سزار آزپیلیکوئتا

گفتگو با سزار آزپلیکوئتا :  قسمت اول( از رنج تا رستگاری)

تا چند سال پیش برند  STORELLI یک برند خاص و البته کمتر شناخته شده محسوب میشد که فقط بازیکنانی که بصورت جدی دنبال تجهیزات محافظتی حرفه ای بودند این برند را پس از بررسی و جستجو پیدا می کردند ، حالا پس از گذشت این چند سال شاهد تغییر رویکرد و استراتژی این برند حرفه ای در زمینه ارئه محصولاتش هستیم که با تمرکز بر بهتر شناخته شدن و عمومیت بین بازیکنان معروف دنیا در این چند سال بصورت چشمگیری در حال رشد و شناخته شدن آن هستیم.

یکی از اهداف اصلی استورلی قراردادی به سبک برند های معروف دنیا با بازیکنان حرفه ای هست که این خود باعث رشد سریع آن در شناخت بهترش خواهد شد ، بازیکنانی مثل کاسیاس ، اسکار، لینده گارد و آزپیلیکوئتا از جمله بازیکنان شاخص این زمینه هستند.

در این مطلب گفتگویی را با سزار آزپیلیکوئتا بازیکن اسپانیایی چلسی در خصوص دوران تلخ مصدومیتش و همچنین قرارداد جدیدش با برند استورلی داشته ایم ، پس با ما همراه باشید.

سزار،حتما مانند خیلی از بازیکنان تجربه آسیب دیدگی را در طول دوران حرفه ای بازی خود را داشته ای. وقتی آسیب می بینی چه حسی دارد؟

واقعا حس نامید کننده و بدیست چون با تمام وجود ددوست داری در زمین باشی و در کنار هم تیمی هایت بجنگی و درگیر شوی ، ولی چاره ای جز بیرون رفتن از زمین نداری.

من تجربه مصدومیت های شدید را داشته ام ولی با تلاش زیاد و برنامه منظم ریکاوری توانسته ام قوی تر از قبل به زمین برگردم.

سزار آزپیلیکوئتا

در دوران نوجوانی شما یکبار تجربه پارگی رباط صلیبی در زانوی چپ را داشته اید ، در مورد فرایند ریکاوری در این دوران سخت برایمان بگو.

خیلی سخت بود خیلی. در طول آن مدت من نصف آن را در بیمارستان گذراندم و تحت درمان و مراقبت بودم ، دو سه ماه اول من کسل کننده ترین دوران زندگی ام را سپری می کردم چون اصلا نمیتوانستم تکان بخورم و بچرخم و برای کوچکترین کاری نیاز به کمک داشتم.

با همه آن سختی ها این هم یک بعد از زندگی فوتبالی است که باعث شد من دید دیگری نسبت به دوران حرفه ای فوتبالی ام داشته باشم و قدر خیلی از چیزها را که قبلا برایم عادی بود را بهتر بدانم و با تلاش و جدید بیشتری خودم را برای آینده آماده کنم.

بعد از اینکه آن بازی و مصدومیتت را دیدی ، آیا شیوه بازی ات هم تغییر کرد؟

بعد از آن مصدومیت یاد گرفتم که با تمام اعضای بدنم منصف باشم و فشاری متعادل را به بدنم وارد کنم.تمام سعیم را کردم که به وزنم اضافه کنم و حجم ماهیچه بیشتری را بدست بیاورم تا در طول بازی کمترین فشار به بدنم وارد شود.

در آن زمان من 20 سالم بود و بدنم در حال تغییر بود این به من کمک میکرد تا بهتر رشد کنم ، آن مصدومیت بع=اعث شد تا من بهتر فکر کنم و قوی تر به میدان برگردم.

حتما خیلی سخت است که به تمرین روزانه با هم تیمی هایت عادت کرده باشی ولی مجبور باشی  با تمرکز و جدیت بیشتری بصورت انفرادی تمرین کنی؟

بله واقعا سخت است چون تمرین در یک تیم و دوستانت خیلی لذت بخش تر است و شما هر روز چیز تازه ای یاد میگیری و حالا باید بتنهایی و با تمرکز بیشتر هم تمرین کنی و هم ریکاوری را انجام بدهی. این از لحاظ روحی خیلی بشما فشار وارد می کند و باید خیلی انگیزه قوی داشته باشی که به راهت ادامه بدهی.

سزار آزپیلیکوئتا

تماشای بازی های تیمت بر روی نیمکت ذخیره ها یا جایگاه تماشاگران چه حسی دارد؟

فقط میتوانم بگویم که سخت ترین کار ممکن است. تو میخواهی در لحظه لحظه شادی و غم تیمت در زمین شریک باشی ولی قادر به انجامش نیستی و مجبوری در حاشیه باشی.

من به این دوران سخت مانند یک کلاس آموزشی نگاه میکنم که باعث میشود بازیکن از بعد دیگری به دوران حرفه ای فوتبالی خودش نگاه کند و قدر خیلی چیز ها را که برایش معمول است را بهتر بداند و قدردان خیلی از چیزها باشد.

وقتی مصدوم میشوی بیشتر چه شخصیتی را به خود میگیری؟ کم حوصله ، بداخلاق ، بیمار ؟

دقیقا نمی دونم ، هیچ کسی دوست ندارد در چنین موقعیتی قرار بگیرد و البته ممکن است هر روز یک خلق و خو را داشته باشید ولی من در تمام طول دوران مصدومیتم فقط امیدورار بودم و با جدیت میخواستم هر چه زودتر برگردم و این باعث میشد که روند درمانم سریعتر باشد.

سزار آزپیلیکوئتا

فوتبالیست های زیادی بودند که از مصدومیت های شدید و طولانی رنج برده اند ، اگر یکی از هم تیمی هایت مصدوم شود چگونه به او در روند بهبودش کمک می کنی؟

خب قاعدتا بدلیل تجربه مصدومیت طولانی تجربه زیادی هم در طول این مدت کسب کرده ام و اگر چنین اتفاق ناگواری برای هم تیمی هایم بیفتد حتما تمام تلاشم را می کنم تا با دادن روحیه به وی و همچنین دادن اطلاعات لازم در طول مدت ریکاوری هر چه سریعتر به میدان برگردد.

من به خیلی از بازیکنان در طول دوران مصدومیتشان کمک کرده ام و این واقعا برای من ارزشمند است.

در ادامه این مقاله به گپ و گفتمان با آزپیلیکوئتا ادامه خواهیم داد و در مورد قرارداد جدیدش صحبت می کنیم …..

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *