ، مدل کفشی که با یک رویه صاف و بدون هیچ عامل مزاحمی یک رویه یکدست را برای گلزنی یک حرفه ای مانند مولر آماده می کند.

10- پیر امریک اوبامیانگ

کفش فوتبال نایک
اوبامیانگ شاید در تیم ملی کشورش نتواند به مهمی دست پیدا کند ولی او آنقدر توامند است که در یک جبهه یعنی بوندس لیگا و در تیم زنبورها بتواند توانایی هایش را به همگان ثابت کند و در لیست 10 نفره بهترین مهاجم سال 2016 قرار بگیرد.
نایک هایپرونوم فانتوم 2 مدل کفش محبوب این بازیکن گابنی است ، او با این کفش توانسته در فصل 2016 14 گل را در 14 بازی بثمر برساند و چه چیزی بهتر از این آمار جهت اثبات توانمندی این بازیکن.

منبع : مجله 4.4.2 و ساکر
لیست 10 نفره ما از میان مهاجمین کامل شد و در ادامه منتظر دو لیست جداگانه 1 نفره دیگر برای خط میانی و مدافعین نیز باشید.
منتظر نظرات و پیشنهادات شما در خصوص این مقاله جهت بهتر شدن آن هستیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *