MIZUNO MORELIA NEO II

نقد و بررسی کفش فوتبال میزانو مورلیا نئو 2 ساخت ژاپن

برند میزانو همیشه به اصالت و کیفیت کفش فوتبال و فوتسالش مشهور بوده و در پس پرده بدست آوردن چنین جایگاهی مطمئنا تعهد و مسئولیت پذیری بالایی در کنار نیروی فنی کار آزموده وجود دارد.
چرمی اعلا ، دوام و راحتی بالا سه عنصر اصلی محصولات میزانو هستند ، در این نقد به بررسی یکی از معروفترین کفش فوتبال این برند یعنی MORELIA NEO II MADE IN JAPAN خواهیم پرداخت تا با ویژگی های فنی آن بیشتر آشنا شویم.


میزانو در سری مورلیا در هر نسخه سعی نموده با حفظ اصالت ، ساختار و ظاهری عامه پسند و مدرن نیز به کفش ببخشد تا نسل جدید بازیکنان را نیز با خود همراه کند.

بدنه کفش

MIZUNO MORELIA NEO II
همانطور که از یک کفش اصیل میزانویی انتظار میرود بدنه کفش از چرم اعلای کانگورو تهیه شده که در لمس و کنترل توپ حسی کم نظیر را به شما منتقل می کند ، با وجود کفشی با بدنه چرمی در نهایت شگفتی این کفش فقط 180 گرم وزن دارد که در نوع خود یک رکورد حیرت انگیز محسوب میشود.

ساخت ژاپن MADE IN JAPAN
کفش های میزانو در کل به دو نوع تقسیم میشوند کفشهایی که در خود ژاپن پردازش میشوند و کفش هایی که علی رغم اصالت و کیفیت بالا در سایر کشورها تولید میشوند ، کفش هایی که در خود ژاپن تولید میشوند با عبارت MADE IN JAPAN در عنوان مدل کفش مشخص است.

MIZUNO MORELIA NEO II
زمانی که شما یک کفش از برند میزانو ساخت ژاپن را تهیه می کنید کیفیت و تفاوت را به وضوح حس خواهید کرد ، چرا که این نوع کفش ها کاملا با دست و با کمترین دستگاه های اتوماتیک پردازش میشوند که باعث بالا رفتن کیفیت و دوام فوق العاده کفش خواهند شد.
علاوه بر پردازش ، کیفیت چرم و سایر قسمت های کفش نیز در این نسخه از کفش های میزانو تفاوت محسوس دارد و در انتخاب نوع چرم وسواس بیشتری بکار میرود.
در هر مرحله از پردازش این نسخه از کفش نهایت وسواس و کنترل های کیفی بکار میرود که باعث میشود کفش در نهایت ظرافت و کیفیت تولید شود.
این وسواس و دقت ، باعث بالا رفتن محسوس قیمت آن نیز میشود و به همین خاطر همین نسخه و بدون عبارت MADE IN JAPAN نیز تولید میشود تا شما کفشی در حد استاندارد معمول یک کفش چرمی با قیمتی پایین تر را نیز به عنوان یک آپشن داشته باشید.

چرم کانگوری بدنه
چرم کانگورو که تا به امروز به عنوان بهترین نوع چرم دنیا شناخته میشود همزمان نرمی ، ظرافت ، نازکی و در عین حال دارای مقاومت و کشش بالایی هست که باعث میشود هنگام پوشیدن کفش میزانو مورلیا نئو 2 حس پایی برهنه را داشته باشید.

MIZUNO MORELIA NEO II
الگوی افقی و عمودی دوخت های روی چرم جلوی کفش باعث قوام و دوام بهتر چرم و همچنین نشست بهتر توپ روی پا و حس کم نظیر لمس توپ را تجربه کنید و دارای شوتهایی با دقت بالاتر باشید.

MIZUNO MORELIA NEO II
زبانه کفش نیز دارای منافذی جهت تهویه بهتر داخل کفش میباشد که دارای نازکی خوبی نیز هستند.

فیت شدن
میزانو برای قفل و فیت شدن هر چه بهتر کفش با قالب پای بازیکن از یک سیستم نامرئی و زیگزاگی بندی در داخل بدنه کفش استفاده نموده که بخوبی کفش را با بدنه پا نزدیک و همراه میکند که حس مطلوب قفل شدن کفش را به بازیکن منتقل میکند.

زیره و ساختار میخ های کفش
جنس زیره این مدل کفش فوتبال میزانو از PEBAX هست که دارای ساختاری با انعطافی بسیار بالا و در عین حال استحکام عالی هست.
ساختار زیره کفش حالتی آناتومیک دارد که باعث میشود بخوبی خود را با شکل طبیعی کف پای بازیکن منطبق و همراهی عالی موقع دویدن با پا داشته باشد.

ساختار زیره بصورت هوشمندانه ای در نقاط مختلف متفاوت است ، بصورتی که در جلوی زیره کفش شاهد انعطافی فوق العاده ، در میانه حدی میانی از انعطاف و استحکام و در عقب زیره کفش شاهد استحکامی فوق العاده هستیم که همگی در سرعت گرفتن ، چرخش و تغییر مسیر کمک زیادی به بازیکن می کند.
پاشنه پویای کفش همانند یک قنداق پاشنه پا را در آغوش میگیرد که علاوه بر محافظت از این قسمت باعث تعادل عالی در هنگام سرعت میشود.

MIZUNO MORELIA NEO II
کفش دارای 13 میخ از جنس PU هست که دارای استحکام بسیار بالایی میباشد ، ساختار توزیع این میخها باعث انتقال کمترین فشار به مچ و ساق پا و همچنین ران میشود.

MIZUNO MORELIA NEO II
8 میخ جلوی کفش باعث چرخش کم نقص در هنگام تغییر مسیر و همچنین سرعت گرفتن خواهد شد ، میخ مرکزی که از لحاظ ظاهر نیز با بقیه متفاوت هست همانند یک مرکز ثقل باعث حفظ تعادل و فرورفت بهتر کفش در چمن میشود که نقطه اتکایی عالی موقع استارت میباشد.

MIZUNO MORELIA NEO II
چهار میخ عقبی کفش نیز که کمی دراز تر از میخ های جلوی کفش هستند تعادلی را میان سرعت و چسبندگی برای بازیکن به ارمغان می اورند.

اگر بدنبال کفشی با بدنه چرمی و با ساختاری مدرن هستید این مدل را حتما در تاپ لیست خود قرار دهید.

 

مشاهده و خرید کفش فوتبال میزانو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *