کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1

معرفی و بررسی کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1 پرایم نیت

برند های معتبر دنیا چند سالیست که تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا کفشی طراحی و تولید کنند که از لحاظ فیت و قفل شدن با پا بی نقص باشد تا بازیکن اصلا وجود چیزی به عنوان کفش را با خود حس نکنند ، آدیداس در این زمینه از پیشتازان بازار محسوب میگردد که با ارایه چندین مدل کفش به همراه فناوری های پیشرفته مختلف سعی در رسیدن به چنین هدفی داشته و بازار نیز بر تحقق این خواسته آدیداس مهر تایید می زند.
از جمله سری کفش های معروف آدیداس که در راستای این هدف طراحی شده سری ace است که طرفداران فراوانی را هم بدست آورده ، من در این نقد به بررسی مدل Adidas ace 16.1 FG/AG با فناوری primecut میپردازم تا تمام ابعاد فنی آن را با هم بهتر بشناسیم و به این نکته پی ببریم که آدیداس چقدر به خواسته شما و خواسته خودش یعنی رسیدن به کفشی که حضورش حس نشود دست یافته، پس بدون معطلی بریم سر اصل مطلب.

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1 PRIMEKNIT در یک نگاه

– فناوری پیشرفته PRIMEKNIT در زبانه کفش
– ساختاری انقلابی و بی نظیر در زیره کفش که در دو چمن مصنوعی و طبیعی میتوان از آن استفاده نمود SPRINTFRAME
– وزن سبک کفش : 233 گرم
– استفاده از فناوری PRIMECUT در یقه کفش
– فناوری NSG جهت کنترل و تسلط بهتر بر روی توپ

ظاهر کفش فوتبال آدیداس ایس 6.1 پرایم نیت

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
در مدل مورد بررسی ما رنگ کفش نقره ای است از بسته مرکوری آدیداس.
تم و رنگ اصلی کفش کاملا نقره ای است و تفاوت تنها در دو مورد است ، اول سه خط معروف آدیداس که در میانه کفش و از هر دو طرف قسمت بند کفش را در بر میگیرند و حتی از قسمتی که بند کفش نیز تعبیه شده هم رد میشوند و دوم یقه و زبانه کفش که به رنگ زرد هستند.
لوگوی ACE بر روی قسمت جلویی یقه کفش درج شده ، عبارت NSG در کناره پاشنه کفش ، در حاشیه زیره کفش در قسمت پاشنه عبارت SPRINTFRAME به رنگ زیره کفش و لوگوی آدیداس در پشت پاشنه کفش درج شده است.
زیره کفش نیز به همین منوال کاملا نقره ای با میخ های زرد رنگ طراحی شده.
یکسری طرح های گرافیکی به رنگ مشکی نیز در قسمت جلویی زیره کفش قابل مشاهده است که با لوگوی آدیداس همراه شده.

مشخصات فنی کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1 پرایم نیت

رویه پیشرفته و مجهز شده با فناوری primeknit و ctrl/fit
پرایم نیت : رویه کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1 بوسیله الیافی شبه بافتنی که براحتی شکل قالب پای شما را به خود میگیرد ساخته شده و در سبکی کفش نقش بسزایی دارد، این همان رویه خلاقانه ای است که آدیداس آن را اختراع نموده و نام primeknit را بر آن نهاده است.

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
پرایم نیت در واقع یک رویه یکپارچه از الیافی مهندسی شده است که بدون وصله و پینه و با انعطاف عالی شکل پای شما را به خود می گیرد.
CTRL/FIT: آدیداس برای اطمینان کامل از فیت و تنگ شدن کفش متناسب با پای بازیکنان ، در میانه کفش از فناوری به نام CTRL/FIT استفاده نموده که به شکل خلاقانه ای به شکل سه خط معروف آدیداس طراحی شده و بخوبی میانه کفش را پوشش میدهد تا جایی برای گلایه گذاری بازیکنان برای فیت شدن باقی نگذارد.

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
تماس و کنترل
رنگ نقره ای کفش در واقع یک لایه بسیار نازک از مواد مصنوعی هست که برای صاف و صیقلی شدن رویه استفاده شده که الیاف PRIMEKNIT در زیر این لایه قرار دارد.
از دیگر کاربرد های این لایه پوشاننده میتوان به دوام بهتر کفش ، کنترل توپ در شرایط متغیر جوی ، محافظت بهتر از پا و کمک به دوام بهتر کفش اشاره نمود.
فناوری NSG(NON STOP GRIP)

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
روی این لایه بوسیله برجستگی های سه بعدی نیز پوشش داده شده که شما بشکل نقاطی ریز و درشت آن را مشاهده میکنید، کارایی اصلی این نقاط ایجاد اصکاک و درگیری لازم بین توپ و رویه کفش است تا توپ بخوبی روی پا گیر کند و بازیکن تسلط لازم را بر توپ داشته باشد، این نقاط ریز با توجه به حساسیت آن قسمت بشکل ریز و درشت تمام کفش را پوشانده است ، این همان فناوری NSG NON STOP GRIP است.
اگر دقت کنید وسط رویه کفش دارای حفره هایی است که در حاشیه کفش دیده نمیشود، این حفره ها جهت نشستن توپ بر روی پا هنگام زدن ضربه به توپ ایجاد شده تا شوت یا سانتر و پاس شما دقت بیشتری داشته باشد.

فناوری PRIMECUT

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
اگر به قسمت مچ پا نگاه کنید شما یقه نیمه کوتاهی را مشاهده میکنید که در زیر مچ پا بصورت الیافی با تاروپودی ریز است که شبیه یک پارچه معمولی است و در قسمت بالایی و مچ پا تار و پود پارچه درشت تر و دارای شیارهایی عمودی میشود که بخوبی مچ پا را در بر میگیرد.
این قسمت همان فناوری PRIMECUT است که در موردش توضیح دادم ، کارایی اصلی این یقه فیت شدن شخصی و عالی با مچ پا است که بخوبی باعث همراهی عالی کفش با پا میشود و حسی شبیه به پوشیدن یک جوراب را به شما میدهد.
سیستم TECHFIT

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
سیستم حمایتی TECHFIT ایستایی، ثبات و حمایت همه جانبه کفش از پا را در مواقع بحرانی تضمین میکند ، کارایی این سیستم را هنگام چرخش های سریع و ناگهانی و تغییر مسیر های سریع بخوبی حس خواهید نمود ، در این مواقع سیستم TECHFIT اصلا اجازه نمیدهد که کفش از پای شما فاصله بگیرد و از سرعت جابجایی شما جا بماند و در نهایت شما همیشه کفش را جزیی از پای خود حس میکنید.
TECHFIT و PRIMECUT هر دو یکپارچه طراحی شده اند و با رویه PRIMEKNIT کفش ادغام شده اند ، شاید بپرسید که TECHFIT در کجا بکار رفته است؟ این سیستم در واقع جایگزین زبانه کفش شده ولی فقط به همین قسمت ختم نشده و در داخل کفش از کناره ها و جلوی بند کفش نیز فراتر رفته است و با رویه کفش دوخته شده.

زیره کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1 پرایم نیت

زیره کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1 از دو فناوری SPRINTFRAME و GROUND CTRL 2.0 بهره میبرد که ترکیب این دو فناوری پیشرفته باعث ایجاد تعادل و بالانس در زمینه چنگ زنی و کنترل سرعت میشود.
فناوری SPRINTFRAME

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
آدیداس برای اولین بار در کفش معروف و محبوب F50 از فناوری در زیره کفش استفاده نمود که باعث افزایش قدرت چنگ زنی زیره کفش به زمین میشد و این فناوری سال به سال بهبود یافت تا به وضعیت تقریبا تکامل یافته خود یعنی SPRINTFRAME برسد.
وظیفه اصلی این فناوری در ساختار کفش در وهله اول سبکی و انعطاف زیره کفش به شکل باور نکردنی بوده و در وهله دوم حمایت و ایستایی زیره در هنگام دویدن و استارت زدن است.
این کارایی را شما هنگام چرخش های سریع و سرعت گرفتن همزمان با تغیییر جهت مسیرتان بخوبی درک خواهید نمود و این فناوری به شما کمک بسیار زیادی در تغییر مسیر و چرخش بدون نقص میکند بدون از دست دادن تعادل خود.
در میانه زیره کفش شما برجستگی و برامدگی افقی را مشاهده میکنید، کار اصلی این خط برآمده حفظ استحکام و پایداری میانه کفش است.
فناوری CTRL 2.0

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
ADIDAS ACE 16.1 PRIMEKNIT مجهز به 11 میخ مخروطی در زیره کفش است که بخوبی باعث چابکی و افزایش قدرت مانور شما میشود و این همان فناوری CTRL2.0 است که چرخش و کنترل بازی شما را بهبود میبخشد.
از ابداعات جذاب آدیداس دوکاربره یا هایبرید کردن میخ های کفش است که به بازیکن این امکان را میدهد که هم در زمین چمن مصنوعی و هم زمین چمن طبیعی بدون هیچ گونه مشکلی بازی کند.

جمع بندی

کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1
کفش فوتبال آدیداس ایس 16.1 پرایم نیت یک کفش جهش یافته و انقلابی در زمینه کمک به بازیکنان برای فیت شدن عالی کفش با پا و کنترل و تسلط مثال زدنی بر روی توپ است.
فناوری PRIMEKNIT و PRIMECUT و NSG در رویه ، فناوری SPRINTFRAME و CTRL2.0 در زیره همگی منتخبی از ناب ترین امکانات آدیداس اهدایی به تمام بازیکنان دنیاست تا با خیال راحت و بدون دغدغه و مجهز به پیشرفته ترین سلاح ها به بازی خود بپردازند و مهارت های خود را به بهترین شکل ممکن پیاده کنند.
اگر تجربه استفاده از این کفش را دارید و قصد خرید آن را دارید حتما نظرات و تجاربتان را با سایر دوستانتان در فوتبال کالا به اشتراک بگذارید ، منتظرتان هستیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *