معرفی و بررسی کفش فوتبال پوما مدل فیوچر 7

پوما در چند سال اخیر تلاش بی وقفه ای را در زمینه بروزرسانی کفش های فوتبال خود انجام داده تا قافیه را به دو رقیب اصلی خود یعنی نایک و آدیداس نبازد و همچنان از لحاظ سهم بازار رقیب جدی برای آنها بشمار برود.

این رقابت باعث رشد چشمگیر کیفیت کفش های این برند آلمانی در یک دهه اخیر شده، در این مقاله به نسخه جدید و تازه معرفی شده یکی از سری کفش های اصلی این برند یعنی FUTURE فیوچر می پردازیم.

سری فیوچر را میتوان با مدلهایی مثل پردیتور از آدیداس و فانتوم از نایک مقایسه نمود که بیشتر برای هافبک ها، بازی سازها و در کل بازیکنان با خصوصیات تهاجمی طراحی شده.

سری هفتم فیوچر به نسبت نسخه قبلی خود تغییرات زیادی داشته و البته در این مطلب به مقایسه نمی پردازیم و فقط به بررسی ویژگی های این کفش خواهیم پرداخت.

نگاه کلی

در نگاه کلی که کفش را برانداز می کنیم بدنه ای یکدست و جوراب شکل را می بینیم که حس فیت شدن و ویژگی های تهاجمی را تداعی می کند.

بدنه کفش

puma future

بدنه کفش همانطور که گفتیم یکدست و بدون وصله طراحی شده و این یعنی حسی یکدست از فیت شدن و کنترل توپ و همچنین کاهش وزن کلی کفش بخاطر هیچ وصله و پینه اضافی

کفش در دو نسخه LOW CUT  و نسخه استاندارد طراحی شده

در نسخه LOW CUT یقه کفش در حد معمول هست و بالا نیامده تا بازیکنان با این سلیقه که از یقه کفش خوششان نمی آید را راضی نگه دارد

و در نسخه استاندارد هم یقه کفش چند سانتی بخصوص در جلوی کفش بالا آمده برای فیت شدن بهتر

رویه کفش

در رویه کفش پارچه دو لایه پیشرفته با فناوری FUZIONFIT 360 استفاده شده که بخوبی خود را با قالب پای بازیکن فیت می کند و هیچ جای نگرانی بابت فیت شدن را نمی گزارد و جای نگرانی بابت شل شدن نیز وجود ندارد و تا روز آخر استفاده از آن همچنان کشباف باقی خواهد ماند.

puma future

پوما برای فیت شدن هر چه بهتر فناوری مضاعفی با عنوان PWRTAPE بکار برده که نواری Y شکل هست که روی پا قابل مشاهده هست که همانند کمربند باعث قفل شدن کفش بر روی پا میشود.

کنترل

پوما برای کنترل و سطح تماس خیلی خوب توپ با بدنه کفش از فناوری PWRPRINT استفاده نموده که در واقع برجستگی های سیلیکونی نرمی هستند که موقع برخورد و تماس توپ با بدنه کفش بخوبی درگیر شده و مانع از لیز خوردن کفش روی پا میشود.

puma future

این فناوری باعث افزایش کیفیت کنترل و دقت شوت بازیکن خواهد شد حتی اگر روی پا به هر دلیلی خیس باشد.

بند کفش نیز به شکل منحصربفرد و امضای سری فیوچر در منافذی کاملا متفاوت با کفش های مدل های دیگر طراحی شده که بخوبی سطح پا را پوشش میدهد.

زیره کفش

در سری هفتم فیوچر شاهد نسل دوم زیره کفش هستیم که در انعطاف و کاهش وزن شاهد پیشرفت محسوسی هستیم.

فرم کلی زیره کفش به این شکل هست که زیره عقب و جلوی کفش در وسط کفش با یک خط نیمه پهن وصل شده

در عقب کفش شاهد میخ های لوزی شکل هستیم که بخوبی باعث ایجاد سطح اتکای مناسب موقع استارت و تغییر مسیر خواهیم بود.

در جلوی کفش شکل میخ ها بواسطه نوع کاربردشان تغییر پیدا میکنند در انتها شبیه عقب کفش لوزی شکل هستند ولی در جلو شبیه شکل پیکانی با گوشه های نرم هستند که درواقع ویژگی اصلی کفش های مخصوص پلی میکر ها هست.

الگوی سطح زیره نیز دارای برجستگی های شیاری شکل هست که باعث درگیری مناسب با سطح چمن میشود.

فناوری DYNAMIC MOTION SYSTEM باعث انعطاف عالی زیره هنگام استارت و تغییر مسیر و خمش جلوی پا در عین استحکام مناسب میشود.

puma future

نسخه هفتم کفش فوتبال پوما سری فیوچر تغییرات محسوس و امیدوار کننده را پشت سر گذاشته تا با یک کفش تقریبا کامل برای یک بازی ساز و سرعتی روبرو باشیم.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *