فوتبال

14تاتوی برتر دنیای فوتبال

تاتو یا خالکوبی که جزیی از فرهنگ غربی است بصورت گسترده ای در میان تمام اقشار مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و پا را از مرز غربی دنیا فراتر گذاشته و در تمام دنیا هواداران خاص خود را دارد.
تاتو امروزه به یک هنر واقعا زیبا تبدیل شده که هر فردی بنا به دلایل شخصی و اعتقادی با استفاده از یک سمبل ، تصویر ، نوشته و … میخواهد با ان پیامی را به دیگران منتقل کند ، این نوع تاتو ها در میان قشر خاصی از جوانان کشور خودمان نیز رایج شده.
از جمله اقشار طرفدار دوآتیشه این هنر زیبا ورزشکاران و بخصوص فوتبالیست ها هستند که گاهی دست و بدن خود را تبدیل به یک دفتر نقاشی می کنند که انواع و اقسام تاتو را میتوان بر روی بدن آنها یافت ، در این مطلب نگاهی می کنیم به بعضی از این تاتوهای زیبا که گلچینی از تاتو های مورد استفاده در میان فوتبالیست های مشهور است.
1- تیری هانری

تیری هانری

تیری هانری
بازیکن محبوب توپچی های لندن و کاپیتان فعلی باشگاه نیویورک رد بولز در 24 ساعت روی هر دو دست خود از سرشانه تا مچ دست خود را پیش تاتویست معروف bang bang تاتو کرد ، چیزی همانند یک پرنده شبیه به اژدها همانند سیمرغ داستان های اساطیری خودمان است بر روی دست راست و تصویر یک کودک روی دست چپ تیری هانری دیده میشود.
2- کلینت دمپسی

کلینت دمپسی
دمپسی برای نشان دادن و ادای احترام به زادگاه خود یعنی تگزاس طرحی از این شهر را به همراه یک ستاره بزرگ بر روی آرنج به افتخار خود تگزاس ترسیم نموده است.
3- دیوید بکهام

دیوید بکهام
بکهام یکی از شناخته شده ترین بازیکنان دنیا در تاتو کردن است ، از اسم فرزندان خود تا ابراز عشق و علاقه به همسر خود ویکتوریا تا فرشته نگهبان در پشت کمر همگی جزیی از این تاتو ها هستند.
32 تاتو آخرین شمارش طرح های پیاده شده بر روی بدن این بازیکن محبوب است.
4- دنیل اگِر

دنیل اگر
بازیکن سابق تیم ملی دانمارک و لیورپول را باید یک عاشق تاتو دانست ، از مجموعه نماد های وایکینگ ها در پشت تا آستین و انواع و اقسام نماد های تمام رنگی مانند باد و باران و پرنده در قسمت های مختلف بدنش میتوان این عشق را درک کرد.
NYWA که بر روی سر انگشت اشاره این بازیکن درج شده را میتوان یکی از کوچکترین تاتوهای موجود میان فوتبالیست ها دانست.
5- رائول میرلش

رائول میرلش
تاتوی بسیار زیبای رائول میرلش بازیکن سابق پرتغال شامل یک اژدهای بسیار بزرگ است که کل پشت این بازیکن را پوشانده و همچنین تاتوهای مختلف در دو دست و پشت گردن که طرح هایی متفاوت را شامل میشوند.
6- جبریل سیسه

جبریل سیسه
بازیکن پرحاشیه و سابق لیورپول و فرانسه یعنی جبریل سیسه مجموعه ای از تاتوهای مختلف را در بدن خود دارد ، دو جفت بال در پشت ، دو پنجه بر روی شانه ها ، جمجمه ، گل ، پیکان و دلقک فقط جزیی از انواع مختلف تاتو بر روی بدن این بازیکن هست.
7- سرخیو آگوئرو

سرخیو آگوئرو
سرخیو آگوئرو در محدود تاتوهای خود با استفاده از کلمات ساختگی از زبانی که هیچ جای دنیا استفاده نمیشود و احتمال میرود از زبان ساختگی فیلم ارباب حلقه ها اقتباس شده باشد عبارت KUN AGUERO را روی ساعد دست خود درج کرده است.
8- زلاتان ابراهیمویچ

زلاتان ابراهیمویچ
بازیکن سابق پاریسن ژرمن و فعلی منچستریونایتد مجموعه ای خاص از تاتوها را در پشت و جلوی خود دارد ، مانند اژدهای قرمز ، عبارت فقط خدا میتواند من را قضاوت کند ، یک ماهی بزرگ بر روی شانه چپ و سایر نوشته و سمبل ها .
9- کوین پرنس بواتنگ

کوین پرنس بواتنگ
بازیکن سابق شالکه 0.4 و میلان یعنی بواتنگ مجموعه های متفاوت و متعددی از تاتو را بنمایش گذاشته است که میتوان به سمبل کارت های مخصوص بازی پا.س.و.ر بر روی گردن او اشاره نمود.
10- جرمی جونز

جرمی جونز
بازیکن سابق شالکه 04 و تیم ملی آمریکا تاتو هایش بیشتر شبیه به یک لیست اسامی است که شامل فرزندان،همسر ، بهترین دوستان است و در دل ان نماد پرچم آمریکا یعنی یک ستاره بزرگ وجود دارد.
11- دنی آلوز

دنی آلوز

دنی الوز

دنی آلوز دارای مجموعه ای از احساسی ترین تاتوها بر روی دستان خود است از چهره عیسی مسیح و صلیب روی دست چپ گرفته که نشان از مذهبی و معتقد بودن این بازیکن دارد تا یک ماهی بزرگ روی دست راست.
12- ماریوبالوتلی

ماریو بالوتلی
تاتوهای سوپرماریو مانند حرکاتش در زمین جنجالی است که میتوان به نقل قول چنگیز خان بر روی سینه اش اشاره نمود “من مجازات خدا برای شما هستم اگر شما گناه بزرگی مرتکب نشده بودید خدا هم فردی مثل من را برای تنبیه شما نمی فرستاد”

13- لیونل مسی

لیونل مسی

مسی برخلاف اخلاق ساده و بی حاشیه اش در دنیای تاتو حاشیه های زیادی را بدنبال داشته است ، از پای چپ او که در ابتدا با نقش گل و شماره 10 پوشیده شده بود و حالا که کاملا مشکی شده تا بازویش که چهره عیسی مسیح را به نمایش گذاشته است.
14- ازکویل لاوتزی

لاوتزی
و تاتوی آخر ما مربوط به لاوتزی دیگر بازیکن آرژانتینی از پرتره معروف اسطوره فوتبال آرژانتین یعنی مارادونا در کناره شکمش است که واقعا برایمان جالب بود.
شما کدام تاتو را بیشتر میپسندید؟تاتویی هم هست که از قلم افتاده باشد؟

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *