کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای

معرفی و بررسی کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای 6

سری مرکوریال از کفش های فوتبال نایک ویژه بازیکنانی با سرعت انفجاری طراحی شده که با یک استارت بازیکن را محو میکنند ، بازیکنانی که فقط و فقط تشنه سرعت هستند و هیچ چیزی جلودار آنها نیست و به سختی توسط فقط مدافعین بسیار تاپ مهار میشوند.
چنین بازیکنانی نیاز به سلاحی در خور شان و کلاس بازی خود دارند تا و تا به حال نایک توانسته حق مطلب را برای این بازیکنان سریع ادا کند.
تعریف جدیدی از سرعت
Nike mercurial superfly v را میتوان بجرات به عنوان پیشرفته ترین و مجهز ترین کفش نایک معرفی نمود که نایک برایش سنگ تمام گذاشته است.
نایک تمام فناوری و تجربه خود را فقط برای یک هدف بکار گرفته و آن افزایش توانایی بازیکنان در رسیدن به حداکثر قابلیت های بالقوه خودشان است.
سوپرفلای 6 به لطف علم ، هنر و تجربه چند ده ساله نایک از همیشه سبکتر و قوی تر شده ، این یعنی علم سرعت و تعریف جدیدی از سرعت.

نایک مرکوریال سوپرفلای 6 در یک نگاه

– از نسل جدید سوپرفلای
– رویه با فناوری flyknit
– وزن فوق العاده 191 گرم
– رویه و زیره جدید و کاملا متحول شده

ظاهر کفش کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای 6

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
کفش مورد بررسی از بسته spark brilliance است.
جلوی کفش تا میانه آن بصورت تقریبا مساوی از دو رنگ تشکیل شده است ، نیمه متمایل به سمت بیرون کفش رنگ قرمز و نیمه متمایل به سمت داخل کفش صورتی رنگ است ، در میان این دو رنگ خطوط برجسته افقی دیده میشود که کل کفش را پوشانده که در قسمت های بعدی در خصوص کاربرد ان توشیح خواهم داد.
عقب تا پاشنه کفش نیز کاملا مشکی رنگ است.
بر روی رویه کفش لوگویی در اندازه بزرگ دیده میشود و لوگویی کوچکتر نیز در قسمت داخلی کفش دیده میشود ( منظور قسمت داخلی پا است) .
یقه کفش نیز همانند پاشنه کاملا مشکی است.

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
از عبارت هایی که بر روی کفش درج شده میتوان به لوگوتایپ mercurial در قسمت بیرونی مچ پا و همچنین بر روی کفی کفش اشاره نمود و همچنین عبارت acc در نزدیکی اولین سوراخ بند کفش در قسمت داخلی پا.
نکته : در تمام نقد و بررسی هایی که میگویم قسمت داخلی یا قسمت خارجی کفش ، منظور انحنای داخلی پا یا انحنای بیرون پا است و منظور داخل کفش نیست.
زیره کفش کاملا مشکی رنگ است و فقط سر میخ های کفش به رنگ فسفری مزین شده و جلوه ای زیبا به آن داده است.

مشخصات فنی کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای v

رویه فلای نیت ادغام شده با کابل های پوشش دهنده کل کفش

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
مثل همیشه فناوری flyknit جزیی جدایی ناپذیر از مرکوریال سوپرفلای است که باعث ایجاد حس پوشیدن یک جوراب میشود و بخوبی بر روی پا می نشیند و بجرات میتوان آن را یکی از مهمترین اختراعات دنیای کفش نامید که در کاهش وزن کفش نیز بسیار موثر است.
در سری ششم مرکوریال فناوری flyknit با ابداعی جدید از نایک همراه شده که آن را میتوانید با چشم نیز ببینید و آن برجستگی هایی افقی و دنده شکل بر روی کل رویه کفش است ، در واقع این برجستگی های نوع پیشرفته از فناوری flywier است که در سری های پنجم به قبل سوپرفلای از آن استفاده میشد و بخوبی باعث فیت شدن کفش با پا میشد و حالا نایک از نسخه جدید و کاملا متحول شده آن رونمایی نموده است.
پس تا اینجا فهمیدیم که این برجستگی ها ، ساختاری کابلی دارند که کل کفش را پوشانده و از زیر کفش با ضخامت 1 میلی متر شروع شده و تا جایی که بر روی کفش می رسند ضخامتشان به 2.5 میلی متر میرسد.
نایک خواسته با این ساختار جدید با یک تیر دو نشانه را هدف بگیرد ، اول ارتقای کارایی و وظیفه اصلی این کابل ها که فیت نمودن و همراهی همیشگی رویه و کناره کفش با پا است و دوم با ایجاد برجستگی های منظم که بر روی رویه کفش آن را مشاهده می کنید باعث ایجاد درگیری لازم بین توپ و کفش بشوند و توپ بخوبی در میان این دنده ها گیر نموده تا موقع کنترل توپ و زدن ضربه و همچنین لمس توپ بهترین نتیجه را داشته باشید.
همانطور که مشاهده می کنید این کابل ها تا به زیره کفش هم ادامه پیدا می کنند و اینجا کارایی دیگر کابل ها کشف مشخص میشود و آن حفظ انسجام بین زیره کفش و رویه کفش است تا هنگامی که شما بسرعت در حال دویدن هستید یا تغییر مسیر میدهید و لحظاتی پای شما از داخل با زیره کفش فاصله می گیرد این کابل ها مجددا زیره را به پای شما متصل میکنند تا حس قفل بودن کفش با پا را همیشه احساس کنید.
رویه سبک و قوی فلای نیت کفش بصورت یکپارچه طراحی شده که دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی است و همیشه همزمان با پای شما حرکت میکند ، طوری که کفش را جزیی از پای خود حس خواهید نمود ، این یعنی راحتی و فیت شدن بی همتای کفش با پا.
زبانه ادغام شده

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
همانند مدل های پیشین در این کفش نیز زبانه معمول کفش حذف شده و شما شاهد رویه ای پارچه مانند جایگزین زبانه هستید که باعث ایجاد منطقه ای صاف و بدون ناهمواری میشود که موقع زدن ضربه و کنترل توپ بهترین عملکرد را خواهید داشت و همچنین بخوبی بر روی پا می نشیند و شکل سینه پا را به خود می گیرد.
رویه مجهز به فناوری nike skin
رویه کفش بوسیله فناوری محبوب نایک اسکین مجهز شده ، نایک اسکین یک نوع الیاف منعطف ، سبک با قابلیت تنفس و تهویه است که با یک لایه pu یا پلی ارتان بافته شده که هم باعث ارتقای چشمگیر انعطاف کفش شده و هم باعث افزایش حس لمس توپ میشود.
فناوری ACC- ALL CONDITION CONTROL

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
از دیگر فناوری های همیشگی همراه مرکوریال ACC است که در لغت به معنای “کنترل در تمام شرایط” است.
کار اصلی این فناوری ارایه یک کنترل و لمس عالی توپ در شرایط متغیر جوی مانند بارانی است.
یقه پویای کفش dynmic fit collar

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
این یقه که تا حدود بالای مچ پا را می پوشاند و همانند یک جوراب عمل میکند یعنی هم حکم جوراب را دارد و هم یک محافظ مچ پا.
این یقه باعث میشود که کفش و پا در سر جایشان ثابت بمانند و روی هم نلغزند و به عبارتی بصورت پویا باعث همراهی کفش با پای بازیکن میشود ، حس جزیی از پا بودن کفش اولین تجربه بی نظیر این یقه پویا است.
زیره کاملا متحول شده و انقلابی

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
یکی دیگر از تغییرات بنیادین در سری مرکوریال زیره کفش است ، تا بدینجا نایک توجه بسیار زیادی به ارایه یک زیره سبک و سرعتی داشته و موفقیت های چشمگیری در این زمینه بدست آورده ، ولی نایک همیشه یک قدم حتی از خواسته بازیکنان نیز جلوتر بوده و نیاز های آینده آنها را پیش بینی میکند.
تمام زیره هایی که تا به امروز توسط برند های مختلف ارایه شده بصورت فلت و تخت ارایه میشد ، ولی نایک در اقدامی متحورانه زیره ای را تمام آناتومیک و مطابق با انحنای پای یک انسان طراحی نموده است .
چرا زیره ای آناتومیک؟

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
زمانی که زیره کفش بصورت تخت باشد و پای انسان بصورت طبیعی دارای انحنا های مختلف در کف پا باشد طبیعتا فضاهایی خالی بین زیره و کف پا بوجود می آید و این خود دو نقص را بوجود میاورد ، اول اینکه بازیکن باید انرژی بیشتری برای همراه نمودن کفش با پای خود بدلیل عدم مطابقت کامل شکل آن با کف پا صرف کند و دوم اینکه کفش آنطور که باید با پا فیت و قفل نمیشود.
فکر کنم مزیت و امتیاز بزرگ این زیره اناتومیک را بخوبی درک کرده باشید که چطور باعث فیت شدن بدون نقص کفش با پا و خوابیدن کف پا در یک انحنای مشابه انحنای طبیعی پا میشود.
جنس خود زیره از کربن است که نسبت به زیره های قبلی 40% سبکتر شده و این یک کاهش وزن بسیار عالی محسوب میشود.
ساختار دقیق و بی نقص میخ های کفش

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
طراحی ساختار میخ های کفش کاملا بصورت علمی و توسط ابر کامپیوتر ها انجام شده تا نقاط فشار و حساس مشخص شده و میخ های کفش دقیقا سر جایشان قرار بگیرند.
در جلوی زیره کفش یعنی انگشتان پا شما فاصله ای را بین انگشتان مشاهده میکنید که باعث انعطاف و آزادی عمل بهتر انگشتان پا مخصوصا انگشت شصت میشود و در نهایت موقع سرعت گرفتن و تغییر جهت های سریع عکس العمل شما خیلی بهتر خواهد شد.
تمام میخ های زیره کفش بصورت فلشی طراحی شده که بخوبی موقع استارت زدن حکم یک سکوی پرتاب را پیدا میکند و موقع کاهش سرعت نیز بخوبی میتوانید بدون اتلاف وقت و در کمترین زمان سر جای خود متوقف شوید و به جهت های مختلف بپیچید.

جمع بندی

کفش فوتبال نایک مرکوریال سوپرفلای
حتما شما نیز به حرف من رسیده اید که سری مرکوریال به خصوص مرکوریال سوپرفلای بدلیل حجم زیاد فناوری های کاربردی بکار رفته و دقت بسیار بالا در طراحی آن نقطه اوج و شاهکار نایک محسوب میگردد.
اگر تجربه استفاده از سری های مختلف مرکوریال را دارید تجربه ارشمند خود را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید ، منتظرتان هستیم.

2 پاسخ ها
 1. امیرحسن صالحی
  امیرحسن صالحی می گوید:

  سلام من یک کفش مرکوریال ۷ دارم.واقعا شاهکاره.!با این کفش توپ شما هرقدر هم سنگین باشه ولی شما وزن توپ رو اصلا احساس نمی کنید!تهویه های بی نظیرش اجازه نمیده که پای شما عرق بکنه. اصلا اجازه نمیده که مچ پای شما پیچ بخوره و پاتون آسیب ببینه.
  در کل یه شاهکار واقعیه.‌‌‌ و هر کسی که روی این کفش نشون کرده اصلا نباید معطل کنه و این محصول عالی رو بخره.

  پاسخ
  • ziarati
   ziarati می گوید:

   سلام امیر عزیز
   از اینکه تجربیات با ارزشتون رو در اختیار بقیه دوستانتون گذاشتین واقعا سپاسگذاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *