کفش فوتبال آدیداس مسی 16

معرفی و بررسی کفش فوتبال آدیداس مسی +16 – کنترل ناب

در دنیا فقط یک بازیکن است که کفش فوتبال با نام خود دارد ، میلیون ها هوادار او را می پرستند ، میلیون ها بازیکن دوست دارند مثل او باشند ، میلیون ها مدیر دوست دارند مدیر برنامه او باشند و خیلی ها بازی او را تقلید می کنند ، ولی فقط یک مسی وجود دارد.
کفش فوتبال آدیداس مسی برای بازیکنانی است که غیرممکن را ممکن میسازند و با سبک خاص بازی خود همه را انگشت به دهان میگذارند.
آدیداس در کفش فوتبال messi +16 – pure agility سعی کرده تا تکنیک و چابکی ناب مسی را در قالب یک کفش زیبا به سایر بازیکنان هدیه دهد.

کفش فوتبال Adidas messi 16+ – pure agility در یک نگاه

– رویه جدید با فناوری agility knit
– وزن بسیار سبک کفش ، 205 گرم
– دوکاربره بودن کفش ( چمن طبیعی و مصنوعی ) بواسطه میخ های کاملا جدید زیره کفش
– از بسته جدید space dust ( کفش مورد بررسی وبسایت فوتبال کالا )

ظاهر کفش

کفش فوتبال آدیداس مسی 16
این مدل کفش تا به امروز فقط در سه رنگ ارایه شده که رنگ اولیه آبی ، رنگ دوم ترکیبی از آبی و نقره ای و رنگ فعلی و جدید آن مشکی با جزییات سبز است.

کفش فوتبال آدیداس مسی 16

نمونه رنگ آبی کفش فوتبال آدیداس مسی 16

کفش مورد برسی ما جدیدترین رنگ مسی 16+ یعنی بسته space dust است که تم اصلی کفش مشکی و رنگ سبز رنگ دوم کفش محسوب میشود که از نیمه پایینی کفش تا به زیره کفش که کاملا سبز است ادامه دارد.
این کفش با الهام از جو حاکم بر فضای کهکشان ها طراحی شده و به همین دلیل با عنوان space dust یا ذرات معلق در فضا نامگذاری شده و رنگ سبز روشن اطراف کفش وجود منبعی از نور که منظور مسی است را به نمایش می گذارد.
جزییات کفش آنقدر واضح و ساده است که نیازی به ریز شدن در آن ندارد ، همانطور که خدمتتان گفتیم رنگ کلی کفش مشکی است و دوران کل کفش در نزدیکی زیره کفش با رنگ سبز روشن به روش اسپری شدن سبز شده است.
بر روی رویه و کل بدنه کفش شما نقاطی ریز و سبز را مشاهده می کنید که از ذرات معلق در فضا الهام گرفته شده و حاشیه کفش نیز کاملا سبز رنگ است.
سه خط معروف آدیداس به رنگ نقره ای در کناره بیرونی کفش نزدیک مچ پا و لوگوی مسی به رنگ مشکی در کناره داخلی و نزدیک مچ پا دیده میشود.
عبارت techfit و agilityknit که معرف دو فناوری منحصربفرد کفش مسی هست نیز در کنار مچ پا درج شده.
عبارت و لوگوی Adidas در پشت پاشنه و pureagility بر روی کفی کفش از دیگر عبارات مندرج بر روی کفش هستند.
زیره کفش نیز کاملا سبز و یکدست است .

مشخصات فنی کفش

رویه

کفش فوتبال آدیداس مسی 16
کل رویه کفش بواسطه فناوری agility knit یکپارچه طراحی شده که بخوبی به دور پای بازیکن می پیچد و حسی منحصربفرد از فیت شدن شخصی و سفارشی را تجربه خواهد کرد.
رویه کفش تا حد ممکن نازک طراحی شده تا بهترین و بیشتری حس نزدیکی توپ به پا را تجربه کرده تا در هنگام سرعت ، چرخش و حمل توپ با جزء جزء پاهایتان توپ را به جلو و کناره ها حمل کنید و این یعنی تسلطی کامل بر توپ.
کل ساختار رویه کفش توسط یک لایه شبیه به توری با منافذ درشت پوشانده شده که متشکل از اشکال لوزی هستند ، این لایه بخوبی باعث درگیری بین توپ و رویه کفش میشوند و لمس و نزدیکی توپ به پا را دوچندان میکند تا توپ به این راحتی ها از پای بازیکن جدا نشده و در هنگام کنترل و ضربه زدن به توپ با دقت بالاتری این کار را انجام دهید.
خود این الگوی توری جهت محافظت از آن با یک روکش خیلی نازک که خللی در خود لایه توری ایجاد نمی کند پوشانده شده است تا هم عمر مفید کفش بالا برود و هم ظاهری بهتر به کفش دهد.

کفش فوتبال آدیداس مسی 16

اگر به بالای رویه کفش نگاه کنید نواری v شکل که در زیر آن دوخت و دوزی نیست وجود دارد آن قسمت را پوشانده ، در واقع آن نوار خط دوخت زبانه بدون بند و ادغام شده با بدنه کفش است که توسط این نوار هم برای محافظت از آن و هم داشتن رویه ای صاف پوشش داده شده است.
فناوری purecut sock system

کفش فوتبال آدیداس مسی 16
آدیداس بر خلاف رقیب خود یعنی نایک علاقه ای به یقه ( ساق) بلند نگهدارنده بالاتر از مچ پا ندارد و از روش منحصربفرد خود یعنی یقه کوتاه استفاده می کند.
آدیداس با این فناوری منحصربفرد خود بند را کلا از گردونه خارج نموده تا یک رویه یکدست را داشته باشید و شما شاهد یقه کوتاهی باشید که با زبانه کفش ادغام شده و این یعنی نهایت حمایت کفش از پای شما در مواقعی مانند چرخش های سریع و سرعت گرفتن و …
از دیگر مزایای این فناوری علاوه بر قفل شدن کفش با پا میتوان به داشتن سطحی بزرگتر و صاف تر بر روی کفش برای زدن ضرباتی دقیق تر اشاره نمود.
فناوری techfit
این فناوری در واقع ساختار اصلی و داخلی کفش را تشکیل میدهد که باعث هم شکل شدن کفش با شکل پای بازیکن شده و همانطور که از اسم فناوری مشخص است بخوبی کفش fit پای بازیکن خواهد شد.
ساختار منحصربفرد پاشنه

کفش فوتبال آدیداس مسی 16
پاشنه کفش در مسی 16+ باعث میشود که بازیکن این اطمینان را داشته باشد که پاهایش در کفش سر جایش ثابت و قفل میشود ، مخصوصا در هنگام تغییر مسیرهای سریع.
این قابلیت به افزایش چابکی و سرعت شما کمک زیادی میکند تا همانند شعار کفش یک چابکی ناب را تجربه کنید.
اگر به پشت پاشنه پا دقت کنید یقه کفش تاندون و آشیل پا را کاملا مانند یک خط باریک پوشش میدهد ، این طراحی که با عنوان midcut نامگذاری شده باعث میشود که بازیکن هم آزادی لازم برای جابجایی پشت پای خود را داشته باشد و هم ایستایی لازم را.
زیره کفش

کفش فوتبال آدیداس مسی 16
فناوری منحصربفرد آدیداس در زیره کفش هایش با عنوان sprintframe شناخته میشود ، که در آدیداس مسی 16+ از نسل جدید آن رونمایی شده است.
سری پیشین فناوری sprintframe برای اولین بار در کفش آدیداس اف 50 استفاده شد که باعث ایجاد تعادل در استحکام و انعطاف در زیره کفش میشود.
در سری جدید نیز همان اصول منتهی کمی پیشرفته تر رعایت شده که بخوبی باعث درگیری کفش با سطح زمین میشود ، سبکی زیره از مزایای این فناوری است که در کاهش کلی وزن کفش کمک زیادی می کند.

کفش فوتبال آدیداس مسی 16
این انعطاف و استحکام زیره کفش بخوبی بازیکن را موقع سرعت گرفتن و تغییر مسیر جهت حفظ تعادل کمک می کند.
میخ های کفش ترکیبی از میخه های تیغه ای با شکل مثلثی و میخ های مخروطی هست ، میخ های تیغه ای وظیفه ایستایی و درگیری با سطح چمن را ایفا می کنند و میخ های مخروطی باعث آزادی حرکت بازیکن موقع چرخش حتی در فضای کوچک میشود.
آدیداس در طراحی زیره علاوه بر استفاده از دو نوع شکل میخ ، این کفش را مناسب بازی برای دو چمن مصنوعی و طبیعی نموده که واقعا جای تحسین دارد.
حرف آخر

کفش فوتبال آدیداس مسی 16
برای این همه دقت و ظرافت در طراحی یک کفش باید ایستاد و کلاه خود را برداشت هم به احترام شاهکار آدیداس و هم خود مسی.
چابکی ، فیت شدن ، درگیری توپ و پا ، سبکی و … گوشه ای از ظرافت های این کفش زیبا هستند ، که مطمئنا با پوشیدن آن در لحظه اول آن را حس خواهی نمود.
نظر شما در مورد قابلیت ها و طراحی آدیداس مسی 16+ ناب چیست ؟ تجربه استفاده از این مدل کفش یا سایر مدل های سری مسی را داشته اید؟ منتظر نظرات سازنده شما هستیم.

9 پاسخ ها
 1. میلاد
  میلاد می گوید:

  طراحی نایک قشنگتر و چشم نوازتره،فناوریش هم پیشتازه
  ادیداس روی اصول طراحی میکنن،اطمینان کاملی
  به مصرف کننده میده.
  در کل نایک بالاتره به نظر من

  پاسخ
 2. Saman68432
  Saman68432 می گوید:

  نایک هرگز از لحاظ فناوری به گرد پای آدیداس نخواهد رسید.. طراحی های نایک خیلی جنبه ی بازلریابی داره. استفاده از طرح های بیش از حد رنگارنگ.. اما ابهت و شکیل بودنی که در ادیداس وجود داره اصلا در نایک نیست.آدیداس دقیقن از روی نیازهای ضروری یک بازیکن دربازی تکنولوژی به کفش اضافه میکنه. این خیلی مهمه.

  پاسخ
 3. مهدی
  مهدی می گوید:

  سلام …سال قبل من کفش مسی 15.3خریدم اما بعد 15دقیقه روپایی پام به شدت درد میکنه…کفش از لحاظ طولی مناسب و به سبک بازیمم میخوره تا حدودی !مشکل از چیست !?

  پاسخ
  • ziarati
   ziarati می گوید:

   سلام مهدی عزیز
   دلایل مختلفی میتونه داشته باشه ، دقیقا کجای پاتون درد میکنه ، روی پا ، کناره ها ، کف پا یا پاشنه پا؟
   منظورتون نسخه فوتبال کفش هست درسته ؟

   پاسخ
    • ziarati
     ziarati می گوید:

     سلام مهدی عزیز
     شاید پاهاتون با رویه های مصنوعی سازگار نباشه چون معمولا نازک هستند و کمی خشک و بهتر باشه از کفش های از جنس چرم طبیعی استفاده کنید که خیلی راحت تر از کفش های از جنس رویه مصنوعی هست.
     ولی باز هم بیشتر تحقیق کنید و دلیل اون رو جویا بشین و اگر دوستی دارید که کفشی از جنس چرم طبیعی داره یک بار امتحان کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر و اگر باز هم مشکل داشتین شاید نیاز باشه به دکتر مراجعه کنید مثلا ارتوپد.

     پاسخ
     • مهدی
      مهدی می گوید:

      سلام ..من مجدد بررسی کردم بعد متوجه شدم ..اون کفش پنجه پای کوچک تری نسبت پنجه پای من داره و این باعث فشار ..البته اگر کفش نرم و معطف تری بود احتملا فشار کم تر میشد ..از بین کفش های بازار کفشی هس پنجه پای درشت تری داشته باشه!

     • ziarati
      ziarati می گوید:

      سلام مهدی عزیز
      همانطور که قبلا خدمتتون عرض کردم کفش های نسخه چرمی مناسب پاهای دارای سینه و پنجه پای پهن هستند ، در هر برند یک سری خاص به کفش های چرمی اختصاص داره و برخی نسخه های کفش که دارای رویه مصنوعی هستند ، نسخه چرمی اون هم البته کمی کمیاب هستند تولید میشه.
      نایک تمپو لجند 5 و 6 نمونه یک کفش با رویه تمام چرم طبیعی کانگورو است.
      مقاله زیر رو مجدد مطالعه کنید تا بهتر با این نمونه مدل ها آشنا بشین.
      http://footballkala.com/soccer-boot-by-position

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *