nike mercurial

نگاهی به تمامی کفش فوتبال اختصاصی نیمار

بعد از کریستیانو رونالدو ، نیمار دومین بازیکنی هست که نایک بیشترین طرح های اختصاصی کفش فوتبال را برای یک بازیکن فوتبال ایجاد می کند ، به همین بهانه در این مقاله نگاهی کلی داریم به تمامی کفش های اختصاصی این بازیکن از ابتدا تا به امروز.

نیمار داسیلوا سانتوس جونیور در سال 2013 به بارسلونا پیوست. در ابتدای کار بیشتر زیر سایه مسی بازیکنی موثر برای این بازیکن آرژانتینی محسوب میشد ولی کم کم شرایط تغییر کرد و نیمار تبدیل به یکی از مهره ای اصلی بارسا در کنار مسی محسوب میشد و همین باعث شد تا نایک خیلی زود نیمار را جذب و یکی از باشکوه ترین رونمایی های آن وقت را به نمایش بگذارد

nike mercurial

بعد از اوج درخشش این بازیکن برزیلی نایک تصمیم گرفت بواسطه شهرت قابل توجه وی یک کفش اختصاصی را برای نیمار طراحی کند و این آغازگر یک همکاری تجاری موفق برای هر دو طرف بود تا هایپرونوم کفش اختصاصی این بازیکن شود.

در آن زمان خیلی ها معتقد بودند که نیمار شخصیت اصلی برند نایک خواهد بود ولی کریس رونالدو با تدوام و ثبات بی نظیرش در گلزنی و کیفیت بالای بازی همه این پیش گویی ها را کنار زد و نیمار همچنان در این زمینه در زیر سایه کریس قرار دارد و نتوانست تبدیل به مرد اول نایک بشود.

دومین کفش اختصاصی نیمار در در جام جهانی 2014 در بازی مقابل کامرون که با چهار گل برنده شدند رونمایی شد که نیمار نیز توانست به رکورد 100 گل ملی و باشگاهی برسد.

nike mercurial

نسخه طلایی هایپرونوم فانتوم در آن زمان و حتی الان خیلی ها را شیفته خود کرد ، وزن بسیار سبک و برجستگی های خاص روی آن در زمان خود یک نوع انقلاب در طراحی کفش محسوب میشد.

نایک برای رفتن برزیل به فینال کفشی اختصاصی برای نیمار طراحی کرده بود با رنگ نقره ای ولی بعد از فاجعه باخت مقابل آلمان و مصدومیت وی همه چیز به یک زمان دیگر موکول شد و در سال 2015 این کفش که با عنوان LIQUID DIMOND رونمایی شد ، استفاده شد.

nike mercurial

این عنوان از تتوی الماس روی بازوی نیمار که الهامی از عشق نیمار به خانواده اش بود طراحی شد.

طرح بعدی که یک طرح انتزاعی و گرافیتی محسوب میشود ، توسط طراح و گرافیست برزیلی ” Bruno Carneiro Mosciaro”  طراحی شد که تمی سیاه.سفید داشت و روی نسخه بعدی هایپرونوم پیاده شد.

nike mercurial

طرحی بعدی از علاقه وافر نیمار به مایکل جردن بسکتبالیت افسانه ای NBA الهام گرفته شده و در واقع زمینه ای برای همکاری حرفه ای برند JORDAN و نایک محسوب میشد که تا به امروز ادامه دارد.

nike mercurial

NJR x Jordan Hypervenom II عنوان این طرح جدید بود که لوگوی معروف JUMP MAN و لوگوی اختصاصی نیمار در زمینه سایه کفش خودنمایی می کرد.

طرح بعدی دنباله رو طرح قبلی ولی با تم جدید خاکستری.قرمز محسوب میشد و تفاوتی محسوس را شاهد نبودیم.

nike mercurial

نسخه بعدی کفش نیمار شاهد تحولی بنیادین بود و این تحول تغییر مدل کفش نیمار از هایپرونوم به سری مرکوریال و مدل مرکوریال ویپر بود.

nike mercurial

Written In The Stars عنوان این طرح جدید و اختصاصی نیمار بود که دارای تمی کاملا آبی و نشانه های متعدد مثل 34.7 که بالاترین سرعت نیمار در آن زمان و همچنین تاریخ تولد و تاریخ اولین بازی نیمار برای تیم ملی برزیل و … بود.

کفش بعدی همان مدل قبلی بود ولی نیمار در تیم قبلی نبود و اولین کفش اختصاصی خود در باشگاه جدیدش یعنی PSG را تجربه میکرد.

nike mercurial

تمی آبی و نقره ای با عنوان Mercurial Puro Fenomeno ، این کفش از کفش رونالدوی برزیلی R9 در جام جهانی 98 فرانسه الهام گرفته شده بود که ناشی از علاقه نیمار به رونالدو بود.

در جولای 2018 نیمار در مرحله حذفی مقابل مکزیک کفش اختصاصی با تم طلایی Neymar “Meu Jogo” Mercurial Vapor 360  را پوشید که در واقع سری جدید و کاملا متحول شده مرکوریال ویپر را میپوشید که بصورت یکپارچه و از بدنه با پوشش 360 درجه تهیه شده بود.

nike mercurial

فبریه 2019 نوبت به طرح بعدی نیمار با تمی سیاه و سفید با عنوان  NJR Silencio’ Mercurial بود که از شادی پس از گل نیمار SHHH الهام گرفته شده بود که این عبارت بصورت یک تم و تایپوگرافی روی کفش پیاده شد و تتوی آن روی بدن نیمار نیز می بینیم.

nike mercurial

سرعت و چابکی منبع الهام طرح اختصاصی بعدی نیمار با عنوان Mercurial Vapor 13 NJR ‘Speed Freak بود که المان هایی مثل پرچم خط نگهدار فرمول یک اصلی ترین نماد روی کفش محسوب میشد.

nike mercurial

و در آخر میرسیم به اخرین طرح اختصاصی کفش فوتبال نیمار تا به امروز با عنوان Mercurial Vapor Jogo Prismatico که دارای تمی شاد و هیجان انگیز هست و البته بخاطر وضعیت ویروس کرونا مشخص نیست کی آن را بتواند رسما رونمایی کند و البته به بازار عرضه شده.

11 طرح مختلف تا به امروز برای نیمار ایجاد شده که رقیبی جدی برای کریس رونالدو محسوب میشود ولی همچنان در جایگاه دوم نایک قرار می گیرد.

خرید مجموعه نایک مرکوریال

2 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *