کفش فوتبال آدیداس

نگاهی دقیق تر به طرح ابداعی کفش فوتبال آدیداس glitch

اگر اخبار ما را دنبال کرده باشید آدیداس در اقدامی کاملا جسورانه از مدلی کاملا انتزاعی رونمایی نموده که تا قبل از آن بیشتر شبیه به یک ایده خیال پردازانه بود تا یک واقعیت قابل اجرا ، قضیه از این قرار است که آدیداس سری جدیدی از کفش های فوتبال خود را با عنوان glitch رونمایی نموده که دارای دو بخش اصلی است یک پوسته یا قالب اولیه و یک پوسته ثانویه که بازیکن پایش را در آن قرار میدهد ، پوسته اولیه بنا به سلیقه و سبک بازی شما قابل تعویض است و میتواند جنس و شکل های مختلفی داشته باشد و پوسته دوم که مانند یک جوراب پای شما را در خود قرار میدهد تا به امروز ثابت است و با فناوری techfit بدور پای بازیکن فیت میشود.
آدیداس پوسته اولیه را تا به امروز در طرح های مختلفی ارایه داده تا سلایق مختلف را پوشش دهد و حالا نیز شاهد ارایه جدید ترین پوسته این مدل کفش هستیم.
مزیت این نوع مدل کفش با طراحی خاصش چیست؟
حتما شما هم پی به مزیت اصلی این نوع کفش به ظاهر عجیب برده اید که قابل تعویض بودن قالب اولیه کفش است و شما اگر دوست داشتید مثلا یک مدل کفش چرمی داشته باشید و یک جفت کفش با رویه مصنوعی فقط کافیست یک جفت قالب اضافه تهیه کنید و نیازی به داشتن دو جفت کفش ندارید.
از دیگر مزیت های این نوع کفش بدون بند بودن و یکدست بودن کل بدنه کفش است که حس پوشیدن یک جوراب را به شما منتقل می کند ، قالب دوم کفش بصورت شگفت آوری به پای بازیکن فیت میشود و هنگام دویدن اصلا حس نخواهید کرد که با کفش در حال دویدن هستید.

ساختار زیره کفش بسیار منعطف طراحی شده در حرکات و جابجایی های سریع به بازیکن کمک کند و میخ ها نیز ترکیبی از شکل مخروطی و تیغه ای هستند تا هم در چرخش و هم در سرعت های انفجاری بازیکن بهترن کارایی خود را بنمایش بگذارد.

 

طرح مشکی آدیداس glitch با رویه مصنوعی

 

کفش فوتبال آدیداس

کفش فوتبال آدیداس

کفش فوتبال آدیداس

کفش فوتبال آدیداس

 

رنگ سفید با رویه چرمی آدیداس glitch

کفش فوتبال آدیداس

کفش فوتبال آدیداس

کفش فوتبال آدیداس

کفش فوتبال آدیداس

این مدل کفش در ابتدا با عنوان Adidas glitch 16 معرفی شد که با رویه ای مصنوعی و به رنگ تمام مشکی و نارنجی ارایه شد ، کل بدنه و پوسته اولیه کفش بوسیله طرحی برجسته و خاص به همراه نقاطی ریز و برجسته پوشانده شده تا بخوبی باعث درگیری بین توپ و کفش شود که کنترل خوب بازیکن را در پی خواهد داشت.
طرح جدیدی که الان رونمایی شده در جلوی آن از جنس چرم طبیعی است و میانه و عقب کفش ترکیبی از چرم مصنوعی و الیاف مصنوعی میباشد که به لمس طبیعی توپ کمک زیادی خواهد کرد(تصویر بالا).

 

در تصاویر زیر شما نحوه جا انداختن این دو قالب و شکل و فرم آن موقع بازی را مشاهده می کنید.

 

کفش فوتبال آدیداس

کفش فوتبال آدیداس

کفش فوتبال آدیداسکفش فوتبال آدیداس

آدیداس قبل از این پروژه جالب و عجیب ، تجربه ابداع و استارت پروژه کفش بدون بند را نیز داشته و حالا شاهد موفقیت های چشمگیر آدیداس در این زمینه هستیم که بصورت گسترده ای از کفش های سری ace16+ و ace 17+ استفاده میشود ، باید منتظر ماند و دید که این ابداع جدید هم همانند قبلی مورد استقبال گسترده قرار خواهد گرفت یا ….؟
نظر شما در خصوص این طرح جالب چیست؟آیا آدیداس میتواند به موفقیت برسد؟عیب این سبک طراحی را در چه میبینید؟

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *