لواندوفسکی و کفش فوتبال نایک

مصاحبه جالب لواندوفسکی : از سری جدید کفش فوتبال نایک هایپرونوم تا راز گلزنی او

در مراسم رسمی رونمایی از سری سوم کفش فوتبال نایک هایپرونوم جمع همه جمع بود از خبرنگار و عکاس گرفته تا عاشقان سری های مختلف کفش نایک که خود را به این جشن باشکوه نایک رسانده بودند ، در این میان البته مهمان ویژه ای نیز حضور داشت که این کفش با وجود او جلوه بهتری پیدا می کند و او کسی نبود جز ماشین گلزنی بایرن یعنی رابرت لواندوفسکی که در این مراسم حضور داشت ، این بازیکن لهستانی برای معرفی این سری از سوی نایک دعوت شده بود تا از تجربه خود و استفاه از آن بگوید.
لواندوفسکی خیلی وقت است که از مدل هایپرونوم فانتوم استفاده می کند و با درخشش خیره کننده خود تبدیل به یکی از چهره های شاخص استفاده کننده از این مدل تبدیل شده و البته یکی از گزینه های اصلی نایک برای چهره شاخص معرفی کننده سری هایپرونوم با وجود بازیکنانی مثل راشفورد و کاوانی نیز محسوب میشود.
در این مراسم سوالات مختلفی از لواندوفسکی در خصوص این سری جدید و در کل سبک بازی اش به عنوان یک مهاجم پرسیده شده که ما گلچینی از این سوالات را در این مطلب گنجانده ایم.
برای اولین سوال ، رابرت نظرت در مورد سری جدید هایپرونوم چیه ؟
میتونم بگم فوق العادست ، سری جدید خیلی راحت و نرمه و البته برای شوتزنی هم عالیه.این سری نسبت به قبلی خیلی سبک تر شده و برای شوت های قوی و دقیق خیلی خوب طراحی شده.
در ضمن من از رنگ کفش هم خیلی خوشم اومده ، من عاشق رنگ های روشنم.
برای اولین بار نایک چه زمانی نمونه اولیه کفش رو بهت نشون داد؟
فکر کنم 6 ماه پیش بود ، من نمونه اولیه اون رو تو تابستون البته با رنگ مشکی تو تور پیش فصل پوشیدم و امتحان کردم ، نایک میخواست بدونه که نظر من در خصوص راحتی و شوتزنی کفش چطوره.
این همیشه شگفت انکیزه که بخوای یک کفش رو به عنوان یک پروژه سری برای تست کیفیت بپوشی و حالا خیلی خوشحالم که اون رو تو زمین و مسابقه استفاده می کنم.

لواندوفسکی و کفش فوتبال نایک
تو هرکجا که بودی بخوبی خودت را ثابت کردی و ماشین گلزنی اون تیم بودی ، ولی میدونی که بالاخره هر بازیکنی روزی افت میکنه و مثل سابق نمیتوه گل بزنه ، نظرت در این مورد چیه؟
به عنوان یک مهاجم طرفدارا همیشه ازت گل میخوان ، هدف اصلی من تو زمین کمک به تیم برای برنده شدن تو اون مسابقه است و البته تمام تلاشم رو میکنم که تو هر مسابقه گل هم بزنم.
من از اون دسته مهاجمین نیستم که منتظر باشم توپ بهم برسه و گل بزنم ، من کار تیمی و کمک به سایر هم تیمی هام رو خیلی دوست دارم.
من داخل زمین تمام تمرکزم رو اینه که که با کمترین کار اضافی توپ رو وارد دروازه کنم و البته تمام سعیم رو هم میکنم که خودم رو تو موقعیت گلزنی قرار بدم.
با سختکوشی تو تمرین ها و کمک به هم تیمی هام بنظرم بتونم همیشه تو این کار موفق باشم و هیچ وقت تسلیم نمیشم.
به عنوان یک گلزن حرفه ای و با تجربه در هر بازی روش های ثابتی رو برای گلزنی داری یا هر بازی ممکنه روش جایگیری و موقعیت سنجیت فرق کنه؟
برای هر مهاجم هر فصل جدید یک چالش جدید محسوب میشه و انگار اولین فصلیه که داری بازی میکنی و نیازه که خودت رو در هر فصل با تلاش بیشتر ثابت کنی و هیچوقت با یک روش ثابت نمیشه خودت رو تو هر فصل و هر مسابقه نشون بدی.
یک بازیکن یا مهاجم نمیتونه با اتکای به موفقیت های گذشته اش همون ها رو تو فصل بعد هم تکرار کنه و این باعث درجا زدن تو بازی ، گلزنی و موفقیت هر بازیکنی میشه.
بازیکن باید از لحاظ ذهنی و جسمی در ایده آل ترین حالت خودش باشه تا بتونه موفق بشه.
موقع گل زدن هنوزم همون حس هیجانی رو داری که تو نوجوانی تجربش می کردی؟
بله ، من تو خوشحالی و هیجان هیچوقت دچار بی حسی و روزمرگی نمیشم ، این واقعا توصیفش برام سخته. چطور میشه با وجود 60 هزار تماشاگر پرشور بعد از گلزنی هیجان زده نشی؟!
وقتی توپ به تور برخورد میکنه دیواری از صدا تو رو فریاد میزنند و البته من هیجان اولین گل حرفه ایم رو دوباره تجربه می کنم.

لواندوفسکی و کفش فوتبال نایک
چرا هیچکس دوست نداره مدافع باشه؟
نمیدونم چی بگم ، البته وقتی شما مهاجم تیم هم هستید وقتی چند تا بازی گل نمیزنید فشار های خیلی زیادی بهت وارد میشه ، تماشاگرا فقط ازت گل میخوان و وقتی این خواسته رو نتونی بخوبی اجابت کنی بازی شما زیر سوال میره.
معیار و متر تماشگرا و رسانه ها تعداد گل های شماست و نه چیز دیگه ، این برای مدافعا کمی متفاوته بنظر من فشار روی مدافعا از این لحاظ کمتره ، اگه تو کارت رو درست انجام بدی مطمئنا فشار روت کمه ولی همیشه شانس با تو یار نیست ، البته من خیلی بازیکن خوش شانسی ام که تو بایرن مونیخ بازی میکنم چون اگه من گل نزنم حتی احتمالش هست مدافع تیم جور من رو بکشه.
در دوران حرفه ای بازیگری با کدام بازیکن تونستی ارتباط بهتری تو زمین برقرار کنی و بهترین همکاری رو با تو داشته؟
در بایرن مونیخ بازیکنای بااستعداد و هوشمند زیاده ، ریبری ، روبن و مولر نمونه اون هستند که دقیقا فکر تو رو میخونند، سایر بازیکنای تیم هم مثل داگلاس کاستا عالی اند ولی سه تای اولی فوق العاده هستند.
من با سه تای بازیکنای اول که نام بردم برای مدت طولانی هست که بازی می کنم و این خودش خیلی تو همکاری ما با هم تاثیر داشته ، هر بازیکنی سبک خوش رو داره و قاعدتا زمان میبره که با اون هماهنگ بشی.
در هر فصل که در بوندس لیگا و لیگ قهرمانان بازی می کنی با مدافعای تقریبا ثابتی روبرو میشی ، برای اینکه مدافعا شیوه بازی تو رو حدس نزنند دست به تغییر سبک بازی خودت هم میزنی؟
بله مسلما ، مخصوصا تو بوندس لیگا شیوه دفاعی خیلی تاکتیکیه و این رو میدونی که مدافع روبروت قبل بازی تمام حرکاتت رو آنالیز کرده و این کار رو برات خیلی سخت میکنه و باید در کمترین لحظه تصمیم بگیری که میخوای چکار کنی و کمی تعلل باعث میشه مدافع دستت رو بخونه.

لواندوفسکی و کفش فوتبال نایک
هایپرونم طراحی شده برای شماره 9 ، شماره ای که در بایرن و لهستان میپوشی ، این شماره برات معنی خاصی داره؟
شماره 9 برای من یعنی قدرت گلزنی و از موقعی که 7 سالم بود دوست داشتم این شماره رو بپوشم ،تو اعداد تک رقمی 9 برای من مثل پادشاه اعداده و بهم حس قدرت و اعتماد بنفس میده.
امیدوارم از این مصاحبه دوست داشتنی با یک گلزن دوست داشتنی لذت برده باشید ، حتما نظراتتون رو در خصوص سوالات و جواب ها و نظراات لواندوفسکی در همین قسمت بنویسید و با دوستانتون به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *