کفش فوتبال چرمی

5 کفش فوتبال چرمی که شما را از خرید کفش های دیگر پشیمان خواهد کرد

تا قبل از دهه نود میلادی اکثر بازیکنان از کفش های با جنس چرم طبیعی استفاده میکردند و هنوز کفش های با رویه مصنوعی در میان بازیکنان جا نیفتاده بود و بهتر است بگوییم که اصلا با آن آشنایی نداشتند ، از دلایل اصلی استفاده از چرم طبیعی عدم پیشرفت برند های معتبر در اختراع چرم مصنوعی یا رویه تمام مصنوعی بود.
چرم دارای مزایا و معایب خاص خود است که باعث شده مخالفان و طرفداران خاص خود را داشته باشد ، دوام عالی در صورت نگهداری درست ، لمس عالی توپ و کش آمدن مناسب و دلخواه از مزایای چرم طبیعی است ولی در کنار این مزایا معایبی هم برای این جنس باکیفیت وجود دارد که عیب اصلی آن وزن سنگین آن به نسبت رویه های مصنوعی هست و همچنین مراقبت همیشگی از آن برای افزایش طول عمر مفید و عیب دیگر آن استفاده از پوست حیوانات و کشتار بی رویه آنها برای بدست آوردن چرم است که مطمئنا صدای حامیان محیط زیست و حیوانات را در خواهد آورد.
در تهیه چرم طبیعی برای کفش فوتبال از سه چرم اصلی بز ، گوساله و کانگورو استفاده میشود که چرم کانگورو از دو چرم دیگر دارای کیفیت و دوام بسیار بالاتری برخوردار بوده که البته دارای قیمت گزاف تری هم خواهد بود.
بعد از دهه نود کم کم کفش هایی با رویه مواد مصنوعی که در لاتین به آن synthetic میگویند روانه بازار شد که در ابتدا مثل همه فناوری های نوین مقاومت هایی در استفاده از آن توسط بازیکنان صورت میگرفت ، ولی برند هایی مانند بازاریابی نوین مانند استفاده از بازیکنان خاص در استفاده از این کفش ها توانستند اعتماد عموم را جلب کنند و تا به امروز که قضیه دهه نود برعکس شده و حالا استفاده از کفش های چرمی توسط بازیکنان خاص استفاده و توسط برند های خاصی بصورت محدود تولید میشود و بیم آن میرود که استفاده از این کفش ها به خاطره تبدیل شود.
در این میان برندهایی مثل میزانو mizuno و پانتوفولا دورو pantofola Doro در زمینه تولید کفش با چرم طبیعی سنگ تمام گذاشته اند و هنوز هوای هوادران این جنس کفش را دارند و سعی میکنند که شعار چرم طبیعی هنوز هم بهترین هست را به گوش همه برسانند.
پس از این مقدمه کوتاه از چرم طبیعی در این مطلب میخواهیم به معرفی 5 مدل برتر کفش ساخته شده از چرم طبیعی بپردازیم که سازنده هایشان در طراحی آنها نهایت ظرافت را همانند یک استاد چیره دست در کفش پیاده نموده اند تا شما نیز عاشق کفش هایشان شده و شاید دیگر سمت کفش های با رویه مصنوعی نروید.
نایک پرمیر ، پانتوفولا دورو لازارینی ، میزانو مورلیا نئو ، میزانو مورلیا 2 و پوما اوو تاچ ، 5 مدل کفشی هستند که سعی میکنیم شما را بیشتر با قابلیت های آن آشنا کنیم ، پس تا آخر این مقاله با ما باشید.

کفش فوتبال pantofola Doro lazarini

کفش  فوتبال پاتوفولا دورو

کفش  فوتبال پاتوفولا دورو

زمانی که حرف از کفش چرم میزنیم برند پانتوفولا ناخوداگاه به ذهن می آید زیرا تنها برندیست که کفش هایش فقط از چرم ساخته میشود و هیچگاه تن به استفاده از رویه های مصنوعی در ساخت کفش هایش نداده ، کفش های پانتوفولا فقط یک کفش معمولی چرمی برای فوتبال نیستند ، تا زمان که شما به زیره کفش نگاه نکرده اید متوجه نخواهید شد که این یک کفش مخصوص بازی روی چمن است زیرا طوری طراحی میشوند که همانند یک کفش سلطنتی برای راه رفتن با یک شاهزاده طراحی می ماند ، من که اگر یک جفت از آن را داشته باشم داخل یک محفظه شیشه ای آن را گذاشته و فقط به اون خیره میشم و هرگز به ظرافت پیاده شده روی اون جسارت نمیکنم تا مورد ضرب و شتم پای بازیکن حریف قرار بگیره.
پانتوفولا لازارینی از یک رویه بسیار نازک شده چرم کانگورو بهره میبرد که بیشتر بکار بازیکنان با پای باریک می آید ، پانتوفولا تمام سعی خود را نموده تا رویه یکدست و بدون دوخت و دوز چرم را ارایه نماید و این را میتوان از جلوی کفش متوجه شد و فقط در حاشیه سوراخ بند کفش از دوخت استفاده شده و همچنین در پاشنه پا جهت استحکام و حفاظت از جای پاشنه پا.
وزن کفش به نسبت چرم بکار رفته واقعا کم است و فقط 290 گرم وزن دارد ، این اولین کفش چرم پیشنهادی من به شماست ، البته میدانم که در ایران متاسفانه گیر نمی آید و باید با واسطه از خارج کشور بخصوص ایتالیا مهد این برند تهیه نمود.
کفش فوتبال mizuno Morelia neo made in japan و mizuno Morelia ii made in japan
برند ژاپنی میزانو همانند پانتوفولا علاقه خاصی به تولید کفش های چرمی دارد و بیشترین وقت را صرف طراحی کفشی کاملا سفارشی میکند ، حرف بنده را کسانی تایید میکنند که یکبار از محصولات چرمی این برند استفاده کرده باشند ، میزانو مورلیا نئو از جمله این نوع کفش ها هست که جزو باکیفیت ترین کفش های چرمی دنیا محسوب میشود که 215 گرم وزن دارد و نسبت به نسخه قبلی خود 35 گرم سبک تر شده.

میزانو مورلیا نئو

کفش فوتبال میزانو مورلیا نئو

کفش فوتبال میزانو مورلیا نئو

در طراحی هر دو مدل کفش مورلیا2 و نئو از بهترین چرم های سفارشی استفاده شده و در تایید کیفی چرم به این نکته بسنده کنیم که برای انتخاب چرم کفش چندین مرحله تاییدیه فنی گذاشته شده تا چرم انتخابی کوچکترین نقص در آن وجود نداشته باشد و همانند سایر محصولات ژاپنی که در وسایل منزلتان سراغ دارید بی نقص و بادوام باشد.

کفش فوتبال میزانو مورلیا 2 

کفش فوتبال میزانو مورلیا 2

کفش فوتبال میزانو مورلیا 2

پس از پوشیدن این دو مدل کفش از میزانو، هم شکل شدن با ساختار پا و راحتی فوق العاده آن چیزیست که در اولین تجربه آن را حس خواهید نمود.
در مدل میزانو مورلیا 2 سعی شده تا افراد با سلایق امروزی را نیز به خود جذب کند ولی به سنت های همیشگی خود وفادار بماند و ظاهری بروز تر را ارایه دهد.
کفش فوتبال nike premier

کفش فوتبال نایک پرمیر

کفش فوتبال نایک پرمیر

شاید شما کمی سورپرایز شده باشید که با وجود سری تمپو از نایک چرا مدل پرمیر را انتخاب کرده ایم ، اشتباه نکنید مدل پرمیر دارای کیفیت بسیار بالایی است که از جنس چرم کانگور است و از لحاظ قیمت به صرفه تر از سری تمپو میباشد.
کفش فوتبال puma evotouch

کفش فوتبال پوما اوو تاچ

کفش فوتبال پوما اوو تاچ

پوما هیچ وقت نتوانسته بود در زمره چرم باز های بازار جایی داشته باشد ولی به تازگی با ارایه سری اوو تاچ رسما حضور خود را در باشگاه تولید کننده کفش های چرمی اعلام نمود.
Evo touch نسبت به سایر رقبای خود دارای یک تفاوت خاص و محسوس است و آن وجود یقه مچ پا است که از نسل جدید کفش های امروزی نشات گرفته شده و evoknit نامگذاری شده.

ادغام زبانه با یقه کفش از دیگر مشخصات بارز این کفش دوست داشتنی است که واقعا یک کفش ستودنی از اوو تاچ ساخته است.
جنس رویه کفش از لایه بسیار نازک چرم کانگورو تولید شده و تفاوت محسوس دیگر این کفش که قابلیت تنه زدن با محصولات پانتوفولا را دارد رویه صاف و یکدست کفش است که هرجای کفش را نگاه میکنید این رویه صاف و یکدست دیده میشود و برای پاشنه کفش از ساختار بکار رفته از مدل کفش های اوو پاور و اوو اسپید استفاده شده که بخوبی این قسمت را پوشش میدهد و مانند سایر کفش های مورد بررسی ما نیازی به دوخت و دوز های متعدد برای حفظ قوام و ایستایی چرم و همچنین محافظت از پا ندارد و این یعنی تلفیق منحصربفرد چرمی خاص و یکدست با فناوری های نوین امروزی بوده است.
نقطه مشترک 5 کفش انتخابی ما استفاده از چرم طبیعی و حفظ ساختار یک کفش کلاسیک بوده ، ولی هر کفش به نوبه خود سعی نموده تا فناوری های نوین امروزی را با حفظ سنت ها به مدل کفش خود اضافه نماید.
مدل کفش انتخابی شما از 5 مدل کفش برتر کدامست؟ آیا تجربه استفاده از کفش با جنس چرم طبیعی را دارید؟ منتظر نظرات شما هستیم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *